Istrie na kole pro aktivní rodinky

Pohodová cyklistika k moři, do hor, mezi vinicemi (Chorvatsko)

Istrie, poloostrov vybíhající do Jaderského moře, se pyšní velkým množstvím přírodního a kulturního bohatství, pro které bezpochyby stojí za to jej navštívit. Nabízí řadu vyžití pro celou rodinu. Kromě kilometrů pobřeží a nepřeberného množství pláží, láká na historická městečka s romantickými uličkami. Zavítáme také do vnitrozemí, které ukrývá nečekané přírodní krásy. Tento zelený poloostrov vám ukáže, že „jet do Chorvatska“ neznamená jen „válet se na pláži“.

Během zájezdu navštívíme pláže západního i východního pobřeží poloostrova, podíváme se na nejjižnější část Istrie, mys Kamenjak, s řadou zátok a plážiček vyzývajících ke koupání. Ve stále zeleném vnitrozemí si nenecháme ujít návštěvu krápníkové jeskyně Baredine, zájemci o techniku si přijdou na své v muzeu traktorů. Ochutnáme také něco z historie poloostrova v městečku Pula s římským amfiteátrem a pevností. Lákadlem pro děti bude jistě i návštěva aquaparku Istralandia s nepřeberným množstvím vodních aktivit. Aby měly děti čas si na chvíli odpočinout od rodičů, bude pro ně každý den po výletech připraven doprovodný odpolední program. Rodiče si mezi tím můžou zajít do restaurace, na ochutnávku lanýžů, nebo jen tak lenošit na pláži.

Jednotlivé etapy jsou dlouhé max 30 km s převýšením cca 250 m. Kterýkoliv den je možné program vynechat a strávit jej odpočinkem na pláži, nebo si udělat program vlastní. Nocovat budeme v luxusním kempu pod Novigradem s několika přístupy na pláž. Kemp má úžasné zázemí pro děti - vlastní aquapark, hřiště a další dětské atrakce, večerní dětská diskotéka a animační programy. Dostaneme polopenzi z naší polní kuchyně. Dopravu a ubytování máme společné se zájezdem Istrie - turistika pro rodinky, ke kterému je možné se libovolný den přidat. Nejste si jistí, zda Vaše dítě tento zájezd zvládne? Podívejte se jak vypadají zájezdy Family Adventure.

S realizací zájezdů do Chorvatska dle vyhlášených Covid-podmínek počítáme! Chorvatsko je otevřené turistům, situace se tam zlepšuje a opatření se postupně rozvolňují.
Aktuální povinnosti - vstup do Chorvatska: splnění jedné ze tří podmínek: negativní antigenní (48 hod) nebo PCR test (72 hod), očkování (1. dávka + 22 dní), prodělání Covidu (6 měsíců); výjimka pro děti do 12 let; důrazné doporučení vyplnit elektronický dotazník. Návrat do ČR vyplnění elektronického příjezdového formuláře a splnění jedné ze tří podmínek: antigenní nebo PCR test v ČR do 5ti dnů po návratu, dokončené očkování, prodělání Covidu.

Program zájezdu

  • 1. den: Večerní odjezd okolo 21 hod z Brna přes Mikulov. Noční přejezd Rakouska a Slovinska.
  • 2. den: Ranní příjezd ke středověkému městečku Grožnjan nad údolím řeky Mirny. Po prohlídce jeho uliček a zákoutí projížďka nejen skrz tunely po stopách bývalé železnice Parenzana, sjezd k řece Mirna. (↔ 25 km, ↑ 100 m, ↓ 300 m). Přejezd do kempu.
  • 3. den: Návštěva jeskyně Jama Baredine nebo přilehlého muzea traktorů. Projížďka kolem olivových sadů mezi vesničkami až zpět do kempu (↔ 20 km, ↑ 100 m, ↓ 250 m).
  • 4. den: Návštěva vyhlášeného přístavního města Pula s neopakovatelnou atmosférou, římským amfiteátrem, pevností a historickým centrem. Přejezd na poloostrov Kamenjak, nejjižnější cíp Istrie, s pobřežím s desítkami zátok, mysů a romantických pláží. (↔ 20 km, ↑ 300 m, ↓ 300 m). Odpolední koupání.
  • 5. den: Volitelně odpočinkový a koupací den v kempu anebo v aquaparku Istralandia.
  • 6. den: Vyjížďka po hřebeni jednoho z cípů poloostrova a odpolední procházka centrem městečka Labin, sjezd do zátoky k moři. (↔ 30 km, ↑ 250 m, ↓ 500 m). Odpolední koupání, ve večerních hodinách odjezd do ČR. Noční přejezd Slovinska a Rakouska.
  • 7. den: Příjezd přes Mikulov zpět do Brna v ranních hodinách.

