Vysoké Taury - skialp u Weissee

Skitouring s výhledem na Grossglockner

Na parádním místě v severní části rakouského národního parku Vysoké Taury, v závěru údolí Stubachtal leží přehrada Weissee, obklopena horskými vrcholy, z nichž některé atakují nebo mírně převyšují magickou hranici tři tisíce metrů nad mořem. Přímo nad přehradou prochází hlavní hřeben Vysokých Taur, korunovaný vrcholy Grossglockner (3798 m) a Grossvenediger (3657 m). V těsné blízkosti přehrady se nachází horský hotel Rudolfshütte a lyžařské středisko Weissee Gletscherwelt s 23 km upravených sjezdovek. Díky své poloze, nadmořské výšce a dostupnosti lanovkou je Rudolfshütte, vsazená do samotného srdce skialpového ráje, ideálním místem pro zimní aktivity. V okolí najdeme neskutečné množství skitouringových a skialpových cílů různé obtížnosti. Kochat se zde můžeme horskými panoramaty i přírodními ledopády.

Zájezd je vhodný pro pokročilé skialpinisty, jenž v každé sezóně vyhledávají více skialpových akcí, s jistotou zvládají výstupy i sjezdy ve volném terénu s proměnlivou náročností i strukturou sněhu a umí zcela samostatně zacházet se skialpovou výzbrojí a výstrojí. Přímo u chaty je několik vleků a lanovek, jichž mohou využít lyžaři, kteří holdují freeridu a mají tak příležitost proříznout prašanovou peřinu v přilehlých terénech. Pohybovat se budeme v nadmořské výšce okolo 2300-2950 m, denně překonáme převýšení 550-750 m a na túrách strávíme asi 5-6 hodin, včetně přestávek na odpočinek (náročnost podrobněji). První den na chatu vyjedeme s veškerým vybavením lanovkou a poslední den je možné si zavazadlo s nepotřebnými věcmi na túru poslat lanovkou dolů. Na skialpové túry budeme vyrážet nalehko. Zázemí s bohatou polopenzí, bazénem, wellness, umělou horolezeckou stěnou a venkovní restaurační terasou nám poskytne vyhlášený horský hotel Rudolfshütte (2315 m), jehož historie sahá až do roku 1874. Velikost celé skupiny bývá obvykle 7-15 osob s jedním nebo dvěma instruktory skialpinismu.

Program zájezdu

 • 1. den: Sraz účastníků kolem 15 hod u dolní stanice lanovky v obci Enzingerboden, výjezd lanovkou na ubytování, večerní seznámení účastníků s programem, návštěva wellness. Lanovka jezdí do 16 hod.
 • 2. a 3. den: Nácvik lavinové prevence a záchrany. Podle aktuálních sněhových podmínek a lavinové situace výstupy na některé z vybraných okolních vrcholů s následnými sjezdy ve volném horském terénu. Například výstup na Hochfürleg (2942 m) a parádní sjezd širokými svahy zpět pod hotel (5 hod, ↑ 750 m, ↓ 750 m); výstup na Tauernkogel (2683 m) s výhledem do údolí říčky Kalserbach (5 hod, ↑ 550 m, ↓ 550 m) či výstup a sjezd k vrcholu Kapruner Törl (2636 m) (6 hod, ↑ 700 m, ↓ 700 m). Případně celodenní ježdění formou freeridu vedle lanovek.
 • 4. den: Dopolední výstup na Medelzkopf (2762 m) s vrcholovým křížem, výhled na majestátní vrcholy v okolí i do údolí říčky Kalserbach, famózní sjezd k hotelu a následně po sjezdovce až k parkovišti, odjezd z parkoviště kolem 13 hod (3 hod, ↑ 500 m, ↓ 1350 m). Návrat do ČR ve večerních hodinách.

Ubytování

3x v moderním horském hotelu Rudolfshütte ve společné noclehárně vybavené postelemi a kompletními lůžkovinami, spacák tedy není potřeba. Společné WC a sprchy jsou na patře. K dispozici je restaurace s barem, prostorná sušárna a lyžárna, wifi, lezecká stěna, stolní tenis, kulečník nebo stolní fotbal, za poplatek panoramatický krytý bazén s krásným výhledem na hory a ledovce, wellness zóna se saunami a parní lázní.

Stravování

V ceně ubytování je vyhlášená místní polopenze. Snídaně i večeře jsou formou bohatého bufetu. U snídaně je k dispozici litr čaje na túru jako součást polopenze. Hotelová restaurace funguje po celý den, na hotelovém baru je možnost platby platební kartou. Doplnění potravin během zájezdu není možné, jídlo na svačiny a obědy na túrách si vezměte už z domu.

Další informace k zájezdu

Doprava:
1) Vlastní doprava. Sraz je první den zájezdu v 15 hod u dolní stanice lanovky v obci Enzingerboden.
2) Naším mikrobusem s průvodci za příplatek za dopravu. Odjezd z Brna je v první den zájezdu v 8 hod ze Zvonařky.

Nástupní místa (v případě dopravy mikrobusem): Brno, Mikulov

Do přihlášky prosím uveďte, o kterou variantu máte zájem.

Nutná výbava: Skialpový set (skialpové lyže, pásy, boty, přilba), teleskopické hole se sněhovými kotouči, lavinový set (lavinový vyhledávač - pípák, sonda, lopata), haršajzny. Lavinovou výbavu vám můžeme zapůjčit z naší půjčovny. Vybavení na skialpy si můžete zapůjčit v komerčních půjčovnách.

Podrobněji: doplňující informace k zájezdu (náročnost, počasí, mapy, vybavení atd.)

 • 30.01.2025 - 02.02.2025
 • 4 dny
 • Číslo: 148
 • 10 400 Kč
 • Rezervace
 • 27.02.2025 - 02.03.2025
 • 4 dny
 • Číslo: 1482
 • 10 400 Kč
 • Rezervace

Vysoké Taury - skialp u Weissee

Vysoké Taury - skialp u Weissee

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Rauris na skialpech

Vysoké Taury - túry ve skialpovém ráji údolí Rauris

Bosna a Hercegovina na skialpech

Skialpové túry a freeride v pohořích Bjelašnica a Visočica

Tuxské Alpy na skialpech

Túry ve skialpovém ráji Tuxer Alpen u Lizumer Hűtte

Slovinsko - skialp v Karavankách

Skialpové túry a freeride na pomezí Rakouska a Slovinska

Totes Gebirge na skialpech

Skialp a freeride pro začátečníky v okolí Wurzeralm

Nízké Tatry na skialpech

Skialpová fantazie od Chopku po Ďumbier