Istrie - turistika pro aktivní rodinky

Napříč jadranskou perlou k moři, do hor a za lanýži (Chorvatsko)

Istrie, poloostrov vybíhající do Jaderského moře, se pyšní velkým množstvím přírodního a kulturního bohatství, pro které bezpochyby stojí za to jej navštívit. Nabízí řadu vyžití pro celou rodinu! Kromě kilometrů pobřeží a nepřeberného množství pláží láká na historická městečka s romantickými uličkami. Zavítáme také do vnitrozemí, které ukrývá nečekané přírodní krásy. Tento zelený poloostrov vám ukáže, že „jet do Chorvatska“ neznamená jen „válet se na pláži“.

Během zájezdu navštívíme pláže západního i východního pobřeží poloostrova, podíváme se na nejjižnější část Istrie, mys Kamenjak, s řadou zátok a plážiček vyzývajících ke koupání. Ve stále zeleném vnitrozemí si nenecháme ujít návštěvu krápníkové jeskyně Baredine, zájemci o techniku si přijdou na své v muzeu traktorů. Ochutnáme také něco z historie poloostrova v městečku Pula s římským amfiteátrem a pevností. Lákadlem pro děti bude jistě i návštěva aquaparku Istralandia s nepřeberným množstvím vodních aktivit. Aby měly děti čas si na chvíli odpočinout od rodičů, bude pro ně každý den po výletech připraven doprovodný odpolední program. Rodiče si mezi tím můžou zajít do restaurace, na ochutnávku lanýžů, nebo jen tak lenošit na pláži.

Dny s výlety, které nám nezaberou víc než 5 hodin, jsou prostřídány poznávacími dny. Kterýkoliv den je možné program vynechat a odpočinout si na pláži, nebo si udělat program vlastní. Nocovat budeme v luxusním kempu pod Novigradem s několika přístupy na pláž. Kemp má úžasné zázemí pro děti - vlastní aquapark, hřiště a další dětské atrakce, večerní dětská diskotéka a animační programy. Dostaneme polopenzi z naší polní kuchyně. Dopravu i ubytování máme společné se zájezdem Istrie na kole pro aktivní rodinky. Nejste si jistí, zda Vaše dítě tento zájezd zvládne? Podívejte se jak vypadají zájezdy Family Adventure.

S realizací zájezdů do Chorvatska dle vyhlášených Covid-podmínek počítáme! Chorvatsko je otevřené turistům, situace se tam zlepšuje a opatření se postupně rozvolňují.
Aktuální povinnosti - vstup do Chorvatska: splnění jedné ze tří podmínek: negativní antigenní (48 hod) nebo PCR test (72 hod), očkování (1. dávka + 22 dní), prodělání Covidu (6 měsíců); výjimka pro děti do 12 let; důrazné doporučení vyplnit elektronický dotazník. Návrat do ČR vyplnění elektronického příjezdového formuláře a splnění jedné ze tří podmínek: antigenní nebo PCR test v ČR do 5ti dnů po návratu, dokončené očkování, prodělání Covidu.

Program zájezdu

  • 1. den: Večerní odjezd kolem 21 hod z Brna přes Mikulov. Noční přejezd Rakouska a Slovinska.
  • 2. den: Ranní příjezd ke středověkému městečku Grožnjan nad údolím řeky Mirny. Po prohlídce jeho uliček a zákoutí procházka nejen skrz tunely po stopách bývalé železnice Parenzana, volitelně na malou rozhlednu nad řekou a sestup k vesničce Kostanjica. (↔ 6-8 km, ↑ 150 m, ↓ 300 m). Přejezd do kempu.
  • 3. den: Návštěva jeskyně Jama Baredine nebo přilehlého muzea traktorů, odpoledne koupání.
  • 4. den: Prohlídka vyhlášeného přístavního města Pula s neopakovatelnou atmosférou, římským amfiteátrem, pevností a historickým centrem. Odpolední přejezd na poloostrov Kamenjak, nejjižnější cíp Istrie, s pobřežím s desítkami zátok, mysů a romantických pláží, procházky a koupání.
  • 5. den: Volitelně odpočinkový a koupací den v kempu anebo v aquaparku Istralandia.
  • 6. den: Procházka centrem městečka Labin, sestup k moři kolem vodopádů říčky Pecina a ruiny kostela Sveti Hadrian (↔ 6 km, ↑ 100 m, ↓ 400 m). Volitelně panoramatická procházka podél východního pobřeží v okolí střediska Rabac (↔ 4-10 km, ↑ 100 m, ↓ 100 m). Odpolední koupání, ve večerních hodinách odjezd do ČR. Noční přejezd Slovinska a Rakouska.
  • 7. den: Příjezd přes Mikulov zpět do Brna v ranních hodinách.

