Silvestrovská lyžovačka v Černé Hoře

Pohoří Durmitor a Bjelasica - lyžování v Žabljaku a Kolašinu

Černohorská pohoří Durmitor a Bjelasica nabízí vynikající podmínky pro všechny zimní radovánky. Skvěle upravené široké sjezdovky uspokojí i velmi náročné lyžaře. Na své si přijdou vyznavači freeridu, skialpinismu i romantické zimní turistiky na běžkách či sněžnicích. Nachází se zde největší střediska zimních sportů Žabljak (1450 m) a Jezerine (1400 m). Velkou výhodou je, že černohorské skiareály nebyly zatím objeveny davy zahraničních lyžařů. Sjezdovky jsou téměř opuštěné a ceny skipasů i občerstvení v místních hospůdkách velmi přijatelné. Protože je v Černé Hoře, podobně jako na celém Balkáně, stále více patrný vliv „západní civilizace“, je nejvyšší čas vstřebat něco z neopakovatelné atmosféry tohoto krásného a pohostinného kraje. Pojeďte tedy s námi do Černé Hory oslavit příchod nového roku.

Ubytováni budeme 2 dny v Žabljaku v nejznámějším černohorském pohoří Durmitor a 3 dny v Kolašinu se skiareálem Jezerine v pohoří Bjelasica. V Žabljaku i v Kolašinu dostaneme místní snídani a na večeři si zajedeme do některé z mnoha vynikajících restaurací nebo si ji necháme připravit od našich ubytovatelů. Velikost skupiny bývá obvykle 20-30 osob.

SNOWBOARD A LYŽE - Žabljak má sjezdovky v nadmořské výšce 1500-2200 m na svazích Savina Kuku. Podmínky pro freeride nabízí strmé svahy a žleby nad hranicí lesa nalevo od sjezdovek. V Kolašinu naleznete perfektně upravené, ale zároveň téměř opuštěné sjezdovky v nadmořské výšce 1400-2000 m a spoustu možností pro freeride v prašanu poblíž sjezdovek.
SKIALPY a SNĚŽNICE - Umožní vám dostat se do jinak málo přístupného zimního království zasněžených durmitorských velikánů i na bjelasický oblý hřeben. Na tento zájezd vám můžeme zapůjčit sněžnice z naší půjčovny.

Program na sjezdovkách, sněžnicích a skialpech je individuální. Průvodce na tomto zájezdu plní převážně funkci delegáta, rádce a mentora, který vám na základě svých zkušeností doporučí vhodné terény pro lyžování v upraveném i volném terénu, sněžnicové nebo případně skialpinistické túry. Po domluvě na místě bude průvodce doprovázet na sněžnicích nebo na skialpech větší skupiny. Případně bude k zastižení na sjezdovkách.

Aktuálně - vstup do Černé Hory: vstup je povolen všem bez jakýchkoli dokladů o testech či očkování (mzv.cz). Návrat do ČR: návrat odkudkoli je pro všechny bez jakýchkoli podmínek, tak jak tomu bylo před Covidem.

Program zájezdu

  • 1. den: Předpokládaný odjezd kolem 19 hod z Brna přes Bratislavu, noční přejezd Maďarska a Srbska.
  • 2. den: Příjezd do NP Durmitor a ubytování v Žabljaku. Seznámení se s Žabljakem, hospůdkami a místní skvělou kuchyní.
  • 3.-4. den: Snowboarding a lyžování v Žabljaku. Možné jednodenní výlety na skialpech nebo sněžnicích do centra Durmitoru (např. salaše Lokvice). 4. den po lyžování přejezd do malebného městečka Kolašin a ubytování se v hotelu.
  • 5.-7. den: Tři dny ježdění v pohoří Bjelasica ve Skicentar Jezerine. Možnost krásných výletů na sněžnicích nebo skialpech po okolních zaoblených kopcích. 6. den oslava příchodu nového roku. 7. den odpoledne odjezd, noční přejezd Srbska a Maďarska.
  • 8. den: Návrat do Brna v odpoledních hodinách (do cca 14 hod).

