Julské Alpy

 

Termíny zájezdů

Náročnost: 3-4

 
 • Termín
 • Délka
 • Cena
 • Obj.číslo
 •  
 • Rezervace
 • Přihláška
 • 20.07.2018 - 29.07.2018
 • 10 dní
 • 12000 Kč
 • 430
 • Na tento termín již není možné se hlásit.
 •  
 •  

Divoké horské scenérie, výhledové skalnaté vrcholy, bělostné vápencové štíty, hluboké lesy i slunné horské louky, to jsou Julské Alpy, jedno z nejkrásnějších pohoří v Evropě. V srdci Triglavského národního parku, jednoho z nejstarších parků na světě, vystoupáme na nejvyšší horu Slovinska Triglav (2864 m). Užijeme si výstup na vrchol Kanin (2587 m) vysoko nad městečkem Bovec, přejdeme horská sedla na hraniční hoře Mangart (2679 m) a v italském masívu Viš. Odpočineme si na rozkvetlých loukách, spatříme nádherná zákoutí smaragdové řeky Soči. Navštívíme impozantní vodopády Boka a Virje či nahlédneme do soutěsek Mlinarica a Vintgar. Nezapomene také na relaxaci na břehu teplého Bledského jezera.

Jedná se o zájezd se středně náročnou horskou turistikou s jednodenními túrami. Výjimkou je dvoudenní výstup na nejvyšší horu Triglav s přespáním na horské chatě. Budeme se pohybovat ve skalnatém, ale přístupném terénu po horských stezkách a chodnících. Na túrách budeme trávit v základní variantě 5-8 hodin včetně pauz, převýšení se v základních variantách různí nejčastěji od 400 do 1200 m ve výstupu a totéž v sestupu. Všechny jednodenní túry je možné zkrátit nebo vynechat a udělat si volný den s odpočinkovým programem. Některé dny si naopak můžete k základnímu programu přidávat. Část výstupu na Triglav vede po zajištěné cestě „via ferratě“, pro niž je nutné povinné vybavení na zajištěné cesty (sedací + prsní úvazek, jistící set via ferrata, horolezecká helma). Vybavení vám můžeme zapůjčit z naší půjčovny. Ubytováni budeme v hotelu v Bovci a v Radovljici, kde dostaneme místní snídaně. Při výstupu na Triglav strávíme 1 noc na horské chatě.

Program zájezdu

 • 1. den: Předpokládaný odjezd kolem 22 hod z Brna přes Mikulov, noční přejezd přes Rakousko.
 • 2. den: Ranní příjezd do Julských Alp. Výstup na jednu z vyhlídek na vodopád Boka. Dále k vodopádu Virje a do městečka Bovec, odpoledne ubytování v hotelu na 5 nocí. Možná prohlídka podzemního vojenského skanzenu na vrchu Rabelnik. (5-6 hod, ↑ 450-650 m, ↓ 350-550 m)
 • 3. den: Od italských jezer Laghi de Fusine (929 m) výstup severními svahy majestátní hory Mangart do sedla Travnik (2204 m). Od chaty Koča na Mangartskem sedlu (1906 m) sestup na Mangartskou planinu (1295 m), zastávka na salaši s tradiční výrobou sýra (7 hod, ↑ 1250 m, ↓ 1100 m). Navíc možný náročný výstup na vrchol Mangart (2679 m) (+3 hod, ↑ +500 m, ↓ +500 m).
 • 4. den: Italské Julské Alpy: Z lyžařského centra Sella Nevea (1170 m) výhledová túra přes sedlo Scalini (2022 m) k chatě Corsi (1874 m), sestup do údolí Rio del Lago (6 hod, ↑ 850 m, ↓ 1050 m). Za dobrých podmínek lze navíc od chaty Corsi přes exponovanější štěrbinu Vallone (2180 m), sestup okolo chaty Brunner (+2 hod, ↑ +300 m, ↓ +300 m).
 • 5. den: Lanovkou na masiv Kaninu (2200 m), výstup do skalního okna Prestreljenik a pod skalami hřebene až na výhledový vrchol Visoki Kanin (2587 m). (6 hod, ↑ 600 m, ↓ 600 m)
 • 6. den: Odpočinkový den: Izvir Soče a kaňon Mlinarica (3 hod, ↑ 300 m, ↓ 300 m). Bojiště 1. sv. války s exponovanou pevností Hermann a pevností Kluže, kostelík Sv. Lenarta (3 hod, ↑ 200 m, ↓ 250 m). Nebo doporučené adrenalinové aktivity - rafting či hydrospeeding na Soči nebo canyoning v kaňonu Sušec.
 • 7. den: Dvoudenní výstup s přespáním na horské chatě: Z doliny Vrata k úpatí hory Triglav, horskou stezkou v severní stěně na chatu Triglavski dom na Kredarici (2515 m), nocleh. (6-8 hod, ↑ 1500-1700 m)
 • 8. den: Výstup po technicky snadné hřebenové zajištěné cestě na nejvyšší vrchol Julských Alp, Triglav (2864 m), zpět na chatu a sestup do doliny Krma (8 hod, ↑ 350 m, ↓ 2000 m). Přejezd do Radovljice, ubytování v hotelu na 1 noc. Podvečerní procházka historickým městečkem.
 • 9. den: Divokou soutěskou Vintgar s vodopádem Vintgarski šum ke kostelíku Sv. Katariny a do lázeňského městečka Bled s majestátním hradem na skále nad jezerem (4 hod, ↑ 300 m, ↓ 300 m). Relaxace a koupání na plážích jednoho z nejteplejších alpských jezer - Bledského jezera. Na lodičkách možno na kouzelný ostrůvek Blejski otok s kostelem Sv. Marie a zvonem splněných přání. Rozloučení se Slovinskem v příjemné restauraci, noční přejezd přes Rakousko.
 • 10. den: Příjezd přes Mikulov do Brna kolem 6 hod.