Ubytování a nocování

4x v luxusním kempu Lanterna Poreč ve vlastním stanu. Přímo v kempu je několik přístupových míst k moři a plážím. Kromě běžného zázemí kempu (toalety, sprchy, kempový obchůdek, několik restaurací, pekárna, wifi, supermarket 300 m od kempu) nabízí kemp i úžasné možnosti pro děti. Je zde několik krásných bazénů, tobogány, dětská hřiště pro různé míčové hry i hřiště pro nejmenší s prolézačkami, minigolf, dětské diskotéky, další animační programy kempu i nafukovací dětské město na moři.
Za příplatek nabízíme ubytování v mobilhomu. Mobilhome je chatkový apartmán určený většinou pro 4-6 osob se 2 oddělenými ložnicemi, 2 oddělenými sprchami a toaletami a společnou obytnou místností s kuchyňkou. Před mobilhomem je možnost venkovního posezení. V pokojích je jedna velká manželská postel nebo dvě samostatné, všechny jsou vybaveny ložním prádlem. Příplatek se platí na osobu a záleží na počtu osob v MH (při obsazení 6 osobami je 1300 Kč/os, 5 osobami 1800 Kč/os, 4 osobami 2800 Kč/os, 3 osobami 4200 Kč/os, 2 osobami 7500 Kč/os.). 5. a 6. osoba spí na přistýlce ve společné místnosti. Zájem o vybranou variantu prosím uveďte přímo v přihlášce.

Stravování

Připravíme vám polopenzi z naší polní kuchyně. Polopenze začíná 2. den večeří a končí 6. den snídaní. Z tradičních Alpina jídel se snažíme zařazovat ty, které mají děti nejraději. Některé dny bude také příležitost si dát oběd v restauraci a ochutnat chorvatské speciality - mořské plody, lanýže nebo vyhlášenou pljeskavici. V restauracích jsou obecně ceny cca 2x vyšší než u nás. Potraviny v obchodech jsou víceméně stejně drahé jako u nás.

CHARAKTERISTIKA A NÁROČNOST 1-2

Čekají nás jednodenní túry s relativně malou časovou i technickou náročností. Programem (na trase anebo při návštěvě památek a přírodních zajímavostí) denně strávíme kolem 4-5 hodin. Všechny trasy i programy dne však lze upravit, případně vynechat a den věnovat individuálnímu programu.

Zájezdy kategorie Family Advanture jsou určeny pro rodiny s dětmi, které jsou zvyklé se aktivně pohybovat. Můžete s námi vyrazit za dobrodružstvím od moře až do hor, trasy výletů jsou upravené tak, aby je děti zvládly. Na každý den je naplánovaná trasa výletu pro všechny, odpoledne pak dvouhodinový program pro děti. Účast na tomto programu není povinná, záleží pouze na vás a vašich dětech.

Istrie - turistika pro aktivní rodinky

Istrie - turistika pro aktivní rodinky

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Solná komora - turistika pro aktivní rodinky

Nenáročné pěší túry v jezerním království v oblasti Dachsteinu (Rakousko)

Elba pěšky i na kole pro aktivní rodinky

Aktivní dovolená s dětmi na nejkrásnějším ostrově Toskánska

Maďarsko - turistika pro aktivní rodinky

Maďarské národní parky a termály