Istrie - turistika pro aktivní rodinky

Pohodová turistika kolem moře, do hor i historických měst (Chorvatsko)

Istrie, největší chorvatský poloostrov, se pyšní množstvím přírodních i kulturních památek, kde se italské dědictví mísí s kulturou Balkánu. Průzračně čisté Jadranské moře vybízí ke koupání, šnorchlování i pohodové turistice kolem zapomenutých romantických pláží členitého pobřeží. V rozmanitém a překvapivě zeleném vnitrozemí navštívíme poklidné vesničky ukryté v horách i středověká městečka. Zářijové teploty vzduchu 20-25°C jsou ideální k cyklovýletům a z léta ohřáté moře 22-23°C láká ke koupání.

Během zájezdu navštívíme pláže západního i východního pobřeží poloostrova, podíváme se na nejjižnější část Istrie, mys Kamenjak, projdeme si pobřeží u historických měst Novigrad a Poreč. Budeme obdivovat klenoty architektury z období Byzance i Benátské republiky v historických městečkách Motovun, Pula a Pazin. Pro děti bude každý den po výletech připraven doprovodný odpolední program v kempu, na pláži či v aquaparku. Rodiče si mezi tím můžou zajít do restaurace, na ochutnávku lanýžů, nebo jen tak lenošit na pláži.

Na výletech a procházkách strávíme denně asi 5 hodin. Kterýkoliv den je možné program vynechat a udělat si vlastní program, např. odpočívat na pláži nebo zajet do aquaparku Istralandia. Ubytovaní budeme v mobilhomech v luxusním kempu pod Novigradem. Kemp má několik pláží, obchůdky, restuarace a úžasné zázemí pro děti - aquapark s vyhřívanými bazény, tobogány, hřiště, večer bývá organizována dětská diskotéka a v průběhu dne probíhají animační programy. O jídlo se starat nemusíte, díky polopenzi z naší polní kuchyně. Doprava i ubytování jsou společné s cyklozájezdem Istrie na kole pro aktivní rodinky. Nejste si jistí, zda Vaše dítě tento zájezd zvládne? Podívejte se jak vypadají zájezdy Family Adventure.

Aktuálně - vstup do Chorvatska: vstup je povolen všem bez jakýchkoli dokladů o testech či očkování (mzv.cz). Návrat do ČR: návrat odkudkoli je pro všechny bez jakýchkoli podmínek, tak jak tomu bylo před Covidem.

Program zájezdu

  • 1. den: Večerní odjezd kolem 21 hod z Brna přes Mikulov. Noční přejezd Rakouska a Slovinska.
  • 2. den: Ranní příjezd do starobylé vesničky Grožnjan s úzkými kamenými uličkami, 4 kostely a tvrzí, přejezd pod malebné středověké městečko Motovun vyhlášené vínem a lanýži. Přejezd do Novigradu, procházka kolem pláží, hradeb i historickým centrem se zmrzlinami a kavárnami, první koupání (↔ 4-6 km). Přejezd do kempu, koupání v moři nebo aquaparku.
  • 3. den: Návštěva vyhlášeného přístavního města Pula s neopakovatelnou atmosférou, římským koloseem, pevností a historickým centrem. Přejezd autobusem na poloostrov Kamenjak, nejjižnější cíp Istrie. Procházka z Premantury po pobřeží kolem zátok, mysů a romantických pláží bez davů turistů (↔ 6-12 km) nebo vyjížďka kolem poloostrova na loďce.
  • 4. den: Okružní túra z Gračišče malebnou krajinou s dechberoucím výhledem na pohoří Učka. Okolo slínových a vápencových formací nejrozmanitějších tvarů až ke krasovému jezeru s vodopádem Slap (5 hod, ↑ 400 m, ↓ 400 m). Odpolední prohlídka městečka Pazin s pevností Pazinski kaštel nad propastí Pazinska jama, odkud prchal Matyáš Šándor ve známé verneovce. Volitelně odpočinkový a koupací den v kempu anebo v aquaparku Istralandia.
  • 5. den: Z kempu podél pobřeží s mnoha romantickými plážemi do historické Poreče s klenoty architektury z období Byzance i Benátské republiky (↔ 15 km). Koupání, zmrzliny, kavárny, restaurace. Ve večerních hodinách odjezd do ČR. Noční přejezd Slovinska a Rakouska.
  • 6. den: Příjezd zpět přes Mikulov do Brna v ranních hodinách.

Ubytování a nocování

3x v mobilhomech na pobřeží v kempu Lanterna Poreč. Mobilhome je chatkový apartmán určený většinou pro 4-6 osob se 2 oddělenými ložnicemi, 2 oddělenými sprchami a toaletami a společnou obytnou místností s kuchyňkou, která je vybavena veškerým nádobím, lednicí, mikrovlnkou, varnou konvicí atd. Před mobilhomem je terasa pro venkovní posezení, 2 lehátka a gril. V pokojích je jedna velká manželská postel nebo dvě samostatné, všechny jsou vybaveny ložním prádlem. Pro větší rodiny je možnost ubytování v mobilhomu na 5. a 6. lůžku nebo 2 lehátkách na terase se slevou 800 Kč/os. Je také možné nocovat ve vlastním stanu (sleva 800 Kč/os.), pokud o tuto variantu máte zájem, uveďte to, prosím, již v přihlášce. Přímo v kempu je několik přístupových míst k moři a plážím, vícero restaurací a malý obchod. Větší supermarket je vzdálen cca 300 m. Kemp má i úžasné možnosti pro děti - aquapark s několika vyhřívanými bazény, 3 velké tobogány, skluzavky, dětská hřiště, minigolf, dětské diskotéky i nafukovací dětské město na moři. Wifi je k dispozici u recepce a v centrální části kempu. Mobilhomy doobsazujeme do plné kapacity ostatními spolucestujícími, pokud chcete být sami, tak příplatek za neobsazené lůžko je 1400 Kč.

Stravování

Připravíme vám polopenzi z naší polní kuchyně. Polopenze začíná 2. den večeří a končí 5. den snídaní. Z tradičních Alpina jídel se snažíme zařazovat ty, které mají děti nejraději. Některé dny bude také příležitost si dát oběd v restauraci a ochutnat chorvatské speciality - mořské plody, lanýže nebo vyhlášenou pljeskavicu. Ceny v obchodech jsou asi o polovinu vyšší než u nás, v restauracích je asi 2x dráž.

Istrie - turistika pro aktivní rodinky

Istrie - turistika pro aktivní rodinky

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Maďarsko - turistika pro aktivní rodinky

Maďarské národní parky a termály