Kláštery Rumunska na kole

Nenáročná cyklistika v horách Bukoviny

Navštivte s námi kraj zvaný Bukovina, kde se nachází ty nejpůsobivější středověké, freskami bohatě pokryté a hradbami opevněné kláštery z celého Rumunska. Mnohé z nich jsou zapsány v seznamu světového dědictví UNESCO. Zájezd je kombinací středně náročné cyklistiky s poznáním místního kulturního bohatství. V první části programu navštívíme klášterní komplex v Sucevitě, klášter Moldovita, dřevařskou vesničku Sacries, opevněný klášter v městečku Putna a dostaneme se i do unikátního solného dolu v Cacica. Druhou část zájezdu strávíme v pohoří Rarau, v místě rozeklaných vápencových skal a širokých horských luk. Krátký pěší výstup nás zavede na nejvyšší vrchol tohoto pohoří Pietrekle Doamnei (1634 m) a na kole se podíváme i do bájné Drákulovy soutěsky.

Čekají nás jednodenní etapy v kopcovitém terénu. Součástí programu budou i prohlídky památek nebo krátké pěší procházky. Denně ujedeme cca 50-65 km s průměrným převýšením kolem 500 m. Poslední trasa bude kratší, pouze dopolední. Během všech etap jsou možné zastávky v hospůdkách nebo obchodech s potravinami. Každý den budeme mít k dispozici zázemí hotelů s restaurací. Ubytovaní budeme na 2 místech v penzionech - v Suceavitě a městečku Campulung Moldovenesc, kde dostaneme místní polopenzi. Ubytování a doprava autobusem jsou společné se zájezdem Kláštery a turistika v rumunských horách, ke kterému se lze kterýkoliv den připojit.

Program zájezdu

  • 1. den: Odjezd kolem 17 hod z Brna přes Bratislavu, noční přejezd Maďarska.
  • 2. den: Příjezd do hotelu. Prohlídka středověkého kláštera Sucevita (UNESCO) a pěší výstup na vrchol Holmului (650 m) s výhledem na celý klášterní komplex. (↑ 100 m, ↓ 100 m)
  • 3. den: Na kole sjezd ze sedla Ciumarna (1100 m) do Vatra Moldovitei. Prohlídka kláštera Moldovita (UNESCO). Údolím řeky Moldovita a přes dřevařskou vesničku Sacries do městečka Putna s opevněným klášterem, přejezd do Sucevity. (↔ 65 km, ↑ 500 m, ↓ 1300 m)
  • 4. den: Ze Sucevity přes vesničku Cacica, návštěva unikátního solného dolu, do Monastiera Humorului se stejnojmenným klášterem se strážní věží (UNESCO). Krátký průjezd městečka Gura Humorului do vesnice Voronet s opevněným klášterem zdobeným modrými freskami (UNESCO) (↔ 65 km, ↑ 600 m, ↓ 800 m). Odpolední přejezd busem do města Campulung Moldovenesc.
  • 5. den: Královská etapa v pohoří Rarau: Na úvod pěší výstup na rozeklaný vápencový vrchol Pietrekle Doamnei (1634 m) (↔ 1,5 h, ↑ 300 m, ↓ 300 m, lze vynechat). Na kole horskými loukami pod vrchol Rarau (1650 m) a následný sjezd do města Campulung Moldovenesc a vesničky Slatioara (↔ 50 km, ↑ 500 m, ↓ 1000 m). Možnost přídavku v podobě sportovního výjezdu z vesničky Pojorata na Cabanu Rarau (↔ +25 km, ↑ +900 m).
  • 6. den: Dopolední etapa k Drákulově soutěsce (↔ 15 km, ↑ 100 m, ↓ 100 m) spojená s posledními nákupy suvenýrů v městečku Campulung Moldovenesc. Odpoledne odjezd, noční přejezd Maďarska.
  • 7. den: Příjezd přes Bratislavu do Brna kolem 8 hod.

Ubytování

4x v 3* hotelu (2x Suceavita, 2x Campulung Moldovenesc) ve 2-3lůžkových pokojích se sociálním zařízením. Součástí hotelů je i restaurace a wifi.

Stravování

4x polopenze v hotelu (na snídani káva, čaj, chléb, zelenina, párky nebo vajíčka, uzeniny, sýry, sladké buchty, marmeláda, máslo, na večeři polévka a hlavní jídlo). Obědy a svačiny si každý řeší individuálně z vlastních zásob nebo v hospůdkách či obchodech. Ceny v Rumunsku jsou podobné jako u nás.

Kláštery Rumunska na kole

Kláštery Rumunska na kole

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Bulharské hory na kole

Přes kláštery a městečka v pohořích Rila, Pirin, Vitoša a Rodopy

Transylvánie na kole

Cyklistika pod Fagarašem, Brašov a opevněné kostely Sedmihradska

Makedonie na kole

Nejhezčí jezera, vysoké hory, města i vesničky, monastýry i mešity

Apuseni pěšky i na kole

Horská turistika a cyklistika vápencovým rájem (Rumunsko)

Srbsko na kole

Cyklistika v NP Đerdap, v Ovčarsko-kablarské soutěsce, v pohoří Zlatibor a nad kaňonem Uvac

Bosna a Hercegovina na kole

Bosenská pohoří, horské vesničky, večerní atmosféra Sarajeva a Mostaru