Ubytování

2x v Žabljaku a 3x v Kolašinu. V Žabljaku (15-20 min od centra) v domech s apartmány pro 2-6 osob se společnou koupelnou, WC a plně vybavenou kuchyňkou. V Kolašinu (10 min od centra) v pokojích pro 2-4 osoby nebo v apartmánech s pokoji pro 2-4 osoby. Pokoje mají vlastní sociální zařízení, apartmány je mají společné pro více pokojů. Ubytování v 2lůžkovém pokoji se samostatnou koupelnou a WC garantujeme za příplatek 600 Kč/os., zájem o něj uveďte v přihlášce.

Stravování

Společné místní snídaně. V Žabljaku dostaneme obložený talíř (vajíčko, pršut, salám, sýr a pečivo). K dispozici bude margarín, džem, jogurt a zelenina. V Kolašinu jsou snídaně podávány formou švédského stolu (čaj, káva, pečivo, máslo, džem, sýr, salám, jogurt, zelenina nebo ovoce). Na večeře si zajdeme do osvědčených restaurací v centru nebo si je necháme uvařit od ubytovatelů, další jídlo vlastní. Apartmány v Žabljaku mají vlastní vybavenou kuchyňku. Ceny potravin a jídel jsou podobné jako u nás (polévka 2-3 €, hlavní jídlo 3-7 €, točené pivo 1,5-2 €). Denně je možnost nákupu v obchodech.

Další informace k zájezdu

Nástupní místa: Brno, Bratislava

Sjezdovky a vleky:
Ke sjezdovkám budeme v obou střediscích dojíždět naším autobusem. Výjimkou bude poslední den lyžování (7. den zájezdu), kdy k dopravě na svah využijeme místních taxíků. Ti, kteří nestihnou odjezd našeho busu po náročné noci, mohou ke sjezdovce dojít pěšky nebo dojet taxíkem.
Žabljak - Savin Kuk - K dispozici jsou dvě lanovky dvousedačky (1600 m a 550 m), dvojkotva a poma v délce 350-500 m. Celodenní skipas stojí cca 15 €. Všechny sjezdovky bývají kvalitně urolbované a středisko nabízí i několik možností pro freeride. Lehčí trasy jsou v dosahu vleku, náročnější freeride na Čisté straně je dostupní od horní stanice lanovky, kde se musí vystoupat na vrchol kopce, co trvá 15-20 minut. Dole u sjezdovek je několik barů a hospod, pěšky je to k ubytování asi 3 km, taxi do centra (4 km) nebo na ubytování stojí kolem 5 €.
Kolašin-Jezerine - Nalezneme zde dvousedačku v délce 1840 m, zcela novou, přibližně 1200 m dlouhou, šestisedačku a 3 cca půlkilometrové vleky. I tady jsou všechny sjezdovky každý den perfektně urolbované a nachází se zde jen velmi málo lidí. Středisko rovněž nabízí spoustu krásných freeridů, zejména nad hranicí lesa u horní pomy nebo možnost jízdy žleby mezi skalami případně sjezdy v proměnlivě hustém lese. Celodenní skipas do 16 hod stojí cca 15 €, třídenní skipas se skupinovou slevou vyjde cca na 42 €. Dole u sjezdovky je restaurace, do Kolašinu je to asi 8 km, taxi stojí kolem 10-15 €.

Podrobněji: doplňující informace k zájezdu (náročnost, počasí, mapy, vybavení atd.), Černá Hora - informace o zemi

Zapůjčení lavinového setu není zahrnuto v ceně zájezdu. Z kapacitních důvodů vám toto vybavení nemůžeme půjčit. Doporučujeme využití služeb komerčních půjčoven.

Silvestrovská lyžovačka v Černé Hoře

Silvestrovská lyžovačka v Černé Hoře

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Bulharsko - lyžování v Borovci a Bansku

Lyžování v nejlepších bulharských skiareálech v pohoří Rila a Pirin

Ukrajina - lyžování na Dragobratu a v Bukovelu

Lyžování, snowboarding a freeride na Zakarpatské Ukrajině

Silvestr v Bulharsku - lyžování v Bansku

Lyžování na 75 km sjezdovek v nejlepším bulharském skiareálu Bansko

Makedonie - lyžování na Popově Šapce a v Mavrovu

Lyže, snowboard, freeride v pohoří Šar Planina a Bistra Planina

Bosna a Hercegovina - lyžování u Sarajeva

Lyžování na olympijských sjezdovkách pohoří Bjelašnica a Jahorina