Mallorca na kole

Rozmanitá příroda, hory, moře, španělský temperament a zajímavá historie

 
 

Termíny zájezdů

Náročnost: 2

 
 • Termín
 • Délka
 • Cena
 • Obj.číslo
 •  
 • Rezervace
 • Přihláška
 • 02.06.2018 - 09.06.2018
 • 8 dní
 • 28500 Kč
 • 621
 • Na tento termín již není možné se hlásit.
 •  
 •  

Mallorca je nejen největší ze skupiny Baleárských ostrovů (Římané ji pojmenovali „major“ = největší), ale také největší ostrov Španělska. Na rozloze větší než 3600 km² se nachází neuvěřitelně rozmanitá příroda - od nádherných písčitých pláží, romantických zátok a skalnatých útesů, přes plochou úrodnou krajinu až po vysoká pohoří. Přívětivé klima a ideální půdní podmínky umožňují místním obyvatelům produkovat vynikající víno s označením „Binissalem-Mallorca“, které je dobře známo již od římských dob a stojí za to ho ochutnat. Ostrov je jednou velkou rozkvetlou zahradou. Okouzlí vás kvetoucí meruňkové a broskvové sady, omámí vás vůně rozmarýnu, levandule, pinií a citrusovníků. Malorčané patří mezi nejpohostinnější obyvatele ve Středozemí a milují neuspěchaný pohodlný život včetně jejich až tříhodinového rituálu polední siesty.

S Mallorcou se seznámíme převážně ze sedel kol, které budeme mít k dispozici celý týden. Město Can Picafort v severní části ostrova v oblasti Alcudia Bay nám poskytne zázemí po celou dobu zájezdu. Kromě úchvatné krajiny budeme obdivovat i historické památky nejen ve městech jako je například krásné městečko ze 13. století - Pollenca, ale i hrady na vrcholech hor - zříceniny hradu Castell d'Alaró nebo Castell de Santueri, pozoruhodné megalitické stavby - Talayots (strážní věže) či pirátskou věž, nebo prastará pohřebiště. Nachází se zde také velké množství nádherných a unikátních jeskyní a určitě budeme mít příležitost nějakou probádat.

Čekají nás jednodenní cyklovýlety i kratší turistické výlety a nezapomeneme ani na relaxaci na některé z vyhlášených pláží. S výjimkou dvou výletů, kdy na kole zdoláme převýšení v rozmezí 700-900 m, denně překonáme převýšení v rozmezí 200-400 m. Kteroukoliv vyjížďku v programu lze pozměnit, doplnit či vynechat a užít si individuálně odpočinkový den. Spolu s koly se budeme po ostrově přepravovat vypůjčenými auty a přídavným vlekem na kola. Nocovat budeme celou dobu v hotelu se snídaní v centru města Can Picafort, který je situován pouze pár minut chůze od písečné pláže. Zároveň se v jeho okolí nachází spousta restaurací a barů. Skupina sestává maximálně ze 14 cestovatelů.

Předběžný program zájezdu

 • 1. den: Přílet do hlavního města Palma de Mallorca, přejezd na ubytování. Ubytování v hotelu na 7 nocí.
 • 2. den: Po populární nenáročné cyklistické trase vybudované na bývalé železnici z města Manacor do města Arta (↔ 30 km, ↑ 400 m, ↓ 400 m). Možnost prodloužení k pláži Cala Mesquida (↔ +15 km, ↑ +100 m, ↓ +200 m), nebo pobřežní cestou zpět do města Manacor (↔ +40 km, ↑ +450 m, ↓ +450 m). Návštěva jeskyně Coves d'Artà.
 • 3. den: Výjezd z Port Pollency na nejsevernější bod Mallorky a zpět. Kopcovitý terén s mnoha výhledy, cestou možnost odpočinku na pláži (↔ 40 km, ↑ 900 m, ↓ 900 m). Případné prodloužení výjezdem na pirátskou věž (↔ +5 km, ↑ +200 m, ↓ +200 m).
 • 4. den: Nenáročný výjezd na poloostrov Alcúdia (↔ 30 km, ↑ 250 m, ↓ 250 m), lehká pěší turistika s výstupem na vyhlídkový vrchol Penya del Migdia (↔ +15 km, ↑ +700 m, ↓ +700 m), nebo relaxace na pláži Platja des Coll Baix.
 • 5. den: Nenáročná cyklotrasa přes typický mallorský venkov v okolí města Pollenca (↔ 25 km, ↑ 200 m, ↓ 200 m), prohlídka historického centra města Pollenca.
 • 6. den: Středně náročný okruh v centrální části hor Serra de Tramuntana (↔ 40 km, ↑ 950 m, ↓ 950 m). Pro zájemce možnost výjezdu pod vrchol Puig d'Alaró (↔ +10 km, ↑ +400 m, ↓ +400 m) a dále pěšky na zříceninu hradu Castell d'Alaró (↔ +5 km, ↑ +400 m, ↓ +400 m).
 • 7. den: Krásná odpočinková trasa v západní části ostrova (↔ 20 km, ↑ 350 m, ↓ 350 m).
 • 8. den: Dopoledne opustíme hotel a autem navštívíme další zajímavá místa: vyhlídka Sant Salvador, zřícenina hradu Castell de Santueri. Odpolední odlet z Palma de Mallorca.

