Weissee - skialp v Taurech

Skitouring nejen pro začátečníky (Rakousko)

Na parádním místě v severní části rakouského národního parku Vysoké Taury, v salcburském údolí Stubachtal, obklopena mnoha horskými vrcholy, z nichž některé atakují nebo mírně převyšují magickou hranici tři tisíce metrů nad mořem, leží přehrada Weissee. Jižně nad přehradou začíná ostrý hřeben zakončený majestátním vrcholem Grossglockner (3798 m) a v těsném sousedství se nachází ledovcové lyžařské středisko Weissee Gletscherwelt.

Díky své poloze, nadmořské výšce a dostupnosti lanovkou je horský hotel Rudolfshütte, vsazený do samotného srdce skialpového ráje, ideálním místem pro zimní aktivity. Rudolfshütte nabízí nejen kvalitní ubytování, ale také bazén, wellness nebo umělou lezeckou stěnu. V okolí najdeme neskutečné množství skitouringových a skialpových cílů různé obtížnosti. K dispozici je mnoho nádherných svahů různých sklonů, přímo volajících po nakreslení vaší freeridové vlnovky. Kochat se zde můžeme horskými panoramaty i přírodními ledopády.

Zájezd je určen začínajícím i mírně pokročilým skialpinistům, kteří by rádi vyrazili na zkušenou do vyšších hor. Přímo u chaty je několik vleků a lanovek lemujících sjezdovky, které mohou využít začínající skialpinisté pro jednodušší sjezdy a nácvik techniky. Lyžaři, kteří holdují freeridu pak mají příležitost proříznout prašanovou peřinu v přilehlých terénech. Na našich skitouringových trasách strávíme okolo 5-6 hodin denně, včetně svačinových a fotopřestávek. Zázemí, včetně bohaté polopenze, bazénu a wellness, horolezecké stěny a venkovní restaurační terasy, nám poskytne vyhlášený horský hotel Rudolfshütte stojící v nadmořské výšce 2315 m. Velikost celé skupiny bývá obvykle 10-15 osob a na každých 8 účastníků je přidělen 1 průvodce.

Program zájezdu

 • 1. den: Sraz účastníků kolem 15:30 hod u dolní stanice lanovky v obci Enzingerboden, výjezd lanovkou na ubytování, večerní seznámení účastníků s programem, návštěva wellness.
 • 2. den: Nácvik lavinové prevence a záchrany, výstup do sedla mezi vrcholy Stubacher Sonnblick (3088 m) a Granatspitze (3086 m). Zasloužený sjezd k přehradě a krátký výstup zpět na hotel Rudolfshütte. (6 hod, ↑  800 m, ↓  800 m)
 • 3. den: Výstup na Hohe Furlegg (2893 m) a parádní sjezd širokými svahy zpět pod hotel (5 hod, ↑  750 m, ↓  750 m). Případně celodenní ježdění freeridu vedle lanovek. Okolní skiareál nabízí 4 lanovky, dva vleky a mnoho přilehlých neupravovaných svahů.
 • 4. den: Dopolední výstup na Medelzkopf (2762 m) s vrcholovým křížem, výhled na majestátní vrcholy v okolí i do údolí říčky Kalserbach, famózní sjezd k hotelu a následně po sjezdovce až k parkovišti, odjezd z parkoviště nejpozději v 13 hod (3 hod, ↑  500 m, ↓ 1350 m). Návrat do ČR ve večerních hodinách.

Ubytování

3x v moderním horském hotelu Rudolfshütte ve vícelůžkových pokojích. Společné WC a sprchy jsou na patře. K dispozici je restaurace s barem, prostorná sušárna a lyžárna, wifi, lezecká stěna, panoramatický krytý bazén s krásným výhledem na hory a ledovce, wellness zóna se saunami a parní lázní, stolní tenis, kulečník nebo stolní fotbal.

