Polské Tatry na skialpech

Skialpové túry ze Zakopaného v Tatranském národním parku

Polské Tatry otvírají oproti slovenské části Tater nové možnosti krásných túr na dvoutisícovky po severních svazích. Pohybovat se budeme v samém srdci Tatranského národního parku v nejvýše položených polských horách. Čekají na nás překrásné výhledy na polské i slovenské okolní vrcholy, např. Gerlachovský štít (2655 m) budeme mít tak říkajíc na dosah ruky.

První den si zopakujeme všechny základy lavinové prevence a zásady bezpečného pohybu na skialpinistických lyžích. Sjezdovou techniku ověříme při sjezdu z vrcholu Pośrednia Turnia (2128 m). Zájezd je určen všem, kteří už mají zkušenosti se sjezdy na lyžích ve volném terénu a mají základní povědomí o lavinové prevenci. Kterýkoliv den je fakultativně možnost lyžování a freeridu s podporou lanovek v přilehlém skiareálu. Zázemím pro naše skialpové túry bude horské městečko Zakopane, na jehož okraji se nachází náš penzion Rezydencja Sienkiewiczówka, kde dostaneme vydatnou místní snídani. Velikost celé skupiny bývá obvykle do 9 osob.

S realizací zimních i letních zájezdů do Polska počítáme! Kvůli drobným změnám podmínek při vjezdu do země nebo při návratu domů zájezdy rušit nebudeme. Polsko je otevřené pro turisty a z hlediska Covidu patří mezi nejbezpečnější země Evropy (opatření).
Aktuální povinnosti - vstup do Polska: splnění jedné ze tří podmínek: dokončené očkování, negativní antigenní test (48 hod), prodělání Covidu (6 měsíců); výjimka pro děti mladší 12 let; (podrobnosti mzv.cz). Návrat do ČR: vyplnění elektronického příjezdového formuláře před návratem; lidé s dokončeným očkováním nebo po prodělání Covidu: bez dalších povinností; ostatní: antigenní test před odjezdem ze země a v ČR PCR test provedený 5. až 7. den po návratu.
Splnění návratových podmínek není při pozemní dopravě kontrolováno.

Program zájezdu

 • 1. den: Sraz účastníků v 19 hod v penzionu Rezydencja Sienkiewiczówka. Ubytování a seznamovací večírek.
 • 2. den: Od dolní stanice lanovky do sedla Miedzy Kopami (1 499 m), odtud do Liliového sedla (1947 m) a po vyhlídkovém hřebeni výstup na vrchol Pośrednia Turnia (2128 m). Sjezd volným terénem zpět k dolní stanici lanovky. (7 hod, ↑1150 m, ↓1150 m)
 • 3. den: Od dolní stanice lanovky do sedla Nosalowa Przelecz (1103 m), dále na chatu Murowaniec (1500 m) a výstup do Suchého sedla (1950 m). Sjezd volným terénem zpět k dolní stanici lanovky. (6 hod, ↑1100 m, ↓1100 m)
 • 4. den: Od dolní stanice lanovky na chatu Hala Kondratowa (1340 m), odtud výstup na Kasprov vrch (1987 m) s následným sjezdem volným horským terénem zpět k dolní stanici lanovky a odjezd k domovům. (5-6 hod, ↑1050 m, ↓1050 m)

Ubytování

3x v penzionu Rezydencja Sienkiewiczówka v Zakopaném. Bydlet budeme v moderních 2-3lůžkových pokojích s WC a sprchou nebo vanou. K dispozici je restaurace, wifi, TV/SAT, sauna a parkoviště.

Stravování

V ceně ubytování je místní bohatá snídaně podávaná formou bufetu. Jinak se předpokládá vlastní strava z dovezených potravin během dne a večer je možné si vybrat z nabídky restaurací v centru Zakopaného vzdáleného cca 1-1,5 km.

Další informace k zájezdu

Doprava:
1) Vlastní doprava: Sraz je v penzionu Rezydencja Sienkiewiczówka v Zakopaném (parkování je možné přímo u penzionu).

2) Naším mikrobusem s průvodci za příplatek 1000 Kč za dopravu. Odjezd z Brna je kolem 14 hod.

Nástupní místa (v případě dopravy mikrobusem): Brno

Nutná výbava: Skialpový set (skialpové lyže, pásy, boty), teleskopické hole se sněhovými kotouči, přilbu, batoh 30-40 litrů s možností připnutí lyží, výbava na jednodenní túry, pohodlné a praktické oblečení do každého počasí, lavinový set (lavinový vyhledávač, sonda, lopata). Lavinovou výbavu vám můžeme zapůjčit z naší půjčovny. K lavinovému vyhledávači si přibalte 3 ks alkalických mikrotužkových baterií AAA. Vybavení na skialpy si můžete zapůjčit v komerčních půjčovnách.

 • 10.03.2022 - 13.03.2022
 • 4 dny
 • Číslo: 176
 • 6 300 Kč
 • Rezervace

CHARAKTERISTIKA A NÁROČNOST 3

Skialpinistický zájezd do Polských Tater je určen pro ty, kteří už mají zkušenosti s pohybem ve volném terénu jak při sjezdu, tak při výstupu. Účastníci si zopakují základy lavinové prevence a bezpečného pohybu v zimním terénu. Předpokládá se dobrá fyzická kondice a dobře zvládnuté základní lyžařské dovednosti i mimo upravené sjezdovky. V případě dobrých povětrnostních podmínek se předpokládá pohyb venku každý den v rozsahu 5-8 hodin. Je také nutné počítat s tím, že se každý den budeme většinu času pohybovat kolem hranice 2000 výškových metrů. Volba výstupů a sjezdů bude přizpůsobena aktuálních povětrnostním, sněhovým a lavinovým podmínkám, stejně jako schopnostem účastníků.

Polské Tatry na skialpech

Polské Tatry na skialpech

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Raxalpe - skialp pro začátečníky

Nenáročný skitouring na nejbližších dvoutisícovkách (Rakousko)

Jeseníky a Rychlebské hory na skialpech

Pohodový skitouring pod Šerákem

Krkonoše - základní kurz skialpinismu

Skialpy pro začátečníky a mírně pokročilé s instruktory skialpinismu

Vysoké Taury - skialp u Weissee

Skitouring nejen pro začátečníky s výhledem na Grossglockner

Malá Fatra - skialpový kurz

Škola pohybu v zimním terénu a lavinový kurz

Nízké Tatry na skialpech

Skialpová fantazie od Chopku po Ďumbier