Chorvatsko na kole pro aktivní rodinky

Národní parky, hory, moře, městečka, soutěsky a ostrovy Dalmácie

Poznejte s námi Chorvatsko pestřeji než jen při lenošení na pláži u moře. Na tomto zájezdu navštívíme během jednodenních vyjížděk čtyři národní parky, hory, jezera, vodopády, soutěsky, skalní labyrinty, městečka i ostrovy. Dostatek času bude i na koupání v moři. Pro děti bude po výletech připraven doprovodný odpolední program v kempu nebo na pláži. Rodiče si mezi tím můžou zajít do restaurace, na ochutnávku mořských plodů, nebo jen tak lenošit na pláži.

Národní park Plitvička jezera - 16 překrásných modrozelených a křišťálově průzračných jezer, kolem nichž se tyčí hrozivé skály a lomozí burácející vodopády, nejvyšší z nich má 75 m. Projížďka ostrovem Pag, který je typický svou měsíční krajinou na jedné straně a zelenou oázou na straně druhé. V soutěsce NP Velika Paklenica není nouze o fantastické přírodní scenérie, vysoké skalní stěny s všemožnými útvary a výhledy do podivuhodné horské krajiny v bezprostřední blízkosti moře. Královské městečko Nin se známým léčivým bahnem a srdce severní Dalmácie Zadar. Skalní bludiště Dabarski kukovi v pohoří Velebit tvoří neobyčejně divoce rozervané skalní stěny, vápencové monolity věží a hrotů, velké množství závrtů a propastí. Kaňon průzračné řeky Krupy nabízí nespočet vodopádů, kaskád a hravých skalních úseků. NP Kornatské ostrovy - fantastické kontrasty temně modrého moře a vyprahlých ostrovů poznáme při celodenní plavbě po Jadranu a koupáním se na ostrovech Levrnaka a Mana.

Čeká nás pohodová cyklistika po chorvatském pobřeží i v horách proložená dny s pěší turistikou. Na cyklistické i pěší túry budeme vyrážet nalehko jen s malým batůžkem a svačinou, většinou se během dne zastavíme na oběd či menší občerstvení a využijeme každou možnost ke koupání. Délka cykloetap je 20-40 km s převýšením maximálně 400 m nahoru, některé etapy jde zkrátit nebo i prodloužit (náročnost podrobněji). Trasy vedou po asfaltových nebo šotolinových cestách a cyklostezkách. Někdy nás čeká kombinovaný výlet, tedy propojení cyklistiky a pěší turistiky. Po výletech se děti mohou dobrovolně zúčastnit programu s dětskými aktivitami. Po celou dobu zájezdu budeme nocovat v kempu u moře, buď ve vlastních stanech, nebo za příplatek v apartmánech. Jedná se o rodinný kemp, kde většinou máme velkou část kempu pro sebe. V kempu dostanete chorvatskou polopenzi z naší polní kuchyně, která se úzce pojí s lokálními chutěmi a chorvatskými specialitami. Každý den je možné koupání v moři na pláži vzdálené přibližně 300 m. Ve městečku se nachází spousta aktivit pro děti - kromě dětského hřiště můžou děti navštívit vodní skákací hrad, plavbu ponorkou, různé vodní aktivity jako paddleboard, vodní skútr, jízdu na banánu nebo si zajít na molo, které je součástí pláže a skákat z něj do vody. Kteroukoliv z túr či výletů je možné vynechat a zařadit si odpočinek či vlastní program. Dopravu a část programu máme společnou se zájezdem Chorvatsko - turistika pro aktivní rodinky, ke kterému je možné se po domluvě s průvodcem na místě přidat. Nejste si jistí, zda Vaše dítě tento zájezd zvládne? Podívejte se jak vypadají zájezdy Family Adventure.

