Skialp v Krkonoších

Skialpové túry s výstupem na Sněžku

Krkonoše, naše „malé velehory“, nabízí nepřeberné množství krásných míst, ještě krásnějších výhledů a nekonečně mnoho úžasných zážitků. Avšak mnohým návštěvníkům je velká část tohoto bohatství odepřena! Ne každý je totiž hoden na vlastní oči spatřit Krkonoše v celé své kráse, navíc v zimním období. Tehdy se totiž hory zahalí do bílého pláště a přístup na některá místa se stává ještě obtížnějším, než je tomu v jiných částech roku. My však známe cestu!

Během 3 intenzivních dnů projdeme velkou část hlavního hřebene Krkonoš, vyšlápneme si na Sněžku, pokocháme se výhledem na Kotelní jámy, Sněžné jámy, Obří i Labský důl a další. U Mohyly Hanče a Vrbaty se v tiché vzpomínce zamyslíme nad hodnotou skutečného lidského přátelství a obětavosti. Ve Vrbatově, v Labské a na Luční boudě se v bujarém veselí zamyslíme nad nejlepší kombinací pevného i kapalného občerstvení. Všechno pod dohledem zkušeného průvodce, který nezkazí žádnou zábavu.

Čekají nás skialpové túry nalehko, pouze s věcmi potřebnými na jeden den v horském terénu hraničního hřebene Krkonoš. Pohybovat se budeme po značených turistických trasách s ohledem na ochranu přírody, aktuální sněhové i povětrnostní podmínky. Na túrách strávíme denně 5-8 hodin včetně přestávek na občerstvení, odpočinek a fotografování. Překonávat budeme převýšení okolo 400-700 m ve stoupání i klesání. Všechny plánované trasy je možné prodloužit, zkrátit nebo vynechat a nahradit vlastním programem. Střechu nad hlavou nám poskytne stylová horská chata Martinova bouda, na úpatí hlavního krkonošského hřebene v nadmořské výšce 1 288 m, kde nám připraví chutnou polopenzi. Velikost celé skupiny bývá obvykle 8-16 osob a na každých 7 účastníků je přidělen 1 průvodce.

Program zájezdu

  • 1. den: Sraz v 10:30 hod na parkovišti skiareálu Medvědín. Výstup Labským dolem a úbočím Vysokého kola do místa ubytování. (4 hod, ↑ 550 m).
  • 2. den: Z chaty přes Petrovu a Špindlerovu boudu, okolo vrcholu Malého Šišáku (1440 m) zimní cestou na Luční boudu a vrchol Sněžky (1602 m), stejnou trasou zpět (8 hod, ↑ 700 m, ↓ 700 m).
  • 3. den: Od chaty výstup na hřeben, přes Velký Šišák (1410 m) a Violík (1472 m), sjezd k Pramenu Labe, dále přes Harrachovy kameny a Vrbatovu boudu na Medvědín, sjezd na parkoviště skiareálu Medvědín. Ukončení programu a odjezd k domovům nejpozději v 15 hod. (4 hod, ↑ 400 m, ↓ 500 m).

Ubytování

2x na horské chatě Martinova bouda ve Špindlerově mlýně, pod hlavním krkonošským hřebenem. Bydlet budeme v útulných 3-5lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením vybaveným umyvadlem, sprchovým koutem a WC. K dispozici je společenská místnost, restaurace, sauna, wifi a vyhlídková terasa s překrásným výhledem na centrální Krkonoše.

Stravování

V ceně ubytování je místní polopenze, která začíná 1. den večeří a končí 3. den snídaní. Stravování přes den předpokládáme v restauracích horských chat na trase jednotlivých dní, s výjimkou prvního dne, kdy se cestou na žádné z chat zastavovat nebudeme. Určitě je na místě vzít s sebou větší svačinu na 1. den a na další dny energetické tyčinky nebo čokoládu. Samostatné vaření na horské chatě není možné.

Další informace k zájezdu

Doprava:
1) Vlastní doprava. Sraz je na parkovišti Medvědín ve Špindlerově Mlýně (naproti aquaparku).

2) Naším mikrobusem s průvodci za příplatek 600 Kč. Odjezd z Brna je v pátek v 06:30 hod.

3) Autobusem: z Prahy jede přímý autobus, cca 2:45 hod

V poznámce do přihlášky uveďte, o kterou variantu máte zájem.

Nutná výbava: kompletní skiaplpová výbava (lyže, boty, pásy, hole), přilba, batoh 30-40 litrů s možností připnutí lyží, výbava na jednodenní túry, pohodlné a praktické oblečení do každého počasí, lavinová trojce (vyhledávač, sonda, lopata). Lavinovou výbavu vám můžeme zapůjčit z naší půjčovny. Vybavení na skialpy si můžete zapůjčit v komerčních půjčovnách.

  • 04.02.2022 - 06.02.2022
  • 3 dny
  • Číslo: 174
  • 5 000 Kč
  • Rezervace

CHARAKTERISTIKA A NÁROČNOST 2-3


Zájezd je určen mírně pokročilým i zkušenějším skialpinistům, kteří si chtějí užít prodloužený víkend na pásech v Krkonoších. Předpokladem je dobrá fyzická kondice, samostatně zvládnutá technika a jistota ve sjezdu na lyžích po sjezdovkách i ve volném terénu. Výstupy i sjezdy jsou vedeny v bezpečném a technicky nenáročném terénu, s proměnlivou strukturou sněhu. Trasy jsou voleny tak, abychom minimalizovali pohyb v lavinovém terénu. Náročnost celé akce je do značné míry závislá na počasí, množství a kvalitě sněhu. Teploty mohou během dne klesnout hluboko pod bod mrazu a počítat musíme i se silným studeným větrem.

Skialp v Krkonoších

Skialp v Krkonoších