Julské Alpy

 

Termíny zájezdů

Náročnost: 3-4

 
 • Termín
 • Délka
 • Cena
 • Obj.číslo
 •  
 • Rezervace
 • Přihláška
 • 21.07.2017 - 30.07.2017
 • 10 dní
 • 8300 Kč
 • 430
 •  
 •  
 •  

Divoké horské scenérie, výhledové skalnaté vrcholy, bělostné vápencové štíty, hluboké lesy i slunné horské louky, to jsou Julské Alpy, jedno z nejkrásnějších pohoří v Evropě. V srdci Triglavského národního parku, jednoho z nejstarších parků na světě, vystoupáme na nejvyšší horu Slovinska Triglav (2864 m). Užijeme si výstup na na vrchol Kanin vysoko nad městečkem Bovec, přejdeme horská sedla na hraniční hoře Mangart a v italském masívu Viš. Odpočineme si na rozkvetlých loukách, navštívíme nádherná zákoutí smaragdové řeky Soči, poznáme impozantní vodopády Boka a Virje, nahlédneme do soutěsek Mlinarica a Vintgar, na závěr budeme relaxovat na břehu teplého Bledského jezera.

Julské Alpy poznáme na jednodenních túrách, při nichž se budeme pohybovat ve skalnatém, ale přístupném terénu po horských stezkách a chodnících. Na túrách budeme trávit v základní variantě 5-8 hodin včetně pauz, převýšení se v základních variantách různí nejčastěji od 400 do 1200 m ve výstupu a totéž v sestupu. Všechny túry je možné zkrátit nebo vynechat a udělat si volný den s odpočinkovým programem. Některé dny si naopak můžete k základnímu programu přidávat. Výstup na Triglav je dvoudenní s noclehem na horské chatě. Část výstupu na Triglav vede po zajištěné cestě „via ferratě“, pro niž je nutné povinné vybavení na zajištěné cesty (sedací + prsní úvazek, jistící set via ferrata, horolezecká helma). Vybavení vám můžeme zapůjčit z naší půjčovny. Nocovat budeme ve vlastních stanech v kempech na okraji městečka Bovec a u břehu Bledského jezera a dostaneme polopenzi z naší polní kuchyně. Při výstupu na Triglav spíme 1 noc na horské chatě.

Program zájezdu

 • 1. den: Předpokládaný odjezd kolem 22 hod z Brna přes Mikulov, noční přejezd přes Rakousko.
 • 2. den: Ranní příjezd do Julských Alp. Výstup na jednu z vyhlídek na vodopád Boka. Dále k vodopádu Virje a do městečka Bovec, odpoledne ubytování v kempu. Možná prohlídka podzemního vojenského skanzenu na vrchu Rabelnik. (5-6 hod, ↑ 450-650 m, ↓ 350-550 m)
 • 3. den: Od italských jezer Laghi de Fusine (929 m) výstup severními svahy majestátní hory Mangart do sedla Travnik (2204 m). Od chaty Koča na Mangartskem sedlu (1906 m) sestup na Mangartskou planinu (1295 m), zastávka na salaši s tradiční výrobou sýra (7 hod, ↑ 1250 m, ↓ 1100 m). Navíc možný náročný výstup na vrchol Mangart (2679 m) (+3 hod, ↑ +500 m, ↓ +500 m).
 • 4. den: Italské Julské Alpy: Z lyžařského centra Sella Nevea (1170 m) výhledová túra přes sedlo Scalini (2022 m) k chatě Corsi (1874 m), sestup do údolí Rio del Lago (6 hod, ↑ 850 m, ↓ 1050 m). Za dobrých podmínek lze navíc od chaty Corsi přes exponovanější štěrbinu Vallone (2180 m), sestup okolo chaty Brunner (+2 hod, ↑ +300 m, ↓ +300 m).
 • 5. den: Lanovkou na masiv Kaninu (2200 m), výstup do skalního okna Prestreljenik a pod skalami hřebene až na výhledový vrchol Visoki Kanin (2587 m). Při sestupu lze zajít po náhorní pláni k chatě Dom Petra Skalarja. (6 hod, ↑ 600 m, ↓ 600 m)
 • 6. den: Odpočinkový den: Izvir Soče a kaňon Mlinarica (3 hod, ↑ 300 m, ↓ 300 m); bojiště 1. sv. války s exponovanou pevností Hermann a pevností Kluže, kostelík Sv. Lenarta (3 hod, ↑ 200 m, ↓ 250 m). Nebo doporučené adrenalinové aktivity - rafting či hydrospeeding na Soči nebo canyoning v kaňonu Sušec.
 • 7. den: Dvoudenní výstup s noclehem na horské chatě: Z doliny Vrata k úpatí hory Triglav, horskou stezkou v severní stěně na chatu Triglavski dom na Kredarici (2515 m), nocleh. (6-8 hod, ↑ 1500-1700 m)
 • 8. den: Výstup po technicky snadné hřebenové zajištěné cestě na nejvyšší vrchol Julských Alp Triglav (2864 m), zpět na chatu a sestup do doliny Krma (8 hod, ↑ 350 m, ↓ 2000 m). Přejezd k Bledskému jezeru.
 • 9. den: Divokou soutěskou Vintgar s vodopádem Vintgarski šum ke kostelíku Sv. Katariny a do lázeňského městečka Bled s majestátním hradem na skále nad jezerem (4 hod, ↑ 300 m, ↓ 300 m). Relaxace a koupání na plážích jednoho z nejteplejších alpských jezer - Bledského jezera, na lodičkách možno na kouzelný ostrůvek Blejski otok s kostelem Sv. Marie a zvonem splněných přání. Rozloučení se Slovinskem v příjemné restauraci, noční přejezd přes Rakousko.
 • 10. den: Příjezd přes Mikulov do Brna kolem 6 hod.

