Jezera Solné komory na kole pro aktivní rodinky

Pohodová cyklistika v okolí jezer pod Dachsteinem (Rakousko)

Cykloturistika v překrásné krajině Solné komory, jedné z nejhezčích částí rakouských Alp. Čekají nás nezapomenutelné vyjížďky v okolí poklidných jezer Hallstattersee, Mondsee, Wolfgangsee, Altausee a Gosausee, v jehož hladině se třpytí ledovcem pokrytý vrchol Dachsteinu. Během jednotlivých etap navštívíme rakouskou historickou perlu Hallstatt zapsanou v UNESCO, císařské lázně Bad Ischl, malebný St. Wolfgang na břehu stejnojmenného jezera s poutním kostelem s unikátním křídovým oltářem a řadu dalších zajímavých míst. Budeme mít možnost koupání v jezerech s čistou vodou, odreagování se od kola na hřištích, ochutnat místní výbornou zmrzlinu, nebo se svézt zubačkou.

Zájezd je určen aktivním rodinkám, které si rády užívají jízdu v horském prostředí. Etapy jsou většinou o délce 40 až 50 km, je však možné je libovolně přizpůsobit vlastním potřebám (náročnost podrobněji). Aby měly děti čas si na chvíli odpočinout od rodičů, bude pro ně po výletech připraven doprovodný dětský program. Rodiče si mezi tím můžou zajít do restaurace, do města nebo k jezeru. Ubytováni budeme v příjemném hostelu s chutnou polopenzí v městečku Bad Goisern, ideálním výchozím místě cyklostezek v Solné komoře. Dopravu a místo ubytování máme společné se zájezdem Solná komora - turistika pro aktivní rodinky, ke kterému je možné se po domluvě s průvodcem na místě přidat. Nejste si jistí, zda Vaše dítě tento zájezd zvládne? Podívejte se jak vypadají zájezdy Family Adventure.

Program zájezdu

  • 1. den: Předpokládaný odjezd kolem 22 hod z Brna přes Jihlavu, Prahu a České Budějovice, noční přejezd Rakouska.
  • 2. den: Příjezd do oblasti Solné komory. Po výhledu na Dachstein s Gosauským ledovcem od skalami sevřeného jezera Vorderer Gosausee (933 m) sjezd údolím říčky Gosaubach k jezeru Hallstätter See (508 m) a okruh kolem něj včetně prohlídky Hallstattu. Poté do Bad Goisern (500 m) na ubytování. (↔ 40 km, ↑ 350 m, ↓ 800 m)
  • 3. den: Z městečka Mondsee (500 m) s řadou atrakcí včetně zámku či muzea lokální železnice podél břehu koupacího jezera Mondsee a pod vápencovou stěnou Drachenwandu do Mozartovy obce Sankt Gilgen (550 m) na břehu jezera Wolfgangsee. Možnost výjezdu unikátní zubačkou na vrchol Schafberg (1792 m). Poté do vesničky Abersee s pláží vhodnou ke koupání a lodí přejezd do nejromantičtějšího městečka celé Solné komory St. Wolfgang. Odtud již busem či pro zdatnější cyklisty přes lázeňské městečko Bad Ischl (480 m) s termály zpět do Bad Goisern. (↔ 22-50 km, ↑ 600-950 m, ↓ 550-950 m)
  • 4. den: Z městečka Altausee ke stejnojmennému jezeru, výjezd k usedlosti Blaa-Alm (902 m) s restaurací a nádhernými výhledy na rozeklaný vrchol hory Loser a příjemný sjezd malebnou soutěskou Rettenbachklamm po šotolině do lázeňského městečka Bad Ischl (480 m) a poté do Bad Goisern. (↔ 30-40 km, ↑ 400-450 m, ↓ 600-650 m)
  • 5. den: Dopolední vyjížďka k jedinečné stezce vysekané ve skále Ewige Wand a po cyklostezce zpět do Bad Goisern (↔ 15 km, ↑ 350 m, ↓ 350 m). V odpoledních hodinách odjezd a návrat přes České Budějovice, Prahu a Jihlavu do Brna před půlnocí.

Ubytování

V městečku Bad Goisern ve velmi příjemném hostelu Luise-Wehrenfennig Haus, většinou ve 3-6lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. 2lůžkový pokoj garantujeme za příplatek 700 Kč/os., svůj zájem o něj uveďte do přihlášky. Některé postele jsou patrové. K dispozici je povlečení, společenská místnost s TV, ping-pong, wifi a venkovní hřiště. 400 m od penzionu je parádní koupaliště s tobogánem, skluzavkou a skokanskou věží a dětské hřiště s lezeckými atrakcemi. Pokoje doobsazujeme do plné kapacity ostatními spolucestujícími.

Stravování

Dostaneme místní polopenzi, která začíná 2. den večeří a končí poslední den snídaní. Snídaně obvykle zahrnuje např. šunku, vejce, sýry, salámy, máslo, džem, pečivo, jogurt, müsli, cornflakes, ovoce, zeleninu, kávu, čaj, mléko a džus. K večeři je polévka, chutné hlavní jídlo (masové i vege), salátový bar a šťáva. Za příznivé ceny se můžete v jídelně sami obsloužit nealko nápoji, pivem, vínem nebo kávou. Přes den se stravujeme z vlastních zásob nebo na horských chatách a v restauracích. Na náměstí v Bad Goisern (100 m) je supermarket, několik příjemných kaváren, pekárna a pizzerie. Ceny v obchodech jsou o něco vyšší než u nás, v restauracích je asi 2x dráž.

Další informace k zájezdu

Nástupní místa: Brno, Jihlava-Pávov, Praha-Roztyly, České Budějovice

Vhodný typ kola: trekové kolo, horské kolo
Povrch: 70 % asfalt, 30 % šotolina
Cyklistická přilba je povinná.
Informace o přepravě kol na cyklovleku: přeprava kol
Elektrokola přepravujeme za příplatek 500 Kč a je nutné je hlásit předem.

Podrobněji: doplňující informace k zájezdu (náročnost, počasí, mapy, vybavení)

Video Jezera Solné komory na kole pro rodiny s dětmi 2022 (Aleš Paděra):


Jezera Solné komory na kole pro aktivní rodinky

Jezera Solné komory na kole pro aktivní rodinky

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Rumunsko na kole pro aktivní rodinky

Rumunský Kras - Apuseni - jeskyně, pastviny, salaše, koně, ovečky i termály

Korsika na kole pro aktivní rodinky

Nenáročná cyklistika v okolí Porta a Saint Florent

Elba pěšky i na kole pro aktivní rodinky

Aktivní dovolená s dětmi na nejkrásnějším ostrově Toskánska

Maďarsko na kole pro aktivní rodinky

Po cyklostezkách národním parkem Bükki a do termálů