Rozdělení skialpových zájezdů

Rozdělení zájezdů na skialpy s CK Alpina dle technické náročnosti sjezdů i výstupů a předchozích skialpových zkušeností

Skialp pro nováčky

Nováčci zkouší své první skialpové krůčky po opuštění upravených sjezdovek (s jistotou sjedou červenou sjezdovku) a chtějí se naučit něco nového. Zájezdy jsou zaměřeny na teoretickou přípravu a metodiku, včetně úvodu do lavinové problematiky i prevence, osvojení základních skialpových dovedností, zvládnutí manipulace s výzbrojí i výstrojí a následné uplatnění v praxi.

Skialp pro začátečníky

Začátečníci mají za sebou první nenáročné skitouringové akce a s přehledem ovládají sjezd po upravených sjezdovkách všech obtížností, mají obstojnou fyzickou kondici, ovládají manipulaci se skialpovou výzbrojí a výstrojí pod dohledem instruktora. Zájezdy jsou zaměřeny na prohloubení základních skialpových dovedností a znalostí o lavinové problematice i prevenci včetně získávání zkušeností s jízdou ve volném a technicky méně náročném terénu s proměnlivou strukturou sněhu.

Skialp pro pokročilé

Pokročilí vyhledávají skitouringové a skialpové akce (alespoň 3 túry za sezónu) a s jistotou zvládají výstupy i sjezdy ve volném terénu s proměnlivou náročností i strukturou sněhu, mají dobrou fyzickou kondici, umí zcela samostatně zacházet se skialpovou výzbrojí a výstrojí, orientují se v lavinové problematice i prevenci a ovládají práci s lavinovou výbavou. Zájezdy jsou zaměřeny na aktivní skialp v celé své kráse a v pohodové atmosféře.

Skialp pro zkušené

Zkušení s víceletou praxi (alespoň 5 skialpových túr za sezónu) bez problémů zvládají výstupy i sjezdy v technicky náročnějším volném terénu s větším sklonem svahu a proměnlivou strukturou sněhu, mají výbornou fyzickou kondici, orientaci na výkon a vyšší cíle, umí perfektně zacházet se skialpovou výzbrojí a výstrojí včetně používání haršajzen, mají osvojenou lavinovou problematiku i prevenci a práci s lavinovou výbavou. Zájezdy jsou zaměřeny na plnotučný skialpový zážitek v bezva partě podobně naladěných lidí.