Istrie - turistika pro aktivní rodinky

Pohodová turistika kolem moře, do hor i historických měst (Chorvatsko)

Istrie, největší chorvatský poloostrov, se pyšní množstvím přírodních i kulturních památek, kde se italské dědictví mísí s kulturou Balkánu. Průzračně čisté Jadranské moře vybízí ke koupání, šnorchlování i pohodové turistice kolem zapomenutých romantických pláží členitého pobřeží. V rozmanitém a překvapivě zeleném vnitrozemí navštívíme poklidné vesničky ukryté v horách i středověká městečka. Zářijové teploty vzduchu 20-25°C jsou ideální k cyklovýletům a z léta ohřáté moře 22-23°C láká ke koupání.

Během zájezdu navštívíme pláže západního i východního pobřeží poloostrova, podíváme se na nejjižnější část Istrie, mys Kamenjak, projdeme si pobřeží u historických měst Novigrad a Poreč. Budeme obdivovat klenoty architektury z období Byzance i Benátské republiky v historických městečkách Motovun, Pula a Pazin. Pro děti bude každý den po výletech připraven doprovodný odpolední program v kempu, na pláži či v aquaparku. Rodiče si mezi tím můžou zajít do restaurace, na ochutnávku lanýžů, nebo jen tak lenošit na pláži.

Na výletech a procházkách strávíme denně asi 5 hodin. Kterýkoliv den je možné program vynechat a udělat si vlastní program, např. odpočívat na pláži nebo zajet do aquaparku Istralandia. Ubytovaní budeme v mobilhomech v luxusním kempu pod Novigradem. Kemp má několik pláží, obchůdky, restuarace a úžasné zázemí pro děti - aquapark s vyhřívanými bazény, tobogány, hřiště, večer bývá organizována dětská diskotéka a v průběhu dne probíhají animační programy. O jídlo se starat nemusíte, díky polopenzi z naší polní kuchyně. Doprava i ubytování jsou společné s cyklozájezdem Istrie na kole pro aktivní rodinky. Nejste si jistí, zda Vaše dítě tento zájezd zvládne? Podívejte se jak vypadají zájezdy Family Adventure.

Program zájezdu

 • 1. den: Večerní odjezd kolem 21 hod z Brna přes Mikulov. Noční přejezd Rakouska a Slovinska.
 • 2. den: Ranní příjezd do starobylé vesnčky Grožnjan s úzkými kamenými uličkami, 4 kostely a tvrzí, přejezd pod malebné středověké městečko Motovun vyhlášené vínem a lanýži. Přejezd do Novigradu, procházka kolem pláží, hradeb i historickým centrem se zmrzlinami a kavárnami, první koupání (↔ 4-6 km). Přejezd do kempu, koupání v moři nebo aquaparku.
 • 3. den: Návštěva vyhlášeného přístavního města Pula s neopakovatelnou atmosférou, římským koloseem, pevností a historickým centrem. Přejezd autobusem na poloostrov Kamenjak, nejjižnější cíp Istrie. Procházka z Premantury po pobřeží kolem zátok, mysů a romantických pláží bez davů turistů (↔ 6-12 km) nebo vyjížďka kolem poloostrova na loďce.
 • 4. den: Okružní túra z Gračišče malebnou krajinou s dechberoucím výhledem na pohoří Učka. Okolo slínových a vápencových formací nejrozmanitějších tvarů až ke krasovému jezeru s vodopádem Slap (5 hod, ↑ 400 m, ↓ 400 m). Odpolední prohlídka městečka Pazin s pevností Pazinski kaštel nad propastí Pazinska jama, odkud prchal Matyáš Šándor ve známé verneovce. Volitelně odpočinkový a koupací den v kempu anebo v aquaparku Istralandia.
 • 5. den: Z kempu podél pobřeží s mnoha romantickými plážemi do historické Poreče s klenoty architektury z období Byzance i Benátské republiky (↔ 15 km). Koupání, zmrzliny, kavárny, restaurace. Ve večerních hodinách odjezd do ČR. Noční přejezd Slovinska a Rakouska.
 • 6. den: Příjezd zpět přes Mikulov do Brna v ranních hodinách.

