Vysoké Taury

Horský přechod v blízkosti rakouské nejvyšší hory Grossglockner

Národní park Vysoké Taury (Hohe Tauern), největší chráněné území v Alpách a zároveň největší národní park ve střední Evropě, leží na hranicích Korutan, Salcburska a Tyrolska. Nalezneme zde úchvatné horské velikány, jakými jsou nejvyšší hora Rakouska Grossglockner (3798 m) či majestátní Grossvenediger (3674 m), rozsáhlá ledovcová pole, řadu horských ples a také horské chaty, jejichž základy pamatují ještě doby císařského a královského mocnářství. Skvostné výhledy na vrcholy a ledovce Vysokých Taur nadchnou každého milovníka hor. My zde uskutečníme pětidenní přechod s noclehy na horských chatách. Naše putování začneme na konci legendární Grossglockner Hochalpenstrasse, na vyhlídkovém bodu do severní stěny Grossglockneru, a ukončíme jej v údolí řeky Isel nedaleko známého města Lienz.

Zájezd si užijí nejen zkušení horalé, ale i zdatnější turisté, kteří s horskými přechody začínají. V rámci Alp se jedná o fyzicky a technicky středně náročný, horský přechod. Na začátku sezóny se zde můžou vyskytovat zbytky sněhu po vydatnější zimě. Čekají nás klasické alpské pěší túry po značených cestách s převýšením až 1100 m, které nám zaberou průměrně 7 hodin chůze. Díky nocování a stravování na horských chatách můžeme jít s lehkým batohem. Na chatách je možné zakoupit snídaně i večeře. Ve skupině bývá obvykle 10-15 osob.

S realizací zájezdů do Rakouska dle vyhlášených Covid-podmínek počítáme! Rakousko se od 19.5. otevřelo turistům, fungují ubytování a opatření se postupně rozvolňují.
Aktuální povinnosti - vstup do Rakouska: splnění jedné ze čtyř podmínek: negativní antigenní (48 hod) nebo PCR test (72 hod), očkování (1. dávka + 22 dní), prodělání Covidu (6 měsíců), potvrzení o protilátkách (3 měsíce), výjimku mají děti do 10 let (podrobnosti mzv.cz). Návrat do ČR vyplnění elektronického příjezdového formuláře a splnění jedné ze tří podmínek: antigenní nebo PCR test v ČR do 5ti dnů po návratu, dokončené očkování, prodělání Covidu.

Program zájezdu

 • 1. den: Předpokládaný odjezd kolem 21 hod z Brna přes Jihlavu, Prahu a České Budějovice, noční přejezd Rakouska.
 • 2. den: Od Franz-Josefs-Haus (2370 m) s výhledem na severní stranu masivu Grossglockneru sestup pod ledovec Pasterzenkees (2130 m), poté stezkou Wiener Hőhenweg výstup po úbočí doliny Leitertal k chatě Salmhütte (2638 m) a od ní několik možností výstupu na chatu Glorer Hütte (2642 m). (6 hod, ↑ 800 m, ↓ 650 m)
 • 3. den: Chodníkem Wiener Höhenweg nejprve přes vrchol Kasteneck (2824 m), podél zbytku ledovce Peischlachkessel Kess do stejnojmenného sedla (2926 m) s možností výstupu na vrchol Böses Weibl (3121 m) s nádhernými výhledy, poté na chatu Elberfelder Hütte (2346 m). (6 hod, ↑ 1000 m, ↓ 600 m, s výstupem na Böses Weibl +1,5 hod, ↑ +200 m, ↓ +200 m)
 • 4. den: Přechod z chaty Elberfelder Hütte (2346 m) kolem zbytků ledovce Hornkees cestou Wiener Hohenweg k jezeru GrosserGrandensee a chatě Adolf-Nossberger-Hütte (2488 m) až na chatu Wangenitzsee Hütte (2508 m) s výhledem na jezero Wangenitzsee. (8 hod, ↑ 1100 m, ↓ 1100 m)
 • 5. den: Sestup z chaty Wangenitzsee Hütte (2508 m) pod hřebeny hor, přes chatu Lugger Alm (1630 m) do údolí k osadě Iselsberg (1100 m). Setkání s autobusem a večerní odjezd. (7 hod, ↑ 250 m, ↓ 1500 m)
 • 6. den: Návrat přes České Budějovice, Prahu a Jihlavu do Brna v ranních hodinách.

Ubytování

3x na horských chatách: Glorrerhütte, Elberfelderhütte a Wangenitzsee Hütte. V prvních dvou se spí na matracích ve společné noclehárně, potřeba je vlastní lehký spacák. V případě poslední chaty budeme nocovat ve vícelůžkových pokojích. Na chatách je restaurace, pitná voda, WC, možnost teplé sprchy za poplatek (2,5-4 €).

Stravování

Doporučujeme využít nabídky kuchyně na chatách - polévky za cca 5-7 €, hlavní jídla od 8,50 €, snídaně 9 €, pivo cca 4-5 €, káva a čaj 3-4 €, polopenze (bez ubytování) 24-35 €. Na chatě Wangenitzsee Hütte se lze ubytovat pouze s polopenzí. Protože se jedná o území národního parku, nelze vařit mimo chaty na vlastním vařiči. Studenou stravu na svačiny přes den si vezměte s sebou z ČR.

 • 01.09.2021 - 06.09.2021
 • 6 dní
 • Číslo: 3614
 • 6 000 Kč
 • Rezervace

Vysoké Taury

Vysoké Taury

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Karavanky

Nejdelší hřebenovka ve Slovinsku

Verwallské Alpy

Přechod po chatách vysokohorské trasy Paznauer Höhenweg

Švýcarsko - Albulské Alpy

Kesch Trek - přechod po chatách pod ledovci v blízkosti Davosu

Polské Tatry

Přechod po chatách v nejvyšších polských horách

Dachsteinský Gosaukamm

Horská turistika divoce rozeklaným hřebenem rakouských Dolomit

Hochtor

Horská turistika s nejvyšším vrcholem Ennstálských Alp (Rakousko)