Stravování

V ceně ubytování je vyhlášená místní polopenze. Snídaně i čtyřchodová večeře jsou formou bohatého bufetu. U snídaně je k dispozici litr čaje na túru jako součást polopenze. Doplnění potravin během zájezdu není možné. Hotelová restaurace funguje po celý den. Doporučujeme si vzít dostatek svačin na túry z domova.

Další informace k zájezdu

Doprava:
1) Vlastní doprava. Sraz je ve čtvrtek v 15:30 hod u dolní stanice lanovky v obci Enzingerboden.

2) Naším mikrobusem s průvodci za příplatek 1300 Kč za dopravu. Odjezd z Brna je ve čtvrtek, sraz v 7:45 hod na Zvonařce.

Nástupní místa (v případě dopravy mikrobusem): Brno, Mikulov

V poznámce do přihlášky uveďte, o kterou variantu máte zájem.

Nutná výbava: Skialpový set (skialpové lyže, pásy, boty, přilba), teleskopické hole se sněhovými kotouči, lavinový set (lavinový vyhledávač - pípák, sonda, lopata). Lavinovou výbavu vám můžeme zapůjčit z naší půjčovny. Vybavení na skialpy si můžete zapůjčit v komerčních půjčovnách.

Náhradní zájezd: skialpovat se bude, kdyby trakaře padaly! A kdyby to náhodou kvůli COVIDu nešlo v Rakousku (např. zavřené hranice, nutné drahé PCR testy atd.), tak Vám ve stejném termínu nabídneme alternativní skialpový program v českých horách: v Krkonoších, Jeseníkách, na Kraličáku, nebo na Slovensku. O případném náhradním zájezdu se budeme snažit vás informovat v co největším předstihu, ideálně nejpozději 30 dní před odjezdem. Rozhodnutí už bude na vás: jestli zrušit dovolenou a jít do práce (vracíme peníze), nebo si užít prodloužený skialpový víkend v dobré partě, jenom na jiném místě.

 • 24.03.2022 - 27.03.2022
 • 4 dny
 • Číslo: 148
 • 8 600 Kč
 • Rezervace

CHARAKTERISTIKA A NÁROČNOST 2

Zájezd je určen začínajícím a mírně pokročilým skialpinistům, předpokladem je samostatná technika sjezdu na lyžích. Výstupy i sjezdy jsou vedeny v bezpečném, převážně volném a technicky nenáročném terénu, s proměnlivou strukturou sněhu. Trasy jsou voleny tak, abychom minimalizovali pohyb v lavinovém terénu. Pohybovat se budeme v nadmořské výšce kolem 2300-3000 m. Na skialpové túry budeme vyrážet nalehko, jen s nejnutnějším vybavením. Délka jednotlivých túr je přibližně 5-6 hodin s převýšením 500-800 m, včetně přestávek na odpočinek a fotografování. Náročnost celé akce je do značné míry závislá na počasí, množství a kvalitě sněhu. Teploty mohou během dne klesnout hluboko pod bod mrazu a počítat musíme i se silným studeným větrem.

Vzhledem k rizikovým sportům na zájezdu (skialpinismus) doporučujeme mít sjednané odpovídající cestovní pojištění. U nás si můžete sjednat cestovní pojištění Generali Česká pojišťovna, které pokrývá sportovní činnost v rámci programu, nebo členství v Alpenverein s celoročním pojištěním.

Weissee - skialp v Taurech

Weissee - skialp v Taurech

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Dachstein - skialp pro začátečníky

Nenáročný skialpový přechod po chatách (Rakousko)

Skialp v Rauris

Túry s výhledem na Grossglockner (Rakousko)

Bosna a Hercegovina na skialpech

Skialpové túry a freeride v pohořích Bjelašnica a Visočica

Karavanky - skialp ve Slovinsku

Zimní túry na pomezí Rakouska a Slovinska

Malá Fatra - skialpový kurz

Pohyb v zimním terénu a lavinový kurz (Slovensko)

Nízké Tatry na skialpech

Skialpová fantazie od Chopku po Ďumbier