Černá Hora na sněžnicích

Pohodové túry na sněžnicích v pohoří Durmitor a Bjelasica

Zájezd Černá hora na sněžnicích v letošním roce nemáme v nabídce, můžete si vybrat z našich dalších zimních zájezdů na Balkán a východ (např. Ukrajina, Bosna a Hercegovina, Silvestr v Černé Hoře, Silvestr na Ukrajině) nebo sněžnicových kurzů a přechodů hor.

Jednodenní túry ve dvou nejznámějších pohořích Černé Hory nás zavedou do nádherné zimní krajiny skalnatých štítů, jezer, hlubokých údolí i povlovných hřebenů v národních parcích Durmitor a Bjelasica. Centrální část pohoří Durmitor nabízí omezené možnosti pro sněžnicové túry, protože svahy jsou příliš strmé a vhodnější spíše pro mačky a cepín. My se ale vydáme do jeho blízkého okolí, kde jsou svahy mírnější a vhodné pro sněžnice. Druhou část programu strávíme na odlesněných hřebenech pohoří Bjelasica mezi zaoblenými kopci a jezery. Tento zájezd je určen všem milovníkům zimní přírody, kteří se chtějí v chladných dnech vypravit do zasněžených hor, ale přitom dávají přednost pohodlnému ubytování v teple apartmánu nebo hotelového pokoje.

Ubytováni budeme 3 dny v Žabljaku v nejznámějším černohorském pohoří Durmitor a 3 dny v Kolašinu pod pohořím Bjelasica. V Žabljaku i v Kolašinu dostaneme místní snídani a na večeři si zajedeme do některé z mnoha vynikajících restaurací nebo si ji necháme připravit od našich ubytovatelů. Dopravu budeme mít společnou se zájezdem Černá Hora - lyžování a snowboarding. Předpokládaná velikost skupiny je do 15 osob.

Předběžný program zájezdu

 • 1. den: Předpokládaný odjezd kolem 19 hod z Brna přes Bratislavu, noční přejezd Maďarska a Srbska.
 • 2. den: Příjezd do Černé Hory a ubytování v městečku Žabljak (1450 m). Seznámení se s Žabljakem, hospůdkami a místní skvělou kuchyní.
 • 3. den: Kolem Crna jezera (1416 m) k salaším Katun Nova Lokvice (1700 m) do centra Durmitoru a sestup zpět do Žabljaku (1450 m). (7 hod, ↔ 15 km, ↑ 650 m, ↓ 650 m)
 • 4. den: Podle sněhových podmínek túra ke stolové hoře Crvena Greda (2164 m), nejsevernější dominantě pohoří Durmitor s dalekými výhledy na centrální část Durmitoru a pláně Sinjajeviny. (7 hod, ↔ 14 km, ↑ 650 m, ↓ 650 m)
 • 5. den: Z osady Razvršje (1450 m) přes Struga (1920 m) do doliny Velika Kalica k Rastkově bivaku (2024 m) a zpět (7 hod, ↔ 12 km, ↑ 600 m, ↓ 600 m). Přejezd do Kolašinu a ubytování se v hotelu.
 • 6. den: Výstup z lyžařského střediska Jezerine (1425 m) k salaším Katun Vranjak (1750 m). Dále nahoru po odlesněném hřebeni na vrcholy Troglava (2072 m) a Zekova Glava (2122 m) s fantastickými výhledy na hřebeny pohoří Bjelasica a území národního parku Biogradska Gora. (8 hod, ↔ 17 km, ↑ 750 m, ↓ 750 m)
 • 7. den: Z Jezerine (1425 m) do sedla Raskrsnica (1730 m), po hřebenu přes vrchol Klisura (1827 m) na Planinarski Dom na Krivi (1800 m) a přes Čupovi (1885 m) sestup do lyžařského střediska Jezerine (1425 m). (6 hod, ↔ 13 km, ↑ 600 m, ↓ 600 m)
 • 8. den: Z Jezerine (1425 m) lanovkou na Čupovi (1885 m), výstup na vrchol Ključ (1973 m). Sestup po hřebeni do Kolašinu (917 m), poslední nákupy (7 hod, ↔ 16 km, ↑ 140 m, ↓ 1100 m). Noční přejezd Srbska a Maďarska.
 • 9. den: Příjezd do Brna v neděli kolem poledne.

Ubytování a stravování na zájezdu

Ubytování: 3 noci v Žabljaku a 3 noci v Kolašinu. V Žabljaku (15 min od centra) v nových domech v apartmánech pro 2-6 osob s koupelnou, WC a plně vybavenou kuchyňkou. 3 noci v Kolašinu (10 min od centra) v pokojích pro 2-4 osoby nebo v apartmánech s pokoji pro 2-4 osoby. Pokoje mají vlastní sociální zařízení, apartmány je mají společné pro více pokojů. Ubytování v 2lůžkovém pokoji garantujeme za příplatek 500 Kč/os., zájem o něj uveďte v přihlášce.

Stravování: V Žabljaku i Kolašinu budeme mít společné snídaně a na večeře si zajdeme do restaurací v centru nebo si je necháme uvařit od ubytovatelů. V Žabljaku mají apartmány k dispozici vlastní plně vybavenou kuchyňku. Další jídlo v restauracích pod svahem nebo v městečku (ceny vynikajících jídel 4-8 €). Každý den je možné zajít na nákup do místních obchodů, ceny jsou podobné jako u nás.

Další informace k zájezdu

Nástupní místa: Brno, Bratislava

Nutná výbava: Sněžnice se zvedací patou a drapáky, turistické teleskopické hole ideálně se sněhovými kotouči. Průvodce bude vybaven lavinovým vyhledávačem (pípákem), sondou a lopatou, toto vybavení doporučujeme i všem účastníkům zájezdu. Váš zájem o půjčení vybavení (sněžnice se zvedací patou 450 Kč, lavinová výbava 700 Kč) uveďte v poznámce přihlášky.

Podrobněji: Černá Hora - informace o zemi

CHARAKTERISTIKA A NÁROČNOST zájezdu Černá Hora na sněžnicích

Náročnost hodně ovlivní počasí, teploty a aktuální stav sněhové pokrývky. My se budeme pohybovat ve výšce cca 1400 m až 2100 m. Obtížnost výletů bude volena tak, aby je zvládli i ti, kteří se o nic podobného v zimě ještě nepokoušeli, ale mají zkušenosti z letních hor. Případným skupinkám s vlastním programem nebudeme bránit. Túry lze absolvovat s malým batohem, do kterého se vejde svačina, termoska s čajem a potřebné zimní vybavení na jeden den. Na túrách strávíme obvykle 7-8 hodin včetně přestávek a odpočinku. Překonávané převýšení nepřesáhne 800 m ve stoupání i klesání. Pouze 8. den nás čeká 1100 m klesání do Kolašinu.

Černá Hora na sněžnicích

 

Další podobné zájezdy:

 • Zpět na dlaždice
 • Řádkový seznam termínů

Ukrajina - zimní turistika na sněžnicích

Pohodové túry na sněžnicích po poloninách ukrajinských Karpat

Bulharsko - Rila a Pirin na sněžnicích

Zimní túry na sněžnicích v nejvyšších horách Balkánu

Malá Fatra - kurz pohybu na sněžnicích

Sněžnicové výlety v okolí Vrátné Doliny a Rozsutce

Raxalpe na sněžnicích

Zimní turistika v nejbližších dvoutisícovkách