Černá Hora - turistika pro aktivní rodinky

Pohoří Durmitor, Bjelasica, Komovi a moře

Černou Horu můžeme bez nadsázky zařadit mezi nejkrásnější a nejzajímavější země Evropy pyšnící se řadou evropských "nej". Monumentální skalnatá pohoří se zde střídají s klidnějšími horami s rozlehlými pastvinami, které uchvátí svou romantikou rozkvetlých horských luk se salašemi a stády ovcí, krav a koní. Obdivovat budeme hluboce zaříznuté říční kaňony, čisté řeky, horská jezera, svěže zelené lesy a nádherné moře se středověkými městečky. Při horské turistice se budeme kochat jedinečnou horskou krajinou a seznámíme se s náturou přátelských a hrdých Černohorců.

V národním parku Durmitor budeme po tři dny obdivovat nejvyšší skalnaté štíty Černé Hory. Jeden den se projdeme svěže zelenými kopci pohoří Bjelasica a další den strávíme v pohoří Komovi poblíž hranic s Albánií. Na raftu splujeme část atraktivního a divokého toku řeky Tary a odvážní se projedou na ZipLine nad nejhlubším kaňonem Evropy. Na výletě k moři polenošíme na pláži a projdeme se středověkým centrem Budvy. Naším cílem nebude honit kilometry a zdolat co nejvíce vrcholů, ale užít si hory, kochat se a strávit aktivní dovolenou v pohodě. Když bude možnost, tak se vždy zastavíme u hospůdky na dobré jídlo, limču, palačinku, hranolky nebo pizzu. V horách budeme trhat maliny, jahody či borůvky, na salaši ochutnáme sýr, v pekárnách si koupíme vynikající burek nebo sladké koláče a v obchůdcích zase meloun nebo zmrzlinu.

Na turistických výletech strávíme 6-8 hodin s převýšením přibližně kolem 800 m (náročnost podrobněji). Terén v Durmitoru a na Komovech je převážně skalnatý, na Bjelasici spíše travnatý. Koupání je možné během výletu k moři nebo v horských jezerech či řece Taře. Kterýkoliv den je možné společný turistický program vynechat nebo zkrátit a udělat si vlastní program. Po výletech se děti mohou dobrovolně zúčastnit programu s dětskými aktivitami. Ubytováni budeme na dvou místech - v hotelech v Žabljaku a Kolašinu, kde nám každé ráno připraví chutnou snídani podávanou formou bufetu. Poblíž obou ubytování jsou obchody a restaurace. Doprava a ubytování jsou společné se zájezdem Černá Hora na kole pro aktivní rodinky. Nejste si jistí, zda vaše dítě tento zájezd zvládne? Podívejte se jak vypadají zájezdy Family Adventure.

