Malá Fatra - kurz pohybu na sněžnicích

 

Termíny zájezdů

Náročnost: 2-3

 
 • Termín
 • Délka
 • Cena
 • Obj.číslo
 •  
 • Rezervace
 • Přihláška
 • 03.02.2017 - 05.02.2017
 • 3 dny
 • 4200 Kč
 • 111
 • Na tento termín již není možné se hlásit.
 •  
 •  

Malá Fatra a Vrátna dolina - to jsou kouzelná místa v blízkosti našich hranic s ostrým vrcholem Velkého Rozsutce (1610 m), vápencovými výstupky Tiesňav i Bobot a kuželovitou homolí Stohu (1607 m). Nabízíme vám kurz zaměřený na výuku pohybu na sněžnicích, které vám umožní objevit krásy zimní horské přírody, jenž by jinak zůstaly nepřístupné a skryty. Náš sněžnicový kurz se uskuteční v samém srdci Malé Fatry - Nové dolině a obci Štefanová. Vyšlapané stezky necháme stranou našeho zájmu a budeme hledat možnosti výstupu na příkré svahy a hřebeny, které jsou jinak v zimě přístupné jen zkušeným horalům a skialpinistům. Čekají nás tak nezapomenutelné zážitky a daleké výhledy.

Kurz pohybu na sněžnicích je určen milovníkům zimy, kteří si rádi vychutnají klid a pohodu v zimní přírodě a zároveň si chtějí i v zimě udržet dobrou fyzickou kondici. Instruktor vám vysvětlí a ukáže, jak se pohybovat v terénu se sněžnicemi na nohou. Seznámí vás s riziky, která pohyb v zimních horách provází. Večery si zpestříme teoretickými přednáškami. Přestože nepůjdeme lavinovým terénem, povíme si něco málo i o lavinové tematice. Spát budeme na chatě a dostaneme zde místní polopenzi. Velikost skupiny bývá obvykle do 10 osob.

POHYB NA SNĚŽNICÍCH - Začátečníci se naučí správně a účelně využít výhody sněžnic v zimní turistice. Ti zkušenější se mohou zdokonalit v pohybu na sněžnicích ve složitém terénu. Kurz vám nabídne kromě přátelské atmosféry a menšího kolektivu stejně naladěných lidí i zkušeného instruktora, který vás provede neznámým terénem. Instruktor vám poskytne jistotu v situacích a místech, kde byste si sami nemuseli vědět rady.
LAVINOVÝ KURZ - Instruktor vám vysvětlí teoretické základy bezpečnosti pohybu ve volném terénu. Seznámí vás s používáním lavinového vyhledávače a sondy, který je nedílnou součástí výstroje každého člena horské výpravy v nebezpečných místech. V horách mimo sjezdovky vám pak předvede využití lavinového setu a pohyb v terénu v praxi.

Program zájezdu

 • 1. den: Sraz účastníků ráno v 9 hod ve Štefanové u Chaty vo Vyhnanej. Ubytování a zahájení kurzu túrou okolo Velkého Rozsutce (1610 m). Z osady Štefanová (630 m) přes rozcestí Medziholie (1185 m) do sedla Medzirozsutce (1200 m), dále kolem rozcestníků Pod Tanečnicou a Pod Těsnou Rizňou do sedla Vrchpodžiar (753 m) a zpět do Štefanové. Během túry nácvik pohybu na sněžnicích, stoupání, klesání a traverzování svahu (6 hod, ↔ 11 km, ↑ 750 m, ↓ 750 m). Večer přednáška zaměřená na historii sněžnic.
 • 2. den: Celodenní túra na Poludňový Grúň: Ze Štefanové na Chatu na Grúni (973 m), výstup na Poludňový Grúň (1460 m), Na Grúni (989 m) a zpět do Štefanové (6 hod, ↔ 7 km, ↑ 850 m, ↓ 850 m). Večer přednáška věnovaná lavinové problematice.
 • 3. den: Dopoledne túra po naučném chodníku na Boboty: Ze Štefanové přes sedlo Vrchpodžiar (745 m), hotel Boboty (650 m) a zpět do Štefanové (3 hod, ↔ 6 km, ↑ 250 m, ↓ 250 m). Návrat na ubytování, odjezd.

Ubytování a stravování na zájezdu

Ubytování: 2 noci na Chatě vo Vyhnanej v osadě Štefanová pod Velkým Rozsutcem. Bydlet budeme v útulných moderních 2-3lůžkových pokojích s WC a sprchou s možností přistýlek. K dispozici je společenská místnost, bar, wifi, TV/SAT a parkoviště.

Stravování: V ceně ubytování je místní polopenze. Polopenze začíná 1. den večeří a končí 3. den snídaní. Jinak se předpokládá vlastní strava z dovezených potravin.

Další informace k zájezdu

Doprava:
1) Vlastní doprava: Na místo se můžete dopravit po vlastní ose (dálniční poplatky SR 10 €, parkování je možné u chaty). Sraz je u Chaty vo Vyhnanej v obci Štefanová. Pokud přijedete již ve čtvrtek večer, můžeme vám zajistit nocleh s polopenzí navíc za 680 Kč.
2) Naším mikrobusem s průvodci za příplatek 600 Kč za dopravu a nocleh s polopenzí navíc za 680 Kč. Odjezd z Brna je již ve čtvrtek kolem 14 hod.
V poznámce do přihlášky uveďte, o kterou variantu máte zájem.

Nástupní místa: Do našeho mikrobusu je možné nastoupit na trase Brno - Olomouc. Na nástupním místě se s námi prosím domluvte dopředu.

Nutná výbava: Sněžnice se zvedací patou a drapáky, turistické teleskopické hole ideálně se sněhovými kotouči. Všichni účastníci kurzu s sebou musí mít povinně lavinovou výbavu - vyhledávač (pípák), sondu a lopatu. Průvodce bude mít toto vybavení také a v rámci kurzu vás zaškolí, jak jej používat. Váš zájem o zapůjčení vybavení (sněžnice 250 Kč, lavinový set 400 Kč) uveďte v poznámce přihlášky.

Podrobněji: doplňující informace k zájezdu (náročnost, počasí, mapy, vybavení, pojištění atd.), Slovensko - informace o zemi

Cena zájezdu Malá Fatra - kurz pohybu na sněžnicích

Cena zahrnuje: 2x ubytování na horské chatě s polopenzí, instruktora, základní lavinový kurz, elektronické informační a metodické materiály, pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje: nutné výdaje: vlastní dopravu nebo dopravu mikrobusem (600 Kč) a nocleh s polopenzí navíc (680 Kč); volitelné výdaje: nocleh s polopenzí navíc při vlastní dopravě (680 Kč)

 

CHARAKTERISTIKA A NÁROČNOST zájezdu Malá Fatra - kurz pohybu na sněžnicích

Cílem kurzu je seznámit účastníky se správným používáním sněžnic podle sněhových podmínek a vlastností krajiny. Program je navržen tak, aby nebyl příliš náročný, ale je nutné počítat s tím, že se budeme celý den pohybovat v zimním horském terénu. Je tedy zapotřebí dobrá fyzická kondice a kvalitní vybavení. Samotné túry lze označit jako středně náročné a budou se odvíjet od aktuální situace a počasí. Trasy jsou voleny tak, abychom se vyhnuli lavinovým svahům. Kurz jsou schopny absolvovat i zdatné děti starší 12 let.

 

©2016 CK Alpina - zájezdy a dovolená | e-mail ck@alpina.cz | telefon +420 548 522 652 | mobil +420 777 257 462 (+420 777ALPINA) | webdesign | odkazy