Elba pěšky i na kole pro aktivní rodinky

Aktivní dovolená s dětmi na nejkrásnějším ostrově Toskánska

Elba je hornatý a stálezelený středomořský ostrov ve tvaru ryby. Díky jeho malé rozloze stihneme prozkoumat všechny jeho zajímavosti. Hodně času budeme trávit na krásných romantických plážích, které jsou vhodné pro koupání nebo třeba úžasné šnorchlování. Projedeme se nádhernými horami, staneme na nejvyšším vrcholu Monte Capanne (1018 m) a pokocháme se neopakovatelnými výhledy. Navštívíme typická italská městečka, kde si budeme moci vychutnat pravé italské špagety, pizzu i zmrzlinu. Rodiče jistě nepohrdnou sklenkou vynikajícího italského vína. Pro děti bude samotným zážitkem i krátká plavba trajektem.

Každý den si budete moci vybrat cyklistickou nebo turistickou variantu programu. Všechny túry jsou vhodné pro alespoň trochu aktivní děti a každý den si etapu můžete zkrátit, úplně vynechat nebo naopak prodloužit. Elba je ostrov plný kopců, ale díky autobusu, který vás vyveze do sedel, budete jezdit více z kopce dolů než nahoru. Nocovat budeme v kempu kousek od moře ve vlastních stanech nebo mobilhomech a dostaneme polopenzi z naší polní kuchyně. V kempu je krásný bazén, obchod a restaurace. Aby měly děti čas si na chvíli odpočinout od rodičů, bude pro ně po výletech připraven doprovodný odpolední program s průvodcem dětskými aktivitami. Rodiče si mezi tím můžou zajít do restaurace, nebo jen tak lenošit na pláži. V kempu každý večer probíhá ještě místní hudební program pro děti, kterého bude možnost se účastnit. Nejste si jistí, zda Vaše dítě tento zájezd zvládne? Podívejte se jak vypadají zájezdy Family Adventure.

Program zájezdu

 • 1. den: Předpokládaný odjezd z Brna kolem 19 hod přes Mikulov, noční přejezd přes Rakousko do Itálie.
 • 2. den: Z italského Piombina trajektem do Portoferraia. Přejezd autobusem do kempu v zátoce Lacona a relaxace na mořských plážích u kempu.
 • 3. den: Za odlehlými plážemi na poloostrov Calamita: Cyklistika: Jedinečné středověké hornické městečko Capoliveri, následně panoramatickou cestou za koupáním na opuštěných plážích Straccolignino nebo Naregno. Kolem pevnosti Forte Focardo, k přístavnímu městu Porto Azzuro. Možnost navštívit místní muzeum minerálů s důlním vláčkem (↔  20 km, ↑ 150 m, ↓ 400 m). Turistika: Možnost pěší turistiky na vrcholek poloostrova Mte Calamita (413 m) (↔ 8 km, ↑ 250 m, ↓ 250 m).
 • 4. den: Panoramatickou silnicí nad divokým západním pobřežím: Cyklistika: Z obce Marciana po silničce s krásnými výhledy na část Elby, ostrovy Capraia, Korsika a Pianosa do vesnice Pomonte. Zde příjemná malá pláž, ze které doplaveme na lehátku a se šnorchlem k vraku lodi Elviscot. Dále po pobřeží do přístavního městečka Marina di Campo (↔ 30 km, ↑ 100 m, ↓ 500 m). Turistika: Poutní cesta z Marciany (400 m) k poustevně Madonna del Monte, kde z Orlí vyhlídky pohlížel císař Napoleon I. na rodnou Korsiku, zpět do Marciany (↔ 6 km, ↑ 250 m, ↓ 250 m).
 • 5. den: Turistika na nejvyšší horu Elby: Z malebné horské obce Marciana se středověkým centrem a vyhlídkou S. Rocco svéráznou lanovkou na nejvyšší vrchol Elby Mte Capanne (1018 m) s kruhovým rozhledem na Elbu a okolní ostrovy. Lanovkou zpět do obce Marciana. Alternativně: Sestup zpět do Marciany (↔ 4 km, ↑ 50 m, ↓ 650 m). Na zpáteční cestě návštěva přímořského letoviska Marciana Marina s rybářským přístavem, plážemi a větrem vymodelovanými skalami Tafoni a Saracénskou věží.
 • 6. den: Severovýchodní Elbou: Cyklistika: Z překrásného horského městečka Rio nell'Elba do sedla Le Panch (300 m) s výhledem na zříceninu pisánského strážního hradu ze 13. stol. Volterraio a záliv Portoferraio. Na nejsevernější výběžek ostrova, obce Cavo, odpočinek na pláži. Po pobřeží do přímořské obce Rio Marina (↔ 25 km, ↑ 250 m, ↓ 500 m). Turistika: Pěšky z městečka Rio nell'Elba do sedla Le Panch (300 m), výstup na nejvyšší horu východní části ostrova Cima del Monte (516 m) a výstup k zřícenině pisánského strážního hradu ze 13. stol. Volterraio (↔ 10 km, ↑ +450 m, ↓ +450 m).
 • 7. den: Po stopách Napoleona I: Cyklistika: Ze sedla Cole Reciso do hlavního města Elby Portoferraio s Napoleonovým sídlem Villa dei Mullini, starým přístavem, muzei, enotékou v pevnosti a řadou dalších pamětihodností. Po pobřeží na šíji poloostrova Enfola a letovisko Viticco. Relax na vyhlášených plážích, například Capo Bianco. (↔ 20 km, ↑ 100 m, ↓ 750 m). Turistika: Po prohlídce města přejezd k Napoleonově letnímu sídlu Villa di San Martino a pěšky přes hřeben Poggio del Molino e Vento do kempu (↔ 7 km, ↑ +250 m, ↓ +300 m). Možnost výletu z Portoferraio lodí kolem ostrova.
 • 8. den: Koupání v moři, případně krátký výlet pěšky na blízký výběžek Capo Stella. V podvečer trajektem do Piombina, noční přejezd Itálie a Rakouska.
 • 9. den: Příjezd přes Mikulov do Brna okolo poledne.

