Malá Fatra - kurz pohybu na sněžnicích

 

Termíny zájezdů

Náročnost: 2-3

 
 • Termín
 • Délka
 • Cena
 • Obj.číslo
 •  
 • Rezervace
 • Přihláška
 • 26.01.2018 - 28.01.2018
 • 3 dny
 • 4600 Kč
 • 111
 •  
 •  
 •  

Malá Fatra a Vrátna dolina - to jsou kouzelná místa v blízkosti našich hranic s ostrým vrcholem Velkého Rozsutce (1610 m), vápencovými výstupky Tiesňav i Bobot a kuželovitou homolí Stohu (1607 m). Nabízíme vám kurz zaměřený na výuku pohybu na sněžnicích, které vám umožní objevit krásy zimní horské přírody, jež by jinak zůstaly nepřístupné a skryty. Náš sněžnicový kurz se uskuteční v samém srdci Malé Fatry - Nové dolině a obci Štefanová. Vyšlapané stezky necháme stranou našeho zájmu a budeme hledat možnosti výstupu na příkré svahy a hřebeny, které jsou jinak v zimě přístupné jen zkušeným horalům a skialpinistům. Čekají nás tak nezapomenutelné zážitky a daleké výhledy.

Kurz pohybu na sněžnicích je určen milovníkům zimy, kteří si rádi vychutnají klid a pohodu v zimní přírodě a zároveň si chtějí i v zimě udržet dobrou fyzickou kondici. Instruktor vám vysvětlí a ukáže, jak se pohybovat v terénu se sněžnicemi na nohou. Seznámí vás s riziky, která pohyb v zimních horách provází. Večery si zpestříme teoretickými přednáškami. Přestože nepůjdeme lavinovým terénem, povíme si něco málo i o lavinové tematice. Spát budeme na chatě a dostaneme zde místní polopenzi. Velikost skupiny bývá obvykle do 10 osob.

POHYB NA SNĚŽNICÍCH - Začátečníci se naučí správně a účelně využít výhody sněžnic v zimní turistice. Ti zkušenější se mohou zdokonalit v pohybu na sněžnicích ve složitém terénu. Kurz vám nabídne kromě přátelské atmosféry a menšího kolektivu stejně naladěných lidí i zkušeného instruktora, který vás provede neznámým terénem. Instruktor vám poskytne jistotu v situacích a místech, kde byste si sami nemuseli vědět rady.
LAVINOVÝ KURZ - Instruktor vám vysvětlí teoretické základy bezpečnosti pohybu ve volném terénu. Seznámí vás s používáním lavinového vyhledávače a sondy, který je nedílnou součástí výstroje každého člena horské výpravy v nebezpečných místech. V horách mimo sjezdovky vám pak předvede využití lavinového setu a pohyb v terénu v praxi.

Program zájezdu

 • 1. den: Sraz účastníků ráno v 9 hod ve Štefanové u penzionu Sagan. Ubytování a zahájení kurzu túrou okolo Velkého Rozsutce (1610 m). Z osady Štefanová (630 m) přes rozcestí Medziholie (1185 m) do sedla Medzirozsutce (1200 m), dále kolem rozcestníků Pod Tanečnicou a Pod Těsnou Rizňou do sedla Vrchpodžiar (753 m) a zpět do Štefanové. Během túry nácvik pohybu na sněžnicích, stoupání, klesání a traverzování svahu (6 hod, ↔ 11 km, ↑ 750 m, ↓ 750 m). Večer přednáška zaměřená na historii sněžnic.
 • 2. den: Celodenní túra s výstupem na Velký Kriváň (1709 m): výjezd lanovkou na hřeben Malé Fatry (1500 m), přes Snilovské sedlo (1525 m) výstup na Velký Kriváň (1709 m). Hřebenová túra přes Chleb (1647 m), Hromové (1635 m) na Poludňový grúň (1460 m) s parádními výhledy na zasněžené pláně. Sestup přes chatu Na Grúni (989 m) do Štefanové (630 m) (7 hod, ↔ 10 km, ↑ 520 m, ↓ 1390 m). Večer přednáška věnovaná lavinové problematice.
 • 3. den: Dopoledne túra po naučném chodníku na Boboty: Ze Štefanové přes sedlo Vrchpodžiar (745 m), hotel Boboty (650 m) a zpět do Štefanové (3 hod, ↔ 6 km, ↑ 250 m, ↓ 250 m). Návrat na ubytování, odjezd.

