Sardinie - pohodová turistika

Nenáročné výlety po pobřeží i vnitrozemím (Itálie)

Sardinie je jižní italská sestra francouzské Korsiky, zcela odlišná od navštěvovanější Sicílie. Je známá svými kouzelnými zátokami, průzračnou tyrkysově smaragdovou vodou a překrásnými písečnými plážemi připomínajícími Karibik. Vnitrozemí se dá díky odhaleným pozůstatkům dávných civilizací nazvat muzeem pod širým nebem. Prozkoumáme tajemné nuragy i pohádková středověká městečka. Podíváme se do žulových pohoří, která svými tvary vytvořenými erozí připomínají bájná stvoření a zvířata. Budeme mít i možnost ochutnat pověstné místní sýry a vína. Ubytování v kempu je jen pár kroků od pláže, dovolenou tedy můžete strávit i příjemným lenošením u moře, šnorchlováním a koupáním.

Na své si přijdou všichni, kteří mají rádi aktivní odpočinek a zároveň rádi relaxují na plážích. Na túrách strávíme denně nejčastěji okolo 5 hodin s převýšením nejčastěji okolo 450 m. Kterýkoliv den je možné vynechat a udělat si volný den s vlastním programem. Ubytováni budeme v kempu u moře v zařízených mobilhomech a dostaneme polopenzi z naší polní kuchyně. Doprava a ubytování jsou společné s cyklistickým zájezdem Sardinie na kole.

Program zájezdu

 • 1. den: Předpokládaný odjezd v odpoledních hodinách z Brna, noční přejezd přes Rakousko do Itálie.*
 • 2. den: Trajekt do Golfo Aranci (termín 486 do Olbie). Přejezd autobusem do kempu v severní části ostrova u města Cannigione a relaxace na mořských plážích přímo v kempu.*
 • 3. den: Santa Teresa di Gallura: Prohlídka městečka, místních trhů a obranné věže Longosardo postavené Španěly v 16. století. Výlet k mysu Capo Testa, výhledy na Korsiku, možnost návštěvy archeologického naleziště Lu Brandali. Koupání na plážích Capo Testa. (6 hod, ↑ 350 m, ↓ 350 m)
 • 4. den: Nuraghe Majori a přilehlé přírodní stezky u středověkého Tempio Pausania. Národní park Monte Limbara, žulové útvary a výhledy na Monte Biancu (1150 m), Passo Diliconchi (1108 m) nebo Punta Batestreri (1359 m). Prohlídka dříve obývaných jeskyní. (5 hod, ↑ 550 m, ↓ 550 m)
 • 5. den: Odpočinkový den: Lodí kolem souostroví La Maddalena s koupáním na nádherných plážích. Skalní útvary, mj. i známá Capo d'Orso připomínající medvěda.
 • 6. den: Návštěva skalního útvaru Roccia dell'Elefante. Městečko Castelsardo - prohlídka pohádkového hradu postaveného na mohutných skalách nad mořem, úžasné výhledy na město i na přilehlé ostrovy. Návštěva mariny, odpočinek na písečných plážích, možnost koupání v moři.
 • 7. den: Z městečka Siniscola strašidelným lesem výstup na vrchol Monte Cuppeti (1029 m) s výhledy na moře a masiv Monte Albo. Návrat kolem poutního kostela a salaše zpět do Siniscoly. (7-8 hod, ↑  950 m, ↓  950 m)
 • 8.den: Výstup na Monte Moro (422 m) s výhledem na okolní ostrovy vč. souostroví La Maddalena. Cestou poměrně zachovalý nurag a v závěru sestup lesem do Porto Cervo. Prohlídka přístavu a místních obchůdků, možnost oběda v některé z mnoha restaurací (5 hod, ↑ 350 m, ↓ 450 m). Termín 486 navíc přejezd autobusem do Olbie, možnost večeře nebo večerní prohlídky města, noční trajekt do Livorna.
 • 9. den: Přejezd autobusem do Golfo Aranci, trajekt do Livorna, noční přejezd přes Itálii a Rakousko do ČR. Termín 486 denní přejezd přes Itálii a Rakousko do ČR v pozdních večerních hodinách.*
 • 10. den: Návrat do Brna v dopoledních hodinách (neplatí pro termín 486).*

(*) Poznámka: Program na tento den může být v průběhu sezóny upraven v závislosti na konkrétním trajektu, kterým pojedeme.

Ubytování a nocování

7x (termín 486 6x) ve 4* kempu Isuledda v mobilhomech. Mobilhome je menší chatkový apartmán určený pro 4 osoby se 2 oddělenými 2lůžkovými ložnicemi a společnou obytnou místností. Jeho součástí je také plně vybavená kuchyně, WC a sprchový kout. Před mobilhomem je možnost venkovního posezení. V jednom pokoji je manželská postel a ve druhém dvě samostatné. K vybavení mobilhomů patří polštáře, přikrývky i povlečení. V kuchyňkách je k dispozici běžné nádobí, lednička, mikrovlnka a kávovar. Závěrečný úklid mobilhomů si provádí každý sám. Mobilhomy doobsazujeme do plné kapacity ostatními spolucestujícími.
Nabízíme i možnost nocování ve vlastním stanu se slevou 1500 Kč. Svůj zájem o spaní ve stanu prosím uveďte již v přihlášce. Kemp je dobře vybaven a nabízí všechny potřebné služby, wifi a klimatizace je za poplatek. Termín 486 na cestě zpět pojede nočním trajektem (cca 9 hod plavby), kde budeme spát ve 4lůžkových kajutách.

Stravování

Dostanete polopenzi z naší polní kuchyně. Polopenze začíná 2. den večeří a končí 9. den snídaní (u termínu 486 končí 8. den snídaní). Přímo v kempu je mj. restaurace, kavárna, bar a malý obchod. Větší supermarket se nachází v docházkové vzdálenosti od kempu. Ceny jsou jen o málo vyšší než u nás, v restauracích je asi 2x dráž.

 • 02.06.2023 - 11.06.2023
 • 10 dní
 • Číslo: 4862
 • 20 800 Kč
 • Rezervace
 • 22.09.2023 - 01.10.2023
 • 10 dní
 • Číslo: 4865
 • 19 100 Kč
 • Rezervace

Sardinie - pohodová turistika

Sardinie - pohodová turistika

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Korsika - pohodová turistika

Perla středomoří - přírodní krásy, hory, moře, kaskády a tůně

Madeira - horská turistika

Perla Atlantiku, ostrov věčného jara (Portugalsko)

Hory a moře Korsiky

Perla středomoří - turistika a koupání

Kréta - pohodová turistika

Největším řeckým ostrovem s ohromující rozmanitostí, mýty a legendami

Národní parky, hory a moře Chorvatska

Pohodová turistika přes skalní města, vodopády a ostrovy Dalmácie

Istrie - pohodová turistika

Historická města, romantické pláže, průzračné moře, zelené hory