Cyklistika pod Dachsteinem

Ennská cyklostezka, podhůřím Dachsteinu a Nízkých Taur

Jižní podhůří Dachsteinu (2995 m), nám nejbližší „třítisícovky“, nabízí celou řadu atraktivních tras pro cyklisty, kteří dávají přednost pohodovým a bezpečným cyklostezkám. Kromě nádherných horských scenérií vápencového masivu Dachsteinu a žulových Nízkých Taur na jižní straně údolí řeky Enns nám může okolí lyžařských center Ramsau, Kulm či Schladming nabídnout celou řadu zajímavostí jako jsou památky, muzea, sportoviště včetně koupališť a aquaparků, divoké soutěsky nebo třeba výjezd lanovkou na Dachstein-Hunerkogel (2687 m) a Planai s parádními výhledy na okolní hory a ledovce.

Během pohodových vyjížděk navštívíme přírodní i historické pamětihodnosti v okolí. Čekají nás trasy o délce 30-50 km s denním převýšením do 650 m, které je však možné si prodloužit o další kilometry navíc. Zájezd je tak vhodný pro rodiny s dětmi, skupiny či páry s odlišnými požadavky na náročnost. K dispozici nám bude Sommercard, umožňující zdarma využít 1x denně lanovku a další výhody. Ubytováni budeme v příjemném hotelu Land Hotel Kolb v obci Haus im Ennstal s polopenzí. Dopravu a ubytování máme společné se zájezdem MTB pod Dachsteinem. Na zájezd nabízíme speciální slevu pro děti.

Program zájezdu

  • 1. den: Předpokládaný odjezd z Brna kolem 21 hod přes Prahu a České Budějovice, noční přejezd Rakouska.
  • 2. den: Z historického Radstadtu (860 m), kde se setkáme s koly v nejneuvěřitelnějších podobách, po Ennské cyklostezce s překrásnými výhledy na mohutný Dachstein do Schladmingu (750 m) s olympijským stadionem. Výjezd s kolem kabinkovou lanovkou na Planai (1906 m). Sjezd přes mezistanici lanovky a Oberhause lesními cestičkami do Hausu s pozoruhodným centrem a koupalištěm (↔ 50 km, ↑ 100 m, ↓ 1400 m). Možnost navíc ze Schladmingu okolo vodopádů až k divokým vodám Riesachfallu (1079 m) (↔ +20 km, ↑ +400 m, ↓ +400 m).
  • 3. den: Výjezd lanovkou bez kol na Dachstein-Hunerkogel (2687 m) s parádními výhledy na okolní hory a ledovce s 81 m dlouhým visutým mostem Schody do prázdna. Po návratu z vyhlídky na kole do Ramsau (1100 m) a dále přes Kulm a Birnberg (882 m) až do Hausu (772 m) (↔ 30 km, ↑ 250 m, ↓ 350 m). Možnost prodloužení k nádhernému jezeru Steirisch Bodensee (1157 m) (↔ +20 km, ↑ +550 m, ↓ +550 m).
  • 4. den: Přes Tipschern okolo nejvyšší evropské samostatně stojící hory Grimming (2351 m) nejprve ve skále vytesanou silničkou podél kouzelné přehrady Salzastausee a přes lyžařské středisko Tauplitz k romantickému zámku Trautenfels (↔ 50 km, ↑ 650 m, ↓ 700 m). Možnost zkrácení etapy po Ennské cyklostezce (↔ 30 km, ↑ 100 m, ↓ 200 m). Odjezd kolem 14 hod, návrat přes České Budějovice a Prahu do Brna kolem půlnoci.

Ubytování

2x v hotelu Land Hotel Kolb v obci Haus im Ennstal ve 2lůžkových pokojích se sprchou, WC, balkonem a TV nebo v apartmánech s oddělenými 2lůžkovými ložnicemi. K dispozici je také wifi a sauna zdarma.

Stravování

Dostaneme místní polopenzi, která začíná 2. den večeří a končí 4. den snídaní. Snídaně je formou švédských stolů. K večeři se podává polévka, hlavní jídlo (možnost výběru ze dvou až tří možností včetně vegetariánského jídla), dále salát a dezert. Zájem o vegetariánskou stravu uveďte v přihlášce. Stravování přes den je možné v restauracích, kavárnách či obchodech po cestě. Ceny v obchodech jsou o něco vyšší než u nás, v restauracích je asi 2x dráž.

Cyklistika pod Dachsteinem

Cyklistika pod Dachsteinem

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Jezera Solné komory na kole

Cyklistika v okolí jezer pod Dachsteinem

Tauernská cyklostezka

Cykloturistika podél řek Salzach a Saalach v okolí Zell am See

Drávská cyklostezka

Podhůřím Lienzských a Sextenských Dolomit i Vysokých Taur (Rakousko)

Okolo Bodamského jezera na kole

Cyklistika historickými městy i přírodními krásami Bodensee

Dunajská cyklostezka

Cyklistika podél Dunaje přes Linz, Krems a údolím Wachau až do Vídně