Tauernská cyklostezka

Cykloturistika podél řek Salzach a Saalach v okolí Zell am See

Jedinečný cykloturistický zájezd objevující nejkrásnější kouty v okolí horského střediska Zell am See. Čekají nás pohodové etapy v nádherných údolích obklopených několika horskými masivy. Cesta nás povede pod stěnou Vysokých Taur k hučícím Krimmelským vodopádům, přes zimní střediska Kaprun a Bischofshofen, kolem rozeklaných soutěsek až přímo pod věže velkolepého vápencového masivu Steirernes Meer.

Zájezd je určen všem milovníkům cyklistiky, kteří chtějí nasát pravou atmosféru rakouských Alp. Délka jednotlivých etap je 50-70 km s převýšením do 400 m, všechny etapy mají i kratší varianty (náročnost podrobněji). Ubytovaní budeme v horském středisku Zell am See nebo Maria Alm v penzionu s polopenzí. Dopravu a ubytování máme společné se zájezdem Turistika v okolí Zell am See, ke kterému je možné se po domluvě s průvodcem na místě připojit. Na tento zájezd nabízíme speciální slevu pro děti.

Program zájezdu

  • 1. den: Předpokládaný odjezd z Brna kolem 20 hod přes Jihlavu, Prahu a České Budějovice, noční přejezd Rakouska.
  • 2. den: Sjezd ze sedla Griessen Pass (970 m) do městečka Saalfelden (748 m), dále přes horské pastviny do vesnice Maria Alm (802 m), obklopené štíty hor, až do Zell am See (757 m). (↔ 50 km, ↑ 300 m, ↓ 600 m) (termín 6513 pouze do Maria Alm)
  • 3. den: Etapa kolem soutěsky Kitzlochklamm do známého letoviska Bischofshofen (550 m) se skokanskými můstky a do obce Werfen (550 m) s mohutným hradem. (↔ 65-70 km, ↑ 400 m, ↓ 600 m)
  • 4. den: Prohlídka Krimmelských vodopádů. Po Tauernské cyklostezce údolím řeky Salzach přes půvabné městečko Mittersill (790 m) a lyžařské středisko Kaprun (780 m) se středověkým hradem do Zell am See. (↔ 65-70 km, ↑ 150 m, ↓ 400 m)
  • 5. den: Údolím řeky Saalach s nádhernými výhledy na historické městečko Lofer (630 m) do obce Unken (540 m) (↔ 45-55 km, ↑ 150 m, ↓ 350 m). Návrat přes České Budějovice, Prahu a Jihlavu do Brna kolem půlnoci.

Ubytování

3x v penzionu Milan (termíny 651, 6512) nebo v penzionu Tyrol (termín 6513). K dispozici jsou komfortní 2, 3, 4 a 5lůžkové pokoje se sociálním zařízením. Ubytování ve 2lůžkovém pokoji garantujeme za příplatek 1000 Kč/os., svůj zájem o něj uveďte do přihlášky. Pokoje doobsazujeme do plné kapacity ostatními spolucestujícími.

Stravování

V ceně ubytování je chutná polopenze, která začíná 2. den večeří a končí 5. den snídaní. Polopenze zahrnuje snídani formou bufetu a večeři s polévkou, hlavním jídlem a salátem. Během jednotlivých etap je dostatek možností zakoupit občerstvení. Poblíž ubytování je menší obchod s potravinami a v centru městečka je možné posedět v romantických restauracích. Ceny v obchodech jsou o něco vyšší než u nás, v restauracích je asi 2x dráž.

Tauernská cyklostezka

Tauernská cyklostezka

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Murská cyklostezka

Pohodové cyklotrasy údolími Nízkých Taur (Rakousko)

Innská cyklostezka a Ötztal

Alpské cyklostezky po proudu Tyrolských řek

Drávská cyklostezka

Podhůřím Lienzských a Sextenských Dolomit i Vysokých Taur (Rakousko)

Okolo Bodamského jezera na kole

Cyklistika historickými městy i přírodními krásami Bodensee

Korutanská jezera na kole

Nenáročná cyklistika krajem nejteplejších alpských jezer