Krkonoše - zimní přechod

Sněžnicový přechod hřebene Krkonoš a výstup na Sněžku

Krkonoše, domov bájného pána hor Krakonoše, jsou národním parkem a zároveň nejvyšším pohořím České republiky. Budeme se pohybovat v zasněžené krajině plné dlouhých hřebenů, zamrzlých říček a vodopádů, horských luk, plání, hlubokých lesů a neprostupné kosodřeviny.

Sněžnicový přechod hřebene Krkonoš patří k nezapomenutelným zážitkům a může být dobrou přípravou pro náročnější akce v zimních horách. Půjdeme po místní nejstarší turistické Harrachovské cestě, prohlédneme si 140 m vysoký Pančavský vodopád a vystoupáme na 1603 m vysokou Sněžku, nejvyšší vrchol České republiky. Během přechodu půjdeme s malým batůžkem a ubytováni budeme na horských chatách ve společných noclehárnách. Velikost skupiny bývá obvykle 6-12 osob.

Program zájezdu

  • 1. den: Sraz účastníků kolem 12 hod ve Špindlerově Mlýně (718 m). Výstup po nejstarší krkonošské turistické Harrachovské cestě, Labským dolem s výhledem na Pančavskou jámu a vodopád až k Labskému vodopádu. Ubytování na Brádlerových boudách (1150 m). (5 hod, ↔ 11 km, ↑ 750 m, ↓ 300 m)
  • 2. den: Výstup kolem Martinovy boudy do Sedla nad Martinovkou. Přes vyhlídky na Mužských a Dívčích kamenech a kolem bývalé Petrovy boudy až na Špindlerovu boudu. Cestou k nepřehlédnutelné skále Polední kámen, daleké výhledy na hřebeny a údolí Krkonoš. Sestup k horské chatě Strzecha Akademicka (1250 m) na polské straně. (7 hod, ↔ 14 km, ↑ 850 m, ↓ 750 m)
  • 3. den: Okolo horské chaty Slezský dům (1400 m) výstup na Sněžku (1603 m). Návštěva České poštovny a následný sestup přes Luční Boudu (1410 m) a Výrovku (1356 m) do Špindlerova Mlýna (718 m). (8 hod, ↔ 18 km, ↑ 700 m, ↓ 1250 m)

Ubytování

1x na horské chatě Brádlerovy boudy a 1x na horské chatě Strzecha Akademicka. Spát budeme ve společných noclehárnách ve vlastním lehkém spacáku. Sprchy a WC jsou společné na chodbě.

Stravování

V ceně ubytování je místní snídaně, kterou dostaneme 2. a 3. den. Na obědy a večeře budeme využívat pohostinnosti restaurací a horských chat, jinak se předpokládá vlastní strava z dovezených potravin.

Další informace k zájezdu

Doprava:
1) Vlastní doprava. Sraz je ve 12.15 hod ve Špindlerově Mlýně na parkoviště P2 u autobusového nádraží a lanovky na Hromovku, kde je možné bezplatné parkování.

2) Naším mikrobusem s průvodci za příplatek 500 Kč/os. Odjezd z Brna bude v cca 7 hod.

V poznámce do přihlášky uveďte, o kterou variantu máte zájem.

Nástupní místa: Do našeho mikrobusu je možné nastoupit na trase Brno - Svitavy - Litomyšl - Hradec Králové - Trutnov - Vrchlabí. Na nástupním místě se s námi prosím domluvte dopředu. V případě vlastní dopravy je sraz ve Špindlerově Mlýně.

Nutná výbava: Sněžnice se zvedací patou a drapáky, turistické teleskopické hole (sněhové kotouče výhodou), batoh o objemu 35-40 l a kvalitní čelovka s náhradními bateriemi. Průvodce bude vybaven lavinovým vyhledávačem (pípákem), sondou a lopatou, toto vybavení doporučujeme i všem účastníkům zájezdu. Sněžnice a lavinovou výbavu vám můžeme zapůjčit z naší půjčovny.

Podrobněji: doplňující informace k zájezdu (náročnost, počasí, mapy, vybavení, pojištění atd.)

Krkonoše - zimní přechod

Krkonoše - zimní přechod

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Malá Fatra – přechod na sněžnicích

Zimní přechod hřebene Malé Fatry se spaním na chatách

Silvestr v Bosně a Hercegovině na sněžnicích

Sněžnicové túry v pohoří Bjelašnica a Visočica nedaleko Sarajeva

Bosna a Hercegovina na sněžnicích

Sněžnicové túry v pohoří Bjelašnica a Visočica nedaleko Sarajeva

Nízké Tatry - přechod na sněžnicích

Sněžnicový přechod Ďumbierských Tater po chatách (Slovensko)

Dachstein - přechod na sněžnicích

Zimní přechod se spaním na chatách i pro začátečníky