Eisenerzské Alpy

Turistika vápencovými skalami mezi Hochschwabem a Hochtorem (Rakousko)

Eisenerzské Alpy je překrásné pohoří na východě rakouského Štýrska. Zdánlivě nedobytné vápencové stěny se strmě zvedají z hlubokých dolin, nahoře však mnohé překvapí reliéf vápencových plošin. Budeme se pohybovat v blízkém okolí města Eisenerz, které je známé obrovským povrchovým dolem na železnou rudu. Údolím se zvedající stezky ke sluncem zalitým vápencovým skalám, nabízejí výhledy na majestát okolních hřebenů. Bude čas i na prohlídku místních pozoruhodností, jakými jsou přírodní jeskyně či impozantní závrty povrchových dolů.

Jedná se o středně náročnou horskou turistiku, túry nám zaberou většinou 4 až 7 hod a zdoláme při nich převýšení maximálně kolem 1100 m. Naše trasy se budou pohybovat v rozmezí nadmořských výšek 1000 až 2000 m. Túry jsou technicky jednoduché, jedná se většinou o běžně schůdné kamenité horské stezky, občas suťové partie (náročnost podrobněji). Ubytováni budeme v příjemném penzionu přímo v Eisenerz, v městečku s historickým centrem a křivolakými uličkami.

Program zájezdu

  • 1. den: Odjezd z Brna kolem 6:30, dopolední přejezd, za městečkem Eisenerz okružní túra: od jezera Leopoldsteinersee pohodový výstup údolím Seeaubach k samotě Seeau, rozcestí s kapličkou, po sestupu po druhém břehu jezera, možnost koupání či projížďky na loďce. Busem zpět do obce Eisenerz, ubytování, prohlídka městečka. (4 hod, ↑ 150 m, ↓ 150 m)
  • 2. den: Po průjezdu dolem Erzberg a údolím Ramsau výjezd k Gemeindealm (1019 m). Odtud pěšky údolím Ramsaubach, výstup chodníčkem pod Kaiserschildem k výhledu z vrcholu Hochkogel (2105 m). Sestup přes vrchol Halskogel (1624 m) zpět do údolí. (7 hod, ↑ 1100 m, ↓ 1100 m)
  • 3. den: Ráno busem k lanovce, výjezd lanovkou na Polster Schutzhaus (1795 m). Přes vrchol Polster (1910 m) s nádherným rozhledem na okolní pohoří, po hřebínku přes sedlo Hirscheggsattel (1699 m) k jeskyni Frauenmauerhöhle. Průchod 644 metrů dlouhou jeskyní, sestup okolo chaty Gsollhütte údolím k busu (6 hod, ↑ 400 m, ↓ 1250 m). Odjezd do ČR, návrat do Brna ve večerních hodinách.

Ubytování

Budeme ubytováni v příjemném penzionu Eisenerzer Hof ve městě Eisenerz. K dispozici jsou 2-4lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením a wifi připojením. Pokoje doobsazujeme do plné kapacity ostatními spolucestujícími.

Stravování

V ceně zájezdu jsou bohaté snídaně formou bufetu. Přes den na túrách je možné stravování pouze z vlastních zásob. Večeře si můžeme dát v penzionu, nebo vyzkoušet některou z místních restaurací v blízkosti ubytování. Ceny v obchodech jsou o něco vyšší než u nás, v restauracích je asi 2x dráž. Hlavní jídlo stojí cca 15 €. Svačiny na túry si vezměte s sebou z ČR.

Eisenerzské Alpy

Eisenerzské Alpy

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Raxalpe

Turistika v nejbližších dvoutisícovkách

Gurktalské Alpy - pohodová turistika

Turistika po zelených oblých kopcích knedlíkových hor Nockberge

Turistika v okolí Zell am See

Turistika ve Vysokých Taurách a Dientener Berge

Vápencové Alpy

Příjemné túry mezi bělostnými dvoutisícovými štíty s impozantními výhledy.

Jižní Dachstein - turistika v okolí Ramsau

Dachstein a Nízké Taury s podporou lanovek

Stubaiské Alpy

Horské túry pod alpskými ledovci v jižním Tyrolsku