Silvestr v Černé Hoře

Durmitor a Bjelasica - snowboarding, freeride, lyžování, sněžnice

Černohorská pohoří Durmitor a Bjelasica nabízí vynikající podmínky pro všechny zimní radovánky. Skvěle upravené široké sjezdovky uspokojí i velmi náročné lyžaře. Na své si přijdou vyznavači freeridu, skialpinismu i romantické zimní turistiky na běžkách či sněžnicích. Nachází se zde největší střediska zimních sportů Žabljak (1450 m) a Jezerine (1400 m). Velkou výhodou je, že černohorské skiareály nebyly zatím objeveny davy zahraničních lyžařů. Sjezdovky jsou téměř opuštěné a ceny skipasů i občerstvení v místních hospůdkách velmi přijatelné. Protože je v Černé Hoře, podobně jako na celém Balkáně, stále více patrný vliv „západní civilizace“, je nejvyšší čas vstřebat něco z neopakovatelné atmosféry tohoto krásného a pohostinného kraje. Pojeďte tedy s námi do Černé Hory oslavit příchod nového roku.

Ubytováni budeme 2 dny v Žabljaku v nejznámějším černohorském pohoří Durmitor a 3 dny v Kolašinu se skiareálem Jezerine v pohoří Bjelasica. V Žabljaku i v Kolašinu dostaneme místní snídani a na večeři si zajedeme do některé z mnoha vynikajících restaurací nebo si ji necháme připravit od našich ubytovatelů. Předpokládaná velikost skupiny je do 30 osob.

SNOWBOARD A LYŽE - Žabljak má sjezdovky v nadmořské výšce 1500-2200 m na svazích Savina Kuku. Podmínky pro freeride nabízí strmé svahy a žleby nad hranicí lesa nalevo od sjezdovek. V Kolašinu naleznete perfektně upravené, ale zároveň téměř opuštěné sjezdovky v nadmořské výšce 1400-2000 m a spoustu možností pro freeride v prašanu poblíž sjezdovek.
SKIALPY a SNĚŽNICE - Umožní vám dostat se do jinak málo přístupného zimního království zasněžených durmitorských velikánů i na bjelasický oblý hřeben. Na tento zájezd vám můžeme zapůjčit sněžnice z naší půjčovny.

Program na sjezdovkách, sněžnicích a skialpech je individuální. Průvodce na tomto zájezdu plní převážně funkci delegáta, rádce a mentora, který vám na základě svých zkušeností doporučí vhodné terény pro lyžování v upraveném i volném terénu, sněžnicové nebo případně skialpinistické túry. Po domluvě na místě bude průvodce doprovázet na sněžnicích nebo na skialpech větší skupiny. Případně bude k zastižení na sjezdovkách.

Zapůjčení lavinové setu není zahrnuto v ceně zájezdu. Z kapacitních důvodů vám toto vybavení nemůžeme půjčit. Doporučujeme využití služeb komerčních půjčoven.

Program zájezdu

 • 1. den: Předpokládaný odjezd kolem 19 hod z Brna přes Bratislavu, noční přejezd Maďarska a Srbska.
 • 2. den: Příjezd do NP Durmitor a ubytování v Žabljaku. Seznámení se s Žabljakem, hospůdkami a místní skvělou kuchyní.
 • 3.-4. den: Snowboarding a lyžování v Žabljaku. Možné jednodenní výlety na skialpech nebo sněžnicích do centra Durmitoru (např. salaše Lokvice). Přejezd do malebného městečka Kolašin a ubytování se v hotelu.
 • 5.-7. den: Tři dny ježdění v pohoří Bjelasica ve Skicentar Jezerine. Možnost krásných výletů na sněžnicích nebo skialpech po okolních zaoblených kopcích. 6. den oslava příchodu nového roku. 7. den odpoledne odjezd, noční přejezd Srbska a Maďarska.
 • 8. den: Návrat do Brna kolem poledne.

Ubytování

2x v Žabljaku a 3x v Kolašinu. V Žabljaku (15-20 min od centra) v nově opravených domech v apartmánech pro 2-6 osob se společnou koupelnou, WC a plně vybavenou kuchyňkou. V Kolašinu (10 min od centra) v pokojích pro 2-4 osoby nebo v apartmánech s pokoji pro 2-4 osoby. Pokoje mají vlastní sociální zařízení, apartmány je mají společné pro více pokojů. Ubytování v 2lůžkovém pokoji se samostatnou koupelnou a WC garantujeme za příplatek 500 Kč/os., zájem o něj uveďte v přihlášce.

Stravování

Společné místní snídaně. V Žabljaku dostaneme obložený talíř (vajíčko, pršut, salám, sýr a pečivo). K dispozici bude margarín, džem, jogurt a zelenina. V Kolašinu jsou snídaně podávány formou švédského stolu (čaj, káva, pečivo, máslo, džem, sýr, salám, jogurt, zelenina nebo ovoce). Na večeře si zajdeme do osvědčených restaurací v centru nebo si je necháme uvařit od ubytovatelů, další jídlo vlastní. Apartmány v Žabljaku mají vlastní vybavenou kuchyňku. Ceny potravin a jídel jsou podobné jako u nás (polévka 2-3 €, hlavní jídlo 3-7 €, točené pivo 1,5-2 €). Denně je možnost nákupu v obchodech.

Další podobné zájezdy:

Zakarpatská Ukrajina v zimě 8.2.-16.2., 22.2.-2.3., 8.3.-16.3.

Zakarpatská Ukrajina v zimě

Bukovel a Dragobrat - snowboarding, lyžování a freeride

 • Cena od: 7 900 Kč
 • Délka: 9 dní
Makedonie v zimě 17.2.-24.2.

Makedonie v zimě

Lyže, snowboard, freeride a skialp na Popově Šapce a v Mavrovu

 • Cena od: 8 700 Kč
 • Délka: 8 dní
Bosna a Hercegovina v zimě 2.3.-9.3.

Bosna a Hercegovina v zimě

Lyžování na olympijských sjezdovkách Jahorina a Bjelašnica

 • Cena od: 8 700 Kč
 • Délka: 8 dní

Silvestr v Černé Hoře

Silvestr v Černé Hoře