Kurz běžeckého lyžování Tauplitzalm

Zdokonalovací kurz pro středně pokročilé běžkaře v Tauplitzalm (Rakousko)

Pokud již máte první krůčky na běžkách za sebou nebo jste třeba absolvovali náš základní kurz běžeckého lyžování v Novém Městě na Moravě, připravili jsme pro vás jedinečnou možnost zdokonalit své dovednosti pod vedením instruktora běžeckého lyžování. Tauplitzalm je známé lyžařské centrum na jižním okraji Totes Gebirge v rakouských severních vápencových Alpách. Vyjma celé řady sjezdových lyžařských tratí je vyhlášené i skvěle upravovanými běžeckými trasami o délce 12 km v nadmořské výšce okolo 1 600 m. Obvykle zde tedy bývá dostatek kvalitního sněhu i na začátku sezóny. Při dostatku sněhu se navíc v údolí v nadmořské výšce okolo 800 m upravují další desítky kilometrů běžeckých okruhů.

Kurz je určen pro mírně až středně pokročilé běžkaře, kteří si chtějí na začátku či na konci zimní sezóny osvěžit nebo zlepšit techniku jízdy jak klasickým, tak skatovým stylem a naběhat několik desítek kilometrů. Budeme si opakovat cvičení pro zdokonalení rovnováhy, skluzu i odrazu a bude i dostatek prostoru na individuální vyježdění a trénink. Večer strávíme přednáškami a rozborem techniky na videu. Kurz povede zkušený instruktor běžeckého lyžování. Instruktor se bude věnovat celé skupině minimálně 2 hodiny denně a dále vám bude individuálně k dispozici s radou či doporučením cvičení. Vítáni jsou jak dospělí, tak i do běžkařského sportu zapálené děti od cca 12 let. Velikost skupiny bývá obvykle 10-20 osob na jednoho instruktora. Kurzu se můžete účastnit se slevou 10 % i jako doprovod, který se neúčastní organizované výuky a udělá si svůj vlastní program.

Program zájezdu

  • 1. den: Sraz účastníků v 9 hod v Tauplitzalm u Berggasthof Hollhaus, ubytování a následné zahájení první běžkařské části kurzu. Odpoledne po přestávce pokračování výuky a tréninku.
  • 2. den: Celodenní dvoufázový trénink. Večer společné posezení, rozbor techniky běhu, tréninkové rady a doporučení.
  • 3. den: Dopoledne individuální vyježdění s možností konzultací s instruktorem. Ukončení kurzu kolem 14 hod a odjezd. Příjezd do Brna okolo 19 hod.

Ubytování

2x v horském hotelu Berggasthof Hollhaus v lyžařském areálu Tauplitzalm ve 2 a 6lůžkových pokojích s umyvadlem. Sprchy a WC jsou na chodbě. Pokud chcete přijet již ve čtvrtek, můžeme vám za příplatek 1000 Kč zařídit noc se snídaní navíc. Svůj zájem o toto službu prosím uveďte do poznámky v přihlášce.

Stravování

V ceně ubytování je zahrnuta místní bohatá polopenze, která začíná 1. den večeří a končí 3. den snídaní. Ke snídani je k dispozici pečivo, máslo, marmeláda, sýry a salámy. K pití káva, čaj, kakao, horké mléko, pomerančová šťáva a voda. Dále je za příplatek 1,10 € na osobu k dispozici müslibufet. Večeře je tříchodová. V případě zájmu vám můžeme za příplatek 9 €/jídlo zařídit i oběd o dvou chodech (svůj zájem prosím uveďte v poznámce v přihlášce). Doporučujeme vzít s sebou občerstvení na jednotlivé tréninkové dny. Dokupování potravin na místě nebude možné. Na návštěvu restaurace bude čas během oběda. Ceny v restauracích jsou asi 2x vyšší než u nás.

Další informace k zájezdu

Doprava:
1) Vlastní doprava: Sraz je v pátek v 9 hod v horském hotelu Berggasthof Hollhaus. Parkování s poplatkem cca 15 € je možné na parkovišti u lanovky vzdáleném asi 300 m od hotelu. Mýtná brána v Bad Mitterndorfu je automatizována, obsluha u brány je do cca 17:00. Pokud přijíždíte později, musíte u závory vystoupit z auta, zajít do kasy koupit žeton a pomocí žetonu za závoru otevřít. Aktuální ceník mýtného je k dispozici zde. Pro výjezd jsou nutné sněhové řetězy.

2) Naším mikrobusem s průvodci za příplatek 1100 Kč za dopravu a 1000 Kč za nocleh se snídaní navíc. Odjezd je ve čtvrtek ve 13 hod.

Nástupní místa (v případě dopravy mikrobusem): Brno, Mikulov

V poznámce do přihlášky uveďte, o kterou variantu máte zájem.

Vybavení: Běžky, ideálně na klasiku i na skate , běžecké boty, hole, sadu vosků (pevné i klistry -dle počasí a sněhových podmínek), smývač vosků, korek. Nemáte-li své vlastní běžecké vybavení nebo chcete zkusit nové a lepší lyže, doporučujeme vám si vybavení půjčit v půjčovně Sun sport.

Instruktoři: Na kurzu se vám bude věnovat zkušený trenér běžeckého lyžování.

CHARAKTERISTIKA A NÁROČNOST 2-3


Výuka bude probíhat na upravených běžeckých tratích. Cílem kurzu je zdokonalení a upevnění techniky klasického a skatového stylu běžeckého lyžování společně s nájezdem objemových kilometrů. Čas bude i na relaxaci a odpočinek. Program kurzu se bude řídit aktuálními sněhovými podmínkami a počasím. Náročnost aktivit a intenzitu pohybu si může každý účastník regulovat sám. Obecně ale platí, čím více do výuky a do vlastního zdokonalování vložíte, tím více se vám vrátí a tím více pro sebe získáte.

Kurz běžeckého lyžování Tauplitzalm

Kurz běžeckého lyžování Tauplitzalm

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Norsko na běžkách (letecky)

Nekonečné pláně lyžařského střediska Sjusjoen

Jeseníky - kurz pohybu na sněžnicích

Nenáročné sněžnicové výlety v Jeseníkách v oblasti Šeráku a Keprníku