Polské Tatry na skialpech

Skialpy v Tatranském národním parku

Polské Tatry otvírají oproti slovenské části Tater nové možnosti krásných túr na dvoutisícovky po severních svazích. Pohybovat se budeme v samém srdci Tatranského národního parku v nejvýše položených polských horách. Čekají na nás překrásné výhledy na polské i slovenské okolní vrcholy, např. Gerlachovský štít (2655 m) budeme mít tak říkajíc na dosah ruky.

První den si zopakujeme všechny základy lavinové prevence a zásady bezpečného pohybu na skialpinistických lyžích. Sjezdovou techniku ověříme při sjezdu z vrcholu Pośrednia Turnia (2128 m). Zájezd je určen všem, kteří už mají zkušenosti se sjezdy na lyžích ve volném terénu a mají základní povědomí o lavinové prevenci. Kterýkoliv den je fakultativně možnost lyžování a freeridu s podporou lanovek v přilehlém skiareálu. Zázemím pro naše skialpové túry bude horské městečko Zakopane na jehož okraji se nachází náš penzion Willa Halka, kde dostaneme vydatnou místní snídani. Velikost celé skupiny bývá obvykle do 10 osob.

Program zájezdu

 • 1. den: Sraz účastníků v 19 hod. v penzionu Willa Halka. Ubytování a seznamovací večírek.
 • 2. den: Od dolní stanice lanovky do sedla Miedzy Kopami (1 499 m), odtud do Liliového sedla (1947 m) a po vyhlídkovém hřebeni výstup na vrchol Pośrednia Turnia (2128 m). Sjezd volným terénem zpět k dolní stanici lanovky. (7 hod, ↑1150 m, ↓1150 m)
 • 3. den: Od dolní stanice lanovky do sedla Nosalowa Przelecz (1103 m), dále na chatu Murowaniec (1500 m) a výstup do Suchého sedla (1950 m). Sjezd volným terénem zpět k dolní stanici lanovky. (6 hod, ↑1100 m, ↓1100 m)
 • 4. den: Od dolní stanice lanovky na chatu Hala Kondratowa (1340 m) a odtud výstup na Kasprov vrch (1987 m) s následným sjezdem volným horským terénem zpět k dolní stanici lanovky a odjezd k domovům. (5-6 hod, ↑1050 m, ↓1050 m)

Ubytování

3x v penzionu Willa Halka v Zakopaném. Bydlet budeme v moderních 2-3lůžkových pokojích s WC a sprchou nebo vanou. K dispozici je restaurace, společenská místnost, bar, wifi, TV\/SAT a parkoviště.

Stravování

V ceně ubytování je místní snídaně. Jinak se předpokládá vlastní strava z dovezených potravin během dne a večer je možné si vybrat z nabídky restaurace našeho penzionu, nebo si zajít do centra Zakopaného vzdáleného cca 2 km.

Další informace k zájezdu

Doprava:
1) Vlastní doprava: Sraz je v penzionu Willa Halka v Zakopaném (parkování je možné přímo u penzionu).

2) Naším mikrobusem s průvodci za příplatek 1000 Kč za dopravu. Odjezd z Brna je kolem 14 hod.

Nástupní místa (v případě dopravy mikrobusem): Brno

Nutná výbava: Skialpový set (skialpové lyže, pásy, boty), teleskopické hole se sněhovými kotouči, přilbu, batoh 30-40 litrů s možností připnutí lyží, výbava na jednodenní túry, pohodlné a praktické oblečení do každého počasí, lavinový set (lavinový vyhledávač, sonda, lopata). Lavinovou výbavu vám můžeme zapůjčit z naší půjčovny. K lavinovému vyhledávači si přibalte 3 ks alkalických mikrotužkových baterií AAA. Vybavení na skialpy si můžete zapůjčit v komerčních půjčovnách.

 • 10.03.2022 - 13.03.2022
 • 4 dny
 • Číslo: 176
 • 6 000 Kč
 • Rezervace

CHARAKTERISTIKA A NÁROČNOST 3

Skialpinistický zájezd do Polských Tater je určen pro ty, kteří už mají zkušenosti s pohybem ve volném terénu jak při sjezdu, tak při výstupu. Účastníci si zopakují základy lavinové prevence a bezpečného pohybu v zimním terénu. Předpokládá se dobrá fyzická kondice a dobře zvládnuté základní lyžařské dovednosti i mimo upravené sjezdovky. V případě dobrých povětrnostních podmínek se předpokládá pohyb venku v rozsahu 5-8 hodin každý den, a také je nutné počítat s tím, že se každý den budeme většinu času pohybovat kolem hranice 2000 výškových metrů. Volba výstupů a sjezdů bude přizpůsobena aktuálních povětrnostním, sněhovým a lavinovým podmínkám, stejně jako schopnostem účastníků.

Vzhledem k rizikovým sportům na zájezdu (skialpinismus) doporučujeme mít sjednané odpovídající cestovní pojištění. U nás si můžete sjednat cestovní pojištění Generali, které pokrývá sportovní činnost v rámci programu, nebo členství v Alpenverein s celoročním pojištěním.

Polské Tatry na skialpech

Polské Tatry na skialpech

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Králický Sněžník na skialpech

Skitouring v trojmezí Čech, Moravy a Slezska

Jeseníky a Rychlebské hory na skialpech

Jarní skitouring pod Šerákem

Skialp v Krkonoších

Skialpové túry s výstupem na Sněžku

Weissee - skialp v Taurech

Skitouring nejen pro začátečníky (Rakousko)

Malá Fatra - skialpový kurz

Pohyb v zimním terénu a lavinový kurz (Slovensko)

Nízké Tatry na skialpech

Skialpová fantazie od Chopku po Ďumbier