Kláštery a turistika v rumunských horách

Nenáročné túry a památky v kraji Bukovina

Navštivte s námi kraj zvaný Bukovina, kde se nachází ty nejpůsobivější středověké, freskami bohatě pokryté a hradbami opevněné kláštery z celého Rumunska. Mnohé z nich jsou zapsány v seznamu světového dědictví UNESCO. Zájezd je kombinací nenáročné turistiky s poznáním místního kulturního bohatství. V první části programu navštívíme klášterní komplex v Sucevitě a Voronetě, klášter Moldovita, dřevařskou vesničku Sacries, opevněný klášter v městečku Putna a dostaneme se i do unikátního solného dolu v Cacica. Druhou část zájezdu strávíme v pohoří Rarau, v místě rozeklaných vápencových skal a širokých horských luk. Pěší pohodové túry nás zavedou na nejvyšší vrchol tohoto pohoří i do bájné Drákulovy soutěsky.

Čekají nás jednodenní túry v kopcovitém terénu v délce 4-5 hod a s průměrným převýšením kolem 500 m. Součástí programu budou i prohlídky památek a přírodních zajímavostí. Během všech výletů bude možnost zastávek v hospůdkách nebo obchodech s potravinami. Každý den budeme mít k dispozici zázemí hotelu s restaurací. Ubytovaní budeme na 2 místech - v Suceavitě a městečku Campulung Moldovenesc, kde dostaneme místní polopenzi. Ubytování a doprava autobusem jsou společné se zájezdem Kláštery Rumunska na kole.

Program zájezdu

  • 1. den: Odjezd kolem 17 hod z Brna přes Bratislavu, noční přejezd Maďarska.
  • 2. den: Příjezd do hotelu. Prohlídka středověkého kláštera Sucevita (UNESCO) a pěší výstup na vrchol Holmului s výhledem na celý klášterní komplex. (↑ 100 m, ↓ 100 m)
  • 3. den: Prohlídka kláštera Moldovita (UNESCO). Údolím řeky Moldovita a přes dřevařskou vesničku Sacries do městečka Putna s opevněným klášterem. (6 hod, ↑ 400 m, ↓ 300 m)
  • 4. den: Ze Sucevity přes skalnatý vrchol Piatra Muierior (908 m), návštěva unikátního solného dolu v Cacica a vesnice Voronet s opevněným klášterem zdobeným modrými freskami (UNESCO) (4 hod, ↑ 500 m, ↓ 500 m). Odpolední přejezd busem do města Campulung Moldovenesc.
  • 5. den: Pěší výstup na rozeklaný vápencový vrchol Pietrele Doamnei (1634 m) a nejvyšší horu pohoří Rarau, Virful Rarau (1650 m). (4 hod, ↑ 500 m, ↓ 400 m)
  • 6. den: Dopolední vycházka do Drákulovy soutěsky (3 hod, ↑ 100 m, ↓ 100 m) spojená s posledními nákupy suvenýrů v městečku Campulung Moldovenesc. Odpoledne odjezd, noční přejezd Maďarska.
  • 7. den: Příjezd přes Bratislavu do Brna kolem 8 hod.

Ubytování

4x v 3* hotelu (2x Suceavita, 2x Campulung Moldovenesc) ve 2-3lůžkových pokojích se sociálním zařízením. Součástí hotelů je i restaurace a wifi.

Stravování

4x polopenze (na snídani káva, čaj, chléb, zelenina, párky nebo vajíčka, uzeniny, sýry, sladké buchty, marmeláda, máslo, na večeři polévka a hlavní jídlo). Obědy a svačiny si každý řeší individuálně z vlastních zásob nebo v hospůdkách či obchodech. Ceny v Rumunsku jsou podobné jako u nás.

Kláštery a turistika v rumunských horách

Kláštery a turistika v rumunských horách

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Rila a Pirin

Perly západního Bulharska: Rila, Pirin, Vitoša, Melnik, monastýry

Krásy Černé Hory

Turistika na Durmitoru a Bjelasici, národní parky i moře

Transylvánie

Pohodové túry na Fagaraši a památky v okolí Brašova

Za krásami Bosny a Hercegoviny

Pohodová turistika, balkánská atmosféra, Sarajevo a moře

Krásy hor a jezer Makedonie

Národní parky Šar Planina, Mavrovo, Galičica, Pelister a jezero Ohrid

Krásy hor severního Rumunska

Turistika a kláštery v Maramureši, Bukovině a rumunské Moldávii