Ubytování a stravování na zájezdu

Ubytování: 6 nocí v hotelech (5x hotel Alp v Bovci, 1x hotel Grajski dvor v Radovljici), 1 noc na horské chatě na Triglavu. V hotelech spíme převážně ve 2lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. K dispozici je wifi (ve společných prostorech), restaurace a bar. Na horské chatě se spí ve velkých společných pokojích na matracích, teplé deky jsou k dispozici, potřeba je vložka do spacáku (je možné si ji však za 2,5 € koupit na chatě).

Stravování: V hotelech dostaneme 6x místní snídani. Na večeře je možné chodit do restaurace přímo v hotelu či jinam ve městě. Čerstvé potraviny je možné dokoupit každý den kromě výstupu na Triglav. Ceny v obchodech jsou o něco vyšší než u nás, v restauracích je přibližně 1,5x dráž než v ČR. Při dvoudenním výstupu na Triglav (5. a 6. den) doporučujeme koupit si večeři a snídani na horské chatě. Snídaně na chatě stojí 5-7 €, polévky 4-6 €, hlavní jídlo 7-15 €. Vařit na chatě nedoporučujeme - je nutné si vynést vlastní vybavení na vaření včetně vařiče a vařit pak lze jen venku, ne v chatě.

Další informace k zájezdu

Nástupní místa: Brno, Mikulov

Podrobněji: doplňující informace k zájezdu (náročnost, počasí, mapy, vybavení, pojištění atd.), Slovinsko - informace o zemi

Svůj zájem o adrenalinové aktivity (rafting, canyoning, hydrospeeding) uveďte v přihlášce.

Cena zájezdu Julské Alpy

Cena zahrnuje: dopravu autobusem, 6x ubytování v hotelu se snídaní, průvodce, elektronické informační materiály, pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje (ceny z roku 2017): nutné výdaje: zpáteční lanovku na Kanin (skupinová 14 €), 1x ubytování na horské chatě (členové OEAV 15-16 €, ostatní 23-25 €), vstup do soutěsky Vintgar (skupinová 4 €); volitelné výdaje: fakultativní vstupy (pevnost Kluže 2-3 €, Bledský hrad 8-10 €, kostel sv. Marie na Bledském ostrově 6 €), půjčení loďky na Bledský ostrov (cca 15 €/hodina), adrenalinové aktivity: rafting (38 €), canyoning (47 €), hydrospeeding (47 €), příplatek za dvousedadlo v buse

 

Julské Alpy

Krásné výhledy v Julských Alpách Výstup na Triglav Julské Alpy - výstup na Triglav Dolina Vrata - památník padlých partyzánů
 

Julské Alpy

Ráno u chaty Triglavski Dom Výstup na Triglav Horská turistika v Julských Alpách Ráno pod Triglavem Julské Alpy Julské Alpy - horské království boha Triglava Aktivní dovolená ve Slovinsku Julské Alpy Aljažev dom v dolině Vrata Na vrcholu Triglavu (2864 m) Západ slunce na Kredarici Výstup na Triglav Kamzík v Julských Alpách Slap Peričnik Aktivní dovolená v Julských Alpách Bledské jezero Vodopády Julských Alp Ovčí farma Soutěska Vintgar Výstup na Triglav od Triglavského domu na Kredarici Vodopády Julských Alp Aktivní dovolená v Julských Alpách Horská turistika v Julských Alpách Julské Alpy - Dolina Vrata
 
 

©2018 CK Alpina - zájezdy a dovolená | e-mail ck@alpina.cz | telefon +420 548 522 652 | mobil +420 777 257 462 | Ochrana osobních údajů | odkazy