Sardinie - pohodová turistika

Nenáročné výlety po pobřeží i vnitrozemím (Itálie)

Sardinie je jižní italská sestra francouzské Korsiky, zcela odlišná od navštěvovanější Sicílie. Je známá svými kouzelnými zátokami, průzračnou tyrkysově smaragdovou vodou a překrásnými písečnými plážemi připomínajícími Karibik. Vnitrozemí se dá díky odhaleným pozůstatkům dávných civilizací nazvat muzeem pod širým nebem. Prozkoumáme tajemné nuragy i pohádková středověká městečka. Podíváme se do žulových pohoří, která svými tvary vytvořenými erozí připomínají bájná stvoření a zvířata. Budeme mít i možnost ochutnat pověstné místní sýry a vína. Ubytování v kempu je jen pár kroků od pláže, dovolenou tedy můžete strávit i příjemným lenošením u moře, šnorchlováním a koupáním.

Na své si přijdou všichni, kteří mají rádi aktivní odpočinek a zároveň rádi relaxují na plážích. Na túrách strávíme denně nejčastěji okolo 5 hodin s převýšením nejčastěji okolo 350 m. Kterýkoliv den je možné vynechat a udělat si volný den s vlastním programem. Bydlet budeme v kempu ve vlastních stanech nebo mobilhomech a dostaneme polopenzi z naší polní kuchyně. Doprava a ubytování jsou společné s cyklistickým zájezdem Sardinie na kole.

Aktuálně - vstup do Itálie: vstup je povolen všem bez jakýchkoli dokladů o testech či očkování (mzv.cz). Návrat do ČR: návrat odkudkoli je pro všechny bez jakýchkoli podmínek, tak jak tomu bylo před Covidem.

Program zájezdu

 • 1. den: Předpokládaný odjezd v odpoledních hodinách z Brna, noční přejezd přes Rakousko do Itálie.*
 • 2. den: Trajekt do Golfo Aranci. Přejezd autobusem do kempu v severní části ostrova u města Cannigione a relaxace na mořských plážích přímo v kempu.*
 • 3. den: Santa Teresa di Gallura: Prohlídka městečka, místních trhů a obranné věže Longosardo postavené Španěly v 16. století. Výlet k mysu Capo Testa, výhledy na Korsiku, možnost návštěvy archeologického naleziště Lu Brandali. Koupání na plážích Capo Testa. (5 hod, ↑ 350 m, ↓ 350 m)
 • 4. den: Nuraghe Majori a přilehlé přírodní stezky u středověkého Tempio Pausania. Národní park Monte Limbara, žulové útvary a výhledy na Monte Biancu (1150 m), Passo Diliconchi (1108 m) nebo Punta Batestreri (1359 m). Prohlídka dříve obývaných jeskyní. (5 hod, ↑ 400 m, ↓ 400 m)
 • 5. den: Odpočinkový den: Lodí kolem souostroví La Maddalena s koupáním na nádherných plážích. Skalní útvary, mj. i známá Capo d'Orso připomínající medvěda.
 • 6. den: Návštěva skalního útvaru Roccia dell'Elefante. Městečko Castelsardo - prohlídka pohádkového hradu postaveného na mohutných skalách nad mořem, úžasné výhledy na město i na přilehlé ostrovy. Návštěva mariny, odpočinek na písečných plážích a koupání v moři. (5 hod, ↑ 250 m, ↓ 250 m)
 • 7. den: Z městečka Siniscola strašidelným lesem pod Monte Cuppeti (1029 m) s výhledy na moře a masiv Monte Albo. Návrat kolem poutního kostela a salaše zpět do Siniscoly. (7 hod, ↑  1050 m, ↓  1050 m)
 • 8.den: Výstup na Monte Moro (422 m) s výhledem na okolní ostrovy vč. souostroví La Maddalena. Cestou poměrně zachovalý nurag a v závěru sestup lesem do Porto Cervo. Prohlídka přístavu a místních obchůdků, možnost oběda v některé z mnoha restaurací. (5 hod, ↑ 350 m, ↓ 450 m)
 • 9. den: Přejezd autobusem do Golfo Aranci, trajekt do Livorna, noční přejezd přes Itálii a Rakousko do ČR.*
 • 10. den: Návrat do Brna v dopoledních hodinách.*

(*) Poznámka: Program na tento den může být v průběhu sezóny upraven v závislosti na konkrétním trajektu, kterým pojedeme.

Ubytování a nocování

7x ve 4* kempu Isuledda u moře ve vlastních stanech nebo za příplatek 1500 Kč/os. (zájezd č.486 a 4862 za příplatek 2500 Kč/os.) v mobilhomech. Mobilhome je chatkový apartmán určený pro 4 osoby se 2 oddělenými 2lůžkovými ložnicemi a společnou obytnou místností. Jeho součástí je také plně vybavená kuchyně, WC a sprchový kout. Před mobilhomem je možnost venkovního posezení. V pokojích je jedna velká manželská postel nebo dvě samostatné. K vybavení mobilhomů patří polštáře, přikrývky i povlečení. Vezměte si ale vlastní ručník, toaletní papír, utěrku a mycí prostředky. V kuchyňkách je k dispozici běžné nádobí, lednička, mikrovlnka, elektrická konvice a kávovar. Pro použití elektrických zásuvek není zapotřebí žádná redukce. Závěrečný úklid mobilhomů si provádí každý sám. Kemp je dobře vybaven a nabízí všechny potřebné služby, wifi je za poplatek.

Mobilhomy doobsazujeme do plné kapacity ostatními spolucestujícími.

Stravování

Dostanete polopenzi z naší polní kuchyně. Polopenze začíná 2. den večeří a končí 9. den snídaní. Přímo v kempu je mj. restaurace, kavárna, bar a malý obchod. Větší supermarket se nachází v docházkové vzdálenosti od kempu. Ceny jsou jen o málo vyšší než u nás, v restauracích je asi 2x dráž.

Sardinie - pohodová turistika

Sardinie - pohodová turistika

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Korsika - pohodová turistika

Perla středomoří - přírodní krásy, města, moře, kaskády a tůně

Elba na kole

Cyklistika po nejkrásnějším ostrově Toskánska

Hory a moře Korsiky

Turistika a koupání v okolí Corte a Porta

Madeira - horská turistika

Perla Atlantiku, ostrov věčného jara (Portugalsko)

Národní parky, hory a moře Chorvatska

Pohodová turistika přes skalní města, vodopády a ostrovy Dalmácie

Kréta - pohodová turistika

Největší řecký ostrov s ohromující rozmanitostí, mýty a legendami