Krkonoše - přechod na skialpech

Na pásech napříč českými velehorami

Krkonoše, naše „malé velehory“, nabízí nepřeberné množství krásných míst, ještě krásnějších výhledů a nekonečně mnoho úžasných zážitků. Avšak mnohým návštěvníkům je velká část tohoto bohatství odepřena! Ne každý je totiž hoden na vlastní oči spatřit Krkonoše v celé své kráse, navíc v zimním období. Tehdy se totiž hory zahalí do bílého pláště a přístup na některá místa se stává ještě obtížnějším, než je tomu v jiných částech roku. My však známe cestu! Během skialpového přechodu projdeme skoro celé Krkonoše na lyžích a budeme si tak moct vychutnávat všechny ty krásy a přírodní poklady, které jsou běžným pěšákům zapovězeny. Projdeme Labský důl, údolí Bílého Labe, navštívíme Labskou i Luční Boudu a vystoupíme i na nejvyšší vrchol Sněžku (1603 m).

Tento zájezd je vhodný pro začínající skialpinisty, kteří již mají za sebou první skialpové akce, s přehledem ovládají sjezd po upravených sjezdovkách všech obtížností a chtějí se ve svých skialpových dovednostech zdokonalit. Na své si ale přijdou i pokročilí, kteří chtějí poznat Krkonoše, nebo si prostě užít pohodový prodloužený víkend na pásech. Pohybovat se budeme po značených turistických a skialpinistických trasách a vždy tak, abychom neškodili místní přírodě a nerozhněvaly jemnostpána Krakonoše. K tomu ještě přidáme nocování v opravdických krkonošských boudách, které na nás dýchnou tou pravou horskou atmosférou. A jako třešnička na dortu - zkušený průvodce, který vždy s úsměvem na tváři, a někdy i běsnícím živlům navzdory, dovede naše družstvo do cíle. Pojeďte s námi na skialpy, Krkonoše volají!

Program zájezdu

  • 1. den: Sraz v 11 hod na parkovišti v Medvědíně, kontrola výzbroje, výstroje a výstup Labským dolem na Labskou boudu, dále úbočím Vysokého kola na Martinovu boudu (5 hod, ↑ 650 m, ↓ 150 m). Možnost prodloužení do sedla Sněžné jámy a na chatu přes Vysoké kolo a Velký Šišák (navíc +1 hod, ↑ +150 m, ↓ +150 m).
  • 2. den: Ranní sjezd na Dívčí lávky a pak údolím Bílého Labe až na Luční Boudu, odtud přes Obří sedlo na Sněžku (1603 m). Krásný sjezd pod lanovkou do Pece pod Sněžkou, přesun přes Pec a výstup na Žižkovskou boudu. (7-8 hod, ↑ 1100 m, ↓ 1200 m)
  • 3. den: Z chaty sjezd do Pece pod Sněžkou, odtud po skialpové trase přes Modrý důl na hřeben, kolem Výrovky, úbočím Zadní Planiny a Stohu na Přední planinu, sjezd do Špindlu. (6 hod, ↑ 700 m, ↓ 900 m)

Ubytování

Ubytovaní budeme 1x na horské chatě Martinova bouda v útulných 2-4lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením vybaveným umyvadlem, sprchovým koutem a WC. K dispozici je společenská místnost, restaurace, sauna (za poplatek), wifi a vyhlídková terasa s překrásným výhledem na centrální Krkonoše. Druhou noc budeme v horském hotelu Žižkova bouda, kde lze využít restauraci, bar, wifi, hernu s ping pongem či saunu (za poplatek). Spát budeme v útulných 2-4lůžkových pokojích. Společné WC a sprchy jsou na patře.

Stravování

V ceně ubytování je místní snídaně formou bufetu. Večeři je možné si na obou chatách objednat z jídelního lístku. Stravování přes den předpokládáme v restauracích horských chat v blízkém okolí nebo v podobě vlastní stravy z dovezených surovin. Samostatné vaření na horské chatě není možné.

Další informace k zájezdu

Doprava:
1) Vlastní doprava. Sraz je v pátek v 11 hod na parkovišti v Medvědíně ve Špindlerově mlýně.
2) Autobusem: z Prahy jede přímý autobus, cca 2:20 hod

Nutná výbava: Skialpový set (skialpové lyže, pásy, boty, přílba), teleskopické hole se sněhovými kotouči, batoh 30-40 litrů, ideálně s možností připnutí lyží, výbava na jednodenní túry, pohodlné a praktické oblečení do každého počasí, lavinový set (lavinový vyhledávač, sonda, lopata). Lavinovou výbavu vám můžeme zapůjčit z naší půjčovny. Vybavení na skialpy si můžete zapůjčit v komerčních půjčovnách.

  • 10.02.2023 - 12.02.2023
  • 3 dny
  • Číslo: 140
  • 5 200 Kč
  • Rezervace

CHARAKTERISTIKA A NÁROČNOST 2


Zájezd je určen mírně pokročilým i zkušenějším skialpinistům, kteří si chtějí užít prodloužený víkend na pásech v Krkonoších. Předpokladem je dobrá fyzická kondice, samostatně zvládnutá technika a jistota ve sjezdu na lyžích po sjezdovkách. Výstupy i sjezdy jsou vedeny v bezpečném, převážně volném a technicky nenáročném terénu, s proměnlivou strukturou sněhu. Trasy jsou voleny tak, abychom minimalizovali pohyb v lavinovém terénu. Náročnost celé akce je do značné míry závislá na počasí, množství a kvalitě sněhu. Teploty mohou během dne klesnout hluboko pod bod mrazu a počítat musíme i se silným studeným větrem.

Krkonoše - přechod na skialpech

Krkonoše - přechod na skialpech

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Rauris na skialpech

Vysoké Taury - túry ve skialpovém ráji údolí Rauris

Raxalpe - skialp pro začátečníky

Nenáročný skitouring na nejbližších dvoutisícovkách (Rakousko)

Krkonoše - základní kurz skialpinismu

Skialpy pro začátečníky a mírně pokročilé s instruktory skialpinismu

Totes Gebirge na skialpech

Skialp a freeride pro pokročilé i začátečníky v okolí Wurzeralm

Vysoké Taury - skialp u Weissee

Skitouring s výhledem na Grossglockner

Malá Fatra - skialpový kurz

Škola pohybu v zimním terénu a lavinový kurz