Černá Hora na kole pro aktivní rodinky

Pohoří Durmitor, Sinjajevina, Bjelasica, Komovi a moře

Černá Hora patří k turisticky nejpřitažlivějším zemím Evropy. Najdeme zde nejen dramatické monumentální hory a klidnější pohoří s pastvinami a salašemi, ale i hluboké kaňony, čisté řeky, horská jezera a nádherné moře se středověkými městečky. Na kole se budeme kochat jedinečnou horskou krajinou a seznámíme se s náturou přátelských a hrdých Černohorců. Projedeme trasy v podhůří skalnatého Durmitoru, nahlédneme do lesů a pastvin jedinečného krasového pohoří Sinjajevina, potěšíme oko dalekými výhledy z hřebene na zelených pláních Bjelasice. Na raftu splujeme část atraktivního a divokého toku řeky Tary a odvážní se projedou na ZipLine nad nejhlubším kaňonem Evropy. Na výletě k moři polenošíme na pláži a projdeme si středověkým centrem Budvy. Naším cílem nebude honit kilometry a výškové metry, ale projet se nádhernou horskou krajinou, kochat se a užívat si aktivní dovolenou v pohodě. Když bude možnost, tak se vždy zastavíme u hospůdky na dobré jídlo, limču, palačinku, hranolky nebo pizzu. V horách budeme trhat maliny, jahody či borůvky, na salaši ochutnáme sýr, v pekárnách si koupíme vynikající burek nebo sladké koláče a v obchůdcích zase meloun nebo zmrzlinu.

Čekají nás jednodenní etapy kolem 30-40 km s převýšením 300-600 m. Trasy vedou převážně po asfaltu a zpevněných nebo šotolinových cestách, které jsou vhodné pro horské kolo. Části etap v pohoří Sinajevina a na Bjelasici jsou vedeny po horských cestách sjízdných terénním autem (náročnost podrobněji). Vždy je možnost zkrácení nebo prodloužení, případně zařazení individuální trasy. Koupání je možné během výletu k moři nebo v horských jezerech či řece Taře. Po výletech se děti mohou dobrovolně zúčastnit programu s dětskými aktivitami. Ubytováni budeme na dvou místech - v hotelech v Žabljaku a Kolašinu, kde nám každé ráno připraví chutnou snídani podávanou formou bufetu. Poblíž obou ubytování jsou obchody a restaurace. Doprava a ubytování jsou společné se zájezdem Černá Hora - turistika pro aktivní rodinky, ke kterému je možné se po dohodě s průvodcem na místě přidat. Nejste si jistí, zda Vaše dítě tento zájezd zvládne? Podívejte se jak vypadají zájezdy Family Adventure.

