Krkonoše na sněžnicích

Výlety na sněžnicích v srdci českých velehor

Zasněžené hřebeny, sněhově bílé pláně, Sněžka na horizontu, tiše padající sněhové vločky na hlavu usmívajícího se sněhuláka… Co tomu chybí? Jasně, sněžnice!

Během víkendu v srdci Krkonošského národního parku si užijete všechno, co má něco společného se sněhem. Na výletech se zkušeným průvodcem poznáte místa jako Labský důl, Medvědín, Vrbatovu boudu nebo Sněžné jámy. Projdeme si část hlavního krkonošského hřebene včetně vrcholů Velkého Špičáku (1410 m), Mužských a Dívčích kamenů. Na túrách si odpočineme v legendárních krkonošských boudách (Labská bouda, Vrbatova bouda, Martinova bouda, …) u něčeho dobrého k jídlu i pití a v partě stejně naladěných lidí.

Čekají nás jednodenní túry v horském terénu hraničního hřebene Krkonoš. Pohybovat se budeme po značených turistických trasách s ohledem na ochranu přírody a aktuální sněhové i povětrnostní podmínky. Na túrách strávíme denně 5-7 hodin včetně přestávek na občerstvení, odpočinek a fotografování. Překonávat budeme převýšení okolo 400-800 m ve stoupání i klesání. Na úpatí hlavního krkonošského hřebene nám střechu nad hlavou poskytne stylová horská chata Brádlerovy boudy (1156 m n.m.), kde nám připraví chutnou polopenzi. První den si na chatu všechny věci vyneseme v batohu vlastními silami. Velikost celé skupiny bývá obvykle do 12 osob.

Program zájezdu

  • 1. den: Sraz v 10:45 na parkovišti ve Špindlerově Mlýně. Výstup Labským dolem a přes Labskou boudu a úbočím Vysokého kola na chatu. (6-7 hod, ↑ 700 m, ↓ 200 m)
  • 2. den: Z chaty přes Moravskou boudu na hřeben a dál přes Mužské a Dívčí kameny na Špindlerovku, odtud přes Davidovy boudy zpět na chatu. (6-7 hod, ↑ 450 m, ↓ 450 m)
  • 3. den: Od chaty výstup na hřeben, přes Velký Šišák (1410 m) a Vysoké kolo (1509 m) na Labskou boudu, dále přes Ambrožovu vyhlídku, Vrbatovu boudu a Horní Mísečky sestup do Bedřichova (6 hod, ↑ 400 m, ↓ 850 m). Ukončení programu a odjezd k domovům okolo 16 hod.

Ubytování

2x na horské chatě Brádlerovy boudy nad Špindlerovým mlýnem. Bydlet budeme v útulných převážně 2lůžkových pokojích s umyvadlem. Společné WC a sprchy jsou na patře. K dispozici je prostorná prosklená jídelna s TV a úžasným výhledem do údolí, restaurace s barem, sauna, wifi. Na chatě není možné platit kartou. Pokoje doobsazujeme do plné kapacity ostatními spolucestujícími.

Stravování

V ceně ubytování je místní polopenze, která začíná 1. den večeří a končí 3. den snídaní. Chutné a syté snídaně formou bufetu zahrnují párky, vejce, salám, šunku, sýr, máslo, džem, pečivo, jogurt, müsli, ovoce, zeleninu, kávu a čaj. K večeři je jedno hlavní jídlo podávané formou bufetu. Stravování přes den předpokládáme v restauracích horských chat na trase jednotlivých dní, s výjimkou prvního dne, kdy se cestou na žádné z chat zastavovat nebudeme. Určitě je na místě vzít si s sebou větší svačinu na 1. den a na další dny energetické tyčinky nebo čokoládu. Samostatné vaření na horské chatě není možné, ale v jídelně je k dispozici rychlovarná konvice, mikrovlnka a lednička.

Další informace k zájezdu

Doprava:
1) Vlastní doprava. Sraz je první den zájezdu v 10:45 hod. na parkovišti 1 Bedřichov ve Špindlerově Mlýně (u přehrady). Pokud pojedete autobusem, např. z Prahy jede přímý autobus, cca 2:20 hod.
2) Naším mikrobusem s průvodci za příplatek. Odjezd z Brna je první den zájezdu kolem 6:30.

Nástupní místa (v případě dopravy mikrobusem): Brno

V poznámce do přihlášky uveďte, o kterou variantu máte zájem.

Nutná výbava: sněžnice, trekové hole se sněhovými talířky, kvalitní, vyzkoušené, pohodlné a nepromokavé pohorky, batoh 30-40 litrů ideálně s možností připnutí sněžnic, výbava na jednodenní túry, pohodlné a praktické oblečení do každého počasí. Sněžnice vám můžeme zapůjčit z naší půjčovny.

Podrobněji: doplňující informace k zájezdu (náročnost, mapy, vybavení)

Krkonoše na sněžnicích

Krkonoše na sněžnicích

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Silvestr v Krkonoších na sněžnicích

Výlety na sněžnicích a silvestrovská oslava v srdci Krkonoš

Malá Fatra - kurz pohybu na sněžnicích

Sněžnicové výlety v okolí Vrátné Doliny a Rozsutce

Jeseníky - kurz pohybu na sněžnicích

Nenáročné sněžnicové výlety v Jeseníkách v oblasti Šeráku a Keprníku

Bulharsko - Rila a Pirin na sněžnicích (letecky)

Zimní túry na sněžnicích v nejvyšších horách Balkánu

Raxalpe na sněžnicích

Zimní turistika v nejbližších dvoutisícovkách