Istrie - turistika pro aktivní rodinky

Pohodová turistika kolem moře, do hor i historických měst (Chorvatsko)

Istrie, největší chorvatský poloostrov, se pyšní množstvím přírodních i kulturních památek, kde se italské dědictví mísí s kulturou Balkánu. Průzračně čisté Jadranské moře vybízí ke koupání, šnorchlování i pohodové turistice kolem zapomenutých romantických pláží členitého pobřeží. V rozmanitém a překvapivě zeleném vnitrozemí navštívíme poklidné vesničky ukryté v horách i středověká městečka. Květnové teploty vzduchu 18-25°C jsou ideální k turistickým výletům a tabu není ani koupání v moři, které má většinou už kolem 18 °C a před hlavní sezónou je průzračně čisté. Můžete se těšit na probouzející se přírodu a příjemné slunné dny.

Během zájezdu navštívíme pláže západního i východního pobřeží poloostrova, podíváme se na nejjižnější část Istrie, mys Kamenjak, projdeme si pobřeží u historických měst Novigrad a Poreč. Budeme obdivovat klenoty architektury z období Byzance i Benátské republiky v historických městečkách Motovun, Pula a Pazin. Pro děti bude každý den po výletech připraven doprovodný odpolední program v kempu, na pláži či u bazénu. Rodiče si mezi tím můžou zajít do restaurace, na ochutnávku lanýžů, nebo jen tak lenošit na pláži.

Na výletech a procházkách strávíme denně asi 5 hodin (náročnost podrobněji). Kterýkoliv den je možné společný turistický program vynechat a udělat si vlastní program nebo odpočívat na pláži. Ubytováni budeme v mobilhomech v luxusním kempu pod Novigradem. Kemp má několik pláží, obchůdky, restaurace a úžasné zázemí pro děti - bazény, aquapark, hřiště, večer bývá organizována dětská diskotéka a v průběhu dne probíhají animační programy. Doprava i ubytování jsou společné s cyklozájezdem Istrie na kole pro aktivní rodinky. Nejste si jistí, zda Vaše dítě tento zájezd zvládne? Podívejte se jak vypadají zájezdy Family Adventure.

Program zájezdu

  • 1. den: Odjezd kolem 11 hod z Brna, denní přejezd Rakouska a Slovinska. Večerní příjezd do kempu, ubytování se v mobilhomech.
  • 2. den: Procházka starobylou vesničkou Grožnjan s úzkými kamenými uličkami, 4 kostely a tvrzí, přejezd pod malebné středověké městečko Motovun vyhlášené vínem a lanýži. Přejezd do Novigradu, procházka kolem pláží, hradeb i historickým centrem se zmrzlinami a kavárnami (↔ 4-6 km). Přejezd do kempu, odpočinek či koupání v moři nebo v aquaparku.
  • 3. den: Návštěva vyhlášeného přístavního města Pula s neopakovatelnou atmosférou, římským koloseem, pevností a historickým centrem. Přejezd autobusem na poloostrov Kamenjak, nejjižnější cíp Istrie. Procházka z Premantury po pobřeží kolem zátok, mysů a romantických pláží bez davů turistů (↔ 6-12 km) nebo vyjížďka kolem poloostrova na loďce.
  • 4. den: Okružní túra z Gračišče malebnou krajinou s dechberoucím výhledem na pohoří Učka. Okolo slínových a vápencových formací nejrozmanitějších tvarů až ke krasovému jezeru s vodopádem Slap (5 hod, ↑ 400 m, ↓ 400 m). Odpolední prohlídka městečka Pazin s pevností Pazinski kaštel nad propastí Pazinska jama, odkud prchal Matyáš Šándor ve známé verneovce.
  • 5. den: Z kempu podél pobřeží s mnoha romantickými plážemi do historické Poreče s klenoty architektury z období Byzance i Benátské republiky (↔ 15 km). Křivolaké uličky, kavárny, restaurace. Ve večerních hodinách odjezd do ČR. Noční přejezd Slovinska a Rakouska.
  • 6. den: Příjezd zpět přes Mikulov do Brna v ranních hodinách.

Ubytování a nocování

4x v mobilhomech na pobřeží v kempu Lanterna Poreč. Mobilhome je chatkový apartmán určený většinou pro 4 osoby se 2 oddělenými ložnicemi, 2 oddělenými sprchami a toaletami a společnou obytnou místností s kuchyňkou, která je vybavena veškerým nádobím, lednicí, mikrovlnkou, varnou konvicí atd. Před mobilhomem je terasa pro venkovní posezení, 2 lehátka a gril. V pokojích je jedna velká manželská postel nebo dvě samostatné, všechny jsou vybaveny ložním prádlem. Pro skupiny přátel nebo větší rodiny je možnost ubytování v mobilhomu na 5. lůžku formou přistýlky ve společné obytné místnosti se slevou 600 Kč/os. Přímo v kempu je několik přístupových míst k moři a plážím, vícero restaurací a malý obchod. Kemp má i úžasné možnosti pro děti - aquapark s několika vyhřívanými bazény, 3 velké tobogány, skluzavky, dětská hřiště, minigolf, dětské diskotéky i nafukovací dětské město na moři. Wifi je k dispozici u recepce a v centrální části kempu. Mobilhomy doobsazujeme do plné kapacity ostatními spolucestujícími, pokud chcete být sami, tak příplatek za neobsazené lůžko je 1400 Kč.

Stravování

Snídaně a večeře si můžete připravovat sami ve svém plně vybaveném mobilhomu s terasou. Potraviny na první večeři a snídani si přivezte z domova. Na zbytek pobytu si bude možné nakoupit v supermarketu. Přímo v kempu je menší supermarket a několik stánků s čerstvým pečivem (na svačinu doporučujeme např. burek, na snídani vynikající sladké pečivo). Dva velké supermarkety jsou asi 3 km od kempu. Pokud budete chtít na terase grilovat, dřevěné uhlí lze koupit v supermarketu, stejně jako již připravené čevapi, pljeskavice a jiné chorvatské speciality z mletého masa. Většinu dnů bude příležitost si dát oběd v restauraci a ochutnat chorvatské speciality - mořské plody, lanýže nebo vyhlášenou pljeskavicu. V restauracích jsou ceny cca 2x vyšší než u nás, velké supermarkety mají ceny jen o něco vyšší než u nás.

Istrie - turistika pro aktivní rodinky

Istrie - turistika pro aktivní rodinky

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Korsika - turistika pro aktivní rodinky

Perla středomoří - přírodní krásy, města, moře, kaskády a tůně

Solná komora - turistika pro aktivní rodinky

Nenáročné pěší túry v jezerním království v oblasti Dachsteinu (Rakousko)

Rumunsko - turistika pro aktivní rodinky

Rumunský Kras - Apuseni - jeskyně, soutěsky, pastviny, koně, ovečky i termály

Elba pěšky i na kole pro aktivní rodinky

Aktivní dovolená s dětmi na nejkrásnějším ostrově Toskánska

Maďarsko - turistika pro aktivní rodinky

Maďarské národní parky a termály

Chorvatsko - turistika pro aktivní rodinky

Národní parky, hory, moře, kaňony, vodopády a ostrovy Dalmácie