Švýcarské Alpy - Davos

Plessurské Alpy a Silvretta (Švýcarsko)

Švýcarsko - horská perla Evropy. Pojeďte s námi obdivovat svět Plessurských Alp a horské skupiny Silvretta v kantonu Graubünden na jihovýchodě Švýcarska v okolí horského střediska Davos. Naše túry budou středně náročné a hodně nám při nich pomohou lanovky a vláčky, které můžeme využít buď zdarma, nebo na ně budeme mít slevu. Naplánované výlety nám nabídnou nádherné výhledy na okolní vrcholy, sedla a údolí. Navíc nás nebudou rušit zástupy dalších turistů, kteří by nám mohli vyplašit stáda kamzíků či krmící se sviště. Třešničkou na dortu pak může být výstup na téměř třítisícový vrchol Pischahorn (2979 m) s jedinečným výhledem.

Zájezd si užijí nejen zkušení horalé, ale i turisté, kteří s horskou turistikou teprve začínají. Čekají nás jednodenní túry po klasických značených alpských stezkách, které nám zaberou v průměru asi 7 hodin a s převýšením okolo 900 m (náročnost podrobněji). Spát budeme v kempu a dostaneme polopenzi z naší polní kuchyně. Dopravu autobusem máme společnou s dalšími zájezdy do oblasti Davosu.

Program zájezdu

  • 1. den: Předpokládaný odjezd z Brna v 17 hod přes Jihlavu, Prahu a Plzeň, následně přes Německo do švýcarských Alp.
  • 2. den: Výjezd vláčkem Parnsennbahn na Weissfluhjoch (2693 m) a s podporou lanovky výjezd na vyhlídkovou pyramidu vrcholu Weissfluhgipfel (2834 m), přechod po alpských trávnících přes nebo pouze kolem vrcholů Strela (2636 m) a Chörbsch Horn (2651 m), poté sestup do osady Frauenkirch (1655 m) (8 hod, ↑ 400-650 m, ↓ 1500 m). Možnost zkrácení přes botanickou zahradu Alpinum a lanovkou z Schatzalp (1861 m) zpět do Davosu (-3 hod, ↑ 300 m, ↓ 750 m).
  • 3. den: Výjezd lanovkou Madrisabahn k chatě Madrisa (1887 m) na alpských pastvinách, krásná hřebenová túra k vrcholům Saaser Calandra (2554 m) a Rätchenflue (2703 m). Přes sedlo Rätschenjoch (2602 m) sestup zpět k horní stanici lanovky Madrisa. (7 hod, ↑ 900 m, ↓ 900 m)
  • 4. den: Túra na jihozápadním okraji skupiny Silvretta: Od osady Wägerhus (2207 m) přechod po horských stezkách do sedla Winterlücke (2787 m) s možností výstupu na nedalekou vyhlídku a kolem modrého jezera Jöriseen (2519 m), případné osvěžení se, dále na Jörifluelafurgga (2725 m) a sestup zpět do Wägerhus. (7 hod, ↑ 800 m, ↓ 800 m)
  • 5. den: Po výstupu z osady Tschuggen (1938 m) na vyhlídkový vrchol Pischa (2483 m) řada možných pokračování: ambiciózní výstup na Pischahorn (2979 m) s výhledy na nejvyšší vrcholy Silvrettagruppe, nebo traverz pod jeho západním úbočím k jezeru Pischasee (2523 m) a poté sestup přes Innersass (1993 m) s nádherným vodopádem k Davosersee (1559 m) (6 hod, ↑ 800 m, ↓ 1050 m, s výstupem na Pischahorn (2979 m) (+2 hod, ↑ 450 m, ↓ 450 m). Po večeři odjezd do ČR, noční přejezd Německa.
  • 6. den: Návrat přes Plzeň, Prahu a Jihlavu do Brna v dopoledních hodinách.

Ubytování a nocování

3x v kempu u Davosu (cca 8 km od centra). Kemp v Davosu je přímo u stanice lanovky a vlakové zastávky. Je třeba mít vlastní stan, spacák a karimatku. Za příplatek 2000 Kč/os. je možné zajistit ubytování v Maxon Pavillonu ve 2lůžkovém pokoji s patrovými postelemi, který se nachází přímo v kempu. Spacák v případě ubytování v Maxon Pavillonu není třeba, k dispozici je povlečení a ručníky. Svůj zájem o ubytování v pokoji uveďte již do přihlášky. Wifi je k dispozici na recepci či v restauraci.

Stravování

Připravíme vám polopenzi z naší polní kuchyně. Polopenze začíná 2. den večeří a končí 5. den večeří. V blízkosti kempů jsou restaurace a obchůdky, kde je možno dokoupit základní potraviny. Možnosti větších nákupů jsou v supermarketu v Davosu. Ceny v obchodech jsou 2-3x vyšší než u nás, v restauracích je až 4x dráž.

Švýcarské Alpy - Davos

Švýcarské Alpy - Davos

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Dolomity - turistika v okolí Marmolady

Horské skupiny Marmolada, Sella a Rosengarten (Itálie)

Lago di Garda

Horská turistika v okolí největšího italského jezera (Dolomity)

Walliské Alpy

Horská turistika v okolí Zermattu a Saas Fee (Švýcarsko)

Turistika v okolí Zell am See

Turistika ve Vysokých Taurách a Dientener Berge

Ötztálské Alpy

Turistika v krajině pod nejvyšší horou Tyrolska

Francouzské Alpy - NP Écrins

Turistika v okolí Les Deux Alpes a Briançonu