Výstup na Hochalmspitze a Säuleck

Výstup na vrchol Hochalmspitze a Säuleck (Rakousko)

Zájezd Výstup na Hochalmspitze a Sauleck v letošním roce nemáme v nabídce, můžete si vybrat například zájezd Výstup na Dachstein nebo další turistické zájezdy.

Majestátní Hochalmspitze (3360 m) patří k nejvyšším horám Rakouska. Výstup na její vrchol vám nabídne úchvatný výhled na celou skupinu Vysokých Taur včetně nejvyšší hory Rakouska Grossglockner (3798 m), která se nachází ve vzdálenosti pouhých 45 km. První z naplánovaných třítisícovek Säuleck (3086 m) nás během lezení hřebenového klettersteigu pro změnu odmění výhledy na celou skupinu Ankogel Gruppe. Tato akce je unikátní kombinací přechodu po chatách ve vysokohorském prostředí Národního parku Hohe Tauern, zajištěných cestách a kamenitých stezkách. Na trase překonáme i několik menších ledovců.

Zájezd je vhodný pro náročnější turisty. Na první chatu vystoupáme 1200 m, na samotný vrchol pak 1300 m, délka túr je kolem 8 hodin. K výstupu na vrchol Hochalmspitze využijeme turistické hřebenové trasy s jištěnými úseky - via ferratami (náročnost B-C) a ledovcovými pasážemi, proto je nutné mít s sebou povinné vybavení na zajištěné cesty (sedací + prsní úvazek, jistící set via ferrata, horolezeckou helmu) a povinnou výbavu na ledovec (mačky, turistický cepín, sedací úvazek, horolezeckou helmu a karabinu HMS). Lana k navázání se na ledovci pro vás zajistí CK. Vybavení vám můžeme zapůjčit z naší půjčovny. Nocovat budeme na horských chatách, kde je možné využít polopenzi. Ve skupině bývá obvykle 10-15 osob.

Program zájezdu

  • 1. den: Předpokládaný odjezd kolem 22 hod z Brna přes Mikulov, noční přejezd Rakouska.
  • 2. den: Výstup z obce Dősen (1450 m) po turistické trase kolem potoka Dősenbach na chatu Arthur-von-Schmid-Haus (2281 m) (4 hod, ↑ 1200 m, ↓ 100 m). Podle chuti, času a počasí možný výstup na Dulater Nock (2656 m) nedaleko od chaty (+3 hod, ↑ +400 m, ↓ +400 m), nebo cvičná ferrata u chaty.
  • 3. den: Výstup na Säuleck (3086 m), hřebenová túra Detmolder Weg ferratou obtížnosti (C) přes Schneewinklspitz (3015 m) na Lassächer Winklscharte (2862 m) a sestup na chatu Giessener Hütte (2215 m). (9 hod, ↑ 1000 m, ↓ 1000 m)
  • 4. den: Výstup zajištěnou cestou Detmoldergrat (B/C) přes Winklspitz (3221 m) na Hochalmspitze (3360 m). Z vrcholu nádherné rozhledy na celou skupinu Vysokých Taur i na nejvyšší horu Rakouska Grossglockner (3798 m). Sestup přes Steinerne Mannln (3158 m) a ledovec Trippkees zpět na chatu Giessener Hütte (2215 m). (10 hod, ↑ 1300 m, ↓ 1300 m)
  • 5. den: Z chaty Giessener Hütte (2215 m) stezkou Buderusweg přes sedlo Mallnitzer Scharte (2672 m) k chatě Arthur-von-Schmid-Haus (2272 m). Údolím Dősener Tal zpět k busu (6 hod, ↑ 450 m, ↓ 1500 m). Přejezd Rakouska, příjezd přes Mikulov do Brna kolem půlnoci.

Ubytování a stravování na zájezdu

Ubytování: První noc strávíme na chatě Arthur-von-Schmid-Haus, další dvě noci na chatě Giessner Hütte. Na obou chatách se spí na matracích ve společné noclehárně, teplé deky jsou k dispozici. Spacák není potřeba, je nutná vlastní vložka do spacáku.

Stravování: Doporučujeme využít možnosti stravování na chatách, kde lze zakoupit jídlo, teplé i studené nápoje. Snídaně stojí 9-10 €, polévky od 5 €, hlavní jídlo od 10 €, pivo cca 4 €. Pokud si chcete vařit sami, což nedoporučujeme, musíte mít vlastní vybavení, vařit pak lze jen venku před chatami. Základní potraviny není během zájezdu možné dokupovat, studenou stravu na den je třeba vzít s sebou z ČR.

Výstup na Hochalmspitze a Säuleck

Výstup na Hochalmspitze a Säuleck

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Výstup na Triglav

Malebnou dolinou Triglavských jezer na nejvyšší vrchol Julských Alp

Výstup na Dachstein

Výstup po ledovci na vrchol Hoher Dachstein (Rakousko)

Třítisícovky Zillertálských Alp

Nejkrásnější vrcholy ledovcového království Zillertal (Rakousko)

Výstup na Grossvenediger

Výstup po ledovci na vrchol Grossvenediger (Rakousko)

Silvretta

Ledovcový přechod s třítisícovými vrcholy

Ledovcový kurz

Škola pohybu po ledovci a v zimních horách (Rakousko)