Trentino a Garda

Pohodová turistika v okolí severoitalských jezer (Dolomity)

Jižnímu okraji italských Alp dominují ohromná ledovcová jezera, nad nimiž se tyčí bílé skalní stěny vysoké přes 2000 m, které jsou v nížinách lemovány vinicemi, olivovými háji a loukami. Lago di Caldonazzo, jedno z menších trentinských jezer, se nachází na konci údolí Valsugana. Okolí tohoto jezera je poklidné a vhodné pro aktivní odpočinek. Oproti tomu Lago di Garda pulsuje italským rytmem života - jezero, zasazené do vápencových skal a dramaticky strmých svahů, je rájem horolezců, cyklistů, windsurfařů a samozřejmě i horských turistů.

V okolí Lago di Caldonazzo se můžete těšit na jeden z náročnějších výletů na La Marzolu, skalnatý hřbet tyčící se přímo nad jezerem s okouzlujícím výhledem na masiv Brenty. Druhou část zájezdu strávíme v blízkosti jezera Lago di Garda s takřka středomořskou atmosférou a na nejvyšších přilehlých hřebenech. Navštívíme několik historických památek v okolí měst Trento, Arco a Riva del Garda i jejich samotná starobylá centra. K večernímu posezení oceníme kvalitní italské víno a olivy, určitě také nepohrdneme koupáním ve vodách zdejších jezer.

Denně strávíme na túrách kolem 5 hodin a překonáme průměrné převýšení 600 m. Náročnější budou výstupy na La Marzolu a na Monte Altissimo di Nago, kdy budeme muset vlastními silami vystoupat okolo 1000 výškových m. Pokud se rozhodnete program některý den vynechat, můžete čas věnovat relaxu na plážích jezer nebo si udělat svůj program. Spát budeme ve vlastních stanech v kempech přímo u jezer Lago di Caldonazzo a Lago di Garda a dostaneme polopenzi z naší polní kuchyně. Doprava a místa noclehů jsou společné s cyklistickým zájezdem Trentino a Garda na kole.

Program zájezdu

  • 1. den: Odjezd kolem 18 hod z Brna přes Jihlavu, Prahu a Plzeň. Noční přejezd Německa a Rakouska do Itálie.
  • 2. den: Ráno příjezd do Pergine Valsugana (490 m) - prohlídka historického centra městečka s bohatou historií z 1. a 2. světové války, ale dnes poklidnou atmosférou. Kavárny, občerstvení, nákupy. Poté výstup na Castello di Pergine (650 m) s výhledem na celé městečko, na hřeben La Marzola i na Monte Bondone tyčící se nad Trentem (3 hod, ↑ 200 m, ↓ 200 m). Poté ubytování v kempu u Lago di Caldonazzo, možnost koupání a výletu na kapličku Santa Caterina (640 m) (+1 hod, ↑ +200 m, ↓ +200 m).
  • 3. den: Z obce Vigolo Vattaro (725 m) výstup lesní cestou s výhledy do údolí Valsugana a jezero Caldonazzo na vrchol Marzola Sud (1710 m), následně přes sedlo Sella della Marzola na nejvyšší vrchol tohoto masivu - La Marzola (1737 m). (6 hod, ↑ 1100 m, ↓ 1100 m)
  • 4. den: Z vesničky Villamontagna (590 m) přes skalnaté výběžky až na vrchol Monte Calisio (1096 m). Odpolední přesun do Trenta (194 m), prohlídka města. (4 hod, ↑ 600 m, ↓ 600 m)
  • 5. den: Z obce Dro (123 m) podél řeky Sarche k římskému mostu Ponte Romano u obce Ceniga, výstup přes Monte Colt (437 m) na hřeben Colodri (400 m), prohlídka hradu Castello di Arco a návštěva historického centra města Arco (5 hod, ↑ 400 m, ↓ 400 m). Přesun do kempu u Lago di Garda na 2 noci.
  • 6. den: Ráno lodí do městečka Malcesine, výjezd lanovkou a výstup na Monte Altissimo di Nago (2079 m) s chatou Rif. Altissimo Damiano Chiesa (2059 m) a překrásným výhledem na celé Lago di Garda a okolní hory. Sestup do obce San Giacomo. (6 hod, ↑ 600 m, ↓ 1100 m)
  • 7. den: Výstup na Monte Brione (376 m), skalnatý hřbet tyčící se přímo mezi Torbole a Rivou (4 hod, ↑ 350 m, ↓ 350 m). Možnost návštěvy bunkru z 1. světové války a prohlídka historického centra a přístavu městečka Riva (70 m). Individuálně oběd, odpočinek, koupání. Večerní odjezd zpět do ČR.
  • 8. den: Příjezd přes Plzeň, Prahu a Jihlavu zpět do Brna v dopoledních hodinách.

Nocování

5x v kempu ve vlastních stanech - 3x na břehu jezera Caldonazzo a 2x v městečku Torbole na břehu Gardského jezera, do centra je to cca 500 m.

Stravování

Připravíme vám polopenzi z naší polní kuchyně. Polopenze začíná 2. den večeří a končí 7. den snídaní. Po většinu dní bude také příležitost si dát oběd v restauraci a užívat si vyhlášené italské kuchyně. V restauracích jsou obecně ceny cca o 50 % vyšší než u nás. Některé potraviny v obchodech jsou o něco dražší než u nás, ale naopak řada potravin je stejně drahá nebo levnější.

Trentino a Garda

Trentino a Garda

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Dolomity - turistika v okolí Marmolady

Horské skupiny Marmolada, Sella a Rosengarten (Itálie)

Lago di Garda

Horská turistika v okolí největšího italského jezera (Dolomity)

Livigno - turistika v italském Tibetu

Horská turistika na pomezí Itálie a Švýcarska

Silvretta a Verwallské Alpy

Vyhlídkové túry na hranicích Rakouska a Švýcarska

Jižní Dachstein - turistika v okolí Ramsau

Dachstein a Nízké Taury s podporou lanovek

Dolomity - Adamello a Brenta

Turistika v okolí Madonny di Campiglio (Dolomity)