Ubytování a stravování na zájezdu

Ubytování: 7x v hotelu Villa Barbara ve městě Can Picafort v severní části ostrova, v oblasti Alcudia Bay. Hotel se nachází jen 100 m od písečné pláže a kousek od centra s restauracemi, bary a obchody. Ubytovaní budeme převážně ve 2lůžkových nebo případně 3lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, TV, klimatizací a wifi.

Stravování: V hotelu dostaneme každý den snídani formou bufetu v hotelové restauraci. Přes den se budeme stravovat z vlastních zdrojů. V blízkosti hotelu se nachází řada restaurací a barů. Obchod s potravinami je též v docházkové vzdálenosti. Ceny v obchodech jsou zpravidla o 20 % vyšší než u nás. V restauraci pak zaplatíte až o 80-100% více. Večeře vyjde zhruba na 10-15 €. Na ostrově jsou restaurace a obchody otevřené cca od 9 do 14 hod. Poté se dodržuje polední siesta zhruba do 16:30 hod.

Další informace k zájezdu

Doprava na místě: Na místě budeme mít k dispozici vypůjčená auta s vlekem na kola a půjčená kola.

Cestovní doklady a víza: Mallorca je součástí Španělska a tedy i EU. K překročení hranic postačí platný občanský průkaz nebo cestovní pas.

Očkování: Při cestě na Mallorcu není potřeba žádné speciální očkování.

Typ kola: Po celou dobu zájezdu budete mít k dispozici půjčené kolo „na míru“. K dispozici budou pánská a dámská krosová kola, popřípadě kola horská. Pro správný výběr kola uveďte do přihlášky vaši výšku v cm. Nabídku kol naleznete zde: půjčení kol.
Cyklistickou přilbu doporučujeme mít vlastní. Na místě se ale dá i půjčit za poplatek 0,50 €/den. Zapůjčení přilby je nutné uvést do přihlášky.
Pedály: Standardně je kolo s klasickými pedály. V případě požadavků na jiný typ (+1 €/den) uveďte do přihlášky jaký typ pedálů požadujete.

Podrobněji: doplňující informace k zájezdu (náročnost, letenky, pojištění atd.)

Více informací o koupi letenek a placení zájezdu.

Cena zájezdu

Cena 28500 Kč = cena zájezdu 22000 Kč + cca 6500 Kč za letenku včetně poplatků (cena za letenku je pouze přibližná, může být o něco vyšší i nižší - kvůli rezervaci letenky a nižší ceně je nutno se přihlásit s co největším časovým předstihem)
1. záloha = 10000 Kč (hradí se po přihlášení)
2. záloha = 8000 Kč (hradí se po dosažení min. počtu účastníků)

Cena zájezdu 22000 Kč zahrnuje: 7x ubytování v hotelu se snídaní, dopravu pronajatými auty, zapůjčení kol a jejich pojištění, průvodce, elektronické informační materiály, pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu 22000 Kč nezahrnuje: nutné výdaje: zpáteční letenka (cca 6500 Kč)

 

Mallorca na kole

Západní pobřeží u Port de Soller Večeře v místní restauraci Port de Soller Staré uličky městečka Pollenca
 
 

©2018 CK Alpina - zájezdy a dovolená | e-mail ck@alpina.cz | telefon +420 548 522 652 | mobil +420 777 257 462 | Ochrana osobních údajů | odkazy