Dachstein - skialpový přechod

Skialpový přechod po chatách i pro začátečníky (Rakousko)

Nejznámějším vrcholem Severních vápencových Alp je bezesporu téměř třítisícový Hoher Dachstein (2995 m). Pohled do jeho bělostných vápencových stěn a ledovců patří k nejúchvatnějším alpským scenériím. Okolí Dachsteinu je proto turisticky velmi atraktivním cílem. Zvláště v zimě, kdy je krajina pokrytá sněhem a v hloubi hor je jen několik málo nadšenců, můžeme zažít to pravé dobrodružství.

Skialpový přechod pod vrcholem Dachsteinu je ideální pro milovníky zimní horské přírody, kteří se chtějí i v chladných dnech vypravit do kopců a vychutnat si je v celé jejich kráse i zažít okamžiky samoty. Terén je zde jednoduchý a bezpečný. Výstupové trasy jsou dobře značené a určené pro začátečníky i středně pokročilé skialpinisty. Sjezdy jsou vedeny ve volném terénu, který zvládne průměrně zdatný lyžař. Pohybovat se budeme ve dvoutisícových výškách, kde je jistota dostatečné sněhové pokrývky. Pro usnadnění výstupu i sestupu využijeme lanovku. O váš bezpečný pohyb se postará zkušený průvodce. Vzhledem k nocování a možnosti stravování na horských chatách si poneseme v batohu jen to nejnutnější. Velikost skupiny je obvykle do 6 osob na 1 průvodce.

Program zájezdu

  • 1. den: Sraz účastníků večer ve 20 hod u hostelu v Bad Goisern. Úvodní přednáška zaměřená na metodiku skialpinismu a pohyb v zimních horách.
  • 2. den: Přejezd na parkoviště u lanovky Krippenstein Seilbahn. Výjezd na horní stanici (2063 m) pod vrcholem Hoher Krippenstein (2108 m). Návštěva vyhlídkové věže Welterbespirale s panoramatickým výhledem na pohoří Dachstein Gebirge a Totes Gebirge. Vyhlídková plošina 5 Fingers s přechodovými můstky nad 500 m vysokou stěnou. Výstup kolem vrcholu Wildkarkogel (2164 m) na chatu Simonyhütte (2203 m), seznámení se s technikou záchrany z lavin. (6 hod, ↑ 500 m, ↓ 300 m)
  • 3. den: Z chaty Simonyhütte (2203 m), okolo skalní homole Schöberl (2426 m) pod vrcholovým masivem Hoher Dachsteinu (2995 m) k horní stanici lanovky Dachstein Südwandbahn. Zpět stejnou trasou. Skialpivou túru absolvujeme nalehko (5 hod, ↑ 700 m, ↓ 700 m).
  • 4. den: Sjezd z chaty Simonyhütte (2203 m) okolo vrcholu Ochsenkogel (2365m) a následný sjezd 11 kilometrovou sjezdovkou až na parkoviště (5 hod, ↑ 200 m, ↓ 700 m). Návrat do ČR ve večerních hodinách.

Ubytování

1x v hostelu Luise-Wehrenfennig-Haus v Bad Goisern. Spát budeme v 4-6lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. 2x na horské chatě Simonyhütte ve společné noclehárně, kde je potřeba mít vlastní lehký spacák nebo vložku do spacáku. V chatě je restaurace, bar, sušárna a WC, k dispozici je také wifi za poplatek.

Stravování

Druhý den dostaneme v hostelu v Bad Goisern snídani. Na chatě Simonyhütte doporučujeme využít bohatou polopenzi za cca 30 €. Doplnění zásob jídla během přechodu nebude možné, jídlo na svačiny a obědy je tedy potřeba si vzít z domu.

Dachstein - skialpový přechod

Dachstein - skialpový přechod

Další podobné zájezdy:

Malá Fatra - zimní přechod

Sněžnicový přechod po chatách (Slovensko)

  • Cena od: 3 100 Kč
  • Délka: 3 dny

Malá Fatra - skialpový kurz

Pohyb v zimním terénu a lavinový kurz (Slovensko)

  • Cena od: 4 400 Kč
  • Délka: 3 dny

Dachstein - zimní přechod

Sněžnicový přechod po chatách i pro začátečníky (Rakousko)

  • Cena od: 4 800 Kč
  • Délka: 4 dny