Aconcagua

Nejvyšší trekingový vrchol světa - Aconcagua 6962 m

Aconcagua (6962 m) je nejvyšší hora celého amerického kontinentu, celé západní a jižní polokoule a také zřejmě nejvyšší trekingový vrchol světa. Zveme vás na výstup jistě nikoli lehký, ale při dobré fyzické kondici a bude-li nám přízeň počasí nakloněna, pak jistě dobře zvládnutelný.

Aklimatizace proběhne v nedalekém masívu Cordon de Plata s pokusem o výstup na jeho nejvyšší trekkingový vrchol Cerro Plata (6000 m). Následně se vrátíme do Mendozy zajistit potraviny a povolení k výstupu na Aconcaguu. Výstup se uskuteční klasickou "nejjednodušší" cestou údolím Horcones. Základnou se nám stane město Mendoza, proslulé vinařské centrum na úpatí And. Snad si i my připijeme skleničkou červeného Malbecu na úspěšný výstup!

Program zájezdu

 • 1.-2. den: Letecky do Mendozy.
 • 3. den: Nákup proviantu, přeprava do ski resortu Vallecitos (2970 m) a výstup do tábořiště Las Veguitas (3220 m).
 • 4.-7. den: Aklimatizační výstupy s noclehy v Piedra Grande (3565 m) a v základním táboře Cerro Plata - Salto del Agua (4210 m). Přesun do La Hoyada (4556 m). Pokus o výstup na trekkingový vrchol Cerro Plata (6000 m), případně nižší a snadnější Vallecitos (5500 m).
 • 8.-9. den: Sestup do Vallecitos, odpoledne přesun minibusem, návrat zpět do Mendozy. Večerní volno. Další den zajištění povolení pro výstup na Aconcaguu, nákup potravin a poslední přípravy.
 • 10.-12. den: Odjezd z Mendozy a výjezd k inckým lázním a přírodnímu divu Puente del Inca (2720 m). Přechod do tábořiště Confluencia (3410 m). Celodenní pochod do základního tábora Plaza de Mulas (4300 m).
 • 13.-15. den: Postupně přesouvání do vyšších táborů - tábořiště Canada (5050 m), Nico de Condores (5560 m) a Berlin (5930 m). Za pěkného počasí se vždy po postavení stanů podíváme ještě o kousek výše pro zlepšení aklimatizace.
 • 16.-18. den: tři dny na pokus o výstup na Aconcaguu (6962 m) a sestup do základního tábora. Při dodržení výše popsaného postupu bude každá, kdo má jen trochu dispozice, bezpečně aklimatizovaný na to, aby se mohl v kterýkoliv z těchto dnů pokusit o výstup (s ohledem na počasí).
 • 20.-21. den: Sestup ze základního tábora do Puente del Inca a následně návrat do Mendozy. V případě dřívějšího návratu dle domluvy fakultativní program v okolí Mendozy.
 • 22.-23. den: Návrat do ČR.

Program může být na místě pozměněn s ohledem na počasí, náladu a fyzickou kondici účastníků, apod.

Ubytování a nocování

V Mendoze turistický hostel či apartmán. Za příplatek rádi zajistíme ubytování klasického evropského typu, tj. dvojlůžkový hotelový pokoj s vlastním příslušenstvím. V horách budeme využívat vlastní stany, v Confluencii a Plaza de Mulas je případně nouzově možnost ubytování v zařízených stanech.

Stravování

Z vlastních zdrojů, nakoupená v ČR a Mendoze.

Další informace k zájezdu

Očkování není třeba žádné, víza nepotřebujeme.

Letenka: Letenky včetně tax jsou zahrnuty v celkové ceně do výše uvedeného limitu. Uvedené ceny letenek lze samozřejmě stěží dosáhnout při pozdním přihlášení, dražší letenky se pak odrazí v celkových nákladech.

Pojištění léčebných výloh: Vyžadujeme kvalitní zdravotní připojištění, nejlépe Alpenverein.

Zájezd pořádáme ve spolupráci se spřátelenou CK.

CHARAKTERISTIKA A NÁROČNOST

Zájezd je určen pro fyzicky zdatné a zdravé klienty mající zkušenosti s výstupy a pobytem ve velehorách nad 5000 m, s pobytem ve ztížených povětrnostních podmínkách, s bivakováním a nutností podřídit se kolektivu. Po technické stránce se jedná se o „nenáročný“ výstup, ale o výstup obtížný z hlediska klimatických podmínek a vysoké nadmořské výšky. Programu zájezdu se každý účastní na vlastní nebezpečí!
Náš průvodce nepůsobí jako horský vůdce, který za klienty 100% odpovídá. Průvodce působí jako poradce a technická a logistická podpora, která je klientům nablízku a v tomto směru k dispozici. Pokud požadujete horského vůdce, který za Vás přebírá veškerou zodpovědnost informujte nás. Rádi vám jej zajistíme.
Pro úspěšný výstup je potřeba být dobře aklimatizován a mít dobré počasí. Ke zvratu počasí může dojít velice rychle a proslulý "bílý vítr" (viento blanco), který dosahuje rychlosti až přes 150 km/hod., dokáže rozpoutat na hoře peklo. Při výstupu bývá mráz kolem - 20°C, při větru i méně.

Aconcagua

 

Aconcagua

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Nepál - Annapurna trek

Nejoblíbenější trek na světě - okolo Annapuren s noclehy na chatách

Nepál - Everest trek přes tři sedla

Náročnější trekking pod nejvyšší horu světa Mt. Everest s noclehy na chatách

Kilimanjaro, Mt. Meru a safari

Výstup na střechu Afriky s noclehy na chatách (Tanzanie)