Jak vypadají zájezdy Family Adventure?

Dotazy a odpovědi k zájezdům pro aktivní rodiny s dětmi.

Zvládne naše dítě tento zájezd?

V tomto vám bohužel nedokážeme poradit. Vy sami znáte své dítě nejlépe, a proto byste měli nejlépe posoudit, jestli program zvládne. Zájezdy jsou tvořené pro aktivní rodiny s dětmi a předpokládáme tedy, že děti jsou na pohyb pěšky nebo na kole zvyklé. U každého dne je uvedený počet kilometrů a převýšení, které je na daný den plánované a lze si tak udělat představu o náročnosti jednotlivých dnů. Denní trasy je možné vynechat, nebo upravit. Program je upravený tak, aby nejlépe vyhovoval dětem ve věku cca 6-16, bližší specifikaci najdete u zájezdu nebo v tabulce níže.

Co když to naše dítě nebude zvládat?

I to se může stát. V takovém případě záleží na vás, jaký zvolíte alternativní program. Řadu výletů je možné zkrátit či upravit. Všechny zvolené destinace nabízí řadu vyžití, například koupání v moři, v jezerech či termálech. Průvodce na místě vám doporučí lákadla v blízkém okolí, kam se můžete vydat i bez hlavní skupiny. Pokud jste na cyklozájezdu, tak místo cyklistického programu můžete zvolit pěší variantu s druhou skupinou.

Můžu na zájezd vzít dítě do 3 let?

Ano, ale pouze v případě, že zvolíte zájezd s možností vlastní dopravy (Solná komora, Maďarsko, Istrie). Děti mladší 3 let do autobusu z důvodu dlouhé cesty a bezpečnosti brát nebudeme. Zároveň mladším dětem nemůžeme garantovat přizpůsobení doprovodného programu. Je však možné se jej zúčastnit v doprovodu rodiče. Vy sami musíte posoudit, jestli program s mladším dítětem zvládnete.

Můžu vzít dítě mimo doporučený věk?

Ano, jistě můžete. Se staršími dětmi není žádný problém. U mladších sami musíte posoudit, jestli program s dítětem zvládnete. Některé sportovní děti dokážou i v mladším věku zvládnout více než děti starší. Mimoto možná máte svoje fígle, jak s dětmi trávit čas aktivně - např. pokud jste zvyklí se v horách pohybovat s dítětem v nosičce nebo dětském vozíku, či ho vozíte v cyklovozíku, na tyči za kolem nebo ho dokážete jen do kopců potlačit rukou. Odpovědnost je na vás.

Můžeme si vzít do autobusu dětské sportovní vybavení (vozíky, tažné tyče, nosičky, …)

Ano, skládací vozíky, tažné tyče nebo follow-me a další sportovní vybavení, které lze skladně složit, autobusem přepravujeme. Při přihlášení je potřeba nahlásit, kolik a jaké vybavení s sebou plánujete vzít, nákladní prostory nejsou nafukovací. Při nakládce kol s tyčí, dětskou sedačkou nebo follow-me bude pravděpodobně potřeba toto vybavení odmontovat, aby se kolo dalo přichytit na cyklovlek.

Jak bude vypadat dětský program?

Každý den (kromě příjezdového a odjezdového) bude pro děti nachystaný cca 2hodinový blok s průvodcem dětskými aktivitami. Děti čekají hravé soutěže a hříčky se zaměřením na danou oblast. Tento program bude zařazen většinou odpoledne po návratu ze společné túry. V některých případech bude probíhat v průběhu etapy, výjimečně může být až po společné večeři. Po dobu programu za děti zodpovídá průvodce, rodiče tak mají chvilku pro sebe. V případě, že se na nějaké túře nečekaně zdržíme nebo se nám bude někde více líbit, tak může být tento blok zcela vynechán.
Program je cílený na doporučený věk dětí na daném zájezdu. Děti mimo tuto hranici se můžou zúčastnit po domluvě s průvodcem dětskými aktivitami na místě, nejmenší děti ideálně v doprovodu rodiče.

Jak bude vypadat jídlo?

Vždy se budeme snažit polopenzi přizpůsobit dětem a jejich chutím. V případě požadavků na speciální stravu (bezlepková, bezmasá) nás prosím informujte již při přihlášení. Na všech zájezdech (s výjimkou Istrie) je alespoň částečně stravování zajištěno. Na Elbě, Korsice a v Chorvatsku dostanete polopenzi z naší polní kuchyně (např.: hovězí či zeleninový vývar, boloňské těstoviny, kuře na paprice, sekaná s kaší, ...). V ostatních destinacích (Rumunsko, Maďarsko, Solná komora) využijeme polopenzi místní, v Černé Hoře pak místní snídani.

Tabulka srovnání zájezdů Family Adventure

Doporučený věk Náročnost Ubytování Strava Počet dnů Bližší popis*
Istrie - pěší, Istrie - cyklo 6-12 let 1-2 mobilhome vlastní strava 6 dní moře, aquapark
Maďarsko - pěší, Maďarsko - cyklo 6-12 let 1-2 penzion místní polopenze 5 dní termály
Solná komora - pěší, Solná komora - cyklo 8-12 let 2 hostel místní polopenze 5 dní jezera
Elba 8-14 let 2 stan/mobilhome Alpiňácká polopenze 9 dní moře
Chorvatsko - pěší, Chorvatsko - cyklo 8-16 let 2 stan/apartmán Chorvatská polopenze 9 dní moře, národní parky
Korsika - pěší, Korsika - cyklo 10-16 let 2-3 stan Alpiňácká polopenze 10 dní moře, tůně
Rumunsko - pěší, Rumunsko - cyklo 10-16 let 2-3 chatky a pokoje místní polopenze 7 dní jeskyně
Černá Hora - pěší, Černá Hora - cyklo 10-16 let 2-3 hotel/apartmán místní snídaně 10 dní balkánská atmosféra