Planneralm na skialpech

Skialp a freeride pro pokročilé i začátečníky v Nízkých Taurách

Lyžařské středisko Planneralm, s nejvýše položenou vesnicí ve Štýrsku, se nachází v typickém kotli a díky nadmořské výšce od 1600 do 2220 m na vrcholu Hochrettelstein i severní orientaci svahů patří mezi střediska s jistotou sněhu. Trochu opomíjená lyžařská a skialpová oblast, před větrným počasím chráněna především v níže položených partiích, nabízí různé aktivity na sněhu od prosince až do konce dubna. Je tak ideálním místem pro zdokonalení skialpových dovedností v přehledném volném terénu. V okolí najdeme mnoho skialpových cílů různých obtížností a také spoustu nádherných svahů, od těch mírnějších až po strmé, které volají po nakreslení oblouků vašimi lyžemi či splitboardem. Přímo u chaty je několik vleků a lanovek lemujících sjezdovky i volné terény, ty lze využít pro individuální lyžování a freeride se skipasem.

Zájezd je určen pro pokročilé i začínající skialpinisty, kteří s jistotou ovládají sjezd po upravených sjezdovkách všech obtížností. Předpokladem je osvojená manipulace se skialpovou výzbrojí a výstrojí. V pohodové partě prohloubíte svoje lyžařské dovednosti a znalosti lavinové problematiky, nezbytné pro realizaci vlastních skialpových výletů, nebo ke zvládnutí náročnějších skialpových akcí. Výstupy i sjezdy jsou vedeny v bezpečném volném terénu, s proměnlivou strukturou sněhu. Pohybovat se budeme v nadmořských výškách 1600-2100 m, denně překonáme převýšení 900-1050 m a na túrách strávíme 5-6 hodin, včetně přestávek na odpočinek. Ve skupině bývá nejvíce 16 osob a na túrách se rozdělíme podle výkonnosti na menší skupinky s jedním nebo dvěma průvodci. Na skialpové túry budeme vyrážet nalehko.

Program zájezdu

  • 1. den: Sraz účastníků v 19 hod v hotelu PlannerInn. Ubytování, seznámení účastníků, informace o lokalitě a terénech.
  • 2. den: Freeride a lyžování s využitím lanovek či vleků v přilehlém skiareálu. Nácvik sjezdových technik v terénu bez překážek, ale i v lese nebo mezi kosodřevinou. Odpoledne praktický nácvik práce s lavinovým setem, lavinová prevence a záchrana. Večer tematická přednáška s promítáním.
  • 3. den: Výstup na vrcholy Jochspitze (2037 m) (2 hod, ↑ 450 m, ↓ 450 m) a Karlspitze (2097 m) (2 hod, ↑ 500 m, ↓ 500 m) s následnými sjezdy volným horským terénem různé obtížnosti. Z Karlspitze možnost prodloužení túry po místy exponovaném hřebenu na vrchol Schreinl (2154 m) (1 hod, ↑ 100 m, ↓ 100 m) s následným sjezdem k jezeru Goldbachsee. Večer tematická přednáška s promítáním.
  • 4. den: Výstup na hřeben mezi vrcholy Plannereck (2003 m) (2 hod, ↑ 400 m, ↓ 400 m) a Plannerseekarspitze (2072 m) (2 hod, ↑ 500 m, ↓ 500 m) s následným sjezdem k jezeru Plannersee. Možnost dalších výstupů a sjezdů v oblasti mezi Plannersee a Planneralmem. Odjezd nejpozději v 16 hod. Návrat do ČR ve večerních hodinách.

Ubytování

3x v hotelu PlannerInn ve 3 a 4lůžkových pokojích s vlastní koupelnou, v některých pokojích se nachází palandy. Pokoje jsou vybaveny ložním prádlem i ručníky. Součástí hotelu je restaurace s barem, sušárna a lyžárna. Je možné vynechat ubytování na první noc a přijet druhý den ráno a přidat se k programu nebo přijet až druhý den večer a oželet freeridový program, zájem o odložený příjezd se slevou uveďte v přihlášce. Pokoje doobsazujeme do plné kapacity ostatními spolucestujícími.

Stravování

V ceně ubytování je zahrnuta bohatá místní snídaně formou švédských stolů. Večeře doporučujeme zakoupit v nedaleké stylové restauraci nebo přímo v penzionu. Doplnění potravin během zájezdu není možné, jídlo na svačiny a obědy na túrách si vezměte z domu. V obědovém čase druhého a čtvrtého dne lze případně využít k občerstvení některou z restaurací v lyžařském středisku.

Další informace k zájezdu

Doprava:
1) Vlastní doprava. Sraz je první den zájezdu v 19 hod v hotelu PlannerInn.

2) S průvodcem z Prahy za příplatek za dopravu. Odjezd z Prahy je v první den zájezdu ve 14:00 hod.

Nástupní místa (v případě dopravy s průvodcem): Praha-Opatov, u termínu 1512 i České Budějovice

V poznámce do přihlášky uveďte, o kterou variantu máte zájem.

Podrobněji: doplňující informace k zájezdu (náročnost, počasí, mapy, vybavení atd.)

Nízké Taury - skialp na Planneralm (Jan Pala):

Planneralm na skialpech

Planneralm na skialpech

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Bulharsko - skialp na Rile a Pirinu (letecky)

skialp v nejkrásnějších bulharských pohořích Rila a Pirin