Program zájezdu

 • 1. den: Předpokládaný odjezd kolem 18 hod. z Brna přes Bratislavu, noční přejezd Maďarska a Srbska.
 • 2. den: Příjezd do Žabljaku (1450 m) v pohoří Durmitor, ubytování na 3 noci. Odpoledne krátký výlet na kole k Crno jezero s pěší okružní trasou (jeskyně, odkud J. B. Tito řídil v r. 1944 protiněmecký odpor). Možnost vyřádit se v místním lanovém parku. Seznámení s městečkem a místními restauracemi. (↔ 15 km, ↑ 150 m, ↓ 150 m)
 • 3. den: Na kole pod vyhlídku Čurevac, krátká pěší procházka na vrchol Čurevac (1625 m) s excelentní vyhlídkou na kaňon řeky Tary a výjezd k horní stanici sedačkové lanovky na Momčil Grad s tradiční hospůdkou. Návrat přes Bosaču (1550 m), nejvýše položenou celoročně osídlenou vesnici v NP Dumitor. (↔ 30 km, ↑ 550 m, ↓ 550 m)
 • 4. den: Okružní výlet mezi Durmitorem a Sinjajevinou. Přes zajímavou obec Njegovudja k jezerům Riblje a Vražje, koupání, návrat okolo lyžařského areálu Savin Kuk (↔ 35 km, ↑ 300 m, ↓ 300 m). Možná krátká zajížďka ke Zminičko jezeru a kostelíku Sv. George (navíc ↔ +10 km).
 • 5. den: Rafting na řece Tara s místní agenturou. Dostaneme zapůjčené všechno potřebné vybavení, raft peřejemi povede zkušený instruktor. Pro neraftaře na kole přes planinu Jezera k Taře (k mostu na Taře ↔ 20 km, ↑ 100 m, ↓ 750 m, k monastýru Dobrilovina ↔ 40 km, ↑ 400 m, ↓ 1000 m). Možnost projet se po ZipLine nad nejhlubším kaňonem Evropy. Odpoledne přejezd autobusem do Kolašinu, ubytování na 4 noci.
 • 6. den: Přejezd severní části pohoří Bjelasica: Z Jezerine (1560 m) přes salaš Vranjak kolem vrcholu Zekova glava (2117 m) a po hřebeni na vyhlídku Bendovac. Na salaši ochutnávka skvělého domácího sýra, pršutu a palačinek. Sjezd bukovým lesem k Biogradskému jezeru (1094 m) (možnost koupání) a dále k restauraci u řeky Tara (850 m). (↔ 32 km, ↑ 550 m, ↓ 1260 m, trasu možno zkrátit výjezdem lanovkou pod vrchol Troglava na ↔ 26 km, ↑ 130 m, ↓ 1260 m)
 • 7. den: Autobusový výlet k moři do Budvy, koupání na písečné pláži pod skálou, prohlídka malebného středověkého centra Budvy, zmrzliny, palačinky, pizza a jiné dobroty.
 • 8. den: Ze sedla Trešnjevik (1573 m) výjezd na zelené louky Šťavno (1800 m) pod skalními hroty pohoří Komovi, daleké výhledy až do Albánie, občerstvení v místním bufetu. Přejezd po hřebeni jižní části zeleného pohoří Bjelasica, kolem salaší a přes pastviny se stády ovcí a koní přes Jezerine do Kolašinu. (↔ 40 km, ↑ 600 m, ↓ 1200 m, vynecháním výjezdu pod Komovi možnost zkrátit ↔ -9 km, ↑ 200 m, ↓ 200 m )
 • 9. den: Návštěva kláštera Morača, jednoho z nejvýznamnějších klášterů na Balkáně. Poslední nákupy, odpolední odjezd, noční přejezd Srbska a Maďarska.
 • 10. den: Příjezd na stejná nástupní místa jako při odjezdu, Brno v dopoledních hodinách.

Ubytování

3x v Žabljaku a 4x v Kolašinu. V Žabljaku (2 km od centra) v 2-3 lůžkových pokojích v hotelu Zlatni Bor. V Kolašinu (300 m od centra) ve 2-3lůžkových pokojích v hotelu Čile nebo ve 2-4lůžkových apartmánech. Pokoje mají vlastní sociální zařízení, apartmány je mají společné pro více pokojů. Pokoje doobsazujeme do plné kapacity ostatními spolucestujícími. Ubytování ve 2lůžkovém pokoji se samostatnou koupelnou a WC garantujeme za příplatek 700 Kč/os., zájem o něj uveďte v přihlášce. V obou ubytováních jsou veškeré lůžkoviny, povlečení i ručníky. Wifi připojení je dostupné v Žabljaku i Kolašinu (heslo a přístup na recepci).

Stravování

Společné místní snídaně podávané formou bufetu (např. čaj, káva, pečivo, máslo, džem, sýr, salám, jogurt, zelenina nebo ovoce). Hotel Zlatni Bor v Žabljaku má svou vlastní vyhlášenou restauraci s místními specialitami nebo si na večeře si zajdeme do osvědčených restaurací v centru, další jídlo vlastní. Ceny potravin a jídel jsou podobné jako u nás. Denně je možnost nákupu v obchodech.

 • 02.08.2024 - 11.08.2024
 • 10 dní
 • Číslo: 6095
 • 17 700 Kč
  Dětská cena: 15 700 Kč
 • Nelze rezervovat

Černá Hora na kole pro aktivní rodinky

Černá Hora na kole pro aktivní rodinky

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Istrie na kole pro aktivní rodinky

Pohodová cyklistika kolem moře, do hor i historických měst (Chorvatsko)

Korsika na kole pro aktivní rodinky

Nenáročná cyklistika v okolí Porta a Saint Florent

Jezera Solné komory na kole pro aktivní rodinky

Pohodová cyklistika v okolí jezer pod Dachsteinem (Rakousko)

Rumunsko na kole pro aktivní rodinky

Rumunský Kras - Apuseni - jeskyně, pastviny, salaše, koně, ovečky i termály

Elba pěšky i na kole pro aktivní rodinky

Aktivní dovolená s dětmi na nejkrásnějším ostrově Toskánska

Chorvatsko na kole pro aktivní rodinky

Národní parky, hory, moře, městečka, soutěsky a ostrovy Dalmácie