Okolo Bodamského jezera na kole

Cyklistika historickými městy i přírodními krásami Bodensee

Bodamské jezero (Bodensee) je třetí největší jezero v západní Evropě, leží na hranicích tří států - Švýcarska, Německa a Rakouska. V jeho okolí najdeme spoustu ovocných sadů, luk a vinic, příjemnou atmosféru místa dotváří panorama blízkých Alp. Bodensee patří právem k cyklistickému ráji. Okolo jezera se vine hustá síť cyklostezek, po kterých se dostaneme do historických měst s hrázděnými domy jako je Kostnice, Meersburg a Lindau. Navštívíme i známý květinový ostrov Mainau. Při jednom z výletů se od jezera i trochu vzdálíme a podél řeky si zajedeme k Rýnským vodopádům.

Každý den se můžete sami rozhodnout pro jednu ze dvou variant etap podle jejich délky (A: 35-60 km, B: 65-85 km) s minimálním převýšením, obě skupiny se vždy v průběhu dne setkají (náročnost podrobněji). Zájezd je tak vhodný i pro rodiny s dětmi, skupinky nebo páry s odlišnými požadavky na náročnost programu. Ubytováni budeme v hostelu s bohatou polopenzí.

Předběžný program zájezdu

  • 1. den: Předpokládaný odjezd kolem 19 hod z Brna přes Prahu a Plzeň, noční přejezd Německa do Rakouska.
  • 2. den: A: Etapa po severním břehu jezera z rakouského Bregenz přes německé ostrovní město Lindau a Langenargen s rozkošným zámečkem v maurském stylu do města Zeppelinů Friedrichshafen (↔ 35 km, ↑ 50 m, ↓ 50 m). B: Pokračování přes překrásný barokní Meersburg s dominantou starého hradu do městečka Überlingen, ležícího na břehu jezera (↔ +30 km, ↑ 100 m, ↓ 100 m).
  • 3. den: A: Na kole přes Ludwigshafen a Bodman do univerzitní Kostnice. Prohlídka centra města včetně Münsteru, radnice a Husova domu. Z věže kostela sv. Štěpána úžasný pohled na město i jezero. Za pomoci trajektu návrat na ubytování (↔ 55 km, ↑ 300 m, ↓ 300 m). B: Navíc projížďka poloostrovem Reichenau, známým zeleninovými plantážemi, s benediktinským klášterem a bylinkami vonící zahradou (↔ +15 km, ↑ 100 m, ↓ 100 m).
  • 4. den: A: Prohlídka Rýnských vodopádů, přes Diessenhofen a centrum malebného Stein am Rhein dále po břehu jezera Zellersee do historického Radolfzell am Bodensee (↔ 60 km, ↑ 300 m, ↓ 350 m). B: Pokračování přes Stahringen a Bodman do Überlingen (↔ +30 km, ↑ 200 m, ↓ 250 m).
  • 5. den: A: Návštěva květinového ostrova Mainau, dále přes Kostnici po jižním břehu Bodensee Švýcarskem. Přes Romanshorn se starým přístavem, Arborn se zámkem a hrázděnými domy do Gaissau (↔ 60 km, ↑ 250 m, ↓ 250 m). B: Pokračování rakouskou částí jezera přes Fussach do Bregenz (↔ +25 km, ↑ 50 m, ↓ 50 m). Noční přejezd do ČR.
  • 6. den: Návrat přes Plzeň a Prahu do Brna v dopoledních hodinách.

Ubytování

3x v příjemném hostelu Jugendherberge Überlingen ve 4lůžkových pokojích s patrovými postelemi, každý s vlastním sociálním zařízením, wifi. Povlečení je k dispozici. 2lůžkový pokoj garantujeme za příplatek 1500 Kč/os., zájem o něj uveďte v přihlášce. Hostel má místa k večernímu posezení i výbornou stravu. Pokoje doobsazujeme do plné kapacity ostatními spolucestujícími.

Stravování

V místě ubytování dostaneme chutnou polopenzi. Polopenze začíná 2. den večeří a končí 5. den snídaní. Snídaně je formou švédského stolu, večeře se skládá ze tří chodů (polévka, hlavní jídlo a salát). Každý den bude možné i využít pohostinnosti místních restaurací. V Rakousku a Německu jsou ceny v obchodech o něco vyšší než u nás, v restauracích je asi 2x dráž. Ve Švýcarsku je vše až 3x dražší.

Okolo Bodamského jezera na kole

Okolo Bodamského jezera na kole

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Jezera Solné komory na kole

Cyklistika v okolí jezer pod Dachsteinem

Tauernská cyklostezka

Cykloturistika podél řek Salzach a Saalach v okolí Zell am See

Drávská cyklostezka

Podhůřím Lienzských a Sextenských Dolomit i Vysokých Taur (Rakousko)

Holandsko na kole

Krajem sýrů, větrných mlýnů, dun a perfektních cyklostezek

Dunajská cyklostezka

Cyklistika podél Dunaje přes Linz, Krems a údolím Wachau až do Vídně

Korutanská jezera na kole

Nenáročná cyklistika krajem nejteplejších alpských jezer