Tauernská cyklostezka

Cykloturistika podél řek Salzach a Saalach v okolí Zell am See

Jedinečný cykloturistický zájezd objevující nejkrásnější kouty v okolí horského střediska Zell am See. Čekají nás pohodové etapy v nádherných údolích obklopených několika horskými masivy. Cesta nás povede pod stěnou Vysokých Taur k hučícím Krimmelským vodopádům, přes zimní střediska Kaprun a Bischofshofen, kolem rozeklaných soutěsek až přímo pod věže velkolepého vápencového masivu Steirernes Meer.

Zájezd je určen všem milovníkům cyklistiky, kteří chtějí nasát pravou atmosféru rakouských Alp. Délka jednotlivých etap je 50-70 km s převýšením do 400 m, všechny etapy mají i kratší varianty. Ubytovaní budeme v horském středisku Maria Alm v penzionu s polopenzí. Dopravu a ubytování máme společné se zájezdem Turistika v okolí Zell am See, ke kterému je možné se kterýkoliv den připojit. Na tento zájezd nabízíme speciální slevu pro děti.

Program zájezdu

  • 1. den: Předpokládaný odjezd z Brna kolem 20 hod přes Jihlavu, Prahu a České Budějovice, noční přejezd Rakouska.
  • 2. den: Sjezd ze sedla Griessen Pass (970 m) do městečka Saalfelden (748 m). Osvěžíme se v jezeru Zeller See a poté po cyklostezce do vesnice Maria Alm (802 m), obklopené štíty hor. (↔ 50 km, ↑ 350 m, ↓ 500 m)
  • 3. den: Etapa kolem soutěsky Kitzlochklamm do známého letoviska Bischofshofen (550 m) se skokanskými můstky a do obce Werfen (550 m) s mohutným hradem. (↔ 65-70 km, ↑ 400 m, ↓ 600 m)
  • 4. den: Prohlídka Krimmelských vodopádů. Po Tauernské cyklostezce údolím řeky Salzach přes půvabné městečko Mittersill (790 m) a lyžařské středisko Kaprun (780 m) se středověkým hradem do Zell am See. (↔ 65-70 km, ↑ 150 m, ↓ 400 m)
  • 5. den: Údolím řeky Saalach s nádhernými výhledy na historické městečko Lofer (630 m) do obce Unken (540 m) (↔ 40-45 km, ↑ 150 m, ↓ 400 m). Návrat přes České Budějovice, Prahu a Jihlavu do Brna kolem půlnoci.

Ubytování

3x v penzionu Tyrol. K dispozici jsou komfortní 2, 3 a 4lůžkové pokoje se sociálním zařízením a 4lůžkový apartmán se 2 ložnicemi v protější budově. Ubytování ve 2lůžkovém pokoji garantujeme za příplatek 1000 Kč/os, svůj zájem o něj uveďte do přihlášky. Pokoje doobsazujeme do plné kapacity ostatními spolucestujícími.

Stravování

V ceně ubytování je chutná polopenze, která začíná 2. den večeří a končí 5. den snídaní. Polopenze zahrnuje snídani formou bufetu s teplými a studenými pokrmy a večeři formou 3chodového menu (polévka, salátový bufet a hlavní chod). K pití si můžete vybrat z řady alkoholických i nealkoholických nápojů, mimo jiné i moravské víno či čepovanou Plzeň 12°. Během jednotlivých etap je dostatek možností zakoupit občerstvení. Ceny v obchodech jsou o něco vyšší než u nás, v restauracích je asi 2x dráž.

Tauernská cyklostezka

Tauernská cyklostezka