Krkonoše - přechod na skialpech

Na pásech napříč českými velehorami

Krkonoše, naše „malé velehory“, nabízí nepřeberné množství krásných míst, ještě krásnějších výhledů a nekonečně mnoho úžasných zážitků. Avšak mnohým návštěvníkům je velká část tohoto bohatství odepřena! Ne každý je totiž hoden na vlastní oči spatřit Krkonoše v celé své kráse, navíc v zimním období. Tehdy se totiž hory zahalí do bílého pláště a přístup na některá místa se stává ještě obtížnějším, než je tomu v jiných částech roku. My však známe cestu! Během skialpového přechodu projdeme skoro celé Krkonoše na lyžích a budeme si tak moct vychutnávat všechny ty krásy a přírodní poklady, které jsou běžným pěšákům zapovězeny. Projdeme údolí Bílého Labe, navštívíme Vrbatovu, Labskou nebo Luční Boudu a vystoupíme i na nejvyšší vrchol Sněžku (1603 m).

Tento zájezd je vhodný pro začínající skialpinisty, kteří již mají za sebou první skialpové akce, s přehledem ovládají sjezd po upravených sjezdovkách všech obtížností a chtějí se ve svých skialpových dovednostech zdokonalit. Na své si ale přijdou i pokročilí, kteří chtějí poznat Krkonoše, nebo si prostě užít pohodový prodloužený víkend na pásech (náročnost podrobněji). Pohybovat se budeme po značených turistických a skialpinistických trasách a vždy tak, abychom neškodili místní přírodě a nerozhněvali jemnostpána Krakonoše. K tomu ještě přidáme nocování v opravdických krkonošských boudách, které na nás dýchnou tou pravou horskou atmosférou. A jako třešnička na dortu - zkušený průvodce, který vždy s úsměvem na tváři, a někdy i běsnícím živlům navzdory, dovede naše družstvo do cíle. Pojeďte s námi na skialpy, Krkonoše volají!

Program zájezdu

  • 1. den: Sraz v 11 hod na parkovišti v Medvědíně, kontrola výzbroje, výstroje a výstup na Vrbatovu boudu. Dále přes Mohylu Hanče a Vrbaty na Labskou boudu a úbočím Vysokého kola na Martinovu boudu (5 hod, ↑ 700 m, ↓ 150 m). Možnost prodloužení do sedla Sněžné jámy a na chatu přes Vysoké kolo a Velký Šišák (navíc +1 hod, ↑ +150 m, ↓ +150 m).
  • 2. den: Ranní sjezd na Dívčí lávky a pak údolím Bílého Labe až na Luční Boudu, odtud přes Obří sedlo na Sněžku (1603 m). Krásný sjezd pod lanovkou do Pece pod Sněžkou, přesun přes Pec a výstup na Žižkovskou boudu. (7-8 hod, ↑ 1050 m, ↓ 1300 m)
  • 3. den: Z chaty sjezd do Pece pod Sněžkou, odtud po skialpové trase přes Modrý důl na hřeben, kolem Výrovky, úbočím Zadní Planiny a Stohu, sjezd do Špindlu. (5 hod, ↑ 600 m, ↓ 750 m)

Ubytování

Ubytovaní budeme 1x na horské chatě Martinova bouda v útulných 2-5lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. K dispozici je společenská místnost, restaurace, sauna (za poplatek), wifi a vyhlídková terasa s překrásným výhledem na centrální Krkonoše. Druhou noc budeme v horském hotelu Žižkova bouda, kde lze využít restauraci, bar, wifi, hernu s ping pongem či saunu (za poplatek). Spát budeme v útulných 2-5lůžkových pokojích. Společné WC a sprchy jsou na patře. Pokoje doobsazujeme do plné kapacity ostatními spolucestujícími.

Stravování

V ceně ubytování je místní snídaně formou bufetu. Večeři je možné si na obou chatách objednat z jídelního lístku. Stravování přes den předpokládáme v restauracích horských chat nebo v podobě vlastní stravy z dovezených surovin. Samostatné vaření na horských chatách není možné.

Další informace k zájezdu

Doprava:
Vlastní doprava. Sraz je v pátek v 11 hod na parkovišti v Medvědíně ve Špindlerově mlýně. Pokud pojedete autobusem - např. z Prahy jede přímý spoj, cca 2:20 hod

Skialpový přechod probíhá na území Krkonošského národního parku, je třeba dodržovat podmínky KRNAP a doporučené trasy pro skialpinisty. Info: proč se v Krkonoších nedá lyžovat všude.

Nutná výbava: Skialpový set (skialpové lyže, pásy, boty, přilba), teleskopické hole se sněhovými kotouči, lavinový set (lavinový vyhledávač - pípák, sonda, lopata), haršajzny. Lavinovou výbavu vám můžeme zapůjčit z naší půjčovny. Vybavení na skialpy si můžete zapůjčit v komerčních půjčovnách.

Podrobněji: doplňující informace k zájezdu (náročnost, mapy, vybavení)

Krkonoše - přechod na skialpech

Krkonoše - přechod na skialpech