Předběžný program zájezdu

 • 1. den: Předpokládaný odjezd kolem 20 hod z Brna přes Bratislavu. Noční přejezd Maďarska.
 • 2. den: Ranní příjezd do Chorvatska. NP Plitvička jezera - to nejkrásnější, co chorvatská příroda stvořila. Svět modravých jezírek s průzračnou vodou plnou ryb, travertinové kaskády, „Padající vody“ a „Stříbrné jezero“ ze známé Mayovky. Během návštěvy jezer nebude chybět ani možnost koupit si zmrzlinu nebo plavba lodí (4 hod). Přejezd do Starigradu, ubytování v kempu a možnost návštěvy pláže.
 • 3. den: A: Napříč ostrovem Pag: Ze zeleného města Novalja podél moře, se spoustou příležitostí ke koupání, do hlavního města ostrova Pag. Procházka historickým centrem se zmrzlinami a kavárnami. Dále cyklostezkou vedoucí podél jedné z nejstarších solin v Chorvatsku přes lagunu Segal s léčivým bahnem až do Povljany (↔ 40 km, ↑ 330 m, ↓ 330 m). B: Pěší výlet kaňonem Velika Paklenica pod stěnu Anića kuk, fakultativně možnost prohlídky podzemního městečka a jeskyně Manita peć (5 hod, ↑ 600 m, ↓ 600 m).
 • 4. den: Zastávka na krásný výhled do kaňonu Zrmanji, který posloužil jako předloha známé Rio Pecos z Vinnetoua. Cyklostezskou jižního Velebitu do odlehlé části vesničky Golubić. Návštěva kozí farmy a pěší výlet do kaňonu průzračné řeky Krupy s nespočtem malých vodopádů. Pěším okruhem přes Kudin most kolem vodopádů Panin buk nebo okruhem přes hravou zajištěnou cestu vysekanou do skály proti proudu řeky až k ústí řeky Krnjezi a zpět na kozí farmu, kde je možné se občerstvit (↔ 3,5 km, ↑ 200m, ↓ 200 m). Dále po stezce jižního Velebitu 4 km sjezdem až ke klášteru Krupa s možným skákáním z mostu do řeky (↔ 14 km, ↑ 130m, ↓ 600 m).
 • 5. den: NP Kornatské ostrovy: Celodenní fakultativní plavba lodí z Murteru světem snad nejkrásnějších ostrovů, ostrůvků a útesů ve Středomoří. Součástí plavby je návštěva dvou ostrovů, kde je možnost koupání, a to zejména na nádherné pláži Lojena. Během plavby budou také k vidění sádky pro různé druhy ryb a většinou i podél lodi skákající delfíni. Alternativou je cyklovyjížďka po pobřeží, plážích i výhledových hřebíncích ostrova Murter se spoustou příležitostí ke koupání (↔ 27 km, ↑ 380 m, ↓ 380 m).
 • 6. den: Sjezd z osady Baške Oštarije do sedla Dabarska kosa. Odtud pěší výstup, částečně po Premužičově stezce staza, na vrchol Visibaba (1161 m), který je součástí skalního města Dabarski kukovi v pohoří Velebit (pěšky ↔ 4 km, ↑ 230m, ↓ 230 m). Krátký výjezd následovaný dlouhým sjezdem až do města Karlobag. Město nabízí možnosti koupání, zmrzliny a výhledů na svahy pohoří Velebit (↔ 26 km, ↑ 180 m, ↓ 1100 m).
 • 7. den: Projížďka v okolí Ninu a Zadaru: Etapa začíná v královském městečku Nin, jehož centrum je opevněno mohutnými hradbami. Návštěva Ninské laguny s písečnou pláží a pozvolným vstupem do moře. Po zábalech ninským léčivým bahnem a prohlídce městečka přes Zaton podél pobřeží do významného přístavního města Zadar. Prohlídka historického poloostrova, který nabízí nespočet kostelů, katedrál, ale také zde mnohdy kotví historické lodě. Zadar také nabízí spoustu možností ke koupání, převážně potom na městské pláži Kolovare. (↔ 32 km, ↑ 200 m, ↓ 200 m)
 • 8. den: Odpočinek u moře a využití vodních atrakcí. Alternativou je pěší či cyklo výlety v okolí. Ze Starigradu po pláži se strážní věží, ideální na šnorchlování, a vesnickým podhůřím zpět (2 hod). Nebo po pobřeží od Seline kolem mysu Pisak a dále kamennými vesničkami v podhůří do Starigradu (↔ 13 km). Či do soutěsky Velká Paklenica nebo Malá Paklenica. Večerní odjezd zpět do ČR.
 • 9. den: Návrat na stejná místa jako při odjezdu (Brno v ranních hodinách).

Ubytování a nocování

V kempu ve Starigradu nedaleko moře ve vlastních stanech nebo ve 2lůžkových apartmánech s možností až 2 přistýlek. Příplatek za apartmán je 3500 Kč/os. za lůžko v apartmánu nebo 1500 Kč/os. za přistýlku. Apartmány mají klimatizaci, vlastní koupelnu, WC a vybavenou kuchyňku s ledničkou a k dispozici je i povlečení, ručníky a wifi. Svůj zájem o ubytování v pokoji uveďte do přihlášky. Kemp má teplé sprchy a WC (není k dispozici mýdlo a toaletní papír - je třeba vlastní). Je zde možnost dobíjet baterie, redukce není potřeba.

Stravování

Připravíme vám chorvatskou polopenzi z naší polní kuchyně. Polopenze začíná 2. den večeří a končí 8. den snídaní. V rámci polopenze budeme využívat náš gril a celá polopenze bude zaměřená na chorvatskou kuchyni, s přizpůsobením dětským strávníkům. Polopenzi vám zpestříme o potraviny zakoupené v místních obchůdcích a na místních trzích: sýry, mořské plody, ovoce, zeleninu a další lokální speciality, které jsou pro Chorvatsko typické. Stravu na den je možné si vzít již z ČR, případně dokoupit na místě, možnost dokupovat potraviny bude každý den. Poslední 8. den večer je ideální ochutnat vynikající rybí speciality ve starigradských restauracích. Ceny v obchodech jsou asi o polovinu vyšší než u nás, v restauracích je asi 2-3x dráž.

 • 13.07.2024 - 21.07.2024
 • 9 dní
 • Číslo: 6972
 • 15 700 Kč
  Dětská cena: 13 700 Kč
 • Rezervace

Chorvatsko na kole pro aktivní rodinky

Chorvatsko na kole pro aktivní rodinky

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Korsika na kole pro aktivní rodinky

Nenáročná cyklistika v okolí Porta a Saint Florent

Jezera Solné komory na kole pro aktivní rodinky

Pohodová cyklistika v okolí jezer pod Dachsteinem (Rakousko)

Rumunsko na kole pro aktivní rodinky

Rumunský Kras - Apuseni - jeskyně, pastviny, salaše, koně, ovečky i termály

Elba pěšky i na kole pro aktivní rodinky

Aktivní dovolená s dětmi na nejkrásnějším ostrově Toskánska

Maďarsko na kole pro aktivní rodinky

Po cyklostezkách národním parkem Bükki a do termálů