Výstup na Hochalmspitze a Säuleck

Výstup na vrchol Hochalmspitze a Säuleck (Rakousko)

Majestátní Hochalmspitze (3360 m) patří k nejvyšším horám Rakouska. Výstup na její vrchol vám nabídne úchvatný výhled na celou skupinu Vysokých Taur včetně nejvyšší hory Rakouska Grossglockner (3798 m), která se nachází ve vzdálenosti pouhých 45 km. Další z naplánovaných třítisícovek Säuleck (3086 m) nás během lezení hřebenového klettersteigu pro změnu odmění výhledy na celou skupinu Ankogel Gruppe. Tato akce je unikátní kombinací přechodu po chatách ve vysokohorském prostředí Národního parku Hohe Tauern, zajištěných cestách a kamenitých stezkách.

Zájezd je vhodný pro zkušené vysokohorské turisty. Na první chatu vystoupáme 1400 výškových metrů, na samotný vrchol pak 1100 m, délka túr je kolem 9 hodin. K výstupu na vrchol Hochalmspitze využijeme turistické hřebenové trasy s jištěnými úseky - ferratami (náročnost B-C), proto je nutné mít s sebou povinné vybavení na zajištěné cesty (sedací + prsní úvazek, jistící set via ferrata, horolezeckou helmu). Vybavení vám můžeme zapůjčit z naší půjčovny. Je vhodné již mít předchozí ferratové zkušenosti. Nocovat budeme na horských chatách, kde je možné využít polopenzi.

Program zájezdu

 • 1. den: Předpokládaný odjezd ve 22 hod z Brna přes Mikulov, noční přejezd Rakouska.
 • 2. den: Z údolí Maltatal (850 m) výstup proti proudu říčky Gössbach a pod přehradou Ausgleichsspeicher Gösskar na chatu Giessener Hűtte (2215 m) (6 hod, ↑ 1400 m). Od chaty možnost výstupu na lehko na vyhlídkový vrchol Winterleiten (2518 m) (+1,5 hod, ↑ 300 m, ↓ 300 m).
 • 3. den: Od chaty výstup na vrchol Steinerne Mandln (3158 m) a poté částečně zajištěnou hřebenovou cestou na Hochalmspitze (3360 m). Z vrcholu nádherné rozhledy na celou skupinu Vysokých Taur i na nejvyšší horu Rakouska Grossglockner (3798 m). Sestup zajištěnou cestou Detmoldergrat (B/C) přes Winklspitz (3221 m) zpět na chatu Giessener Hütte (2215 m). (9 hod, ↑ 1200 m, ↓ 1200 m)
 • 4. den: Výstup na Schneewinkelspitze (3015 m) a dále po hřebenové ferratě Detmolder Steig obtížnosti (C) na vrchol Säuleck (3086 m). Sestup přes Grazer Scharte na chatu Arthur-von-Schmid-Haus (2281 m) u jezera Dösner See. (8 hod, ↑ 1000 m, ↓ 950 m)
 • 5. den: Sestup údolím Dösner Tal kolem jezera Konradlacke a osadu Dösen zpět do civilizace (4 hod, ↓ 1100 m). Odpolední setkání s busem, přejezd Rakouska, příjezd přes Mikulov do Brna před půlnocí.

Ubytování

První dvě noci strávíme na chatě Giessener Hütte, další noc pak na chatě Arthur-von-Schmid-Haus. Na obou chatách se spí na matracích ve společné noclehárně, teplé deky jsou k dispozici. Spacák není potřeba, je nutná vlastní vložka do spacáku. Na chatách je k dispozici také teplá sprcha za poplatek cca 4 €.

Stravování

Doporučujeme využít možnosti stravování na chatách, kde lze zakoupit jídlo, teplé i studené nápoje. Polopenze stojí cca 35 €, samotné snídaně cca 15 €, polévky od 6 €, hlavní jídlo od 12 €, pivo cca 6 € (ceny z roku 2023). Základní potraviny není během zájezdu možné dokupovat, studenou stravu na den je třeba vzít s sebou z ČR.

 • 28.08.2024 - 01.09.2024
 • 5 dní
 • Číslo: 5933
 • 7 400 Kč
 • Rezervace

Výstup na Hochalmspitze a Säuleck

Výstup na Hochalmspitze a Säuleck

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Vrcholy Julských Alp

Horské túry v nejvyšších slovinských horách s výstupem na Triglav

Výstup na Triglav

Malebnou dolinou Triglavských jezer na nejvyšší vrchol Julských Alp

Výstup na Dachstein

Výstup po ledovci na vrchol Hoher Dachstein (Rakousko)

Náročné ferraty jižní stěny Dachsteinu

Nejtěžší klettersteigy Rakouska – Super ferrata Dachstein

Hochschwab - ferraty

Obtížné ferraty pohoří Hochschwab v blízkém Rakousku

Výstup na Grossvenediger

Výstup po ledovci na vrchol Grossvenediger (Rakousko)