Istrie na kole pro aktivní rodinky

Pohodová cyklistika kolem moře, do hor i historických měst (Chorvatsko)

Istrie, největší chorvatský poloostrov, se pyšní množstvím přírodních i kulturních památek, kde se italské dědictví mísí s kulturou Balkánu. Průzračně čisté Jadranské moře vybízí ke koupání, šnorchlování i cyklistice kolem zapomenutých romantických pláží členitého pobřeží. V rozmanitém a překvapivě zeleném vnitrozemí projedeme poklidné vesničky ukryté v horách i středověká městečka. Květnové teploty vzduchu 18-25°C jsou ideální k cyklovýletům a tabu není ani koupání v moři, které má většinou už kolem 18 °C a před hlavní sezónou je průzračně čisté. Můžete se těšit na probouzející se přírodu a příjemné slunné dny.

Během zájezdu navštívíme pláže západního i východního pobřeží poloostrova, podíváme se na nejjižnější část Istrie, mys Kamenjak, projedeme si pobřeží u historických měst Novigrad a Poreč. Budeme obdivovat klenoty architektury z období Byzance i Benátské republiky v historických městečkách Motovun, Pula a Pazin. Pro děti bude každý den po výletech připraven doprovodný odpolední program v kempu, na pláži či u bazénu. Rodiče si mezi tím můžou zajít do restaurace, na ochutnávku lanýžů, nebo jen tak lenošit na pláži.

Čekají nás jednodenní etapy kolem 30 km (náročnost podrobněji). Všechny plánované etapy je možné prodloužit, zkrátit nebo vynechat a nahradit vlastním odpočinkovým programem u moře. Ubytováni budeme v plně vybavených mobilhomech v luxusním kempu pod Novigradem. Kemp má několik pláží, obchůdky, restaurace a úžasné zázemí pro děti - bazény, aquapark, hřiště, večer bývá organizována dětská diskotéka a v průběhu dne probíhají animační programy. Doprava i ubytování jsou společné s turistickým zájezdem Istrie - turistika pro rodinky, ke kterému je možné se po dohodě s průvodcem na místě přidat. Nejste si jistí, zda Vaše dítě tento zájezd zvládne? Podívejte se jak vypadají zájezdy Family Adventure.

Program zájezdu

  • 1. den: Odjezd kolem 11 hod z Brna, denní přejezd Rakouska a Slovinska. Večerní příjezd do kempu, ubytování se v mobilhomech.
  • 2. den: Ranní příjezd do starobylé vesničky Grožnjan s úzkými kamennými uličkami, čtyřmi kostely a tvrzí. Cyklostezkou po zrušené úzkokolejce Parenzana do středověkého městečka Buje, dále po cyklostezkách a silničkách k pobřeží a podél pláží do Novigradu s historickým centrem, zmrzlinami a kavárnami a dále do zátoky Luka Mirna (↔ 35 km, ↑ 250 m, ↓ 500 m, možnost zkrátit o ↔ 6 km). Ubytování v kempu, koupání v moři nebo v aquaparku.
  • 3. den: Návštěva vyhlášeného přístavního města Pula s neopakovatelnou atmosférou, římským koloseem, pevností a historickým centrem. Přejezd autobusem na poloostrov Kamenjak, nejjižnější cíp Istrie. Z Premantury po pobřeží s desítkami zátok, mysů a romantických pláží bez davů turistů až k Safari baru, majáku a skokanskému útesu Velika Kolumbarica. (↔ 18 km, ↑ 250 m, ↓ 250 m)
  • 4. den: Z Gračišče malebnou krajinou ke krasovému jezeru s vodopádem Slap a dále horským vnitrozemím přes venkovské usedlosti do Pazinu s pevností Pazinski kaštel odkud prchal Matyáš Šándor ve známé verneovce (↔ 28 km, ↑ 400 m, ↓ 600 m). Volitelně odpočinkový nebo koupací den v kempu.
  • 5. den: Z kempu po cyklostezkách podél pobřeží s mnoha opuštěnými plážemi do historické Poreče s klenoty architektury z období Byzance i Benátské republiky. Pláže, zmrzliny, kavárny. Zpět možno kolem olivových sadů a krasové jeskyně Baredine (↔ 40 km, ↑ 300 m, ↓ 300 m, možno zkrátit). Rozloučení s mořem, ve večerních hodinách odjezd do ČR. Noční přejezd Slovinska a Rakouska.
  • 6. den: Příjezd zpět do Brna v ranních hodinách.

