Krkonoše na skialpech

Skitouring v českých velehorách s výstupem na Sněžku

Krkonoše, naše „malé velehory“, nabízí nepřeberné množství krásných míst, ještě krásnějších výhledů a nekonečně mnoho úžasných zážitků. Avšak mnohým návštěvníkům je velká část tohoto bohatství odepřena! Ne každý je totiž hoden na vlastní oči spatřit Krkonoše v celé své kráse, navíc v zimním období. Tehdy se totiž hory zahalí do bílého pláště a přístup na některá místa se stává ještě obtížnějším, než je tomu v jiných částech roku. My však známe cestu!

Během 3 intenzivních dnů projdeme velkou část hlavního hřebene Krkonoš, vyšlápneme si na Sněžku, pokocháme se výhledem na Kotelní jámy, Sněžné jámy, Obří i Labský důl a další. U Mohyly Hanče a Vrbaty se v tiché vzpomínce zamyslíme nad hodnotou skutečného lidského přátelství a obětavosti. Ve Vrbatově, v Labské a na Luční boudě okusíme tu nejlepší kombinací pevného i kapalného občerstvení. Všechno pod dohledem zkušeného průvodce, který nezkazí žádnou zábavu.

Tento zájezd je vhodný pro začínající skialpinisty, kteří již mají za sebou první skialpové akce, s přehledem ovládají sjezd po upravených sjezdovkách všech obtížností a chtějí se ve svých skialpových dovednostech zdokonalit. Na své si ale přijdou i pokročilí, kteří chtějí poznat Krkonoše, nebo si prostě užít pohodový prodloužený víkend na pásech. Čekají nás skialpové túry v horském terénu hraničního hřebene Krkonoš. Pohybovat se budeme po značených turistických trasách s ohledem na ochranu přírody, aktuální sněhové i povětrnostní podmínky. Na túrách strávíme denně 5-8 hodin včetně přestávek na občerstvení, odpočinek a fotografování. Překonávat budeme převýšení okolo 400-700 m ve stoupání i klesání. Všechny plánované trasy je možné prodloužit, zkrátit nebo vynechat a nahradit vlastním programem. Střechu nad hlavou nám poskytne stylová horská chata Brádlerovy boudy, na úpatí hlavního krkonošského hřebene v nadmořské výšce 1 150 m, kde nám připraví chutnou polopenzi. Velikost celé skupiny bývá obvykle 8-16 osob a na každých 7 účastníků je přidělen 1 průvodce.

Program zájezdu

  • 1. den: Sraz v 10:45 na parkovišti ve Špindlerově Mlýně. Výstup Labským dolem a přes Labskou boudu na hřeben a přes Vysoké kolo a Velký Šišák na chatu. (4-5 hod, ↑ 800 m, ↓ 400 m)
  • 2. den: Z chaty přes Petrovu a Špindlerovu boudu, okolo vrcholu Malého Šišáku (1440 m) zimní cestou na Luční boudu a na vrchol Sněžky (1603 m). (7-8 hod, ↑ 700 m, ↓ 700 m)
  • 3. den: Od chaty výstup na hřeben, přes Velký Šišák (1410 m) a Violík (1472 m), sjezd k Pramenu Labe, dále přes Harrachovy kameny a Vrbatovu boudu na Medvědín, sjezd na parkoviště skiareálu Medvědín. Ukončení programu a odjezd k domovům nejpozději v 15 hod. (5 hod, ↑ 400 m, ↓ 900 m)

Ubytování

2x na horské chatě Brádlerovy boudy ve Špindlerově mlýně. Bydlet budeme v útulných 2-4lůžkových pokojích. Společné WC a sprchy jsou na patře. K dispozici je prostorná prosklená jídelna s TV a úžasným výhledem do údolí, restaurace s barem, sauna, wifi. Na chatě není možné platit kartou.

Stravování

V ceně ubytování je místní polopenze, která začíná 1. den večeří a končí 3. den snídaní. Chutné a syté snídaně formou bufetu zahrnují párky, vejce, salám, šunku, sýr, máslo, džem, pečivo, jogurt, müsli, ovoce, zeleninu, kávu a čaj. K večeři je jedno hlavní jídlo podávané formou bufetu. Stravování přes den předpokládáme v restauracích horských chat na trase jednotlivých dní, s výjimkou prvního dne, kdy se cestou na žádné z chat zastavovat nebudeme. Určitě je na místě vzít si s sebou větší svačinu na 1. den a na další dny energetické tyčinky nebo čokoládu. Samostatné vaření na horské chatě není možné, ale v jídelně je k dispozici rychlovarná konvice, mikrovlnka a lednička.

Další informace k zájezdu

Doprava:
1) Vlastní doprava. Sraz je v 10:45 hod. na parkovišti 1 Bedřichov ve Špindlerově Mlýně (u přehrady).

2) Naším mikrobusem s průvodci za příplatek 600 Kč. Odjezd z Brna je v pátek v 06:30.

3) Autobusem: z Prahy jede přímý autobus, cca 2:20 hod

V poznámce do přihlášky uveďte, o kterou variantu máte zájem.

Nutná výbava: kompletní skiaplpová výbava (lyže, boty, pásy, hole), přilba, batoh 30-40 litrů s možností připnutí lyží, výbava na jednodenní túry, pohodlné a praktické oblečení do každého počasí, lavinová trojce (vyhledávač, sonda, lopata). Lavinovou výbavu vám můžeme zapůjčit z naší půjčovny. Vybavení na skialpy si můžete zapůjčit v komerčních půjčovnách.

  • 03.02.2023 - 05.02.2023
  • 3 dny
  • Číslo: 174
  • 5 600 Kč
  • Rezervace

CHARAKTERISTIKA A NÁROČNOST 2


Zájezd je určen mírně pokročilým i zkušenějším skialpinistům, kteří si chtějí užít prodloužený víkend na pásech v Krkonoších. Předpokladem je dobrá fyzická kondice, samostatně zvládnutá technika a jistota ve sjezdu na lyžích po sjezdovkách i ve volném terénu. Výstupy i sjezdy jsou vedeny v bezpečném a technicky nenáročném terénu, s proměnlivou strukturou sněhu. Trasy jsou voleny tak, abychom minimalizovali pohyb v lavinovém terénu. Náročnost celé akce je do značné míry závislá na počasí, množství a kvalitě sněhu. Teploty mohou během dne klesnout hluboko pod bod mrazu a počítat musíme i se silným studeným větrem.
Je dobré se zabalit rozumně a netahat s sebou zbytečnosti, 1. den si vše vyneseme na chatu vlastními silami a pro návrat 3. den platí to samé.

Krkonoše na skialpech

Krkonoše na skialpech

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Dachstein - skialp pro začátečníky

Nenáročný skialpový přechod se spaním na chatách

Rauris na skialpech

Vysoké Taury - túry ve skialpovém ráji údolí Rauris

Makedonie - skialp na Šar Planině a Pelisteru

Skialpové túry a freeride na Popově Šapce a Pelisteru

Krkonoše - základní kurz skialpinismu

Skialpy pro začátečníky a mírně pokročilé s instruktory skialpinismu

Totes Gebirge na skialpech

Skialp a freeride pro pokročilé i začátečníky v okolí Wurzeralm

Vysoké Taury - skialp u Weissee

Skitouring s výhledem na Grossglockner