Ubytování a nocování

3x v mobilhomech na pobřeží v kempu Lanterna Poreč. Mobilhome je chatkový apartmán určený většinou pro 4-6 osob se 2 oddělenými ložnicemi, 2 oddělenými sprchami a toaletami a společnou obytnou místností s kuchyňkou, která je vybavena veškerým nádobím, lednicí, mikrovlnkou, varnou konvicí atd. Před mobilhomem je terasa pro venkovní posezení, 2 lehátka a gril. V pokojích je jedna velká manželská postel nebo dvě samostatné, všechny jsou vybaveny ložním prádlem. Pro větší rodiny je možnost ubytování v mobilhomu na 5. a 6. lůžku nebo 2 lehátkách na terase se slevou 800 Kč/os. Je také možné nocovat ve vlastním stanu (sleva 800 Kč/os.), pokud o tuto variantu máte zájem, uveďte to, prosím, již v přihlášce. Přímo v kempu je několik přístupových míst k moři a plážím, vícero restaurací a malý obchod. Větší supermarket je vzdálen cca 300 m. Kemp má i úžasné možnosti pro děti - aquapark s několika vyhřívanými bazény, 3 velké tobogány, skluzavky, dětská hřiště, minigolf, dětské diskotéky i nafukovací dětské město na moři. Wifi je k dispozici u recepce a v centrální části kempu. Mobilhomy doobsazujeme do plné kapacity ostatními spolucestujícími, pokud chcete být sami, tak příplatek za neobsazené lůžko je 1400 Kč.

Stravování

Připravíme vám polopenzi z naší polní kuchyně. Polopenze začíná 2. den večeří a končí 5. den snídaní. Z tradičních Alpina jídel se snažíme zařazovat ty, které mají děti nejraději. Některé dny bude také příležitost si dát oběd v restauraci a ochutnat chorvatské speciality - mořské plody, lanýže nebo vyhlášenou pljeskavicu. V restauracích jsou obecně ceny cca 2x vyšší než u nás. Potraviny v obchodech jsou víceméně stejně drahé jako u nás.

 • 23.09.2022 - 28.09.2022
 • 6 dní
 • Číslo: 435
 • 8 600 Kč
  Dětská cena: 7 000 Kč
 • Rezervace

CHARAKTERISTIKA A NÁROČNOST 1-2

Čekají nás jednodenní túry s relativně malou časovou i technickou náročností. Programem (na trase anebo při návštěvě památek a přírodních zajímavostí) denně strávíme kolem 4-5 hodin. Všechny trasy i programy dne však lze upravit, případně vynechat a den věnovat individuálnímu programu.
Zájezdy kategorie Family Advanture jsou určeny pro rodiny s dětmi, které jsou zvyklé se aktivně pohybovat. Můžete s námi vyrazit za dobrodružstvím od moře až do hor, trasy výletů jsou upravené tak, aby je aktivní děti zvládly (jak vypadají zájezdy Family Adventure). Na každý den je naplánovaná trasa výletu pro všechny, odpoledne pak ještě program pro děti.

Istrie - turistika pro aktivní rodinky

Istrie - turistika pro aktivní rodinky

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Korsika - turistika pro aktivní rodinky

Perla středomoří - přírodní krásy, města, moře, kaskády a tůně

Rumunsko - turistika pro aktivní rodinky

Rumunský Kras - Apuseni - salaše, jeskyně, ovečky, koně i termály

Solná komora - turistika pro aktivní rodinky

Nenáročné pěší túry v jezerním království v oblasti Dachsteinu (Rakousko)

Elba pěšky i na kole pro aktivní rodinky

Aktivní dovolená s dětmi na nejkrásnějším ostrově Toskánska

Istrie na kole pro aktivní rodinky

Pohodová cyklistika kolem moře, do hor i historických měst (Chorvatsko)

Maďarsko - turistika pro aktivní rodinky

Maďarské národní parky a termály