Ligurie - turistika na Italské riviéře

Finale Ligure, Italská riviéra, NP Cinque Terre, moře, víno a Monako

Pojeďte s námi poznat jeden z nejmenších italských krajů, Ligurii, sevřenou ze severozápadu Alpami a ze severovýchodu Apeninami. Oblast historicky spjatou s Janovskou republikou, oblast slavné Italské riviéry. Společně budeme objevovat jedinečná místa, jako je Národní park Cinque Terre (UNESCO), festivalové San Remo, městečko duchů Bussana Vechia. Mimo to navštívíme i rozlehlý krasový jeskynní komplex Grotte di Toirano. V průběhu zájezdu navštívíme také knížectví Monako.

Naše túry budou rozmanitého charakteru. Dechberoucími výhledy na moře se budeme kochat při hřebenové túře zakončené v městečku Zucarello. Přímo podél krásného členitého pobřeží vysoko nad mořem se vydáme přes skalnaté štíty turistickými stezkami z Varrigoti do vesničky Noli. Navštívíme také známou jeskyni Grotto di Falsari vypadající jako okno do moře skrze skály. Otevřou se nám výhledy přímo do údolí Finale Ligure, kde se nachází rozlehlá vinařství. Bydlení na okraji Finale Ligure nám dá možnost se každý den zajít vykoupat do moře, zkoušet místní speciality nebo objevovat chutě vín z přilehlých vinařství.

Čeká nás turistika v nejkrásnějších místech oblasti Finale Ligure. Během našeho pobytu se budeme pohybovat převážně po nezpevněných cestách. Túry nám zaberou v průměru 5-7 hodin, s denním převýšením cca 300-950 m (náročnost podrobněji). Projdeme trasy s výhledy na moře, místní městečka a zajímavosti, nevynecháme ani vnitrozemí. Některé z túr lze prodloužit nebo naopak zkrátit či udělat si vlastní program. Ve skupině bývá obvykle 10-25 osob. Ubytováni budeme v kempu asi 800 m od pláže ve vlastních stanech nebo mobilhomech a dostaneme polopenzi z naší polní kuchyně. Dopravu a ubytování máme společnou s cyklistickým programem Italská Ligurie na kole.

Program zájezdu

 • 1. den: Předpokládaný odjezd okolo 17 hod z Brna přes Prahu a Plzeň, noční přejezd Německa a Itálie.
 • 2. den: Příjezd do Finale Ligure, ubytování a prohlídka města. Historické centrum s hradem Castelfranco, barokní kostel San Giovani Battista a impozantní Vítězný oblouk, poklidná promenáda, ochutnání první italské pizzy a italské kávy. Koupání v moři. Možnost výšlapu na nedaleký vrchol Monte Caprazoppa (291 m) s výhledy na moře a okolí. (2-3 hod, ↑ 300 m, ↓  280 m)
 • 3. den: Prohlídka rozlehlých vápencových jeskyní Toirano. Ze stejnojmenného městečka hřebenovou vyhlídkovou túrou do malebné vesničky Zuccarello přes vrcholy Monte Sopra Toirano (621 m) a Monte Acuto (748 m), s návštěvou vyhlídky z kostela Santuario di Monte Croce a přes vojenskou pevnost Poggio Grande (813 m). (6-7 hod, ↑ 950 m, ↓ 950 m)
 • 4. den: Celodenní návštěva NP Cinque Terre (UNESCO): Putování po pěti vesničkách Monterosso al Mare, Vernazza, Corniglia, Manarola, a Riomaggiore vystavěných terasovitě na skalních útesech, dechberoucí výhledy.
 • 5. den: Trasou Via della Costa do strašidelného města umělců Bussana Vechchia. Po prohlídce do San Rema, kde můžeme na závěr dne vyzkoušet místní pláže a poznat krásy tohoto festivalového města. (4-5 hod, ↑ 200 m, ↓ 350 m)
 • 6. den: Z městečka Varrigoti podél členitého pobřeží vysoko nad mořem přes zříceniny místních pevnůstek, přes Monte Capo Noli (276 m), jeskyni Grotto di Falsari do Noli. Zpět do Varrigotti okružní turistickou cestou s výhledy. (6-7 hod, ↑ 750 m, ↓ 750 m)
 • 7. den: Celodenní návštěva městského státu Monako: Oceánografické muzeum, Knížecí palác, kasina, prohlídka hradu, návštěva restaurací a kaváren.
 • 8. den: Z Arenzana tůra přes vyhlídku Punta Goetta (300 m) s následným výstupem na Bricco Veneta (780 m) a Monte Tardia (928 m). Po pozvolna klesající hřebenovce návrat do Arenzana přes Cima di Mezzo (565 m) a Bric del Venetto (530 m). (6-7 hod, ↑ 800 m, ↓ 800 m)
 • 9. den: Okruh kolem Finale Ligure přes vrchol Bric della Croce (398 m), krasovou oblastí s výhledy na město, návštěva opuštěných jeskynní. Možnost návštěvy pevnosti a zakončení dne v historické vesnici Finalborgo (6-7 hod, ↑ 550 m, ↓ 550 m). Večerní odjezd zpět do ČR.
 • 10. den: Přejezd Itálie a Rakouska, příjezd přes Plzeň a Prahu do Brna v dopoledních hodinách.

Ubytování a nocování

7x v kempu Tahiti ve vlastních stanech nebo za příplatek 2500 Kč/os. v mobilhomech. Mobilhome je chatkový apartmán určený pro 4 osoby se 2 oddělenými 2lůžkovými ložnicemi a společnou obytnou místností. Jeho součástí je vybavená kuchyně, WC a sprchový kout. Před mobilhomem je možnost venkovního posezení. V pokojích je jedna velká manželská postel nebo dvě samostatné. Je zapotřebí si vzít vlastní kompletní povlečení (tzn. prostěradlo, povlak na polštář a na přikrývku). Mobilhomy doobsazujeme do plné kapacity ostatními spolucestujícími. Kemp je standardně vybaven a nabízí všechny potřebné služby, wifi je zdarma.

Stravování

Dostanete polopenzi z naší polní kuchyně. Polopenze začíná 2. den večeří a končí 9. den snídaní. Součástí kempu je i restaurace a bar. Kemp leží asi 800 m od pláže v blízkosti centra se spoustou kaváren, pizzerií, obchodů a restaurací.

Ligurie - turistika na Italské riviéře

Ligurie - turistika na Italské riviéře

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Lago di Garda

Horská turistika v okolí největšího italského jezera (Dolomity)

Hory a moře Korsiky

Perla středomoří - turistika a koupání

Sardinie - pohodová turistika

Nenáročné výlety po pobřeží i vnitrozemím (Itálie)

Lombardie - turistika u Lago di Como

Panoramatická turistika kolem horského jezera (Itálie)

Chorvatské národní parky na kole

Skalní města, vodopády, soutěsky a ostrovy Dalmácie

Istrie - pohodová turistika

Historická města, romantické pláže, průzračné moře, zelené hory