Jezera Solné komory na kole pro aktivní rodinky

Pohodová cyklistika v okolí jezer pod Dachsteinem (Rakousko)

Cykloturistika v překrásné krajině Solné komory, jedné z nejhezčích částí rakouských Alp. Čekají nás nezapomenutelné vyjížďky v okolí poklidných jezer Hallstattersee, Mondsee, Wolfgangsee, Altausee a Gosausee, v jehož hladině se třpytí ledovcem pokrytý vrchol Dachsteinu. Během jednotlivých etap navštívíme rakouskou historickou perlu Hallstatt zapsanou v UNESCO, císařské lázně Bad Ischl, malebný St. Wolfgang na břehu stejnojmenného jezera s poutním kostelem s unikátním křídovým oltářem a řadu dalších zajímavých míst. Budeme mít možnost koupání v jezerech s čistou vodou, odreagování se od kola na hřištích, ochutnat místní výbornou zmrzlinu, nebo se svézt zubačkou.

Zájezd je určen aktivním rodinkám, které si rády užívají jízdu v horském prostředí. Etapy jsou většinou o délce 40 km, je však možné je libovolně přizpůsobit vlastním potřebám. Aby měly děti čas si na chvíli odpočinout od rodičů, bude pro ně po výletech připraven doprovodný dvouhodinový program. Rodiče si mezi tím můžou zajít do restaurace do města nebo k jezeru. Ubytovaní budeme v příjemném hostelu s chutnou polopenzí v městečku Bad Goisern, ideálním výchozím místě cyklostezek v Solné komoře. Dopravu a místo ubytování máme společné se zájezdem do Solné komory pro rodiny s dětmi. Nejste si jistí, zda Vaše dítě tento zájezd zvládne? Podívejte se jak vypadají zájezdy Family Adventure.

S realizací letních i zimních zájezdů do Rakouska počítáme! Kvůli drobným změnám podmínek při vjezdu do země nebo při návratu domů zájezdy rušit nebudeme. Rakousko je otevřené turistům, služby, resturace i ubytování fungují - opatření v Rakousku.
Aktuální povinnosti - vstup do Rakouska: splnění jedné ze čtyř podmínek: dokončené očkování, negativní antigenní (48 hod) nebo PCR test (72 hod), prodělání Covidu (6 měsíců), potvrzení o protilátkách (3 měsíce), výjimku mají děti do 10 let (podrobnosti mzv.cz). Návrat do ČR: antigenní test v Rakousku; vyplnění elektronického příjezdového formuláře před návratem; po návratu do ČR samoizolace ukončená negativním PCR testem provedeným nejdříve 5. den po návratu; výjimky z testů i samoizolace po dokončeném očkování nebo po prodělání Covidu. Splnění návratových podmínek není při pozemní dopravě kontrolováno.

Program zájezdu

  • 1. den: Předpokládaný odjezd kolem 21 hod z Brna přes Jihlavu, Prahu a České Budějovice, noční přejezd Rakouska.
  • 2. den: Příjezd do oblasti Solné komory. Okruh kolem Vorderer Gosausee (933 m) s možností výjezdu k Hinterer Gosausee (1154 m) pod Gosauským ledovcem. Poté sjezd údolím říčky Gosaubach k jezeru Hallstätter See (508 m) a poté do Bad Goisern (500 m) na ubytování. (↔ 30-40 km, ↑ 350-600 m, ↓ 1050-1300 m)
  • 3. den: Z městečka Mondsee (500 m) s řadou atrakcí včetně zámku či muzea lokální železnice podél břehu koupacího jezera Mondsee a pod vápencovou stěnou Drachenwandu do Mozartovy obce Sankt Gilgen (550 m) na břehu jezera Wolfgangsee. Možnost výjezdu unikátní zubačkou na vrchol Schafberg (1792 m). Poté do vesničky Abersee s pláží vhodnou ke koupání a lodí přejezd do nejromantičtějšího městečka celé Solné komory St. Wolfgang. Odtud již busem či pro zdatnější cyklisty přes lázeňské městečko Bad Ischl (480 m) s termály zpět do Bad Goisern. (↔ 22-50 km, ↑ 600-950 m, ↓ 550-950 m)
  • 4. den: Z městečka Altausee možnost objetí stejnojmenného jezera, výjezd k usedlosti Blaa-Alm (902 m) s restaurací a nádhernými výhledy na rozeklaný vrchol hory Loser a příjemný sjezd malebnou soutěskou Rettenbachklamm po šotolině do lázeňského městečka Bad Ischl (480 m) a poté do Bad Goisern. (↔ 30-40 km, ↑ 400-450 m, ↓ 600-650 m)
  • 5. den: Cyklostezkou podél břehu Hallstattského jezera přes obec Obertraun (520 m) do historického městečka Hallstatt (520 m) s možností návštěvy solných dolů s výjezdem lanovkou či návštěvy muzea (↔ 19 km, ↑ 400 m, ↓ 400 m). Možnost koupání v Hallstätter See. V odpoledních hodinách odjezd a návrat přes České Budějovice, Prahu a Jihlavu do Brna kolem půlnoci.

Ubytování

V městečku Bad Goisern ve velmi příjemném hostelu Luise-Wehrenfennig Haus, většinou ve 3-6lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Ubytování ve 2lůžkovém pokoji garantujeme za příplatek 700 Kč/os., svůj zájem o něj uveďte do přihlášky. Některé postele jsou patrové. K dispozici je také wifi a společenská místnost s TV a kulečníkem.

Stravování

Dostaneme místní polopenzi, která začíná 2. den večeří a končí poslední den snídaní. Snídaně obvykle zahrnuje šunku, sýr, džem, pečivo, jogurt, müsli, ovoce, kávu, čaj a džus. K večeři se podává polévka a chutné hlavní jídlo. Stravování přes den je z vlastních zásob. Případně lze zakoupit jídlo, teplé či studené nápoje na chatách či v restauracích. Na náměstí v Bad Goisern je také několik příjemných kaváren, pizzerie a vynikající pekárna. Ceny v obchodech jsou o něco vyšší než u nás, v restauracích je asi 2x dráž.

CHARAKTERISTIKA A NÁROČNOST 2

Profil tratí je z větší části rovinatý. Občas se nevyhneme ani stoupání, zejména v etapě z Mondsee. Celkové převýšení jednotlivých etap je maximálně 600 m a délka tras od 20 do maximálně 50 km. Povrch cyklostezek je z velké části asfalt, pouze místy kvalitní šotolina. Všechny etapy mají mnoho lehčích i náročnějších variant. Díky velké atraktivitě tohoto území a rozvinuté turistické infrastruktuře je zde řada cílů pro individuální program.

Jezera Solné komory na kole pro aktivní rodinky

Jezera Solné komory na kole pro aktivní rodinky

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Maďarsko na kole pro aktivní rodinky

Po cyklostezkách národním parkem Bükki a do termálů