Krkonoše na sněžnicích

Výlety na sněžnicích v srdci českých velehor

Zasněžené hřebeny, sněhově bílé pláně, Sněžka na horizontu, tiše padající sněhové vločky na hlavu usmívajícího se sněhuláka… Co tomu chybí? Jasně, sněžnice!

Během víkendu v srdci Krkonošského národního parku si užijete všechno, co má něco společného se sněhem. Na výletech se zkušeným průvodcem poznáte místa jako Labský důl, Medvědín, Vrbatovu boudu nebo Sněžné jámy. Projdeme si část hlavního krkonošského hřebene včetně vrcholů Velkého Špičáku (1410 m), Mužských a Dívčích kamenů. Na túrách budeme odpočívat v legendárních krkonošských boudách (Labská bouda, Vrbatova bouda, Martinova bouda, …) u něčeho dobrého k jídlu i pití a v partě stejně naladěných lidí.

Čekají nás jednodenní túry v horském terénu hraničního hřebene Krkonoš. Pohybovat se budeme po značených turistických trasách s ohledem na ochranu přírody, aktuální sněhové i povětrnostní podmínky. Na túrách strávíme denně 5-7 hodin včetně přestávek na občerstvení, odpočinek a fotografování. Překonávat budeme převýšení okolo 400-800 m ve stoupání i klesání. Na úpatí hlavního krkonošského hřebene, v nadmořské výšce 1225 m, nám střechu nad hlavou poskytne stylová horská chata Brádlerovy boudy (1156 m n.m.), kde nám připraví chutnou polopenzi. Velikost celé skupiny bývá obvykle do 12 osob.

Program zájezdu

  • 1. den: Sraz v 10:45 na parkovišti ve Špindlerově Mlýně. Výstup Labským dolem a přes Labskou boudu a úbočím Vysokého kola na chatu. (6-7 hod, ↑ 700 m, ↓ 200 m)
  • 2. den: Z chaty přes Moravskou boudu na hřeben a dál přes Mužské a Dívčí kameny na Špindlerovku, odtud přes Davidovy boudy zpět na chatu. (6-7 hod, ↑ 450 m, ↓ 450 m)
  • 3. den: Od chaty výstup na hřeben, přes Velký Šišák (1410 m) a Vysokjé kolo (1509 m) na Labskou boudu, dále přes Ambrožovu vyhlídku, Vrbatovu boudu a Šmídovu vyhlídku na Medvědín. Sjezd lanovkou, ukončení programu a odjezd k domovům nejpozději v 16 hod. (5-6 hod, ↑ 500 m, ↓ 400 m)

Ubytování

2x na horské chatě Brádlerovy boudy ve Špindlerově mlýně. Bydlet budeme v útulných 2-4lůžkových pokojích, společné WC a sprchy jsou na patře. K dispozici je prostorná prosklená jídelna s TV a úžasným výhledem do údolí, restaurace s barem, sauna, wifi. Na chatě není možné platit kartou.

Stravování

V ceně ubytování je místní polopenze, která začíná 1. den večeří a končí 3. den snídaní. Chutné a syté snídaně formou bufetu zahrnují párky, vejce, salám, šunku, sýr, máslo, džem, pečivo, jogurt, müsli, ovoce, zeleninu, kávu a čaj. K večeři je jedno hlavní jídlo podávané formou bufetu. Stravování přes den předpokládáme v restauracích horských chat na trase jednotlivých dní, s výjimkou prvního dne, kdy se cestou na žádné z chat zastavovat nebudeme. Určitě je na místě vzít si s sebou větší svačinu na 1. den a na další dny energetické tyčinky nebo čokoládu. Samostatné vaření na horské chatě není možné, ale v jídelně je k dispozici rychlovarná konvice, mikrovlnka a lednička.

Další informace k zájezdu

Doprava:
1) Vlastní doprava. Sraz je v 10:45 hod. na parkovišti 1 Bedřichov ve Špindlerově Mlýně (u přehrady).

2) Naším mikrobusem s průvodci za příplatek. Odjezd z Brna je v pátek v 06:30.

3) Autobusem: z Prahy jede přímý autobus, cca 2:20 hod

V poznámce do přihlášky uveďte, o kterou variantu máte zájem.

Nutná výbava: sněžnice, trekové hole se sněhovými talířky, kvalitní, vyzkoušené, pohodlné a nepromokavé pohorky, batoh 30-40 litrů ideálně s možností připnutí sněžnic, výbava na jednodenní túry, pohodlné a praktické oblečení do každého počasí. Sněžnice vám můžeme zapůjčit z naší půjčovny.

  • 03.02.2023 - 05.02.2023
  • 3 dny
  • Číslo: 175
  • 5 400 Kč
  • Rezervace

CHARAKTERISTIKA A NÁROČNOST 2-3


Program prodlouženého víkendu je navržen tak, aby nebyl příliš náročný, avšak nutno počítat s tím, že se budeme pohybovat celý den v zimním horském terénu, je tedy zapotřebí dobrá fyzická kondice. Trasy lze označit jako středně náročné a jsou voleny tak, abychom minimalizovali pohyb v lavinovém terénu. Náročnost celé akce je do značné míry závislá na počasí, množství a kvalitě sněhu. Teploty mohou během dne klesnout hluboko pod bod mrazu a počítat musíme i se silným studeným větrem. Je dobré se zabalit rozumně a netahat s sebou zbytečnosti, 1. den si vše vyneseme na chatu vlastnímu silami a pro návrat 3. den platí to samé.

Krkonoše na sněžnicích

Krkonoše na sněžnicích

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Ukrajina - zimní turistika na sněžnicích

Pohodové túry na sněžnicích po poloninách ukrajinských Karpat

Silvestr v Černé Hoře na sněžnicích

Pohodové sněžnicové túry v pohoří Durmitor a Bjelasica

Silvestr v Krkonoších na sněžnicích

Výlety na sněžnicích a silvestrovská oslava v srdci Krkonoš

Malá Fatra - kurz pohybu na sněžnicích

Sněžnicové výlety v okolí Vrátné Doliny a Rozsutce

Jeseníky - kurz pohybu na sněžnicích

Nenáročné sněžnicové výlety v Jeseníkách v oblasti Pradědu

Raxalpe na sněžnicích

Zimní turistika v nejbližších dvoutisícovkách