Ubytování a nocování

4x v luxusním kempu Lanterna Poreč ve vlastním stanu. Přímo v kempu je několik přístupových míst k moři a plážím. Kromě běžného zázemí kempu (toalety, sprchy, kempový obchůdek, několik restaurací, pekárna, wifi, supermarket 300 m od kempu) nabízí kemp i úžasné možnosti pro děti. Je zde několik krásných bazénů, tobogány, dětská hřiště pro různé míčové hry i hřiště pro nejmenší s prolézačkami, minigolf, dětské diskotéky, další animační programy kempu i nafukovací dětské město na moři.
Za příplatek nabízíme ubytování v mobilhomu. Mobilhome je chatkový apartmán určený většinou pro 4-6 osob se 2 oddělenými ložnicemi, 2 oddělenými sprchami a toaletami a společnou obytnou místností s kuchyňkou. Před mobilhomem je možnost venkovního posezení. V pokojích je jedna velká manželská postel nebo dvě samostatné, všechny jsou vybaveny ložním prádlem. Příplatek se platí na osobu a záleží na počtu osob v MH (při obsazení 6 osobami je 1300 Kč/os, 5 osobami 1800 Kč/os, 4 osobami 2800 Kč/os, 3 osobami 4200 Kč/os, 2 osobami 7500 Kč/os.). 5. a 6. osoba spí na přistýlce ve společné místnosti. Zájem o vybranou variantu prosím uveďte přímo v přihlášce.

Stravování

Připravíme vám polopenzi z naší polní kuchyně. Polopenze začíná 2. den večeří a končí 6. den snídaní. Z tradičních Alpina jídel se snažíme zařazovat ty, které mají děti nejraději. Některé dny bude také příležitost si dát oběd v restauraci a ochutnat chorvatské speciality - mořské plody, lanýže nebo vyhlášenou pljeskavici. V restauracích jsou obecně ceny cca 2x vyšší než u nás. Potraviny v obchodech jsou víceméně stejně drahé jako u nás.

CHARAKTERISTIKA A NÁROČNOST 1-2

Čekají nás jednodenní etapy s relativně malou časovou i technickou náročností. Délka jednotlivých etap se pohybuje okolo 25 km s převýšením maximálně 300 m. Všechny trasy vedou převážně po zpevněných cestách nebo kamenitých cyklostezkách, které jsou vhodné pro horské nebo crossové kolo. Jednotlivé etapy je možné alternativně přizpůsobit nebo vynechat a nahradit vlastním odpočinkovým programem na pláži či zaměnit za program pěšího zájezdu. Po všechny dny nám bude k dispozici autobus, kde si bude možné nechávat nepotřebné věci.

Istrie na kole pro aktivní rodinky

Istrie na kole pro aktivní rodinky

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Jezera Solné komory na kole pro aktivní rodinky

Pohodová cyklistika v okolí jezer pod Dachsteinem (Rakousko)

Elba pěšky i na kole pro aktivní rodinky

Aktivní dovolená s dětmi na nejkrásnějším ostrově Toskánska

Maďarsko na kole pro aktivní rodinky

Po cyklostezkách národním parkem Bükki a do termálů