Slovinsko - Julské Alpy v zimě

Skiareál Vogel - lyžování, snowboarding, freeride

Zájezd Slovinsko - Julské Alpy v zimě v letošním roce nemáme v nabídce, můžete si vybrat z našich dalších zimních zájezdů na Balkán a východ (např. Ukrajina, Bosna a Hercegovina, Silvestr v Černé Hoře, Silvestr na Ukrajině) nebo sněžnicových kurzů a přechodů hor. Několik zimních středisek a ubytování pro lyžování ve Slovinsku si můžete vybrat u naší sesterské CK Puxtravel.

Slovinsko a Julské Alpy patří k velmi oblíbeným letním destinacím. Objevte však také jejich zimní krásu! Skiareál Vogel je moderním střediskem se službami na vysoké úrovni. Pokochejte se překrásnými výhledy na nejvyšší vrchol Julských Alp - Triglav (2864 m), malebné jezero Bohinj a záplavu horských štítů pokrytých třpytivým sněhem.

Přednosti zájezdu Slovinsko - Skiareál Vogel:

 • skipas v ceně zájezdu
 • zatím stále málo návštěvníků
 • možnost kombinace freeridu a ježdění po sjezdovkách
 • snadná dostupnost z ČR (autobusem asi 9 hod.)

 • 22.02.2011 - 27.02.2011
 • 6 dní
 • Číslo:
 • 7 200 Kč

Střediska ve Slovinsku - Vogel, Krvavec

Skiareál Vogel: Moderní středisko s velmi populární přibližovací lanovkou, která Vás vyveze vysoko nad Bohinjské jezero. Celkem zde naleznete 36 km sjezdových tratí, z nichž si vybere každý (12 km je klasifikováno jako těžkých). Z nejvyššího bodu areálu (1900 m) je nejen nádherný výhled, ale můžete se okamžitě vrhnout na některou z tratí a užít si 1200 m převýšení, které tento areál nabízí. Kromě unikátní kabinové lanovky je v areálu 9 dalších vleků. Samozřejmostí je několik hospůdek a bistro, které nabízí vyhlídkovou terasu, kde si můžete odpočinout se sklenkou vína nebo šálkem kávy. Většina sjezdovek je také uměle zasněžována, což dává jistotu sněhu, i když v Čechách sníh není. Celý areál se neustále rozvíjí a splňuje i ty nejnáročnější požadavky. Je to jednoznačně nejlepší lyžování v Julských Alpách (i ve srovnání s Kranjskou Gorou, kde se jezdí světový pohár v alpských disciplinách).

Freeride: Díky geografickému profilu celého areálu se nabízí mnoho variant freeridu. Každoročně se zde také konají jedinečné freeride jamy - setkání příznivců ježdění ve volném terénu. Můžete tedy libovolně kombinovat upravené svahy s ježděním v prašanu a užívat si různé tratě nebo se vydat zcela mimo areál a vychutnat si samotu a nekonečný prostor okolo.

Skiareál Krvavec: tento skiareál je na programu první den zájezdu. Jedná se o moderní a velmi progresivní lyžařské středisko. Svahy dvou téměř dvoutisícových vrcholů jsou doslova protkané sjezdovými tratěmi všech obtížností (celkem 30 km) včetně freeridu. Celý areál obsluhuje 9 lanovek a vleků. Jedná se o prvotřídní areál vysokého standardu, který zasahuje do výšky 1950 m.

Předběžný program zájezdu

 • 1. den: Večerní odjezd z ČR.
 • 2. den: Lyžování a snowboarding ve skiareálu Krvavec. Odpoledne příjezd do ubytování.
 • 3. - 4. den: Lyžování ve skiareálu Vogel.
 • 5. - 6. den: Vyklizení pokojů, lyžování, hospoda, večerní odjezd do ČR. Příjezd do Brna i Prahy brzy ráno.

Ubytování a stravování

Ubytování: Ubytováni budeme v překrásném prostředí Bohinjského jezera, v Hostelu pod Voglom. K dispozici je široká škála zařízení, společenská místnost, večer si můžete zajít na diskotéku (cca 2 km) nebo v klidu posedět v místní hospůdce u slovinského piva Laško. K dispozici máme 2, 3 a 4 lůžkové pokoje. Je možné zarezervovat dvoulůžkový pokoj za příplatek 300 Kčos3 noci (uveďte to, prosím, v přihlášce). Hostel je vzdálen přibližně 3 km od dolní stanice lanovky na Vogel.

Stravování: V ceně ubytování je snídaně. Na večeře je možné zajít do restaurace přímo v areálu.

Skibus: Zastávka je pár kroků od ubytování a jízda k dolní stanici lanovky zabere několik minut.

Nástupní místa: Brno

Předpověď počasí a sněhu pro Slovinsko - Vogel: j2ski.com - snow report Vogel, Snow-forecast.com - Vogel 1790m předpověď počasí na 6 dní.

Fotky ze Slovinska - lyžování a snowboard: Jan Pala - Sobota na lyžích ve Slovinsku 2009, Za freeridem do Julských Alp 2010.

Základní vybavení pro freeride: certifikovaná přilba, lavinový vyhledávač, sněžná lopata, sněžná sonda, lékárnička.

Mapa střediska Vogel - lyžování a snowboarding ve Slovinsku - Julské Alpy:


Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Bulharsko - lyžování v Borovci a Bansku

Lyžování v nejlepších bulharských skiareálech v pohoří Rila a Pirin

Ukrajina - lyžování na Dragobratu a v Bukovelu

Lyžování, snowboarding a freeride na Zakarpatské Ukrajině

Slovinskem z hor až k Jadranu

Pohodové výlety v oblasti Julských Alp

Makedonie - lyžování na Popově Šapce a v Mavrovu

Lyže, snowboard, freeride v pohoří Šar Planina a Bistra Planina

Bosna a Hercegovina - lyžování u Sarajeva

Lyžování na olympijských sjezdovkách pohoří Bjelašnica a Jahorina

Makedonie - přechod na sněžnicích

Sněžnicový přechod pohoří Šar Planina a Bistra Planina