Program zájezdu

 • 1. den: Předpokládaný odjezd kolem 18 hod z Brna přes Bratislavu, noční přejezd Maďarska a Srbska.
 • 2. den: Příjezd do horského městečka Žabljak v pohoří Durmitor, ubytování na 3 noci. Procházka kolem Crno jezero s legendární Titovou jeskyní, z níž pozdější jugoslávský prezident J. B. Tito řídil za druhé světové války partyzánský odboj. Možnost vyřádit se v místním lanovém parku. Seznámení se s městečkem a místními restauracemi. (4 hod, ↑ 150 m, ↓ 150 m)
 • 3.-4. den: Z výletů v Durmitoru vybereme 2 možnosti dle počasí, nálady a zdatnosti:
 • A: Túra jižní částí Durmitoru ze Sedla (1907 m) k jezeru Zeleni Vir (2030 m) s výhledem na nejvyšší vrchol Durmitoru Bobotov Kuk (2532 m), Šareni pasovi s unikátním geologickým vrásněním. (6 hod, ↑ 300 m, ↓ 300 m; s výstupem na Bobotov Kuk 8 hod, ↑ 950 m, ↓ 950 m)
 • B: Výlet centrálním Durmitorem okolo ledovcového Černého jezera (1400 m) a horské salaše Lokvice (1750 m) k Ledové jeskyni. (7 hod, ↑ 1200 m, ↓ 1200 m, možno zkrátit)
 • C: Květinovým rájem ke stolové hoře Crvena Greda (2164 m), nádherné rozhledy ze severu na centrální Durmitor, koupání v plese. (7 hod, ↑ 750 m, ↓ 750 m)
 • 5. den: Rafting na řece Tara s místní agenturou. Dostaneme zapůjčené všechno potřebné vybavení, raft peřejemi povede zkušený instruktor. Pro neraftaře výstup na vyhlídku Čurovac (1625 m) s úchvatným výhledem na místy až 1300 m hluboký kaňon řeky Tara (2 hod, ↑ 150 m, ↓ 150 m). Autobusem k Taře. Možnost projet se po ZipLine nad nejhlubším kaňonem Evropy. Odpoledne přejezd do Kolašinu, ubytování na 4 noci.
 • 6. den: Přechod Bjelasice: Výjezd lanovkou pod vrchol Troglava (2072 m) a výstup na vrchol Zekova Glava (2122 m) nad malebným Pešica jezerem a dále po zeleném vyhlídkovém hřebeni přes pastviny se stády ovcí a koní. Na salaši ochutnávka skvělého domácího sýra, pršutu a palačinek. Sestup k Biogradskému jezeru (1099 m) - možnost koupání a restaurace. (7 hod, ↑ 350 m, ↓ 1200 m)
 • 7. den: Autobusový výlet k moři do Budvy, koupání na písečné pláži pod skálou, prohlídka malebného středověkého centra Budvy, zmrzliny, palačinky, pizza a jiné dobroty.
 • 8. den: Túra v pohoří Komovi: Od sedla Trešněvik na horskou pastvinu Šťavno s výjimečným pohledem na vrcholy obou Komů, na pohoří Prokletije a do Albánie. Výstup na Kom Vasojevički (2460 m) (7 hod, ↑ 900 m, ↓ 900 m) nebo vyhlídková trasa přes salaše (4 hod, ↑ 200 m, ↓ 200 m).
 • 9. den: Návštěva kláštera Morača, jednoho z nejvýznamnějších klášterů na Balkáně. Poslední nákupy, odpolední odjezd, noční přejezd Srbska a Maďarska.
 • 10. den: Příjezd na stejná nástupní místa jako při odjezdu, Brno v dopoledních hodinách.

Ubytování

3x v Žabljaku a 4x v Kolašinu. V Žabljaku (2 km od centra) v 2-3lůžkových pokojích v hotelu Zlatni Bor. V Kolašinu (300 m od centra) ve 2-3lůžkových pokojích v hotelu Čile nebo ve 2-4lůžkových apartmánech. Pokoje mají vlastní sociální zařízení, apartmány je mají společné pro více pokojů. Pokoje doobsazujeme do plné kapacity ostatními spolucestujícími. Ubytování ve 2lůžkovém pokoji se samostatnou koupelnou a WC garantujeme za příplatek 700 Kč/os., zájem o něj uveďte v přihlášce. V obou ubytováních jsou veškeré lůžkoviny, povlečení i ručníky. Wifi připojení je dostupné v Žabljaku i Kolašinu (heslo a přístup na recepci).

Stravování

Společné místní snídaně podávané formou bufetu (např. čaj, káva, pečivo, máslo, džem, sýr, salám, jogurt, zelenina nebo ovoce). Hotel Zlatni Bor v Žabljaku má svou vlastní vyhlášenou restauraci s místními specialitami nebo si na večeře zajdeme do osvědčených restaurací v centru, další jídlo vlastní. Ceny potravin a jídel jsou podobné jako u nás. Denně je možnost nákupu v obchodech.

 • 02.08.2024 - 11.08.2024
 • 10 dní
 • Číslo: 4095
 • 16 700 Kč
  Dětská cena: 14 700 Kč
 • Nelze rezervovat

Černá Hora - turistika pro aktivní rodinky

Černá Hora - turistika pro aktivní rodinky

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Krásy Černé Hory

Turistika na Durmitoru a Bjelasici, národní parky i moře

Korsika - turistika pro aktivní rodinky

Perla středomoří - přírodní krásy, města, moře, kaskády a tůně

Rumunsko - turistika pro aktivní rodinky

Rumunský Kras - Apuseni - jeskyně, soutěsky, pastviny, koně, ovečky i termály

Maďarsko - turistika pro aktivní rodinky

Maďarské národní parky a termály

Chorvatsko - turistika pro aktivní rodinky

Národní parky, hory, moře, kaňony, vodopády a ostrovy Dalmácie