Chorvatsko - turistika pro aktivní rodinky

Národní parky, hory, moře, kaňony, vodopády a ostrovy Dalmácie

Poznejte s námi Chorvatsko pestřeji než jen při lenošení na pláži u moře. Na tomto zájezdu navštívíme během jednodenních pohodových túr a výletů čtyři národní parky, hory, moře, jezera, vodopády, soutěsky, skalní labyrinty, městečka i ostrovy. Dostatek času bude i na koupání v moři. Pro děti bude po výletech připraven doprovodný odpolední program v kempu nebo na pláži. Rodiče si mezi tím můžou zajít do restaurace, na ochutnávku mořských plodů, nebo jen tak lenošit na pláži.

Národní park Plitvička jezera - 16 překrásných modrozelených a křišťálově průzračných jezer, kolem nichž se tyčí hrozivé skály a lomozí burácející vodopády, nejvyšší z nich má 75 m. V soutěsce NP Velika Paklenica není nouze o fantastické přírodní scenérie, vysoké skalní stěny s všemožnými útvary a výhledy do podivuhodné horské krajiny v bezprostřední blízkosti moře. Královské městečko Nin se známým léčivým bahnem a srdce severní Dalmácie Zadar. Skalní bludiště Dabarski kukovi v pohoří Velebit tvoří neobyčejně divoce rozervané skalní stěny, vápencové monolity věží a hrotů, velké množství závrtů a propastí. Kaňon průzračné řeky Krupy nabízí nespočet vodopádů, kaskád a hravých skalních úseků. NP Kornatské ostrovy - fantastické kontrasty temně modrého moře a vyprahlých ostrovů poznáme při celodenní plavbě po Jadranu a koupáním se na ostrovech Levrnaka a Mana.

Čeká nás pohodová turistika v horách, soutěskami, skalními městy i kolem moře. Na túry budeme vyrážet nalehko jen s malým batůžkem a svačinou, většinou se během dne zastavíme na oběd či menší občerstvení a využijeme každou možnost ke koupání. Délka túr je nejčastěji 4-5 hodin i s přestávkami, většinou 10-15 km s maximálním převýšením 650 m (náročnost podrobněji). Většinu túr je možné zkrátit nebo vynechat a udělat si volný den s vlastním programem u moře nebo v soutěskách Paklenice. Po výletech se děti mohou dobrovolně zúčastnit programu s dětskými aktivitami. Po celou dobu zájezdu budeme nocovat v kempu ve Starigradu u moře, buď ve vlastních stanech, nebo za příplatek v apartmánech. Jedná se o rodinný kemp, kde většinou máme velkou část kempu pro sebe. V kempu dostanete chorvatskou polopenzi z naší polní kuchyně, která se úzce pojí s lokálními chutěmi a chorvatskými specialitami. Každý den je možné koupání v moři na pláži vzdálené přibližně 300 m. Ve městečku se nachází spousta aktivit pro děti - kromě dětského hřiště můžou děti navštívit vodní skákací hrad, plavbu ponorkou, různé vodní aktivity jako paddleboard, vodní skútr, jízdu na banánu nebo si zajít na molo, které je součástí pláže a skákat z něj do vody. Kteroukoliv z túr či výletů je možné vynechat a zařadit si odpočinek či vlastní program.

Dopravu a část programu máme společnou se zájezdem Chorvatsko na kole pro aktivní rodinky. Nejste si jistí, zda Vaše dítě tento zájezd zvládne? Podívejte se jak vypadají zájezdy Family Adventure.

