Korsika - turistika pro aktivní rodinky

Perla středomoří - přírodní krásy, města, moře, kaskády a tůně

Korsika si plně zaslouží svou přezdívku „Ile de Beauté“ - Ostrov krásy. Najdeme zde nádherné hory, hluboká údolí, křišťálově čistá jezera, malebné zátoky, kilometry písečných pláží i městečka plná historie. Pásmo alpských luk se salašemi a volně se pasoucími stády koní, ovcí, koz a krav střídají hluboké lesy a níže přecházejí v nízkou macchii, jejíž omamná, těžká vůně je pro Korsiku tak charakteristická.

Užijeme si relax na písečných plážích v okolí Bastie, v Portu, nedaleko Piany a v Saint Florent. Těšit se můžeme jak na výhledy z průsmyku Col de Vergio nebo výběžku do moře Capo Rosso, tak i turistiku podél členitého pobřeží s mnoha útesy a malebnými zátočinami. Nádherným zážitkem bude koupání v průzračných horských říčkách Golo a Fango nebo v soutěsce Spelunca a dostatek prostoru bude také na koupání v moři. Plavky tak využijeme každý den. Zažijeme i jedinečnou denní nebo večerní atmosféru historických měst Porto, Calvi a Saint Florent, kde ochutnáme vynikající místní zmrzlinu. Aby měly děti čas si na chvíli odpočinout od rodičů, bude pro ně připraven dobrovolný doprovodný program, který bude probíhat buď po večeři, popřípadě bude zakomponován do trasy výletu nebo po návratu do kempu.

Zájezd je určen pro milovníky přírody a turistiky bez potřeby dosáhnout nejvyšších vrcholů. Pohybovat se budeme ve zvlněném, technicky méně náročném terénu. Délka jednotlivých výletů je 4-8 hodin i s mnoha přestávkami s průměrným převýšením kolem 200 m (náročnost podrobněji). Zájezd je vhodný pro děti cca od 10 let se zkušeností s pohybem v horách. Nocujeme ve 2 kempech u moře, které mají slušný standard, bazén i dětské hřiště, a dostaneme polopenzi z naší polní kuchyně. Doprava a ubytování je společné se zájezdem Korsika na kole pro aktivní rodinky. Nejste si jistí, zda Vaše dítě tento zájezd zvládne? Podívejte se jak vypadají zájezdy Family Adventure.

Program zájezdu

 • 1. den: Předpokládaný odjezd kolem 13 hod. (bude upřesněno v závěrečných informacích) z Brna, přejezd přes Rakousko do Itálie.*
 • 2. den: Dopolední trajekt na Korsiku, koupání na krásné písčité pláži u Bastie, přejezd na západní pobřeží do Porta, ubytování na 4 noci.*
 • 3. den: Lehká túra z průsmyku Col de Vergio (1477 m) k salaším Radule, koupání v kaskádách pod vodopády. (↔ 6 km, ↑ 250 m, ↓ 250 m)
 • 4. den: Oblast Calanches (UNESCO): Jedna z nejhezčích korsických pláží Arone, cestou výšlap na nejzápadnější výběžek Corse du Sud Capo Rosso s janovskou věží a výhledem na všechny strany (↔ 7 km, ↑ 400 m, ↓ 400 m). Při návratu zastávka v obci Piana, zapsané na seznamu nejkrásnějších francouzských obcí.
 • 5. den: Vodní túra kaskádami či po lesní pěšině v soutěsce Spelunca z Evisy přes Otu do Porta s koupáním v několika tůních po trase (↔ 11 km, ↑ 250 m, ↓ 950 m). Alternativně možnost výletu lodí z Porta přes zátoku Girolata za mořskou faunou do přírodní rezervace Scandola, případně podél rudých skal Les Calanches (UNESCO).
 • 6. den: Údolí řeky Fango, koupání v kaskádách a tůních se sluncem prohřátou čirou vodou (↔ 3 km, ↑ 50 m, ↓ 50 m). Prohlídka starobylého Calvi s citadelou, restauracemi a kavárnami na nábřeží, starým přístavem a krásnou písčitou pláží. Přejezd autobusem do malebného města Saint Florent, ubytování na 3 noci.
 • 7. den: Po členité pobřežní stezce Sentier du Littoral k majáku Punta Vecchiaia, po cestě řada odlehlých zátočin vybízejících ke koupání. (↔ 7 km, ↑ 100 m, ↓ 100 m)
 • 8. den: Po stezce Phare de la Mortella ke zřícenině strážní věže Tour de la Mortella, cestou nedotčené písečné pláže Fornali, Santu a Loto. Návrat do St-Florent lodí. (↔ 12 km, ↑ 200 m, ↓ 200 m)
 • 9. den: Au revoir, Corse! Rozloučení s mořem dopoledním koupáním. Přejezd autobusem do Bastie, odpolední trajekt do Livorna. Noční přejezd Itálie.*
 • 10. den: Příjezd do Brna dopoledne.*

(*) Poznámka: Program na tento den může být v průběhu sezóny upraven v závislosti na konkrétním trajektu, kterým pojedeme.

Nocování

7x v kempech na pobřeží ve vlastních stanech, z toho 4x v Portu a 3x v St-Florent. Oba kempy mají velmi slušný standard, k dispozici je wifi (v Portu za poplatek), restaurace, bazén, pračka, stoly na ping pong, dětské hřiště aj. Teplé sprchy jsou bez poplatku.

Stravování

Připravíme vám polopenzi z naší polní kuchyně. Polopenze začíná 3. den snídaní a končí 9. den snídaní. 6. den bude večeře formou balíčku. Téměř denně lze obědvat v restauracích, ceny jsou od 10 € (sýrové talíře nebo saláty), denní menu od 15 €, za mořské plody a korsické speciality zaplatíme více. Menší obchody a pekařství potkáme cestou téměř denně. Korsické produkty (sýry, uzeniny, víno apod.) jsou sice dražší, ale také výrazně lepší než potraviny dovážené z kontinentální Francie. Ceny jsou asi o 30 % vyšší než u nás.

Korsika - turistika pro aktivní rodinky

Korsika - turistika pro aktivní rodinky

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Solná komora - turistika pro aktivní rodinky

Nenáročné pěší túry v jezerním království v oblasti Dachsteinu (Rakousko)

Rumunsko - turistika pro aktivní rodinky

Rumunský Kras - Apuseni - jeskyně, soutěsky, pastviny, koně, ovečky i termály

Elba pěšky i na kole pro aktivní rodinky

Aktivní dovolená s dětmi na nejkrásnějším ostrově Toskánska

Maďarsko - turistika pro aktivní rodinky

Maďarské národní parky a termály

Chorvatsko - turistika pro aktivní rodinky

Národní parky, hory, moře, kaňony, vodopády a ostrovy Dalmácie