Davos - silniční cyklistika

Silniční cyklistika ve stínu horských velikánů

Davos, nejvýše položené město Evropy a místo vyhlášené pro silniční cyklistiku. Toto horské středisko na jihovýchodě Švýcarska je mimo jiné i častým hostitelem etapového závodu Tour of Swiss. Díky své poloze a dokonalé infrastruktuře, je zde možné nalézt nepřeberné možnosti nejen pro milovníky cyklistiky. Okolí Davosu nabízí nádherné dlouhé výjezdy do sedel převyšující nadmořskou výšku 2000 metrů až k samé blízkosti vrcholků majestátních hor, úchvatné sjezdy po desítkách kilometrů kvalitního asfaltu s nezapomenutelnými přírodní scenériemi. Každý den, s výjimkou 4. dne, dosáhneme nadmořské výšky minimálně 2000 m a zdoláme řadu vysoko položených horských sedel, včetně legendárních silničních sedel Albula pass (2312m) a Flüelapass (2384 m).

Denně nás čeká asi 70 - 120 km s převýšením 1300 - 2200 metrů (náročnost podrobněji). Všechny plánované etapy je možné prodloužit či vynechat a nahradit vlastním programem nebo u některých etap využít místní kvalitní železniční sítě. Spát budeme v kempu a dostaneme polopenzi z naší polní kuchyně. Dopravu autobusem a místo noclehu máme společné s turistickým zájezdem Švýcarské Alpy - Davos, ke kterému je možné se po domluvě s průvodcem na místě připojit. Naše skupina bude mít okolo 10 osob.

Program zájezdu

  • 1. den: Předpokládaný odjezd z Brna kolem 17 hod přes Jihlavu, Prahu, Plzeň a Německo do Švýcarských Alp.
  • 2. den: Seznámení se s Davosem, návštěva Klosters: přes známé středisko Klosters výjezd pod impozatní horu Schijenflue (2627 m) k jezeru Partnunsee (2025 m). Návrat do Davosu přes sedlo Wolfgangpass (1632 m). (↔ 100 km, ↑ 2000 m, ↓ 2000 m)
  • 3. den: Královská etapa: výjezd podél panoramatické železnice na sedlo Albula pass (2312 m) a sjezd do světoznámého lyžařského střediska Svatý Mořic. Výjezd na legendární Julierpass (2284 m) a bezmála 20 km sjezd do Filisuru (1032 m). Návrat vlakem do Davosu (↔ 120 km, ↑ 2200 m, ↓ 2800 m). Alternativně návrat do Davosu na kole (↔ +20 km, ↑ 600 m, ↓ 200 m).
  • 4. den: Krátký výjezd do sedla Wolfgangpass (1632 m) a bezmála 50 km dlouhý sjezd do města Chur (550 m). Výjezd do městečka Lenzerheide (1500 m). Přes Filisur návrat do Davosu (↔ 120 km, ↑ 1800 m, ↓ 1800 m). Alternativně možnost zkrácení etapy vlakem z Filisuru (↔ -20 km, ↑ 600 m, ↓ 200 m).
  • 5. den: Legendární stoupání na sedlo Flüelapass (2384 m) a následný sjezd do Davosu. Výjezd po historické cestě via Valtelina do vesničky Dürboden (2000 m) a návrat zpět do kempu v Davosu (↔ 70 km, ↑ 1300 m, ↓ 1300 m). Alternativně lze etapu prodloužit o sjezd a následný výjezd zpět na sedlo Flüelapass (2384 m) i z druhé strany (↔ +30 km, ↑ 1100 m, ↓ 1100 m). Po večeři odjezd do ČR, noční přejezd Německa.
  • 6. den: Příjezd na stejná nástupní místa jako při odjezdu, do Brna v dopoledních hodinách.

Ubytování a nocování

3x v kempu u Davosu (cca 8 km od centra). Kemp v Davosu je přímo u stanice lanovky a vlakové zastávky. Je třeba mít vlastní stan, spacák a karimatku. Za příplatek 2000 Kč/os je možné zajistit ubytování v Maxon Pavillonu ve 2lůžkovém pokoji s patrovými postelemi, který se nachází přímo v kempu. Spacák v případě ubytování v Maxon Pavillonu není třeba. Svůj zájem o ubytování v pokoji uveďte již do přihlášky. Wifi je k dispozici na recepci či v restauraci. Pokoje doobsazujeme do plné kapacity ostatními spolucestujícími.

Stravování

Připravíme vám polopenzi z naší polní kuchyně. Polopenze začíná 2. den večeří a končí 5. den večeří. V blízkosti kempů jsou restaurace a obchůdky, kde je možno dokoupit základní potraviny. Možnosti větších nákupů jsou v supermarketu v Davosu. Ceny v obchodech jsou 2-3x vyšší než u nás, v restauracích je až 4x dráž.

Davos - silniční cyklistika

Davos - silniční cyklistika

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Toskánsko - silniční cyklistika

Okolím Sieny po stopách závodů Strade Bianche a L'Eroica

Korsika - silniční cyklistika

Po stopách Tour de France v okolí Ajaccia a Porta

Livigno - silniční cyklistika

Vysoká sedla italského Tibetu

Provence - silniční cyklistika

Ve stopách Tour de France krajem vína, oliv a levandule

Zell am See - silniční cyklistika

Grossglocknerstrasse a okolí Zell am See na silničkách

Dolomity - silniční cyklistika

Sedla v srdci Dolomit - Marmolada, Sella, Cortina d'Ampezzo (Itálie)