Ubytování a stravování na zájezdu

Nocování a ubytování: 6 nocí v kempech (5x u městečka Bovec, 1x na břehu Bledského jezera), 1 noc na horské chatě na Triglavu. Pro nocování v kempu je třeba mít vlastní stan, spacák a karimatku. K dispozici je WC, teplá voda, sprcha (teplá za příplatek 0,5 €/cca 3 minuty), restaurace, zdarma wifi (heslo sdělí průvodce), na recepci počítač s připojením k internetu a možnost dobíjení el. zařízení v zabezpečených skříňkách. Na horské chatě se spí na matracích, teplé deky jsou k dispozici, potřeba je vložka do spacáku (je možné si ji však za 2 € koupit na chatě).

Stravování: Připravíme vám polopenzi z naší polní kuchyně. Polopenze začíná 2. den večeří a končí 9. den snídaní, s výjimkou dvoudenního výstupu na Triglav, kdy doporučujeme koupit si večeři a snídani na horské chatě. Snídaně na chatě stojí 5-7 €, polévky 4-6 €, hlavní jídlo 7-15 €. Vařit na chatě příliš nedoporučujeme - je nutné si vynést vlastní vybavení na vaření včetně vařiče a vařit pak lze jen venku, ne v chatě. Kromě výstupu na Triglav je možné každý den dokoupit čerstvé potraviny. Ochutnat speciality místních útulných hospůdek a restaurací je ideální poslední den před odjezdem v Bledu. Ceny v obchodech jsou o něco vyšší jak u nás, v restauracích je přibližně 1,5x dráž než v ČR.

Další informace k zájezdu

Nástupní místa: Brno, Mikulov

Podrobněji: doplňující informace k zájezdu (náročnost, počasí, mapy, vybavení, pojištění atd.), Slovinsko - informace o zemi

Svůj zájem o adrenalinové aktivity (rafting, canyoning, hydrospeeding) uveďte v přihlášce.

Cena zájezdu Julské Alpy

Cena zahrnuje: dopravu autobusem, 6x nocování v kempu, 6x polopenzi, průvodce, elektronické informační materiály, večer s místním vínem a pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje (ceny z roku 2016): nutné výdaje: zpáteční lanovku na Kanin (cca 17 €), 1x ubytování na horské chatě 23,5 € (členové OEAV 14,5 €), vstup do soutěsky Vintgar (4 €); volitelné výdaje: fakultativní vstupy (pevnost Kluže 2-3 €, Bledský hrad 8-10 €, kostel sv. Marie na Bledském ostrově 6 €), půjčení loďky na Bledský ostrov (cca 15 €/hodina), adrenalinové aktivity: canyoning, rafting, hydrospeeding (38-47 €), příplatek za dvousedadlo v buse

 

Julské Alpy

Krásné výhledy v Julských Alpách Výstup na Triglav Julské Alpy - výstup na Triglav Dolina Vrata - památník padlých partyzánů
 

Julské Alpy

Výstup na Triglav Horská turistika v Julských Alpách Ráno pod Triglavem Julské Alpy Julské Alpy - horské království boha Triglava Aktivní dovolená ve Slovinsku Julské Alpy Aljažev dom v dolině Vrata Na vrcholu Triglavu (2864 m) Západ slunce na Kredarici Výstup na Triglav Kamzík v Julských Alpách Slap Peričnik Aktivní dovolená v Julských Alpách Bledské jezero Vodopády Julských Alp Ovčí farma Soutěska Vintgar Výstup na Triglav od Triglavského domu na Kredarici Vodopády Julských Alp Aktivní dovolená v Julských Alpách Horská turistika v Julských Alpách Julské Alpy - Dolina Vrata
 
 

©2018 CK Alpina - zájezdy a dovolená | e-mail ck@alpina.cz | telefon +420 548 522 652 | mobil +420 777 257 462 (+420 777ALPINA) | webdesign | odkazy