Sardinie - pohodová turistika

Nenáročné výlety po pobřeží i vnitrozemím (Itálie)

Sardinie je jižní italská sestra francouzské Korsiky, zcela odlišná od navštěvovanější Sicílie. Je známá svými kouzelnými zátokami, průzračnou tyrkysově smaragdovou vodou a překrásnými písečnými plážemi připomínajícími Karibik. Vnitrozemí se dá díky odhaleným pozůstatkům dávných civilizací nazvat muzeem pod širým nebem. Prozkoumáme tajemné nuragy i pohádková středověká městečka. Podíváme se do žulových pohoří, která svými tvary vytvořenými erozí připomínají bájná stvoření a zvířata. Budeme mít i možnost ochutnat pověstné místní sýry a vína. V rámci zájezdu si i odpočineme díky prohlídce krásného města Castelsardo nebo výletu lodí kolem souostroví La Maddalena. Ubytování v kempu je jen pár kroků od pláže, dovolenou tedy můžete strávit i příjemným lenošením u moře, šnorchlováním a koupáním.

Na své si přijdou všichni, kteří mají rádi aktivní odpočinek a zároveň rádi relaxují na plážích. Na túrách strávíme denně nejčastěji okolo 5 hodin s převýšením nejčastěji okolo 450 m (náročnost podrobněji). Kterýkoliv den je možné vynechat a udělat si volný den s vlastním programem. Ubytováni budeme v kempu u moře v zařízených mobilhomech a dostaneme polopenzi z naší polní kuchyně. Doprava a ubytování jsou společné s cyklistickým zájezdem Sardinie na kole.

Program zájezdu

 • 1. den: Předpokládaný odjezd v odpoledních hodinách z Brna (bude upřesněno v závěrečných informacích), noční přejezd přes Rakousko do Itálie.*
 • 2. den: Trajekt do Olbie. Přejezd autobusem do kempu v severní části ostrova u města Cannigione a relaxace na mořských plážích přímo v kempu.*
 • 3. den: Santa Teresa di Gallura: Výlet k mysu Capo Testa, kolem žulových útvarů různých tvarů až k majáku s úžasnými výhledy, koupání na plážích. Prohlídka městečka a obranné věže Longosardo postavené Španěly v 16. století, výhledy na Korsiku s přístavem Bonifacio. (6 hod, ↑ 350 m, ↓ 350 m)
 • 4. den: Prohlídka Nuraghe Majori a přilehlé přírodní stezky u středověkého Tempio Pausania. Národní park Monte Limbara, žulové útvary a výhledy na Monte Biancu (1150 m), Passo Diliconchi (1108 m) nebo Punta Batestreri (1359 m). Prohlídka dříve obývaných jeskyní. (5 hod, ↑ 550 m, ↓ 550 m)
 • 5. den: Odpočinkový den: Lodí kolem souostroví La Maddalena s koupáním na nádherných plážích. Skalní útvary, mj. i známá Capo d'Orso připomínající medvěda.
 • 6. den: Z městečka Siniscola strašidelným lesem výstup na vrchol Monte Cuppeti (1029 m) s výhledy na moře a masiv Monte Albo. Návrat kolem poutního kostela a salaše zpět do Siniscoly. (7-8 hod, ↑  950 m, ↓  950 m)
 • 7. den: Koupání v přírodních termálních pramenech s možností výstupu na Castel Doria (2,5 hod, ↑  250 m, ↓  250 m). Návštěva skalního útvaru Roccia dell'Elefante. Městečko Castelsardo - prohlídka pohádkového hradu postaveného na mohutných skalách nad mořem, úžasné výhledy na město i na přilehlé ostrovy. Návštěva mariny, odpočinek na písečných plážích, možnost koupání v moři.
 • 8.den: Výstup na Monte Moro (422 m) s výhledem na okolní ostrovy vč. souostroví La Maddalena. Cestou poměrně zachovalý nurag a v závěru sestup lesem do Porto Cervo. Prohlídka přístavu a místních obchůdků, možnost nákupů. (5 hod, ↑ 350 m, ↓ 450 m)
 • 9. den: Přejezd autobusem do Olbie, trajekt do Livorna, noční přejezd přes Itálii a Rakousko do ČR.
 • 10. den: Návrat do Brna v dopoledních hodinách. *

(*) Poznámka: Program na tento den může být v průběhu sezóny upraven v závislosti na konkrétním trajektu, kterým pojedeme.

Ubytování a nocování

7x ve 4* kempu Isuledda v mobilhomech. Mobilhome je menší chatkový apartmán určený pro 4 osoby se 2 oddělenými 2lůžkovými ložnicemi a společnou obytnou místností. Jeho součástí je také plně vybavená kuchyně, WC a sprchový kout. Před mobilhomem je možnost venkovního posezení. V jednom pokoji je manželská postel a ve druhém dvě samostatné. K vybavení mobilhomů patří polštáře, přikrývky i povlečení. V kuchyňkách je k dispozici běžné nádobí, lednička a plynový sporák. Závěrečný úklid mobilhomů si provádí každý sám. Mobilhomy doobsazujeme do plné kapacity ostatními spolucestujícími.
Nabízíme i možnost nocování ve vlastním stanu se slevou 1500 Kč. Svůj zájem o spaní ve stanu prosím uveďte již v přihlášce. Kemp je dobře vybaven a nabízí všechny potřebné služby, wifi a klimatizace je za poplatek.

Stravování

Dostanete polopenzi z naší polní kuchyně. Polopenze začíná 2. den večeří a končí 9. den snídaní (první večeře bude z důvodu pozdějšího připlutí trajektu nahrazena studeným balíčkem). Přímo v kempu je mj. restaurace, kavárna, bar a malý obchod. Větší supermarket se nachází v docházkové vzdálenosti od kempu. Ceny jsou jen o málo vyšší než u nás, v restauracích je asi 2x dráž.

Sardinie - pohodová turistika

Sardinie - pohodová turistika

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Hory a moře Korsiky

Perla středomoří - turistika a koupání

Národní parky, hory a moře Chorvatska

Pohodová turistika přes skalní města, vodopády a ostrovy Dalmácie

Ligurie - turistika na Italské riviéře

Finale Ligure, Italská riviéra, NP Cinque Terre, moře, víno a Monako

Provence pěšky i na kole

Nenáročná turistika a cyklistika v kraji vína a levandule