Raxalpe na sněžnicích

Zimní turistika v nejbližších dvoutisícovkách

Prožijte víkend nedaleko Vídně v království bílých vápencových stěn a sněhem pokrytých plání alpského pohoří Raxalpe, které prozkoumáme při zimních túrách na sněžnicích. Vystoupíme na nejvyšší vrchol pohoří Heukuppe (2007 m) i vrchol stěny Preiner Wand (1783 m) a zažijeme příjemnou atmosféru horských chat. Čeká nás také jízda první kabinovou lanovkou v Rakousku, díky které ušetříme nastoupané výškové metry a dostaneme se blíže k zasněženým vrcholkům hor.

Čekají nás túry v délce 5-6 hodin s převýšením v rozmezí 400-900 m. Pohybovat se budeme po zimních horských trasách. Na své si zde přijdou nejen turisté, kteří mají se zimní turistikou zkušenosti, ale i ti z vás, kteří s túrami na sněžnicích teprve začínají. Nocovat budeme na horské chatě Weichtalhaus, kde nám připraví i snídaně. Velikost skupiny bývá obvykle do 15 osob.

Program zájezdu

  • 1. den: Sraz účastníků v 19 hod u chaty Weichtalhaus (547 m) v údolí Höllental, asi 100 km jižně od Vídně. Úvodní přednáška zaměřená na chůzi na sněžnicích a pohyb v zimních horách.
  • 2. den: Ze sedla Preiner Gscheid (1070 m) okolo památníku obětem hor u Karl-Ludwig-Haus (1804 m) na nejvyšší vrchol Raxalpe Heukuppe (2007 m). Sestup přes chatu Waxriegelhaus (1361 m) do sedla Preiner Gscheid (1070 m). (6 hod, ↑ 900 m, ↓ 900 m)
  • 3. den: Z údolí Höllental (535 m) lanovkou na horní stanici Rax-Seilbahn (1547 m), náhorní plošinou Raxalpe k vrcholovému kříži stěny Preiner Wand (1783 m) a přes vyhlídkový vrchol Jakobskogel (1734 m) na horskou chatu Ottohaus (1650 m) (5 hod, ↑ 400 m, ↓ 400 m). Sjezd lanovkou na parkoviště k našim autům a odjezd zpět do ČR kolem 16 hod.

Ubytování

2x na chatě Weichtalhaus. Spí se na patrových postelích ve společné noclehárně, nutné je mít s sebou vlastní spacák, přezůvky a ručník. Na chatě je restaurace, pitná voda, WC a sprcha. V zimním období na chatě nelze platit kartou, ale pouze v hotovosti.

Stravování

V ceně zájezdu je 2x základní snídaně na chatě (pečivo, máslo, marmeláda, sýr, uzenina). Doporučujeme si zde koupit i večeře. Polévky stojí od 5 €, hlavní jídlo od 10 €, večeře o 3 chodech 18 €. Během túr je možné se částečně občerstvit na horských chatách, svačiny v podobě rychlé energie je však vhodné mít s sebou již z domova.

Další informace k zájezdu

Doprava:
1) Vlastní doprava. Sraz je první den zájezdu u chaty Weichtalhaus v 19 hod.

2) Naším mikrobusem s průvodci za příplatek za dopravu. Odjezd z Brna bude první den zájezdu kolem 16 hod.

Nástupní místa (v případě dopravy mikrobusem): Brno, Mikulov

V poznámce do přihlášky uveďte, o kterou variantu máte zájem.

Nutná výbava: Sněžnice se zvedací patou a drapáky, turistické teleskopické hole (sněhové kotouče výhodou), lavinový set (lavinový vyhledávač - pípák, sonda, lopata). Průvodce bude vybaven lavinovým vyhledávačem (pípákem), sondou a lopatou, toto vybavení je nutné i pro všechny účastníky zájezdu. Sněžnice a lavinovou výbavu vám můžeme zapůjčit z naší půjčovny.

Podrobněji: doplňující informace k zájezdu (náročnost, počasí, mapy, vybavení)

  • 16.02.2024 - 18.02.2024
  • 3 dny
  • Číslo: 127
  • 4 900 Kč
  • Rezervace

Video Raxy na sněžnicích z roku 2019 natočil Petr Brinček:


Raxalpe na sněžnicích

Raxalpe na sněžnicích

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Malá Fatra - přechod na sněžnicích

Zimní přechod hřebene Malé Fatry se spaním na chatách

Silvestr v Krkonoších na sněžnicích

Výlety na sněžnicích a silvestrovská oslava v srdci Krkonoš

Malá Fatra - kurz pohybu na sněžnicích

Sněžnicové výlety v okolí Vrátné Doliny a Rozsutce

Jeseníky - kurz pohybu na sněžnicích

Nenáročné sněžnicové výlety v Jeseníkách v oblasti Šeráku a Keprníku

Dachstein - přechod na sněžnicích

Zimní přechod se spaním na chatách i pro začátečníky