Ubytování a stravování na zájezdu

Ubytování: 2 noci v penzionu Sagan v osadě Štefanová pod Velkým Rozsutcem. Bydlet budeme v útulných moderních 2-3lůžkových pokojích s WC a sprchou s možností přistýlek. K dispozici je restaurace, bar, wifi, TV/SAT a parkoviště.

Stravování: V ceně ubytování je místní polopenze. Polopenze začíná 1. den večeří a končí 3. den snídaní. S výjimkou druhého dne bude možné v čase oběda navštívit horskou chatu a najíst se. Příchod na chatu Na Grúni očekáváme v odpoledních hodinách. Pokud se nebudete chtít stravovat v restauraci, vezměte si svačinu na celý den. Možnosti dokoupení jídla na místě jsou omezené.

Další informace k zájezdu

Doprava:
1) Vlastní doprava: Na místo se můžete dopravit po vlastní ose (dálniční poplatky SR 10 €, parkování je možné u chaty). Sraz je u penzionu Sagan v obci Štefanová. Pokud přijedete již ve čtvrtek večer, můžeme vám zajistit nocleh s polopenzí navíc za 870 Kč.
2) Naším mikrobusem s průvodci za příplatek 600 Kč za dopravu a nocleh s polopenzí navíc za 870 Kč. Odjezd z Brna je již ve čtvrtek kolem 16 hod.
V poznámce do přihlášky uveďte, o kterou variantu máte zájem.

Nástupní místa: Do našeho mikrobusu je možné nastoupit na trase Brno - Olomouc. Na nástupním místě se s námi prosím domluvte dopředu.

Nutná výbava: Sněžnice se zvedací patou a drapáky, turistické teleskopické hole, ideálně se sněhovými kotouči. Všichni účastníci kurzu s sebou musí mít povinně lavinovou výbavu - vyhledávač (pípák), sondu a lopatu. Průvodce bude mít toto vybavení také a v rámci kurzu vás zaškolí, jak jej používat. Váš zájem o zapůjčení vybavení (sněžnice 250 Kč, lavinový set 400 Kč) uveďte v poznámce přihlášky.

Podrobněji: doplňující informace k zájezdu (náročnost, počasí, mapy, vybavení, pojištění atd.), Slovensko - informace o zemi

Cena zájezdu Malá Fatra - kurz pohybu na sněžnicích

Cena zahrnuje: 2x ubytování v horském penzionu s polopenzí, instruktora, základní lavinový kurz, elektronické informační a metodické materiály, pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje: nutné výdaje: vlastní dopravu nebo dopravu mikrobusem (600 Kč) a nocleh s polopenzí navíc (870 Kč); volitelné výdaje: nocleh s polopenzí navíc při vlastní dopravě (870 Kč)

 

CHARAKTERISTIKA A NÁROČNOST zájezdu Malá Fatra - kurz pohybu na sněžnicích

Cílem kurzu je seznámit účastníky se správným používáním sněžnic podle sněhových podmínek a vlastností krajiny. Program je navržen tak, aby nebyl příliš náročný, ale je nutné počítat s tím, že se budeme celý den pohybovat v zimním horském terénu. Je tedy zapotřebí dobrá fyzická kondice a kvalitní vybavení. Samotné túry lze označit jako středně náročné a budou se odvíjet od aktuální situace a počasí. Trasy jsou voleny tak, abychom se vyhnuli lavinovým svahům. Kurz jsou schopny absolvovat i zdatné děti starší 12 let.

Další podobné zájezdy:

Raxalpe na sněžnicích

Raxalpe na sněžnicích

Zimní turistika v nejbližších dvoutisícovkách - Raxech


3500 Kč
Detail zájezdu

 • 23.02.-25.02.
Malá Fatra - skialpový kurz

Malá Fatra - skialpový kurz

Pohyb v zimním terénu a lavinový kurz (Slovensko)


4200 Kč
Detail zájezdu

 • 09.03.-11.03.
Malá Fatra - zimní přechod

Malá Fatra - zimní přechod

Sněžnicový přechod po chatách (Slovensko)


3000 Kč
Detail zájezdu

 • 09.03.-11.03.
Ukrajina - kurz pohybu na sněžnicích

Ukrajina - kurz pohybu na sněžnicích

Ukrajinské Karpaty – Hoverla, Bliznice, Svidovecká polonina


7700 Kč
Detail zájezdu

 • 09.03.-17.03.
 
 

©2018 CK Alpina - zájezdy a dovolená | e-mail ck@alpina.cz | telefon +420 548 522 652 | mobil +420 777 257 462 (+420 777ALPINA) | webdesign | odkazy