Ferratový kurz - okolí Děčína a Ústí nad Labem

Kurz pohybu po zajištěných cestách

Ferratový kurz - výborný začátek pro náročnější ferratové akce

V blízkosti Děčína a Ústí nad Labem, tedy na kontaktu pískovcového Českosaského Švýcarska a čedičového Českého středohoří, bylo v posledních letech vybudováno mnoho skalních zajištěných cest vhodných pro úplné začátečníky, kteří se s tímto adrenalinovým, ale přitom bezpečným trávením volného času, chtějí seznámit. Náš kurz je určen začátečníkům i lidem, kteří již mají nějaké zkušenosti, ale zároveň se chtějí o ferratách dozvědět více. Během jednoho víkendu se seznámíme s bezpečnostními zásadami pohybu po zajištěných skalních cestách (tzv. via ferrata, klettersteig) a každý budeme mít jedinečnou možnost otestovat své schopnosti a dovednosti.

Zkušení instruktoři nás nejprve naučí správně používat výstroj a výzbroj potřebnou ke zdolávání zajištěných cest. Teoreticky a následně i prakticky nás připraví k výstupu. Během kurzu si budeme moci postupně vyzkoušet několik zajištěných cest rozdílné obtížnosti. Akce je určena pro max. 8 účastníků. Na každých 8 účastníků je přidělen jeden zkušený a kvalifikovaný instruktor, který se nám bude po celou dobu věnovat. Zájezdu se mohou zúčastnit také děti od 12 let v doprovodu zákonného zástupce. Podmínkou je minimální výška 150 cm a odpovídající fyzická a pohybová zdatnost.

Náročnost zajištěných cest na této akci je A až D. Spát budeme v penzionu a do terénu budeme vyrážet nalehko. Pro výstup po tzv. via ferratách - cestách zajištěných ocelovými lany, případně i žebříky - musíte mít povinné vybavení na zajištěné cesty (sedací + prsní úvazek, jistící set via ferrata, horolezeckou helmu). Zapůjčení tohoto vybavení je zahrnuto v ceně a bude vám předáno po příjezdu na místo. Velikost zapůjčeného vybavení je univerzální (rozsah na postavu cca 40-120 kg). Pokud máte vybavení vlastní, vezměte si je s sebou.

Program zájezdu

 • 1. den: Sraz účastníků ráno kolem 9 hod na parkovišti u hlavního nádraží Ústí nad Labem. Po seznámení se a rozdání vybavení přejezd vlastními auty k obci Mírkov. Na deseti krátkých cvičných ferratách Poustevna obtížnosti (A-C) seznámení se správným používáním vybavení a s bezpečnostními pravidly pohybu. Poté přejezd k vrchu Blansko (545 m) se stejnojmennou zříceninou a ferratou obtížnosti (B). Přesun na ubytování. (7 hod, ↑ 300 m, ↓ 300 m)
 • 2. den: Na severním okraji Děčína na pískovcové Pastýřské stěně nás čeká 16 ferrat s obtížností (B-E), kde si na své přijde určitě každý (7 hod, ↑ 400 m, ↓ 400 m). Ukončení kurzu a odjezd kolem 17 hod.

Ubytování

V penzionu v blízkosti Děčína ve 2‒4lůžkových pokojích se sociálním zařízením.

Pokoje doobsazujeme do plné kapacity ostatními spolucestujícími.

Stravování

V ceně je zahrnuta snídaně 2. den. Jídlo na svačiny a obědy během dne je vhodné mít s sebou v batůžku. V penzionu, kde budeme ubytovaní, je restaurace.

 • 18.06.2022 - 19.06.2022
 • 2 dny
 • Číslo: 850
 • 3 400 Kč
 • Rezervace
 • 06.08.2022 - 07.08.2022
 • 2 dny
 • Číslo: 8502
 • 3 400 Kč
 • Rezervace

Ferratový kurz - okolí Děčína a Ústí nad Labem

Ferratový kurz - okolí Děčína a Ústí nad Labem

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Ferraty Solné komory pro začátečníky

Lehké ferraty v jezerním království v oblasti Dachsteinu

Ferratový kurz - Raxalpe

Škola via ferrata - kurz pohybu po zajištěných cestách (Rakousko)

Ferraty v severních Čechách pro začátečníky

Lehké ferraty na pomezí Českého středohoří a Českosaského Švýcarska