Slovinskem z hor až k Jadranu

Z úchvatných Julských Alp k moři

Divoké horské scenérie, bělostné vápencové štíty, hluboké lesy i slunné horské louky, to jsou Julské Alpy. Jedno z nejkrásnějších pohoří v Evropě, kde započneme naše putování. Užijeme si výhledy a procházku v nejvyšším silničním sedle Vršič (1611 m), navštívíme pramen alpské řeky Soči nebo vystoupáme na vrchol Kanin (2587 m) vysoko nad městečkem Bovec. Odpočineme si na rozkvetlých loukách, spatříme nádherná zákoutí smaragdové řeky Soči nebo si užijeme adrenalinové aktivity jako rafting či canyoning. Navštívíme impozantní vodopády Boka a Virje či nahlédneme do jeskyní Škocjanske jame. Výlet zakončíme na břehu Jaderského moře u historického městečka Piran. Nezapomeneme ani na relaxaci na břehu teplého Bledského jezera.

Jedná se o zájezd s lehkou horskou turistikou a jednodenními túrami. V rámci zájezdu se střídají náročnější dny s odpočinkovými, na túrách strávíme 2-8 hodin s převýšením většinou 200-800 m (náročnost podrobněji). Všechny jednodenní túry je možné zkrátit nebo vynechat a udělat si volný den s odpočinkovým programem. Některé dny si naopak můžete k základnímu programu přidávat. Nocovat budeme v kempech ve vlastních stanech a dostaneme polopenzi z naší polní kuchyně. Doprava a nocování jsou společné s cyklistickým zájezdem Slovinskem na kole k Jadranu.

Program zájezdu

 • 1. den: Předpokládaný odjezd kolem 22 hod z Brna, noční přejezd přes Rakousko.
 • 2. den: Ranní příjezd do Julských Alp. Výjezd na nejvýše položené silniční sedlo Julských Alp Vršič (1611 m) a procházka s výhledy na vrcholy Mojstrovka a Prisojnik s tváří zkamenělou ve skále. Alternativně navíc sestup k pramenu řeky Soča. Přejezd do městečka Bovec, prohlídka a ubytování v kempu na dvě noci. (3-4 hod, ↑ 700 m, ↓ 700 m), se sestupem k Soči (+3 hod, ↑ +100 m, ↓ +900 m)
 • 3. den: Lanovkou z Bovce na masiv Kaninu (2200 m), výstup do skalního okna Prestreljenik, pod skalami hřebene na výhledový vrchol Visoki Kanin (5-6 hod, ↑ 600 m, ↓ 600 m). Alternativně možnost zvolit vodní adrenalinové aktivity rafting na řece Soča nebo canyoning v kaňonu Sušec.
 • 4. den: Procházka kolem vodopádů Virje a Boka (3-4 hod, ↑ 300 m, ↓ 300 m). Přejezd podél Soči do městečka Kobarid, prohlídka muzeí nebo opevnění okolo města, ubytování v kempu na dvě noci.
 • 5. den: Výjezd na úbočí masivu Krn, výlet pastvinami a lesy. Pro zdatné vrcholáře navíc možnost náročnějšího výstupu na vrchol Krn (2244 m), všichni sestup do vesničky Drežnica nebo kolem vodopádu Kozjak až do kempu (7 hod, ↑ 750 m, ↓ 1500 m), s výstupem na vrchol (+2 hod, ↑ +600m, ↓ +600 m). Alternativně možnost zvolit méně náročnou variantu okruhem po přilehlých vodopádech a vesničkách.
 • 6. den: Odpočinkový den: Prohlídka jeskyní Škocjanske jame a jejich okolí. Přejezd k moři, procházka a koupání v okolí kempu Lucija.
 • 7. den: Prohlídka městečka Piran s okouzlujícími stavbami v benátském stylu a Portorož s velkou písečnou pláží, klášterem Sv. Bernardina nebo parkem Seča plným soch, výlety po pobřeží nebo ochutnávka místních vín a mořských specialit.
 • 8. den: Dopolední přejezd zpět do vnitrozemí, prohlídka kouzelné soutěsky Vintgar a procházka k nejteplejšímu alpskému jezeru Bled s romantickými výhledy a možností prohlídky hradu nebo koupání (4-5 hod, ↑ 400-500 m, ↓ 250 m).
 • 9. den: Příjezd do Brna kolem 6 hod.

Nocování

6x ve vlastních stanech ve 3 různých kempech (4x v horách a 2x u moře). Všechny kempy mají WC a teplé sprchy. Možnost občerstvení nebo nákupu potravin je buď přímo v kempu, nebo v jeho blízkém okolí. V kempu v Bovci je k dispozici wifi.

Stravování

Dostanete polopenzi z naší polní kuchyně. Polopenze začíná 2. den večeří a končí 8. den snídaní. Základní potraviny lze dokoupit během denních etap nebo se můžeme na oběd zastavit v místních restauracích či hospůdkách. Ceny v obchodech jsou o něco vyšší než u nás, v restauracích je přibližně 1,5x dráž než v ČR.

Slovinskem z hor až k Jadranu

Slovinskem z hor až k Jadranu

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Vrcholy Julských Alp

Horské túry v nejvyšších slovinských horách s výstupem na Triglav

Walliské Alpy

Horská turistika v okolí Zermattu a Saas Fee (Švýcarsko)

Národní parky, hory a moře Chorvatska

Pohodová turistika přes skalní města, vodopády a ostrovy Dalmácie

Krásy hor severního Rumunska

Turistika a kláštery v Maramureši, Bukovině a rumunské Moldávii

Jezera, vodopády a soutěsky Julských Alp

Pohodová turistika nejkrásnějšími místy Julských Alp (Slovinsko)

Francouzské Alpy - NP Écrins

Turistika v okolí Les Deux Alpes a Briançonu