MTB pod Dachsteinem

Horská cyklistika v okolí Schladmingu, Ramsau a Dachsteinu

Pojeďte s námi na MTB do překrásného prostředí oblasti Schladming-Dachstein. Všechny trasy vedou v okolí známých turistických středisek Schladming a Ramsau, jimž vévodí nepřehlédnutelný a majestátní vrchol Dachsteinu (2997 m), na který je možné si vyjet lanovkou a pokochat se rozhledem z jedinečné skleněné vyhlídkové plošiny Schody do prázdna. Oblast Schladming nabízí nespočet příjemných, zejména šotolinových tras, na kterých si na své přijdou zkušení i začínající bikeři.

V plné variantě nás čeká průměrné denní převýšení přes 1100 m s délkou tras okolo 60 km. Náročnost jednotlivých etap je možno přizpůsobit, nastoupané metry lze ušetřit výjezdem lanovkou, která je díky Sommercard 1x denně zdarma. Zájezd je vhodný i pro začínající bikery. Nutností je horské kolo, trasy jsou kombinací asfaltu, šotoliny a technických lesních pasáží. Nejčastěji pojedeme po šotolině. Skupina bude mít okolo 10 osob. Ubytovaní budeme v příjemném hotelu Land Hotel Kolb v obci Haus im Ennstal s polopenzí. Dopravu a ubytování máme společné se zájezdem Cyklistika pod Dachsteinem, ke kterému je možné se kterýkoliv den připojit.

Program zájezdu

  • 1. den: Předpokládaný odjezd z Brna kolem 21 hod. přes Prahu a České Budějovice, noční přejezd do Rakouska.
  • 2. den: Panoramatický okruh pod Dachsteinem: Z Hausu (771 m) do Ramsau (1119 m), výšlap po asfaltu nebo po šotolině k výchozí stanici lanovky na Dachstein-Türlwand (1685 m). Výjezd lanovkou bez kol na Dachstein-Hunerkogel (2687 m) s parádními výhledy na okolní hory a ledovce a s 81 m dlouhým visutým mostem (nejvyšším v Rakousku) a vyhlídkovou plošinou Schody do prázdna, kde budeme nad propastí obklopeni pouze sklem. Krásný šotolinový traverz a sjezd přes Filzmoos (1054 m) do údolí řeky Enns a na ubytování do obce Haus (771 m). (↔ 60 km, ↑ 1250 m, ↓ 1250 m)
  • 3. den: K jezeru Giglachsee: Výjezd přes Preunegg (1020 m) do stejnojmenného údolí a stoupání šotolinovými serpentinami až k občerstvovací zastávce, chatě Ursprungalm (1616 m). Možnost přídavku: Prudkým výjezdem k jezeru Giglach (1920 m), sjezd k lanovce na Reiteralm (1740 m), výjezd lanovkou, po sjezdových tratích různé obtížnosti zpět do údolí a přes Rohrmoss do Schladmingu. (↔ 65-70 km ↑ 1150-1500 m, ↓ 2050 - 2400 m)
  • 4. den: Výjezd lanovkou na Planai (1828 m), sjezd bikeparkem a přes Vorberg a Bimberg zpět do Hausu (↔ 40 km ↑ 600 m, ↓ 1600 m). Alternativně výjezd k Maierlalm a panoramatickým traverzem k nádhernému jezeru Bodensee (1143 m) (↔ 30 km, ↑ 650 m, ↓ 650 m). Odjezd kolem 14 hod., návrat přes České Budějovice a Prahu do Brna kolem půlnoci.

Ubytování

2x v hotelu Land Hotel Kolb v obci Haus im Ennstal ve 2lůžkových pokojích se sprchou, WC, balkonem a TV nebo v apartmánech s oddělenými ložnicemi. K dispozici je také wifi a sauna zdarma.

Stravování

V ceně ubytování je místní polopenze, která začíná 2. den večeří a končí 4. den snídaní. Snídaně je formou švédského stolu. K večeři se podává polévka, hlavní jídlo (možnost výběru ze dvou až tří možností včetně vegetariánského jídla), dále salát a dezert. Stravování přes den je možné v jedné z mnoha horských chat. Ceny v obchodech jsou o něco vyšší než u nás, v restauracích je asi 2x dráž.

MTB pod Dachsteinem

MTB pod Dachsteinem

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Julské Alpy MTB

Bajkové lahůdky slovinsko-italsko-rakouského trojmezí

Salzkammergut MTB

Horská cyklistika pod Dachsteinem a kolem jezer Solné komory

Livigno - MTB v italském Tibetu

Horská cyklistika v singletrailovém ráji (Itálie)

Zell am See MTB

Horská cyklistika ve Vysokých Taurách a Kitzbühelských Alpách

Silvretta arena MTB

Bikování s lanovkami v oblasti Ischgl-Samnaun-Verwall