Informace k zájezdu
Planneralm - skialp pro aktivní rodinky

Úvodní stránka zájezdu Planneralm - skialp pro aktivní rodinky ( Rakousko, Alpy, Zimní zájezdy na hory, Zájezdy bez nočních přejezdů, Novinky, Skialp, Víkendovky )

CHARAKTERISTIKA A NÁROČNOST 2

Zájezd je vhodný pro rodiče s dětmi, kteří zatím skialpy vyzkoušeli jenom v podmínkách českých pohoří, tak i pro ty, kteří už mají větší zkušenosti, ale chtějí si rozšířit své obzory. K tomu slouží i různé techniky výstupů a sjezdů, pro jejichž nácvik nabízí Planneralm ideální podmínky v jednom kompaktním údolí. V okolí jsou k dispozici svahy od mírných až po velmi strmé, v různých variantách od volných plání až po různě hustý les. Předpokladem pro zvládnutí zájezdu je schopnost sjet sjezdovku jakéhokoliv stupně obtížnosti. Výstupy i sjezdy jsou vedeny tak, aby bylo možné bezpečně procvičit vše, co je nutné pro pohodové zvládnutí túr vyšší obtížnosti a délky. Skialpové túry budou nalehko s přizpůsobením aktuálním povětrnostním a sněhovým podmínkám. Délka jednotlivých túr je 5-6 hodin s převýšením 500-1000 m a předpokládá se opakované nasazování a sundávání tuleních pásů. Délka bude přizpůsobena i výkonnosti dětského kolektivu, obecně však není přítomnost rodičů během programu nutná. Zatímco v údolí může panovat příjemné počasí, hřebenové oblasti okolo Planneralmu můžou být ovlivněny silným větrem.

Průvodce má právo definitivně rozhodnout o organizaci celého zájezdu i o jakýchkoliv změnách programu s ohledem na aktuální situaci (špatné počasí, zranění či jiné neočekávané okolnosti).

POČASÍ

Aktuální předpověď počasí a sněhové podmínky můžete sledovat na:
https://www.snow-forecast.com/resorts/Planneralm/6day/top (Planneralm)
https://www.meteoblue.com/en/weather/week/planneralm_austria_11593149 (Planneralm meteoblue)

MÍSTNÍ MĚNA

1 EUR (euro) = 24,350 Kč
Budete potřebovat eura, která je možné nakoupit ve všech směnárnách. Peníze v dostatečné výši doporučujeme vyměnit v ČR. Na místě se nelze zcela ve všech případech spolehnout na platbu kartou.

MAPY A LITERATURA

Zájemcům doporučujeme tyto originální mapy:

  • Kompass Karte 222, Sölktäler, Rottenmanner Tauern 1:50.000
  • Rottenmanner Tauern, Wander-, Rad- und Freizeitkarte 1:50.000, freytag & berndt, WK 0203

Zhruba dva týdny před odjezdem vám přijde v e-mailu se Závěrečnými informacemi i odkaz na trasy pro aplikaci mapy.cz. Po kliknutí na odkaz se vám zobrazí na mapě trasy celého zájezdu, rozepsané do jednotlivých dní. Trasy si můžete uložit do mobilu a mít je k dispozici během zájezdu v off-line verzi (bez nutnosti připojení k internetu nebo k mobilním datům). Berte prosím na vědomí, že poskytnuté trasy nejsou žádné dogma - průvodce se od nich může odchýlit nebo je přizpůsobit momentálním podmínkám. V některých případech nejde správná cesta jednoduše natrasovat a je tedy vedena jinudy, než se obvykle chodí/jezdí. Pro off-line použití je kromě trasy třeba mít v telefonu staženou i konkrétní mapu. Návod, jak trasy a mapy uložit do svého telefonu, najdete na stránce Mapy k zájezdu v mobilu.

MOBILY

Roaming v EU: Při používání mobilu v EU (včetně Norska, Islandu a Lichtenštejnska) platíte stejné ceny jako v ČR - https://europa.eu/youreurope/citizens/consumers/internet-telecoms/mobile-roaming-costs/index_cs.htm

DOPORUČENÉ VYBAVENÍ

  • Doklady a peníze: platný cestovní doklad, dostatečné množství peněz (viz kapitola Místní měna), kartička zahraničního cestovního pojištění, průkaz zdravotního pojištění
  • Nutná výbava: skialpový set (skialpové lyže, pásy, boty, přilba), teleskopické hole se sněhovými kotouči, lavinový set (lavinový vyhledávač - pípák, sonda, lopata), náhradní baterie do vyhledávače (v případě vyhledávačů z půjčovny CK Alpina 3 ks alkalických AAA baterií, ne nabíjecí!), haršajzny
  • Oblečení: kvalitní, pohodlné, praktické a prověřené pro denní pohyb v zimních horách. Oblečení volte tak, aby se dalo vrstvit: funkční první vrstvu (termotriko, podvlíkačky), druhou termoizolační vrstvu (fleecová mikina) a větruodolné, nepromokavé a prodyšné svrchní oblečení, kvalitní a teplé ponožky nebo podkolenky, návleky, dvoje rukavice, čepice, šátek na obličej, oblečení na noc a na převlečení po programu.
  • boty na přezutí po túře, přezůvky
  • Ostatní: lyžařské brýle, sluneční brýle s UV filtrem, vícefaktorový opalovací krém proti mrazu a slunci, tyčinka na rty, termoska, zavírací nůž, hygienické potřeby, toaletní papír, ručník, mobil a nabíječka, batoh na jednodenní túry s možností připnutí lyží, kvalitní čelovka s náhradními bateriemi
  • Strava: energeticky vydatné obědy/svačiny (pečivo, tvrdé salámy, paštiky, sušené maso, sýr, cereální tyčinky, čokolády, sušené ovoce, ořechy, hroznový cukr, oplatky atd.), láhev na pití a termoska. Během túry není možné vařit, svačiny na den je třeba si připravit předem.
  • Osobní lékárnička: pravidelně užívané léky, dezinfekce, náplast, obinadlo, něco na bolesti, na kašel a nachlazení, na sražení teploty, na průjem

PŘEKROČENÍ HRANIC

K této cestě potřebujete cestovní pas nebo občanský průkaz, platný nejméně po dobu trvání zájezdu. Je dobré si pořídit fotku cestovního dokladu pro snadnější řešení situace v případě ztráty.

DŮLEŽITÉ ADRESY A TELEFONY

Velvyslanectví ČR v Rakousku
Botschaft der Tschechischen Republik
Penzinger Strasse 11-13, 1140 Wien
Tel: +43/189958111
Fax: +43/18941200
Email: vienna@embassy.mzv.cz;
Web: http://www.mzv.cz/vienna
Úřední hodiny: po-pá: 08.00-16.30
Konzulární oddělení:
Úřední hodiny pro veřejnost:
po-pá 8:30-11:00

Honorární konzulát ČR v Rakousku
Honorarkonsulat der Tschechischen Republik
Bayerhamerstraße 14c, 5020 Salzburg
Tel: +43/662 879624
Fax: +43/662 81516080
Email: hksalzburg@email.cz
Provozní hodiny úřadu: út 09.00-17.00, st 09.00-15.00 a čt 09.00-14.00

Důležitá telefonní čísla: Záchranná služba 141 (144), Hasiči 122, Policie 133, Centrální tísňové volání 112

VIDEA

Nízké Taury - skialp na Planneralm s dětmi 2023 (Jan Pala):

Nízké Taury - skialp na Planneralm (Jan Pala):