Krkonoše na sněžnicích

Výlety na sněžnicích v srdci českých velehor

Zasněžené hřebeny, sněhově bílé pláně, Sněžka na horizontu, tiše padající sněhové vločky na hlavu usmívajícího se sněhuláka… Co tomu chybí? Jasně, sněžnice!

Během víkendu v srdci Krkonošského národního parku si užijete všechno, co má něco společného se sněhem. Na výletech se zkušeným průvodcem poznáte místa jako Labský důl, Medvědín, Vrbatovu boudu nebo Sněžné jámy. Projdeme si část hlavního krkonošského hřebene včetně vrcholů Velkého Špičáku (1410 m), Mužských a Dívčích kamenů. Na túrách budeme odpočívat v legendárních krkonošských boudách (Labská bouda, Vrbatova bouda, Martinova bouda, …) u něčeho dobrého k jídlu i pití a v partě stejně naladěných lidí.

Čekají nás jednodenní túry v horském terénu hraničního hřebene Krkonoš. Pohybovat se budeme po značených turistických trasách s ohledem na ochranu přírody, aktuální sněhové i povětrnostní podmínky. Na túrách strávíme denně 4-8 hodin včetně přestávek na občerstvení, odpočinek a fotografování. Překonávat budeme převýšení okolo 350-750 m ve stoupání i klesání. Na úpatí hlavního krkonošského hřebene, v nadmořské výšce 1 225 m, nám střechu nad hlavou poskytne stylová horská chata Moravská bouda, kde nám připraví chutnou polopenzi. Velikost celé skupiny bývá obvykle do 12 osob.

V současní době platí pro ubytování, restaurace a některé další služby nutnost mít dokončené očkování nebo být po prodělání Covidu (6 měsíců); výjimka pro děti mladší 12 let. Mít antigenní nebo PCR test nyní bohužel nestačí. Podrobné info zde - Covid portál.
S realizací letních i zimních zájezdů v ČR počítáme! Kvůli drobným změnám podmínek zájezdy rušit nebudeme.

Program zájezdu

  • 1. den: Sraz v 10:45 na parkovišti ve Špindlerově Mlýně. Výstup Labským dolem a úbočím Vysokého kola na Moravskou boudu. (4-5 hod, ↑ 600 m, ↓ 200 m)
  • 2. den: Celodenní túra z chaty přes Velký Šišák (1410 m) dále po hřebeni na polskou stranu Krkonoš k boudě Pod Łabskim Szczytem a odtud úbočím Sněžných jam zpět na hřeben a Moravskou boudu. (7-8 hod, ↑ 750 m, ↓ 750 m)
  • 3. den: Od chaty na Labskou boudu a přes Ambrožovu vyhlídku na Vrbatovu boudu. Odtud kolem Zlatého návrší přes Šmídovu vyhlídku na Medvědín. Sjezd lanovkou na parkoviště skiareálu Medvědín. Ukončení programu a odjezd k domovům nejpozději v 15 hod. (5-6 hod, ↑ 350 m, ↓ 350 m). Možnost sestupu bez použití lanovky (navíc+1,5 hod, ↓ +500 m).

Ubytování

2x na horské chatě Moravská bouda ve Špindlerově mlýně, pod hlavním krkonošským hřebenem. Bydlet budeme v útulných 3-5lůžkových pokojích se sprchovým koutem a umyvadlem. WC je společné na patře. K dispozici je společenská místnost, restaurace, wifi a vyhlídková terasa s překrásným výhledem na centrální Krkonoše.

Stravování

V ceně ubytování je místní polopenze, která začíná 1. den večeří a končí 3. den snídaní. Stravování přes den předpokládáme v restauracích horských chat na trase jednotlivých dní, s výjimkou prvního dne, kdy se cestou na žádné z chat zastavovat nebudeme. Určitě je na místě vzít si s sebou větší svačinu na 1. den a na další dny energetické tyčinky nebo čokoládu. Samostatné vaření na horské chatě není možné.

Další informace k zájezdu

Doprava:
1) Vlastní doprava. Sraz je v 10:45 hod. na parkovišti 1 Bedřichov ve Špindlerově Mlýně (u přehrady).

2) Naším mikrobusem s průvodci za příplatek 600 Kč. Odjezd z Brna je 1. den v 06:30.

3) Autobusem: z Prahy jede přímý autobus, cca 2:20 hod

V poznámce do přihlášky uveďte, o kterou variantu máte zájem.

Nutná výbava: sněžnice, trekové hole se sněhovými talířky, kvalitní, vyzkoušené, pohodlné a nepromokavé pohorky, batoh 30-40 litrů ideálně s možností připnutí sněžnic, výbava na jednodenní túry, pohodlné a praktické oblečení do každého počasí. Sněžnice vám můžeme zapůjčit z naší půjčovny.

CHARAKTERISTIKA A NÁROČNOST 2-3


Program prodlouženého víkendu je navržen tak, aby nebyl příliš náročný, avšak nutno počítat s tím, že se budeme pohybovat celý den v zimním horském terénu, je tedy zapotřebí dobrá fyzická kondice. Trasy lze označit jako středně náročné a jsou voleny tak, abychom minimalizovali pohyb v lavinovém terénu. Náročnost celé akce je do značné míry závislá na počasí, množství a kvalitě sněhu. Teploty mohou během dne klesnout hluboko pod bod mrazu a počítat musíme i se silným studeným větrem. Je dobré se zabalit rozumně a netahat s sebou zbytečnosti, 1. den si vše vyneseme na chatu vlastnímu silami a pro návrat 3. den platí to samé.

Krkonoše na sněžnicích

Krkonoše na sněžnicích

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Ukrajina - zimní turistika na sněžnicích

Pohodové túry na sněžnicích po poloninách ukrajinských Karpat

Silvestr v Černé Hoře na sněžnicích

Pohodové sněžnicové túry v pohoří Durmitor a Bjelasica

Silvestr v Krkonoších na sněžnicích

Výlety na sněžnicích a silvestrovská oslava v srdci Krkonoš

Malá Fatra - kurz pohybu na sněžnicích

Sněžnicové výlety v okolí Vrátné Doliny a Rozsutce

Jeseníky - kurz pohybu na sněžnicích

Nenáročné sněžnicové výlety v Jeseníkách v oblasti Pradědu

Raxalpe na sněžnicích

Zimní turistika v nejbližších dvoutisícovkách