Rozdělení zájezdů na ferraty

Rozdělení zájezdů na ferraty s CK Alpina dle předchozích zkušeností a dle náročnosti ferrat

Ferraty pro začátečníky

Pro nováčky i ty, kteří za sebou mají první ferratové akce, ale ještě si nejsou zcela jistí. Ferratové kurzy jsou víkendové s dopravou vlastní nebo mikrobusem a s individuálnějším přístupem než zájezdy pro začátečníky. Zájezdy jsou zaměřeny na získávání praktických zkušeností na ferratách střední obtížnosti, teoretickou přípravu a metodiku, základy problematiky bezpečného pohybu v horském terénu a manipulaci s výzbrojí i výstrojí pod dohledem instruktora.

Ferraty pro středně pokročilé i zkušené

Zájezdy jsou zaměřeny na rozmanité výstupy po ferratách všech obtížností, v celé své kráse a pohodové atmosféře. Předpokládá se, že máte dobrou fyzickou kondici, nemáte závratě ani strach z výšek a umíte zacházet s ferratovou výzbrojí i výstrojí. Vždy je k dispozici zkušený instruktor, ale teoretické přípravě a metodice se věnujeme méně než na zájezdech pro začátečníky.

Náročné ferraty

Zájezdy jsou zaměřeny na plnohodnotný zážitek z vertikálního světa v bezva partě podobně naladěných lidí. Na programu jsou ferraty střední a vyšší obtížnosti, včetně náročných a exponovaných úseků. Předpokládá se výborná fyzická kondice, zkušenosti s pohybem po feratách v různých pohořích a samostatné zacházení s ferratovou výzbrojí i výstrojí.Náročnost zájezdu posoudíte taky dle klasifikace náročnosti zajištěných cest, kdy je u každého zájezdu uvedena nejčastěji rakouská klasifikace (písmena A-F).

Vybavení na ferratové zájezdy a výstupy po ledovci vám můžeme zapůjčit z naší půjčovny.

Prsní úvazekSedací úvazekSet via ferrataPřilbaMačkyCepín