Raxalpe na sněžnicích

Zimní turistika v nejbližších dvoutisícovkách

Prožijte víkend nedaleko Vídně v království bílých vápencových stěn a sněhem pokrytých plání alpského pohoří Raxalpe, které prozkoumáme při zimních túrách na sněžnicích. Vystoupíme na nejvyšší vrchol pohoří Heukuppe (2007 m) i vrchol stěny Preiner Wand (1783 m) a zažijeme příjemnou atmosféru horských chat. Čeká nás také jízda první kabinovou lanovkou v Rakousku, díky které ušetříme nastoupané výškové metry a dostaneme se blíže k zasněženým vrcholkům hor.

Čekají nás túry v délce 5-6 hodin s převýšením v rozmezí 400-900 m (náročnost podrobněji). Pohybovat se budeme po zimních horských trasách. Na své si zde přijdou nejen turisté, kteří mají se zimní turistikou zkušenosti, ale i ti z vás, kteří s túrami na sněžnicích teprve začínají. Nocovat budeme v rodinném podniku Gasthof Kobald, kde nám připraví i snídaně. Velikost skupiny bývá obvykle do 15 osob.

Program zájezdu

  • 1. den: Sraz účastníků v 19 hod u Gasthof Kobald, v Reichenau an der Rax. Úvodní přednáška zaměřená na chůzi na sněžnicích a pohyb v zimních horách.
  • 2. den: Ze sedla Preiner Gscheid (1070 m) okolo památníku obětem hor u Karl-Ludwig-Haus (1804 m) na nejvyšší vrchol Raxalpe Heukuppe (2007 m). Sestup přes chatu Waxriegelhaus (1361 m) do sedla Preiner Gscheid (1070 m). (6 hod, ↑ 900 m, ↓ 900 m)
  • 3. den: Z údolí Höllental (535 m) lanovkou na horní stanici Rax-Seilbahn (1547 m), náhorní plošinou Raxalpe k vrcholovému kříži stěny Preiner Wand (1783 m) a přes vyhlídkový vrchol Jakobskogel (1734 m) na horskou chatu Ottohaus (1650 m) (5 hod, ↑ 400 m, ↓ 400 m). Sjezd lanovkou na parkoviště k našim autům. V případě nepříznivého počasí v Raxalpe túra v masivu Stuhlecku (1782 m). Odjezd zpět do ČR kolem 16 hod.

Ubytování

2x v rodinném podniku Gasthof Kobald. Spí se ve 2 až 4lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. K dispozici je zde restaurace s barem. Pokoje doobsazujeme do jejich plné kapacity ostatními spolucestujícími.

Stravování

V ceně zájezdu je 2x snídaně formou bufetu (pečivo, máslo, pomazánka, marmeláda, sýry, uzeniny, müsli, džus, káva, čaj). Doporučujeme zakoupit si zde i večeře o 3 chodech za cca 19 €. Během túr je možné se částečně občerstvit na horských chatách, svačiny v podobě rychlé energie je však vhodné mít s sebou již z domova.

Další informace k zájezdu

Doprava:
1) Vlastní doprava. Sraz je první den zájezdu u Gasthof Kobald v Reichenau an der Rax v 19 hod.

2) Naším mikrobusem s průvodci za příplatek za dopravu. Odjezd z Brna bude první den zájezdu kolem 16 hod.

Nástupní místa (v případě dopravy mikrobusem): Brno, Mikulov

Do přihlášky prosím uveďte, o kterou variantu máte zájem.

Nutná výbava: sněžnice se zvedací patou a drapáky, turistické teleskopické hole se sněhovými kotouči, lavinový set (lavinový vyhledávač - pípák, sonda, lopata). Sněžnice a lavinovou výbavu vám můžeme zapůjčit z naší půjčovny.

Podrobněji: doplňující informace k zájezdu (náročnost, počasí, mapy, vybavení)

Video Raxy na sněžnicích z roku 2019 natočil Petr Brinček:


Raxalpe na sněžnicích

Raxalpe na sněžnicích