Krkonoše - skialpový přechod

Na pásech napříč nejvyšším pohořím ČR

Krkonoše, naše „malé velehory“, nabízí nepřeberné množství krásných míst, ještě krásnějších výhledů a nekonečně mnoho úžasných zážitků. Avšak mnohým návštěvníkům je velká část tohoto bohatství odepřena! Ne každý je totiž hoden na vlastní oči spatřit Krkonoše v celé své kráse, navíc v zimním období. Tehdy se totiž hory zahalí do bílého pláště a přístup na některá místa se stává ještě obtížnějším, než je tomu v jiných částech roku. My však známe cestu!

Během skialpového přechodu projdeme celé Krkonoše na lyžích a budeme si tak moct vychutnávat všechny ty krásy a přírodní poklady, které jsou obyčejným pěšákům zapovězeny. Projdeme Labský důl, údolí Bílého Labe, navštívíme Labskou i Luční Boudu a vystoupáme i na nejvyšší vrchol Sněžku. Pohybovat se budeme po značených turistických a skialpinistických trasách a vždy tak, abychom neškodili místní přírodě a abychom nerozhněvaly jemnostpána Krakonoše. K tomu ještě přidáme nocování v opravdických krkonošských boudách, které na nás dýchnou tou pravou horskou atmosférou a poctivou domácí polopenzí. A jako třešnička na dortu - zkušený průvodce, který vždy s úsměvem na tváři, a někdy i běsnícím živlům navzdory, dovede naše družstvo do cíle. Pojeďte s námi na skialpy, Krkonoše volají!

Program zájezdu

  • 1. den: Sraz v 10:30 hod na parkovišti v Medvědíně, kontrola výzbroje, výstroje a výstup Labským dolem na Labskou boudu, dále úbočím Vysokého kola a přes Dívčí kameny na Dvořákovu boudu. (5 hod, ↑ 600 m, ↓ 200 m)
  • 2. den: Z místa ubytování sjezd na Dívčí lávky, pak údolím Bílého Labe na Luční boudu, odtud po hřebeni na Sněžku, sjezd přes Růžohorky a pod lanovkou dolů do Obřího dolu a na chatu Betyna. (8 hod, ↑ 950 m, ↓ 1200 m)
  • 3. den: Z chaty do Modrého dolu a po skialpové trase přes Sedmiroklí na Výrovku, odtud Dlouhým dolem do Svatého Petra. (4 hod, ↑ 500 m, ↓ 500 m)

Ubytování

Ubytovaní budeme 1x na horské chatě Dvořákova bouda ve Špindlerově mlýně. K dispozici je restaurace s barem, wifi a sauna ve srubu s venkovním jezírkem. Druhou noc na chatě Betyna v Peci pod Sněžkou. Kde lze využít restauraci, wifi, společenskou místnost s TV a kulečníkem, šipky či saunu. Spát budeme v útulných 2-4lůžkových pokojích. Společné WC a sprchy jsou na patře, některé pokoje mají vlastní sprchu a WC.

Stravování

V ceně ubytování je místní polopenze, která začíná 1. den večeří a končí 3. den snídaní. Snídaně je formou bufetu, večeře o dvou chodech (hlavní jídlo a dezert). Stravování přes den předpokládáme v restauracích horských chat v blízkém okolí nebo v podobě vlastní stravy z dovezených surovin. Samostatné vaření na horské chatě není možné.

Další informace k zájezdu

Doprava:
1) Vlastní doprava. Sraz je v pátek v 10:30 h parkovišti v Medvědíně ve Špindlerově mlýně.
2) Naším mikrobusem s průvodci za příplatek 600 Kč. Odjezd z Brna je v pátek v 6:30 h.
3) Autobusem: z Prahy jede přímý autobus, cca 2:45 hod

Nástupní místa (v případě dopravy mikrobusem): Brno

V poznámce do přihlášky uveďte, o kterou variantu máte zájem.

Nutná výbava: Skialpový set (skialpové lyže, pásy, boty, přílba), teleskopické hole se sněhovými kotouči, batoh 30-40 litrů, ideálně s možností připnutí lyží, výbava na jednodenní túry, pohodlné a praktické oblečení do každého počasí, lavinový set (lavinový vyhledávač, sonda, lopata). Lavinovou výbavu vám můžeme zapůjčit z naší půjčovny. Vybavení na skialpy si můžete zapůjčit v komerčních půjčovnách.

  • 25.02.2022 - 27.02.2022
  • 3 dny
  • Číslo: 140
  • 5 000 Kč
  • Rezervace

CHARAKTERISTIKA A NÁROČNOST 2-3


Zájezd je určen mírně pokročilým i zkušenějším skialpinistům, kteří si chtějí užít prodloužený víkend na pásech v Krkonoších. Předpokladem je dobrá fyzická kondice, samostatně zvládnutá technika a jistota ve sjezdu na lyžích po sjezdovkách. Výstupy i sjezdy jsou vedeny v bezpečném, převážně volném a technicky nenáročném terénu, s proměnlivou strukturou sněhu. Trasy jsou voleny tak, abychom minimalizovali pohyb v lavinovém terénu. Náročnost celé akce je do značné míry závislá na počasí, množství a kvalitě sněhu. Teploty mohou během dne klesnout hluboko pod bod mrazu a počítat musíme i se silným studeným větrem.

Krkonoše - skialpový přechod

Krkonoše - skialpový přechod

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Skialp v Rauris

Túry s výhledem na Grossglockner (Rakousko)

Skialp v Totes Gebirge

Skialp a freeride v okolí Wurzeralm (Rakousko)

Weissee - skialp v Taurech

Skitouring nejen pro začátečníky (Rakousko)

Malá Fatra - skialpový kurz

Pohyb v zimním terénu a lavinový kurz (Slovensko)