Polské Tatry na skialpech

Skialpové túry ze Zakopaného v Tatranském národním parku

Polská strana Vysokých Tater skýtá nové možnosti krásných skialpových túr na dvoutisícovky po zasněžených severních svazích. Pohybovat se budeme v samém srdci Tatranského národního parku v nejvýše položených polských horách. Můžeme se těšit na příjemné dlouhé túry na pásech, ale i na freeridové eldorádo s podporou lanovky. Zažijeme útulnou atmosféru tradičních schronisek - polských horských chat i živý mumraj městečka Zakopané, které je pulzujícím centrem zimních sportů a bývá označováno jako „polské Chamonix“. Unaveným tělům poskytneme luxusní regeneraci v termálních lázních a prázdným žaludkům dopřejeme speciality místní kuchyně. K tomu přidejte překrásné výhledy na polské i slovenské tatranské vrcholy (např. Gerlachovský štít (2655 m) budeme mít tak říkajíc na dosah ruky) a máte prodloužený skialpový víkend, na který jen tak nezapomenete.

Tento zájezd je vhodný pro pokročilé skialpinisty, kteří mají zvládnutou jízdu ve volném terénu a v různorodých sněhových podmínkách a mají základní povědomí o lavinové prevenci . Na túry budeme vyrážet nalehko a jejich program budeme podle potřeby přizpůsobovat sněhovým a povětrnostním podmínkám. V terénu strávíme denně okolo 7 hodin a maximální převýšení nepřesáhne 1100 m ve výstupu i sjezdu (náročnost podrobněji). Kterýkoliv den je fakultativně možnost lyžování a freeridu s podporou lanovek v přilehlém skiareálu. Bydlet budeme přímo v Zakopaném, kde dostaneme vydatnou místní snídani. Velikost celé skupiny bývá obvykle 8-10 osob.

Program zájezdu

 • 1. den: Sraz účastníků v 19 hod v penzionu Rezydencja Sienkiewiczówka. Ubytování, základní briefing a seznamovací večírek.
 • 2. den: Od dolní stanice lanovky do sedla między Kopami (1499 m), odtud do Liliového sedla (1947 m) a po vyhlídkovém hřebeni výstup na vrchol Kasprowy Wierch (1987 m). Sjezd částečně volným terénem a částečně po sjezdovce. (7 hod, ↑ 1150 m, ↓ 1150 m)
 • 3. den: Od dolní stanice lanovky přes chatu hala Kondratowa do sedla Kondracka Przełęcz (1725 m) a dále po hřebeni na vrchol Kondracka Kopa (2005 m). Sjezd volným terénem zpět k dolní stanici lanovky (6 hod, ↑ 1000 m, ↓ 1000 m). Po túře možnost fakultativního výletu do termálních lázní, kterých je v blízkém okolí několik.
 • 4. den: Lanovkou na Kasprov vrch (1987 m) a dál podle aktuální sněhových podmínek buď freeridové lyžování na okolních svazích s podporou vleků a lanovek, nebo skialpování v prostředí doliny Zielona Gasienicowa (4-6 hod, ↑ 500-1000 m, ↓ 500-1000 m). Okolo 16 hod odjezd do ČR.

Ubytování

3x v penzionu Rezydencja Sienkiewiczówka v Zakopaném. Bydlet budeme v moderních 2-3lůžkových pokojích s WC a sprchou nebo vanou. K dispozici je wifi, TV/SAT, sauna a parkoviště. Pokoje doobsazujeme do plné kapacity ostatními spolucestujícími.

Stravování

V ceně ubytování je místní bohatá snídaně podávaná formou bufetu. Jinak se předpokládá vlastní strava z dovezených potravin během dne a večer je možné si vybrat z bohaté nabídky restaurací v centru Zakopaného, jenž je vzdálené cca 1-1,5 km. Budete moci ochutnat polské speciality, jako jsou bigos (dušené zelí s masem), žurek (tradiční polská polévka), oscypek (uzený ovčí sýr) nebo sernik (tvarohový koláč). Ceny hlavních jídel jsou 18-25 PLN a polévek 8-12 PLN. V Zakopaném je spousta dobře zásobených obchodů s potravinami.

Další informace k zájezdu

Doprava:
1) Vlastní doprava: Sraz je v penzionu Rezydencja Sienkiewiczówka v Zakopaném (parkování je možné přímo u penzionu).

2) Naším mikrobusem s průvodci za příplatek za dopravu. Odjezd z Brna je kolem 14 hod (Frýdek-Místek kolem 16 hod).

Nástupní místa (v případě dopravy mikrobusem): Brno, Olomouc, Frýdek-Místek

Podrobněji: doplňující informace k zájezdu (náročnost, počasí, mapy, vybavení)

Nutná výbava: Skialpový set (skialpové lyže, pásy, boty, přilba), teleskopické hole se sněhovými kotouči, lavinový set (lavinový vyhledávač - pípák, sonda, lopata), haršajzny. Lavinovou výbavu vám můžeme zapůjčit z naší půjčovny. Vybavení na skialpy si můžete zapůjčit v komerčních půjčovnách.

 • 06.03.2025 - 09.03.2025
 • 4 dny
 • Číslo: 176
 • 9 100 Kč
 • Rezervace

Polské Tatry na skialpech

Polské Tatry na skialpech

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Raxalpe - skialp pro začátečníky

Nenáročný skitouring na nejbližších dvoutisícovkách (Rakousko)

Krkonoše - základní kurz skialpinismu

Skialpy pro začátečníky a mírně pokročilé s instruktory skialpinismu

Vysoké Taury - skialp u Weissee

Skitouring s výhledem na Grossglockner

Krkonoše na skialpech

Skitouring v českých velehorách s výstupem na Sněžku

Malá Fatra - skialpový kurz

Škola pohybu v zimním terénu a základní lavinový kurz

Nízké Tatry na skialpech

Skialpová fantazie od Chopku po Ďumbier