Vysoké Taury - skialp u Weissee

Skitouring s výhledem na Grossglockner

Na parádním místě v severní části rakouského národního parku Vysoké Taury, v závěru údolí Stubachtal leží přehrada Weissee, obklopena horskými vrcholy, z nichž některé atakují nebo mírně převyšují magickou hranici tři tisíce metrů nad mořem. Přímo nad přehradou prochází hlavní hřeben Vysokých Taur, korunovaný vrcholy Grossglockner (3798 m) a Grossvenediger (3657 m). V těsné blízkosti přehrady se nachází horský hotel Rudolfshütte a lyžařské středisko Weissee Gletscherwelt s 23 km upravených sjezdovek. Díky své poloze, nadmořské výšce a dostupnosti lanovkou je Rudolfshütte, vsazená do samotného srdce skialpového ráje, ideálním místem pro zimní aktivity. V okolí najdeme neskutečné množství skitouringových a skialpových cílů různé obtížnosti. Kochat se zde můžeme horskými panoramaty i přírodními ledopády.

Zájezd je vhodný pro pokročilé skialpinisty, jenž v každé sezóně vyhledávají více skialpových akcí, s jistotou zvládají výstupy i sjezdy ve volném terénu s proměnlivou náročností i strukturou sněhu a umí zcela samostatně zacházet se skialpovou výzbrojí a výstrojí. Přímo u chaty je několik vleků a lanovek, jichž mohou využít lyžaři, kteří holdují freeridu a mají tak příležitost proříznout prašanovou peřinu v přilehlých terénech. Pohybovat se budeme v nadmořské výšce okolo 2300-2950 m, denně překonáme převýšení 550-750 m a na túrách strávíme asi 5-6 hodin, včetně přestávek na odpočinek. První den na chatu vyjedeme s veškerým vybavením lanovkou a poslední den je možné si zavazadlo s nepotřebnými věcmi na túru poslat lanovkou dolů. Na skialpové túry budeme vyrážet nalehko. Zázemí s bohatou polopenzí, bazénem, wellness, umělou horolezeckou stěnou a venkovní restaurační terasou nám poskytne vyhlášený horský hotel Rudolfshütte (2315 m), jehož historie sahá až do roku 1874. Velikost celé skupiny bývá obvykle 7-15 osob s jedním nebo dvěma instruktory skialpinismu.

Program zájezdu

  • 1. den: Sraz účastníků kolem 15 hod u dolní stanice lanovky v obci Enzingerboden, výjezd lanovkou na ubytování, večerní seznámení účastníků s programem, návštěva wellness. Lanovka jezdí do 16 hod.
  • 2. a 3. den: Nácvik lavinové prevence a záchrany. Podle aktuálních sněhových podmínek a lavinové situace výstupy na některé z vybraných okolních vrcholů s následnými sjezdy ve volném horském terénu. Například výstup na Hochfürleg (2942 m) a parádní sjezd širokými svahy zpět pod hotel (5 hod, ↑ 750 m, ↓ 750 m); výstup na Tauernkogel (2683 m) s výhledem do údolí říčky Kalserbach (5 hod, ↑ 550 m, ↓ 550 m) či výstup a sjezd k vrcholu Kapruner Törl (2636 m) (6 hod, ↑ 700 m, ↓ 700 m). Případně celodenní ježdění formou freeridu vedle lanovek.
  • 4. den: Dopolední výstup na Medelzkopf (2762 m) s vrcholovým křížem, výhled na majestátní vrcholy v okolí i do údolí říčky Kalserbach, famózní sjezd k hotelu a následně po sjezdovce až k parkovišti, odjezd z parkoviště kolem 13 hod (3 hod, ↑ 500 m, ↓ 1350 m). Návrat do ČR ve večerních hodinách.

Ubytování

3x v moderním horském hotelu Rudolfshütte ve společné noclehárně vybavené postelemi a kompletními lůžkovinami, spacák tedy není potřeba. Společné WC a sprchy jsou na patře. 2lůžkový pokoj s vlastním sociálním zařízením je možné zajistit za příplatek 2800 Kč/osoba (3300 Kč/osoba u termínu 1482), váš zájem o něj prosím uveďte v poznámce přihlášky. K dispozici je restaurace s barem, prostorná sušárna a lyžárna, wifi, lezecká stěna, stolní tenis, kulečník nebo stolní fotbal, za poplatek panoramatický krytý bazén s krásným výhledem na hory a ledovce, wellness zóna se saunami a parní lázní.

Stravování

V ceně ubytování je vyhlášená místní polopenze. Snídaně i večeře jsou formou bohatého bufetu. U snídaně je k dispozici litr čaje na túru jako součást polopenze. Hotelová restaurace funguje po celý den, na hotelovém baru vyžadují platbu v hotovosti. Doplnění potravin během zájezdu není možné, jídlo na svačiny a obědy na túrách si vezměte už z domu.

Další informace k zájezdu

Doprava:
1) Vlastní doprava. Sraz je v první den zájezdu v 15 hod u dolní stanice lanovky v obci Enzingerboden.
2) Naším mikrobusem s průvodci za příplatek za dopravu. Odjezd z Brna je v první den zájezdu v 8 hod ze Zvonařky.

Nástupní místa (v případě dopravy mikrobusem): Brno, Mikulov

V poznámce do přihlášky uveďte, o kterou variantu máte zájem.

Nutná výbava: Skialpový set (skialpové lyže, pásy, boty, přilba), teleskopické hole se sněhovými kotouči, lavinový set (lavinový vyhledávač - pípák, sonda, lopata), haršajzny. Lavinovou výbavu vám můžeme zapůjčit z naší půjčovny. Vybavení na skialpy si můžete zapůjčit v komerčních půjčovnách.

Podrobněji: doplňující informace k zájezdu (náročnost, počasí, mapy, vybavení atd.)

  • 25.01.2024 - 28.01.2024
  • 4 dny
  • Číslo: 148
  • 9 900 Kč
  • Rezervace

Vysoké Taury - skialp u Weissee

Vysoké Taury - skialp u Weissee

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Rauris na skialpech

Vysoké Taury - túry ve skialpovém ráji údolí Rauris

Bosna a Hercegovina na skialpech

Skialpové túry a freeride v pohořích Bjelašnica a Visočica

Slovinsko - skialp v Karavankách

Skialpové túry a freeride na pomezí Rakouska a Slovinska

Totes Gebirge na skialpech

Skialp a freeride pro pokročilé i začátečníky v okolí Wurzeralm

Bulharsko - skialp na Rile a Pirinu

Skialpové túry v bulharských horách s výstupy na vrcholy okolo 2700 m

Nízké Tatry na skialpech

Skialpová fantazie od Chopku po Ďumbier