Program zájezdu

 • 1. den: Předpokládaný odjezd kolem 20 hod z Brna přes Bratislavu, noční přejezd Maďarska.
 • 2. den: Ranní příjezd do Chorvatska. NP Plitvička jezera - to nejkrásnější, co chorvatská příroda stvořila. Svět modravých jezírek s průzračnou vodou plnou ryb, travertinové kaskády, „Padající vody“ a „Stříbrné jezero“ ze známé Mayovky. Během návštěvy jezer nebude chybět ani možnost koupit si zmrzlinu nebo plavba lodí (4 hod). Přejezd do Starigradu, ubytování v kempu a možnost návštěvy pláže.
 • 3. den: Kaňonem Velika Paklenica pod stěnu Anića kuk, možnost prohlídky podzemního městečka, pozorování horolezců a výstup k jeskyni Manita peć, fakultativní prohlídka. Kaňonem dolů do Starigradu. Na závěr sestupu možnost zmrzliny a rovnou k moři. (5,5 hod, ↑ 650 m, ↓ 650 m)
 • 4. den: Zastávka na krásný výhled do kaňonu Zrmanji, který posloužil jako předloha známé Rio Pecos z Vinnetoua. Z odlehlé části vesničky Golubić na nedalekou kozí farmu. Sestup po Via Adriatica do kaňonu průzračné řeky Krupy s nespočtem malých vodopádů. Procházka k vodopádům Panin Buk a dále přes unikátní Kudin most a hravou zajištěnou cestu vysekanou do skály proti proudu řeky až k ústí řeky Krnjezi. Kaňonem až ke klášteru Krupa s možným skákáním z mostu do řeky. Den plný kaskád, vodopádů a možností se vykoupat. (4 hod, ↑ 50 m, ↓ 300 m)
 • 5. den: NP Kornatské ostrovy: Celodenní fakultativní plavba lodí z Murteru světem snad nejkrásnějších ostrovů, ostrůvků a útesů ve Středomoří. Součástí plavby je návštěva dvou ostrovů, kde je možnost koupání, a to zejména na nádherné pláži Lojena. Během plavby budou také k vidění sádky pro různé druhy ryb a většinou i podél lodi skákající delfíni. Alternativou je relax a koupání na plážích ostrova Murter a rovněž poznávání jeho pobřeží.
 • 6. den: Přitažlivé skalní město Dabarski kukovi v pohoří Velebit. Výstup na výhledové Ljubičko Brdo (1326 m). Při sestupu s možností vylézt si na Medvjedi kuk (1250 m) a po pěšince sestup až do Baške Oštarije, kde je možnost zmrzliny a ochutnání lokálního Velebitského piva (5 hod, ↑ 450 m, ↓ 450 m). Zastávka v Karlobagu s možnosti koupání.
 • 7. den: Oddechový den začínající v královském městečku Nin, jehož centrum je opevněno mohutnými hradbami. Návštěva Ninské laguny s písečnou pláží a pozvolným vstupem do moře. Po zábalech ninským léčivým bahnem a prohlídce městečka přejezd do významného přístavního města Zadar. Prohlídka historického poloostrova, který nabízí nespočet kostelů, katedrál, ale také zde mnohdy kotví historické lodě. Zadar také nabízí spoustu možností ke koupání, převážně potom na městské pláži Kolovare.
 • 8. den: Odpočinek u moře a využití vodních atrakcí. Možný výlet ze Starigradu po pláži se strážní věží, ideální na šnorchlování, a vesnickým podhůřím zpět (2 hod). Nebo po pobřeží od Seline kolem mysu Pisak a dále kamennými vesničkami v podhůří do Starigradu (4 hod). Večerní odjezd.
 • 9. den: Návrat na stejná místa jako při odjezdu (Brno v ranních hodinách).

Ubytování a nocování

V kempu ve Starigradu nedaleko moře ve vlastních stanech nebo ve 2lůžkových apartmánech s možností až 2 přistýlek. Příplatek za apartmán je 3500 Kč/os. za lůžko v apartmánu nebo 1500 Kč/os. za přistýlku. Apartmány mají klimatizaci, vlastní koupelnu, WC a vybavenou kuchyňku s ledničkou a k dispozici je i povlečení, ručníky a wifi. Svůj zájem o ubytování v apartmánu uveďte do přihlášky. Kemp má teplé sprchy a WC (není k dispozici mýdlo a toaletní papír - je třeba vlastní). Je zde možnost dobíjet baterie, redukce není potřeba.

Stravování

Připravíme vám chorvatskou polopenzi z naší polní kuchyně. Polopenze začíná 2. den večeří a končí 8. den snídaní. V rámci polopenze budeme využívat náš gril a celá polopenze bude zaměřená na chorvatskou kuchyni, s přizpůsobením dětským strávníkům. Polopenzi vám zpestříme o potraviny zakoupené v místních obchůdcích a na místních trzích: sýry, mořské plody, ovoce, zeleninu a další lokální speciality, které jsou pro Chorvatsko typické. Stravu na den je možné si vzít již z ČR, případně dokoupit na místě, možnost dokupovat potraviny bude každý den. Poslední 8. den večer je ideální ochutnat vynikající rybí speciality ve starigradských restauracích. Ceny v obchodech jsou asi o polovinu vyšší než u nás, v restauracích je asi 2-3x dráž.

Chorvatsko - turistika pro aktivní rodinky

Chorvatsko - turistika pro aktivní rodinky

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Národní parky, hory a moře Chorvatska

Pohodová turistika přes skalní města, vodopády a ostrovy Dalmácie

Korsika - turistika pro aktivní rodinky

Perla středomoří - přírodní krásy, města, moře, kaskády a tůně

Solná komora - turistika pro aktivní rodinky

Nenáročné pěší túry v jezerním království v oblasti Dachsteinu (Rakousko)

Rumunsko - turistika pro aktivní rodinky

Rumunský Kras - Apuseni - jeskyně, soutěsky, pastviny, koně, ovečky i termály

Maďarsko - turistika pro aktivní rodinky

Maďarské národní parky a termály