Silvretta a Verwallské Alpy

Vyhlídkové túry na hranicích Rakouska a Švýcarska

Zatímco Silvretta je známá horská skupina ležící převážně na území Švýcarska, Verwallské Alpy jsou její neprávem opomíjený severní soused ležící v Rakousku. Východně od obou skupin se rozprostírají Samnaunské Alpy, jejichž centrem je švýcarská obec Samnaun se silničním spojením vedoucím pouze přes Rakousko. Styčným bodem těchto horských skupin je údolí Paznauntal osazené řadou obcí s rozvinutou turistickou infrastrukturou. Připravili jsme pro vás zajímavé túry po nejkrásnějších zákoutích této části Alp.

Ve Verwallských Alpách projdeme část Paznauner Höhenweg a odpočineme si na alpských svazových chatách. Nevynecháme ani to nejznámější z celé Silvretty. Autobusem zdoláme jednu z nejproslulejších alpských silnic, Silvretta Hochalpenstrasse, až na hráz přehrady Silvretta Stausee. Projdeme se pod ledovcem Vermuntgletscher stékajícím po severní straně dominanty celé oblasti, 3312 m vysokého Grosser Piz Buinu, obklopeného dalšími třítisícovými vrcholy. Při túře v Samnaunských Alpách uvidíme sviště, kteří jsou pro tuto oblast typičtí. Navštívíme obec Samnaun, kde budeme moci využít možnost nákupu v bezcelní zóně. Díky využití místních lanovek, jež jsou zahrnuty v ceně zájezdu, si budeme moci celé dny vychutnávat výhledy na úžasnou alpskou krajinu. Čekají nás túry bez velkých převýšení ve vysokohorském terénu nad 2000 m.

Zájezd je určen pro fyzicky aktivní jedince, kteří zvládnou v jeden den překonat převýšení kolem 600 m ve výstupu i sestupu a délku tras okolo 6 hodin (náročnost podrobněji). Zájezd je vhodný i pro rodiny s dětmi, které jsou zvyklé na pohyb v horském terénu. Díky rozvinutému turistickému zázemí, zejména v podobě řady lanovek, chat a turistických stezek, se naskýtá mnoho alternativních cílů, možností zkrácení túr či námětů pro túry vlastní. K dispozici nám bude Silvretta Card umožňující zdarma využívat lanovky a místní autobusovou dopravu. Ubytováni budeme v útulném a vkusně zařízeném hotelu v obci Kappl, kde dostaneme kvalitní polopenzi. Dopravu autobusem máme společnou s dalšími zájezdy do oblasti Silvretty.

Program zájezdu

 • 1. den: Odjezd kolem 18 hod z Brna přes Jihlavu, Prahu a Plzeň, noční přejezd Německa a Rakouska.
 • 2. den: Od přehrady Kops-Stausee (1809 m) pohodlnou cestou k salaši Verbellaalpe (1938 m) a na chatu Neue Heilbronner Hütte (2320 m) nad plesem Scheidenseen (2270 m). Při cestě zpět možný výstup na vyhlídkový vrchol Versalspitze (2462 m). (5 hod, ↑ 500 m, ↓ 700 m, s výstupem na Versalspitze +2,5 hod, ↑ +500 m, ↓ +500 m)
 • 3. den: Z městečka Ischgl (1376 m) výjezd lanovkami na Flimjoch (2757 m) s krásnými výhledy na oblasti Silvretta, Samnaun, Verwall a Ötztalské Alpy. Možnost výstupu na vrchol Greitspitze (2871 m). Sestup lanovkami a pěšky starými pašeráckými stezkami podél vodopádů do švýcarského Samnaun (1844 m) s možností nákupu v bezcelní zóně. Návrat lanovkami a stezkou Walk of Sounds s dvěma visutými mosty zpět do Ischglu či s možností adrenalinového letu Skyfly. (4 hod, ↑ 100 m, ↓ 1000 m, s výstupem na Greitspitze +1,5 hod, ↑ +200 m, ↓ +200 m)
 • 4. den: Od přehrady Silvretta Stausee (2030 m) údolím Ochsental k alpské chatě Wiesbadener Hütte (2443 m) pod ledovcem Vermuntgletscher a třítisícovkami Silvretty. Poté výstup do sedla Radsattel (2692 m) a sestup kolem plesa Radsee krásným ledovcovým údolím Bieltal zpět k Silvrettasee. (6 hod, ↑ 750 m, ↓ 750 m)
 • 5. den: Z obce Kappl (1300 m) lanovkou Diasbahn k salaši Bockalm (1830 m). Stezkou Kieler Weg k chatě Niederelbehütte (2310 m) u plesa Sesssee. Výstup na vyhlídkový vrchol Kappler Kopf (2404 m). Kolem salaše Untere Sessladalpe zpět k horní stanici lanovky nebo sestup až do Kapplu (5 hod, ↑ 600 m, ↓ 600, se sestupem do Kapplu +1 hod, ↓ +500 m). Setkání s busem, podvečerní prohlídka historického centra Innsbrucku a noční přejezd Rakouska a Německa.
 • 6. den: Příjezd přes Plzeň, Prahu a Jihlavu do Brna v ranních hodinách.

Ubytování

3x v hotelu Alpenfrieden v obci Kappl ve 2-3lůžkových pokojích. Pokoje mají vlastní koupelnu a jsou vybavené satelitní TV a telefonem. V hotelu je k dispozici restaurace, bar, dětský hrací kout a wifi. Pokoje doobsazujeme do plné kapacity ostatními spolucestujícími.

Stravování

Dostaneme vynikající místní polopenzi, která začíná 2. den večeří a končí 5. den snídaní. Snídaně jsou vydatné, večeře formou výběru z menu a salátový bufet (nápoje nejsou zahrnuty v ceně stravování). Ceny v obchodech jsou asi o 50 % vyšší než u nás, v restauracích je asi 2x dráž. Během všech túr je možnost občerstvení na horských chatách.

 • 31.07.2024 - 05.08.2024
 • 6 dní
 • Číslo: 4183
 • 13 100 Kč
 • Rezervace

Silvretta a Verwallské Alpy

Silvretta a Verwallské Alpy

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Dolomity - turistika v okolí Marmolady

Horské skupiny Marmolada, Sella a Rosengarten (Itálie)

Livigno - turistika v italském Tibetu

Horská turistika na pomezí Itálie a Švýcarska

Walliské Alpy

Horská turistika v okolí Zermattu a Saas Fee (Švýcarsko)

Švýcarské Alpy - Davos

Plessurské Alpy a Silvretta (Švýcarsko)

Zillertálské Alpy

Jednodenní túry v okolí Mayrhofen (Rakousko)

Stubaiské Alpy

Horské túry pod alpskými ledovci v jižním Tyrolsku