Ubytování a nocování

6x v kempu u moře v zátoce Lacona ve vlastních stanech. Za příplatek je možnost ubytování v mobilhomu. Mobilhome je chatkový apartmán určený pro 3-5 osob s 1-2 oddělenými ložnicemi a společnou obytnou místností. Jeho součástí je také plně vybavená kuchyně, WC a sprchový kout. Před mobilhomem je možnost venkovního posezení. Příplatek se platí za osobu a záleží na počtu osob v MH (při obsazení 5 osobami je 2200 Kč/os, 4 osobami 2600 Kč/os, 3 osobami 3300 Kč/os). Kemp je dobře vybaven a nabízí všechny potřebné služby včetně bazénu a wifi. Svůj zájem o ubytování v mobilhomech uveďte do poznámky v přihlášce.

Stravování

Dostanete polopenzi z naší polní kuchyně. Polopenze začíná 2. den večeří a končí 8. den snídaní. Téměř denně lze obědvat v restauracích, menší obchody a pekařství potkáme každý den. Ceny jsou jen o málo vyšší než u nás, v restauracích je asi 2x dráž.

 • 20.08.2022 - 28.08.2022
 • 9 dní
 • Číslo: 652
 • 14 000 Kč
  Dětská cena: 11 200 Kč
 • Rezervace

CHARAKTERISTIKA A NÁROČNOST 2

Zájezd je navržen pro rodiny s dětmi cca od 8 let věku, které chtějí svou dovolenou prožít aktivně, a přitom si dosyta užít moře a poznat co nejvíce z krajiny, života a památek na Elbě. Budeme se snažit vyhýbat místům se zvýšeným automobilovým provozem a díky podpoře autobusu budeme na kole jezdit převážně z kopce dolů. Denní trasy jsou většinou do 30 km s převýšením do 250 m. Odpočinkovým dnem je 5. den, kdy se podíváme svéráznou lanovkou na nejvyšší vrchol ostrova. Ostatní dny jsou svoji náročností velmi vyvážené a každý den pro nás bude na výběr mezi cyklistikou a turistikou. Nejvíce nás může překvapit horké počasí, každopádně není problém kterýkoliv den programu vynechat a užívat si krásných pláží v blízkosti kempu. Lze také využít některou z četných nabídek výletů na moře.

Elba pěšky i na kole pro aktivní rodinky

Elba pěšky i na kole pro aktivní rodinky

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Korsika na kole pro aktivní rodinky

Nenáročná cyklistika v okolí Porta a Saint Florent

Korsika - turistika pro aktivní rodinky

Perla středomoří - přírodní krásy, města, moře, kaskády a tůně

Rumunsko na kole pro aktivní rodinky

Rumunský Kras - Apuseni - salaše, pastviny, jeskyně, ovečky, koně i termály

Jezera Solné komory na kole pro aktivní rodinky

Pohodová cyklistika v okolí jezer pod Dachsteinem (Rakousko)

Istrie na kole pro aktivní rodinky

Pohodová cyklistika kolem moře, do hor i historických měst (Chorvatsko)

Maďarsko na kole pro aktivní rodinky

Po cyklostezkách národním parkem Bükki a do termálů