Solná komora - turistika pro aktivní rodinky

Nenáročné pěší túry v jezerním království v oblasti Dachsteinu (Rakousko)

Východně od Salzburgu, v severním předhůří Dachsteinu, se rozkládá nádherná alpská krajina Solné komory, kde se horští velikáni zrcadlí v temně modrých hlubokých ledovcových jezerech. Budeme se pohybovat v blízkosti jednoho z nejmalebnějších městeček Rakouska, Hallstattu, které je známé nejen svými solnými doly, ale i bohatými archeologickými nálezy z doby až před 7000 lety. Projdeme se po horách v téměř dvoutisícových výškách, kam se dostaneme lanovkami, uvidíme krásné vodopády, řadu historických památek i pěkné architektury, budeme se moci vykoupat v několika krásných jezerech či v termálních lázních a využít celou řadu turistických atrakcí. Zdatnější a dobrodružnější děti mohou zdolat možná svoje první alpské vrcholy s krásnými výhledy na dechberoucí hory Solné komory, kterým kraluje téměř třítisícový, ledovci obklopený Dachstein. To vše kousek od hranic České republiky.

Čekají nás jednodenní túry po klasických alpských stezkách nebo turistických chodnících a využijeme i lanovky. Bude čas i na prohlídku místních pozoruhodností, jakými jsou přírodní jeskyně či historické solné doly. Túry nám zaberou většinou 3-4 hod a zdoláme při nich převýšení kolem 400 m. Aby měly děti čas si na chvíli odpočinout od rodičů, bude pro ně po výletech připraven doprovodný dvouhodinový program. Rodiče si mezi tím můžou zajít do restaurace do města, nebo k jezeru. Ubytovaní budeme v hostelu s kvalitní polopenzí. Dopravu autobusem a místo noclehu máme společné s cyklistickým zájezdem Jezera Solné komory na kole s dětmi. Nejste si jistí, zda Vaše dítě tento zájezd zvládne? Podívejte se jak vypadají zájezdy Family Adventure.

Program zájezdu

  • 1. den: Předpokládaný odjezd kolem 21 hod z Brna přes Jihlavu, Prahu a České Budějovice, noční přejezd Rakouska.
  • 2. den: Od jezera Gosausee (930 m) výjezd lanovkou k chatě Gablonzer Hütte (1550 m) s úžasným výhledem na ledovce Dachsteinu a nenáročná pohodovější túra k chatám Stuhalm (1462 m) a Theodor-Körner-Hütte (1454 m) (↔ 4 km, ↑ 200 m, ↓ 200 m). Pro mladé dobyvatele vrcholů možnost výstupu na Grosser Donnerkogel (2054 m) s úžasnými výhledy. (↔ 7 km, ↑ 600 m, ↓ 600 m). Po návratu lanovkou možnost okružní túry kolem jezera Vordere Gosausee. Program pro děti bude zařazený cestou.
  • 3. den: Výjezd lanovkou k horské restauraci Katrin a poté výstup na stejnojmenný vrchol (1542 m) a sousední Elferkogel (1601 m) či Hainzen (1638 m) (↔ 5 km, ↑ 400 m, ↓ 400 m). Busem přejezd do nejromantičtějšího městečka celé Solné komory St. Wolfgang u jezera Wolfgangsee s možností koupání v jednom z nejteplejších jezer oblasti. Lázeňské městečko Bad Ischl (480 m) s měšťanskými domy, císařskou vilou a termálními lázněmi.
  • 4. den: Horská túra nad jezerem Altausser See. Po výjezdu busem po Loser Panoramastrasse (1400 m) možnost výstupu na vyhlídkové vrcholy Atterkogel (1826 m) a Bräningzinken (1899 m) (↔ 5 km, ↑ 460 m, ↓ 460 m) s možností zkrácení. Možnost koupání v jezeru Altausser See (790 m).
  • 5. den: Nenáročná túra z městečka Hallstatt údolím Echerntal k velkolepým vodopádům Waldbachstrub (875 m) (↔ 5 km, ↑ 400 m, ↓ 400 m). Alternativně zubačkovou lanovkou k historickým solným jeskyním Salzwelten s možností prohlídky (3 hod, ↑ 200 m, ↓ 200 m). Prohlídka Hallstattu (UNESCO) se slavnou kostnicí. Možnost koupání v Hallstätter See. V odpoledních hodinách odjezd a návrat přes České Budějovice, Prahu a Jihlavu do Brna před půlnocí.

Ubytování

V městečku Bad Goisern ve velmi příjemném hostelu Luise-Wehrenfennig Haus, většinou ve 3-6lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. 2lůžkový pokoj garantujeme za příplatek 700 Kč/os., svůj zájem o něj uveďte do přihlášky. Některé postele jsou patrové. K dispozici je také wifi a společenská místnost s TV a kulečníkem.

Stravování

Dostaneme místní polopenzi. Polopenze začíná 2. den večeří a končí poslední den snídaní. Snídaně obvykle zahrnuje šunku, sýr, džem, pečivo, jogurt, müsli, ovoce, kávu, čaj a džus. K večeři se podává polévka a chutné hlavní jídlo. Stravování přes den je z vlastních zásob. Případně lze zakoupit jídlo, teplé či studené nápoje na horských chatách a v restauracích. Na náměstí v Bad Goisern se nachází také několik příjemných kaváren, vynikající pekárna a pizzerie. Ceny v obchodech jsou o něco vyšší než u nás, v restauracích je asi 2x dráž.

Další informace k zájezdu

Nástupní místa: Brno, Jihlava-Pávov, Praha-Opatov, České Budějovice, sleva za vlastní dopravu 700 Kč

Rakousko - informace o zemi

Prohlídky měst jsou individuální, naši průvodci nemají licenci na průvodcování s odborným a historickým výkladem. Do města se můžete vydat sami nebo se přidat k průvodci, který se vám bude snažit ukázat většinu nejzajímavějších míst.

CHARAKTERISTIKA A NÁROČNOST 2-3

Během zájezdu nás čekají jednodenní pohodové túry spojené s prohlídkami místních pozoruhodností a turistických cílů. Ubytování je zajištěno v příjemném hostelu s polopenzí. Na túrách se dostaneme do nadmořské výšky až 2050 m, ve stoupáních si však vypomůžeme i lanovkami. Samotné túry nám zaberou asi 3-4 hod, vystoupáme a sestoupáme převážně kolem 400 m. Díky velké atraktivitě tohoto území a rozvinuté turistické infrastruktuře je zde řada cílů pro individuální program. Po celou dobu zájezdu nám bude k dispozici autobus, ve kterém bude možné si nechávat pro túru nepotřebné věci.

Solná komora - turistika pro aktivní rodinky

Solná komora - turistika pro aktivní rodinky

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Maďarsko - turistika pro aktivní rodinky

Maďarské národní parky a termály