Istrie na kole pro aktivní rodinky

Pohodová cyklistika kolem moře, do hor i historických měst (Chorvatsko)

Istrie, největší chorvatský poloostrov, se pyšní množstvím přírodních i kulturních památek, kde se italské dědictví mísí s kulturou Balkánu. Průzračně čisté Jadranské moře vybízí ke koupání, šnorchlování i cyklistice kolem zapomenutých romantických pláží členitého pobřeží. V rozmanitém a překvapivě zeleném vnitrozemí projedeme poklidné vesničky ukryté v horách i středověká městečka. Zářijové teploty vzduchu 20-25°C jsou ideální k cyklovýletům a z léta ohřáté moře 22-23°C láká ke koupání.

Během zájezdu navštívíme pláže západního i východního pobřeží poloostrova, podíváme se na nejjižnější část Istrie, mys Kamenjak, projedeme si pobřeží u historických měst Novigrad a Poreč. Budeme obdivovat klenoty architektury z období Byzance i Benátské republiky v historických městečkách Motovun, Pula a Pazin. Pro děti bude každý den po výletech připraven doprovodný odpolední program v kempu, na pláži či v aquaparku. Rodiče si mezi tím můžou zajít do restaurace, na ochutnávku lanýžů, nebo jen tak lenošit na pláži.

Čekají nás jednodenní etapy kolem 30 km. Všechny plánované etapy je možné prodloužit, zkrátit nebo vynechat a nahradit vlastním odpočinkovým programem nebo např. návštěvou aquaparku Istralandia. Ubytovaní budeme v mobilhomech v luxusním kempu pod Novigradem. Kemp má několik pláží, obchůdky, restuarace a úžasné zázemí pro děti - aquapark s vyhřívanými bazény, tobogány, hřiště, večer bývá organizována dětská diskotéka a v průběhu dne probíhají animační programy. O jídlo se starat nemusíte, díky polopenzi z naší polní kuchyně. Doprava i ubytování jsou společné s turistickým zájezdem Istrie - turistika pro rodinky, ke kterému je možné se libovolný den přidat. Nejste si jistí, zda Vaše dítě tento zájezd zvládne? Podívejte se jak vypadají zájezdy Family Adventure.

Aktuálně - vstup do Chorvatska: vstup je povolen všem bez jakýchkoli dokladů o testech či očkování (mzv.cz). Návrat do ČR: návrat odkudkoli je pro všechny bez jakýchkoli podmínek, tak jak tomu bylo před Covidem.

Program zájezdu

 • 1. den: Večerní odjezd okolo 21 hod z Brna. Noční přejezd Rakouska a Slovinska.
 • 2. den: Ranní příjezd do starobylé vesničky Grožnjan s úzkými kamennými uličkami, čtyřmi kostely a tvrzí. Cyklostezkou po zrušené úzkokolejce Parenzana do středověkého městečka Buje, dále po cyklostezkách a silničkách k pobřeží a podél pláží do Novigradu s historickým centrem, zmrzlinami a kavárnami a dále do zátoky Luka Mirna (↔ 35 km, ↑ 250 m, ↓ 520 m, možnost zkrátit o (↔ 6 km). Ubytování v kempu, koupání v moři nebo aquaparku.
 • 3. den: Návštěva vyhlášeného přístavního města Pula s neopakovatelnou atmosférou, římským koloseem, pevností a historickým centrem. Přejezd autobusem na poloostrov Kamenjak, nejjižnější cíp Istrie. Z Premantury po pobřeží s desítkami zátok, mysů a romantických pláží bez davů turistů až k Safari baru, majáku a skokanskému útesu Velika Kolumbarica. (↔ 18 km, ↑ 250 m, ↓ 250 m)
 • 4. den: Z Gračišče malebnou krajinou ke krasovému jezeru s vodopádem Slap a dále horským vnitrozemím přes venkovské usedlosti do Pazinu s pevností Pazinski kaštel odkud prchal Matyáš Šándor ve známé verneovce. (↔ 28 km, ↑ 400 m, ↓ 600 m). Volitelně odpočinkový a koupací den v kempu anebo v aquaparku Istralandia.
 • 5. den: Z kempu po cyklostezkách podél pobřeží s mnoha opuštěnými plážemi do historické Poreče s klenoty architektury z období Byzance i Benátské republiky. Koupání, zmrzliny, kavárny. Zpět možno kolem olivových sadů a krasové jeskyně Baredine (↔ 40 km, ↑ 300 m, ↓ 300 m, možno zkrátit). Poslední koupání, ve večerních hodinách odjezd do ČR. Noční přejezd Slovinska a Rakouska.
 • 6. den: Příjezd zpět do Brna v ranních hodinách.

Ubytování a nocování

3x v mobilhomech na pobřeží v kempu Lanterna Poreč. Mobilhome je chatkový apartmán určený většinou pro 4-6 osob se 2 oddělenými ložnicemi, 2 oddělenými sprchami a toaletami a společnou obytnou místností s kuchyňkou, která je vybavena veškerým nádobím, lednicí, mikrovlnkou, varnou konvicí atd. Před mobilhomem je terasa pro venkovní posezení, 2 lehátka a gril. V pokojích je jedna velká manželská postel nebo dvě samostatné, všechny jsou vybaveny ložním prádlem. Pro větší rodiny je možnost ubytování v mobilhomu na 5. a 6. lůžku nebo 2 lehátkách na terase se slevou 800 Kč/os. Je také možné nocovat ve vlastním stanu (sleva 800 Kč/os.), pokud o tuto variantu máte zájem, uveďte to, prosím, již v přihlášce. Přímo v kempu je několik přístupových míst k moři a plážím, vícero restaurací a malý obchod. Větší supermarket je vzdálen cca 300 m. Kemp má i úžasné možnosti pro děti - aquapark s několika vyhřívanými bazény, 3 velké tobogány, skluzavky, dětská hřiště, minigolf, dětské diskotéky i nafukovací dětské město na moři. Wifi je k dispozici u recepce a v centrální části kempu. Mobilhomy doobsazujeme do plné kapacity ostatními spolucestujícími, pokud chcete být sami, tak příplatek za neobsazené lůžko je 1400 Kč.

Stravování

Připravíme vám polopenzi z naší polní kuchyně. Polopenze začíná 2. den večeří a končí 5. den snídaní. Z tradičních Alpina jídel se snažíme zařazovat ty, které mají děti nejraději. Některé dny bude také příležitost si dát oběd v restauraci a ochutnat chorvatské speciality - mořské plody, lanýže nebo vyhlášenou pljeskavicu. Ceny v obchodech jsou asi o polovinu vyšší než u nás, v restauracích je asi 2x dráž.

 • 23.09.2022 - 28.09.2022
 • 6 dní
 • Číslo: 635
 • 9 200 Kč
  Dětská cena: 7 600 Kč
 • Rezervace

Video Istrie na kole pro rodinky s dětmi (Aleš Paděra):


Istrie na kole pro aktivní rodinky

Istrie na kole pro aktivní rodinky

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Elba pěšky i na kole pro aktivní rodinky

Aktivní dovolená s dětmi na nejkrásnějším ostrově Toskánska

Istrie - turistika pro aktivní rodinky

Pohodová turistika kolem moře, do hor i historických měst (Chorvatsko)

Maďarsko na kole pro aktivní rodinky

Po cyklostezkách národním parkem Bükki a do termálů