Silvretta arena MTB

Bikování s lanovkami v oblasti Ischgl-Samnaun-Verwall

Zatímco Silvretta je známá horská skupina ležící převážně na území Švýcarska, Verwallské Alpy jsou její neprávem opomíjený severní soused ležící v Rakousku na pomezí Tyrolska a Vorlarlberska. Východně od obou skupin leží Samnaunské Alpy, jejichž centrem je švýcarská obec Samnaun se silničním spojením vedoucím pouze přes Rakousko. Styčným bodem těchto horských skupin je údolí Paznauntal osazené řadou obcí s rozvinutou turistickou infrastrukturou.

Silvretta arena - lyžařské středisko rozkládající se mezi rakouským Ischglem a švýcarským Samnaun nabízí v létě množství singletrailů a dalších cest pro bikery. Díky Silvretta Premium Card budeme moci využívat lanovky i místní autobusy a většinu dnů jezdit více z kopce než do kopce. Užijeme si šotoliny i traily ve vysokohorském terénu ve výškách nad 2000 m. Dostaneme se do sedla s přehradou SilvrettaStausee, kde má svůj nejvyšší bod ikonická horská silnice Silvretta Hochalpenstrasse pod zaledněnými nejvyššími vrcholky Silvretty, a také navštívíme švýcarské Samnaun s bezcelní zónou.

Zájezd je vhodný spíše pro zkušenější bikery. Nutností je kolo horské, vhodné je celoodpružené, trasy jsou kombinací technických trailových pasáží, šotoliny, ale v údolí se nevyhneme asfaltovým cyklostezkám. Denní porce je v základních variantách okolo 50 km a převýšení až 1000 m ve stoupání. Vzhledem k rozvinutému turistickému zázemí, zejména v podobě řady lanovek, chat, turistických stezek i místům vhodným k volnočasovým aktivitám se naskýtá celá řada alternativních cílů. Během zájezdu bude spousta možností pro vytvoření vlastního programu, ať již méně či více náročného. V rámci Silvretta Premium Card je také možné navštívit koupaliště či muzea zdarma. Ubytovaní budeme v útulném a pečlivě zařízeném hotelu v obci Kappl s vynikající polopenzí. Dopravu autobusem a ubytování máme společné s turistickým zájezdem Silvretta a Verwallské Alpy, ke kterému je možné se kterýkoliv den přidat.

Program zájezdu

  • 1. den: Odjezd kolem 18 hod z Brna přes Jihlavu, Prahu a Plzeň, noční přejezd Německa a Rakouska.
  • 2. den: Okolo tří jezer pod Silvrettou: Od jezera Kops-Stausee (1809 m) sjezd do údolí k obci Partenen (1051 m). Stoupání kolem Vermuntstausee (1751 m) až do nejvyššího bodu Silvretta Hochalpenstrasse (2032 m), sjezd kolem Silvrettastausee (2030 m) přes Galtür (1584 m) do Kapplu (1258 m). (↔ 50 km, ↑ 1000 m, ↓ 1500 m). Možnost prodloužení o výjezd lanovkou z Ischgl na Idalpe a sjezd Taja trail (↔ +10 km, ↑ 150 m, ↓ 1050 m).
  • 3. den: Lanovkové eldorádo v Silvretta arena: Ranní přejezd do Ischglu (1376 m), výjezd lanovkou až na Idjoch (2712 m), traily do Alp Trida (2270 m), případně šotolinou až do Samnaun (1844 m), výjezd lanovkou zpět na Sattel (2500 m) a traily v oblasti Sattel/Alp Trida/Flimjoch/Zeblasjoch. (minimálně ↔ 35 km, ↑ 100 m, ↓ 1500 m)
  • 4. den: Přes Verwallské Alpy: Busem k jezeru Kops-Stausee (1809 m), dále stoupání šotolinou kolem hospůdky Verbellaalpe (1938 m) až k Heilbronerr Hütte (2320 m). Jednoduchý trail přecházející v šotolinu údolím Schönverwalltal až do St. Antonu (1304 m), po cyklostezkách údolím z kopce až do Landecku (817 m). Autobusem přesun do Kapplu (↔ 50 km, ↑ 600 m, ↓ 1500 m, s dojezdem až do Kapplu ↔ +10 km, ↑ 300 m, ↓ 50 m). Alternativně využití lanovek a trailů ze 3. dne.
  • 5. den: Rozloučení se Silvretta arenou nebo výlet s výhledy na ledovec Jamtal: Do Galtüru (1584 m) ranním autobusem, následně stoupání po zpevněné cestě až na Jamtalhütte (2165 m). Stejným údolím dolů trailem podél šotolinové cesty zpět do Galtüru a údolím až do Kapplu (↔ 40 km, ↑ 600 m, ↓ 950 m). Pro zdatné vrchaře navíc možnost výjezdu z Ischgl Piel k Fridrichshafenerrhütte (2130 m) a z ní náročným trailem dolů (↔ +11 km, ↑ 650 m, ↓ 650 m). Setkání s autobusem, podvečerní prohlídka historického centra Innsbrucku a noční přejezd Rakouska a Německa.
  • 6. den: Příjezd přes Plzeň, Prahu a Jihlavu do Brna v ranních hodinách.

Ubytování

3x v hotelu Alpenfrieden v obci Kappl ve 2-3lůžkových pokojích. Pokoje mají vlastní koupelnu a jsou vybavené satelitní TV a telefonem. V hotelu je k dispozici restaurace, bar a wifi. Pokoje doobsazujeme do plné kapacity ostatními spolucestujícími.

Stravování

Dostaneme vynikající místní polopenzi, která začíná 2. den večeří a končí 5. den snídaní. Snídaně jsou vydatné, večeře formou výběru z menu a salátový bufet (v ceně stravování nejsou zahrnuty nápoje). Ceny v obchodech jsou asi o 50 % vyšší než u nás, v restauracích je asi 2x dráž. Během dne při vyjížďkách narazíme na horské chaty s možností občerstvení.

Video ze zájezdu Silvretta arena MTB z července 2022 natočil Roman Mácha:


Silvretta arena MTB

Silvretta arena MTB

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Apuseni - MTB v rumunském krasu

Horská cyklistika náročným terénem rumunských Karpat

Davos MTB - bike all inclusive

Nejlepší MTB oblast Evropy – ráj všech bikerů (Švýcarsko)

Livigno - MTB v italském Tibetu

Horská cyklistika v singletrailovém ráji (Itálie)

Lago di Garda MTB

Bajková klasika v okolí největšího italského jezera

Dolomity MTB

Bajkování v srdci Dolomit – Val di Fassa, Marmolada, Sella (Itálie)

Walliské Alpy MTB

MTB pod ledovci v okolí Zermattu a Saas Fee (Švýcarsko)