Tauernská cyklostezka

Cykloturistika podél řek Salzach a Saalach v okolí Zell am See

Jedinečný cykloturistický zájezd objevující nejkrásnější kouty v okolí horského střediska Zell am See. Čekají nás pohodové etapy v nádherných údolích obklopených několika horskými masivy. Cesta nás povede pod stěnou Vysokých Taur k hučícím Krimmelským vodopádům, přes zimní střediska Kaprun a Bischofshofen, kolem rozeklaných soutěsek až přímo pod věže velkolepého vápencového masivu Steirernen Meer.

Zájezd je určen všem milovníkům cyklistiky, kteří chtějí nasát pravou atmosféru rakouských Alp. Délka jednotlivých etap je 50-70 km s převýšením do 400 m, všechny etapy mají i kratší varianty. Ubytovaní budeme v horském středisku Zell am See v penzionu s polopenzí. Dopravu a ubytování máme společné se zájezdem Turistika v okolí Zell am See, ke kterému je možné se kterýkoliv den připojit. Na tento zájezd nabízíme speciální slevu pro děti.

S realizací zájezdů do Rakouska dle vyhlášených Covid-podmínek počítáme! Rakousko se od 19.5. otevírá turistům, situace se tam zlepšuje a opatření se postupně rozvolňují.
Do 19.5. je po příjezdu do Rakouska povinná karanténa, po 19.5. budou platit tyto povinnosti - vstup do Rakouska: splnění jedné ze tří podmínek - negativní antigenní (48 hod) nebo PCR test (72 hod), očkovací certifikát, prodělané onemocnění Covid-19 (podrobnosti budou zveřejněny na mzv.cz). Při návratu do ČR je třeba: vyplnění příjezdového formuláře, PCR test do 5 dní po příjezdu (výjimky pro očkované a po Covidu) a nosit respirátor. Návratový PCR test si můžete udělat přímo na Zvonařce po výstupu z autobusu za zvýhodněnou cenu 990 Kč na odběrovém místě Hola Biolabs. Výsledky obdržíte stejný den odpoledne. Ale je pravděpodobné (počty nakažených v obou zemích rychle klesají), že do června se ČR i Rakousko přesunou mezi oranžové země dle ECDC a tím padnou téměř všechny restrikce a povinnosti testů. Podmínky cestování do zahraničí najdete v tabulce Alpina semafor - kam je možné s námi cestovat.


Program zájezdu

 • 1. den: Předpokládaný odjezd z Brna kolem 20 hod přes Jihlavu, Prahu a České Budějovice, noční přejezd Rakouska.
 • 2. den: Sjezd ze sedla Griessen Pass (970 m) do městečka Saalfelden (748 m), dále přes horské pastviny do vesnice Maria Alm (802 m), obklopené štíty hor, až do Zell am See (757 m). (↔ 50 km, ↑ 300 m, ↓ 550 m)
 • 3. den: Etapa kolem soutěsky Kitzlochklamm do známého letoviska Bischofshofen (550 m) se skokanskými můstky a do obce Werfen (550 m) s mohutným hradem. (↔ 65-70 km, ↑ 400 m, ↓ 600 m)
 • 4. den: Prohlídka Krimmelských vodopádů. Po Tauernské cyklostezce údolím řeky Salzach přes půvabné městečko Mittersill (790 m) a lyžařské středisko Kaprun (780 m) se středověkým hradem do Zell am See. (↔ 65-70 km, ↑ 150 m, ↓ 400 m)
 • 5. den: Údolím řeky Saalach s nádhernými výhledy na historické městečko Lofer (630 m) (↔ 45-50 km, ↑ 100 m, ↓ 200 m). Návrat přes České Budějovice, Prahu a Jihlavu do Brna kolem půlnoci.

Ubytování

3x v penzionu Milan. K dispozici jsou komfortní 2, 4, 5 a 6lůžkové pokoje se sociálním zařízením. Ubytování ve 2lůžkovém pokoji garantujeme za příplatek 500 Kč/os, svůj zájem o něj uveďte do přihlášky.

Stravování

V ceně ubytování je chutná polopenze, která začíná 2. den večeří a končí 5. den snídaní. Polopenze zahrnuje snídani formou bufetu a večeři s polévkou, hlavním jídlem a salátem.
Během jednotlivých etap je dostatek možností zakoupit občerstvení. V Zell am See je několik menších obchodů s potravinami a také je možné posedět v romantických restauracích s výhledem na jezero. Ceny v obchodech jsou o něco vyšší než u nás, v restauracích je asi 2x dráž.

 • 23.06.2021 - 27.06.2021
 • 5 dní
 • Číslo: 651
 • 9 000 Kč
 • Rezervace
 • 04.08.2021 - 08.08.2021
 • 5 dní
 • Číslo: 6512
 • 9 400 Kč
 • Rezervace

Tauernská cyklostezka

Tauernská cyklostezka

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Jezera Solné komory na kole

Cyklistika v okolí jezer pod Dachsteinem

Murská cyklostezka

Pohodové cyklotrasy údolími Nízkých Taur (Rakousko)

Drávská cyklostezka

Podhůřím Dolomit i Vysokých Taur (Rakousko)

Innská cyklostezka a Ötztal

Alpské cyklostezky po proudu Tyrolských řek

Korutanská jezera na kole

Nenáročná cyklistika krajem nejteplejších alpských jezer

Neziderské jezero na kole

Cyklostezky v krajině vinic a termálů