Tuxské Alpy na skialpech

Túry ve skialpovém ráji Tuxer Alpen u Lizumer Hűtte

Tuxské Alpy ležící nedaleko hlavního města Tyrolska Innsbrucku a Zillertálských Alp nabízí vše, co jen skialpinista hledá. V okolí dobře přístupné, vysoko položené a nedávno rekonstruované chaty Lizumer Hütte najdeme spoustu vrcholů s nadmořskou výškou téměř 3000 m, zaručujících dostatek sněhu na svazích s různým sklonem a expozicí. V pohodové partě a pod vedením zkušených instruktorů skialpinismu tak ochutnáme kouzlo rakouských zimních Alp a prověříme fyzičku během výstupů na pásech. Společně se pokocháme jedinečnými výhledy od vrcholových křížů a užijeme si extázi sjezdů prašanovou peřinou. Večer u kamen pak na sebe necháme dýchnout tu neopakovatelnou horskou atmosféru a u piva, radlera či sklenky vína zhodnotíme túru, počasí, sníh, novinky ve skialpinistickém vybavení nebo jen tak pokecáme, než nás přemůže únava z aktivně stráveného dne.

Zájezd je určen pro pokročilé i začínající skialpinisty, kteří s jistotou ovládají sjezd po upravených sjezdovkách všech obtížností. Předpokladem je osvojená manipulace se skialpovou výzbrojí a výstrojí. V pohodové partě v prostředí věhlasné skialpové oblasti prohloubíte svoje znalosti a lyžařské dovednosti, nezbytné pro realizaci vlastních skialpových výletů, nebo ke zvládnutí náročnějších skialpových akcí. Výstupy i sjezdy jsou vedeny v bezpečném volném terénu, s proměnlivou strukturou sněhu. Pohybovat se budeme v nadmořských výškách 1400-2850 m, denně překonáme převýšení 700-1100 m a na túrách strávíme 6-7 hodin, včetně přestávek na odpočinek a kochání se zimními horami. Při větší skupině se na túrách rozdělíme podle výkonnosti na dvě menší skupinky s jedním nebo dvěma průvodci. První den si na chatu všechny věci vyneseme v batohu vlastními silami. Na skialpové túry budeme vyrážet nalehko. Kvalitní zázemí a chutnou místní polopenzi nám poskytne útulná horská chata s příjemným personálem Lizumer Hütte, která je svou polohou ideálním výchozím bodem.

Program zájezdu

 • 1. den: Sraz účastníků ve 14:30 hod na parkovišti u chaty Walchen v údolí Wattental (1400 m). Odpolední výstup na pásech chodníkem Zirbenweg na chatu Lizumer Hütte (2019 m) (3 hod, ↑ 700 m, ↓ 50 m). Po večeři úvod do lavinové problematiky.
 • 2. den: Od chaty výstup do sedla Torjoch (2386 m) a po sjezdu k plesům Torseen (2270 m) výstup do okolí sedla Ramsjoch. Sjezd volným terénem širokými svahy zpět k plesům a návrat na chatu. (6 hod, ↑ 750 m, ↓ 750 m)
 • 3. den: Okružní túra přes vrchol Mölser Sonnenspitze (2489 m) na dominantu údolí, 2857 m vysoký Geier, s následným 1,5 km dlouhým úžasným sjezdem na chatu. (7 hod, ↑ 1100 m, ↓ 1100 m)
 • 4. den: Dopolední výstup na vrchol Torspitze (2663 m) s parádním sjezdem k salaši Zirmachalm a následný sjezd k parkovišti (4 hod, ↑ 700 m, ↓ 1350 m). Návrat do ČR ve večerních hodinách.

Ubytování

3x na zrekonstruované horské chatě Lizumer Hütte ve společné noclehárně s patrovými postelemi. K dispozici je deka a polštář, nutná je hygienická vložka do spacáku nebo lehký spacák. Na chatě je restaurace, pitná voda, WC, sprcha s teplou vodou (2 €), sušárna, lyžárna, bouldrovací stěna, wifi.

Stravování

Na chatě doporučujeme využít bohatou polopenzi za 42 €/den (cena ze zimy 2023), v jejíž ceně je i čaj do termosky a sendvič na túru. Na výběr je samozřejmě i možnost bezmasého jídla. Během túr nelze počítat s možností dalšího občerstvení se na horských chatách, doporučujeme tedy si vzít dostatek zásob na túry z domova.

Další informace k zájezdu

Doprava:
1) Vlastní doprava. Sraz je první den zájezdu na parkovišti Walchen ve 14:30 hod.
2) Naším mikrobusem s průvodci za příplatek za dopravu. Odjezd z Brna je první den zájezdu v 7:30 hod.

Nástupní místa (v případě dopravy mikrobusem): Brno, Mikulov

V poznámce do přihlášky uveďte, o kterou variantu máte zájem.

Nutná výbava: Skialpový set (skialpové lyže, pásy, boty, přilba), teleskopické hole se sněhovými kotouči, lavinový set (lavinový vyhledávač - pípák, sonda, lopata), haršajzny. Lavinovou výbavu vám můžeme zapůjčit z naší půjčovny. Vybavení na skialpy si můžete zapůjčit v komerčních půjčovnách.

Podrobněji: doplňující informace k zájezdu (náročnost, počasí, mapy, vybavení atd.)

 • 17.03.2024 - 20.03.2024
 • 4 dny
 • Číslo: 1552
 • 6 500 Kč
 • Rezervace

Tuxské Alpy na skialpech

Tuxské Alpy na skialpech

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Rauris na skialpech

Vysoké Taury - túry ve skialpovém ráji údolí Rauris

Raxalpe - skialp pro začátečníky

Nenáročný skitouring na nejbližších dvoutisícovkách (Rakousko)

Bosna a Hercegovina na skialpech

Skialpové túry a freeride v pohořích Bjelašnica a Visočica

Planneralm na skialpech

Skialp a freeride pro pokročilé i začátečníky v Nízkých Taurách

Totes Gebirge na skialpech

Skialp a freeride pro pokročilé i začátečníky v okolí Wurzeralm

Malá Fatra - skialpový kurz

Škola pohybu v zimním terénu a základní lavinový kurz