Ubytování a nocování

4x v mobilhomech na pobřeží v kempu Lanterna Poreč. Mobilhome je chatkový apartmán určený většinou pro 4 osoby se 2 oddělenými ložnicemi, 2 oddělenými sprchami a toaletami a společnou obytnou místností s kuchyňkou, která je vybavena veškerým nádobím, lednicí, mikrovlnkou, varnou konvicí atd. Před mobilhomem je terasa pro venkovní posezení, 2 lehátka a gril. V pokojích je jedna velká manželská postel nebo dvě samostatné, všechny jsou vybaveny ložním prádlem. Pro skupiny přátel nebo větší rodiny je možnost ubytování v mobilhomu na 5. lůžku formou přistýlky ve společné obytné místnosti se slevou 600 Kč/os. Přímo v kempu je několik přístupových míst k moři a plážím, vícero restaurací a malý obchod. Kemp má i úžasné možnosti pro děti - aquapark s několika vyhřívanými bazény, 3 velké tobogány, skluzavky, dětská hřiště, minigolf, dětské diskotéky i nafukovací dětské město na moři. Wifi je k dispozici u recepce a v centrální části kempu. Mobilhomy doobsazujeme do plné kapacity ostatními spolucestujícími, pokud chcete být sami, tak příplatek za neobsazené lůžko je 1400 Kč.

Stravování

Snídaně a večeře si můžete připravovat sami ve svém plně vybaveném mobilhomu s terasou. Potraviny na první večeři a snídani si přivezte z domova. Na zbytek pobytu si bude možné nakoupit v supermarketu. Přímo v kempu je menší supermarket a několik stánků s čerstvým pečivem (na svačinu doporučujeme např. burek, na snídani vynikající sladké pečivo). Dva velké supermarkety jsou asi 3 km od kempu. Pokud budete chtít na terase grilovat, dřevěné uhlí lze koupit v supermarketu, stejně jako již připravené čevapi, pljeskavice a jiné chorvatské speciality z mletého masa. Většinu dnů bude příležitost si dát oběd v restauraci a ochutnat chorvatské speciality - mořské plody, lanýže nebo vyhlášenou pljeskavicu. V restauracích jsou ceny cca 2x vyšší než u nás, velké supermarkety mají ceny jen o něco vyšší než u nás.

Video Istrie na kole pro rodinky s dětmi (Aleš Paděra):


Istrie na kole pro aktivní rodinky

Istrie na kole pro aktivní rodinky

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Korsika na kole pro aktivní rodinky

Nenáročná cyklistika v okolí Porta a Saint Florent

Jezera Solné komory na kole pro aktivní rodinky

Pohodová cyklistika v okolí jezer pod Dachsteinem (Rakousko)

Rumunsko na kole pro aktivní rodinky

Rumunský Kras - Apuseni - jeskyně, pastviny, salaše, koně, ovečky i termály

Elba pěšky i na kole pro aktivní rodinky

Aktivní dovolená s dětmi na nejkrásnějším ostrově Toskánska

Maďarsko na kole pro aktivní rodinky

Po cyklostezkách národním parkem Bükki a do termálů

Chorvatsko na kole pro aktivní rodinky

Národní parky, hory, moře, městečka, soutěsky a ostrovy Dalmácie