Polské Tatry na skialpech

Skialpové túry ze Zakopaného v Tatranském národním parku

Polská strana Vysokých Tater je oproti slovenské části poněkud neprávem upozaděná. Přitom skýtá nové možnosti krásných skialpových túr na dvoutisícovky po zasněžených severních svazích. Pohybovat se budeme v samém srdci Tatranského národního parku v nejvýše položených polských horách. Čekají na nás překrásné výhledy na polské i slovenské okolní vrcholy, např. Gerlachovský štít (2655 m) budeme mít tak říkajíc na dosah ruky. Základnu budeme mít v městečku Zakopane, které je pulzujícím centrem zimních sportů a bývá označováno jako „polské Chamonix“.

Tento zájezd je vhodný pro pokročilé skialpinisty, kteří mají zvládnutou jízdu ve volném terénu a v různorodých sněhových podmínkách a mají základní povědomí o lavinové prevenci. Na túry budeme vyrážet nalehko a jejich program budeme podle potřeby přizpůsobovat sněhovým a povětrnostním podmínkám. Kterýkoliv den je fakultativně možnost lyžování a freeridu s podporou lanovek v přilehlém skiareálu. Bydlet budeme na kraji Zakopaného v penzionu Rezydencja Sienkiewiczówka, kde dostaneme vydatnou místní snídani. Velikost celé skupiny bývá obvykle do 9 osob.

Aktuálně - vstup do Polska: vstup je povolen všem bez jakýchkoli dokladů o testech či očkování (mzv.cz). Návrat do ČR: návrat odkudkoli je pro všechny bez jakýchkoli podmínek, tak jak tomu bylo před Covidem.

Program zájezdu

 • 1. den: Sraz účastníků v 19 hod v penzionu Rezydencja Sienkiewiczówka. Ubytování a seznamovací večírek.
 • 2. den: Od dolní stanice lanovky do sedla między Kopami (1499 m), odtud do Liliového sedla (1947 m) a po vyhlídkovém hřebeni výstup na vrchol Kasprowy Wierch (1987 m). Sjezd částečně volným terénem a částečně po sjezdovce. (7 hod, ↑ 1150 m, ↓ 1150 m)
 • 3. den: Od dolní stanice lanovky přes chatu hala Kondratowa do sedla Kondracka Przełęcz (1725 m) a dále po hřebeni na vrchol Kondracka Kopa (2005 m). Sjezd volným terénem zpět k dolní stanici lanovky. (6 hod, ↑ 1000 m, ↓ 1000 m)
 • 4. den: Lanovkou na Kasprov vrch (1987 m), odtud směrem na Prostrednou kopu (2128 m) a skialpování v prostředí doliny Zielona Gasienicowa podle aktuálních sněhových podmínek. (4-6 hod, ↑ 500-1000 m, ↓ 500-1000 m)

Ubytování

3x v penzionu Rezydencja Sienkiewiczówka v Zakopaném. Bydlet budeme v moderních 2-3lůžkových pokojích s WC a sprchou nebo vanou. K dispozici je restaurace, wifi, TV/SAT, sauna a parkoviště.

Stravování

V ceně ubytování je místní bohatá snídaně podávaná formou bufetu. Jinak se předpokládá vlastní strava z dovezených potravin během dne a večer je možné si vybrat z bohaté nabídky restaurací v centru Zakopaného, jenž je vzdálené cca 1-1,5 km. Ceny hlavních jídel jsou 18-25 PLN a polévek 8-12 PLN.

Další informace k zájezdu

Doprava:
1) Vlastní doprava: Sraz je v penzionu Rezydencja Sienkiewiczówka v Zakopaném (parkování je možné přímo u penzionu).

2) Naším mikrobusem s průvodci za příplatek za dopravu. Odjezd z Brna je kolem 14 hod (Frýdek-Místek kolem 16 hod).

Nástupní místa (v případě dopravy mikrobusem): Brno, Olomouc, Frýdek-Místek

Podrobněji: doplňující informace k zájezdu (náročnost, počasí, mapy, vybavení), Polsko - informace o zemi

Nutná výbava: Skialpový set (skialpové lyže, pásy, boty), teleskopické hole se sněhovými kotouči, přilbu, batoh 30-40 litrů s možností připnutí lyží, výbava na jednodenní túry, pohodlné a praktické oblečení do každého počasí, lavinový set (lavinový vyhledávač, sonda, lopata). Lavinovou výbavu vám můžeme zapůjčit z naší půjčovny. K lavinovému vyhledávači si přibalte 3 ks alkalických mikrotužkových baterií AAA. Vybavení na skialpy si můžete zapůjčit v komerčních půjčovnách.

 • 02.03.2023 - 05.03.2023
 • 4 dny
 • Číslo: 176
 • 6 700 Kč
 • Rezervace

Polské Tatry na skialpech

Polské Tatry na skialpech

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Raxalpe - skialp pro začátečníky

Nenáročný skitouring na nejbližších dvoutisícovkách (Rakousko)

Jeseníky - skialp pro začátečníky

Pohodový skitouring na Šeráku

Krkonoše - základní kurz skialpinismu

Skialpy pro začátečníky a mírně pokročilé s instruktory skialpinismu

Vysoké Taury - skialp u Weissee

Skitouring s výhledem na Grossglockner

Malá Fatra - skialpový kurz

Škola pohybu v zimním terénu a lavinový kurz

Nízké Tatry na skialpech

Skialpová fantazie od Chopku po Ďumbier