Zell am See MTB

Horská cyklistika ve Vysokých Taurách a Kitzbühelských Alpách

Jedinečný bajkový zájezd objevující nejkrásnější kouty v okolí známých horských středisek Zell am See, Maria Alm a Saalbach. Čekají nás pestré panoramatické etapy s nádhernými výhledy na okolní horské skupiny i spoustu jezer pod nimi. Během čtyř dní zdoláme čtyři horské masivy a dosáhneme několika téměř dvoutisícových vrcholů.

Zájezd je určen všem bikerům, kteří se nebojí šlapat do prudkých kopců a umí si vychutnat dlouhé sjezdy horským terénem. Nalezneme zde různorodé terény, trasy jsou kombinací asfaltu, šotoliny a technických lesních pasáží, nejčastější jsou stoupavé šotolinové cesty s překrásnými výhledy a následně sjezdy po náročnějších trailech. Základní etapy jsou okolo 50 km a denní porce převýšení je v průměru okolo 1300 m (náročnost podrobněji), nutností je kolo horské (ideálně celoodpružené). Skupina mívá obvykle do 15 osob. Ubytovaní budeme v horském středisku Maria Alm v penzionu s polopenzí. Dopravu a ubytování máme společné se zájezdy Turistika v okolí Zell am See a Tauernská cyklostezka, ke kterým je možné se po domluvě s průvodci na místě připojit.

Program zájezdu

  • 1. den: Předpokládaný odjezd kolem 20 hod z Brna přes Jihlavu, Prahu a České Budějovice, noční přejezd Rakouska.
  • 2. den: Výjezd z Griessen Passu (970 m) až na Asitzkopf (1914 m). Sjezd v bikeparku Leogang (modrý či černý trail). Oběd v Leogangu (810 m) a následně po cyklostezkách přes Saalfelden do Maria Alm na ubytování. (↔ 50 km, ↑ 1250 m, ↓ 1500 m)
  • 3. den: Po cyklostezce přes Kaprun (786 m) a Piesendorf (785 m) do Walchenu (794 m) a odtud po šotolině a lesní cestě stoupání na Hochsonnbergalm (1841 m), kde je možnost občerstvení. Dále do sedla Rohrertörl (1918 m). Možnost sjezdu po šotolině do Viehhofen (856 m) nebo technický trail po hřebeni do sedla Klinglertörl (2059 m) a přes pastviny do bikeparku Saalbach-Hinterglemm. Sjezd Hackelbergtrail a poté po cyklostezce zpět do Maria Alm. (↔ 50 km, ↑ 1300 m, ↓ 1300 m, s Hinterglemmem ↔ +15 km, ↑ +500 m, ↓ +500 m)
  • 4. den: Z Zell am See (750 m) patnáctikilometrový, zpočátku asfaltový a posléze šotolinový výjezd k chatě Statzerhaus přímo pod vrcholem Hundstein (2117 m). Sjezd šotolinou či po náročnějším single trailu do nádherného městečka Maria Alm (795 m). (↔ 40 km, ↑ 1400 m, ↓ 1400 m).
  • 5. den: Nad Maria Alm výjezd lanovkou Natrunbahn a sjezd trailem Flow One. Poté okruhem kolem Bürgerbergu, do obce Obsmarkt a po cyklostezce podél řeky Saalach do Lofer (↔ 40 km, ↑ 700 m, ↓ 1200 m). Možnost prodloužení okruhem kolem vrcholu Litzlkogel (↔ +10 km, ↑ +600 m, ↓ +600 m). Návrat přes České Budějovice, Prahu a Jihlavu do Brna kolem půlnoci.

Varianta k 3. nebo 4. dni: Možnost 33 km výjezdu legendární Grossglockner Hochalpenstrasse do výšky 2400 m s výhledy na nejvyšší horu Rakouska. (↔ 80 km, ↑ 1700 m, ↓ 1700 m)

Ubytování

3x v penzionu Tyrol. K dispozici jsou komfortní 2, 3, 4 a 5lůžkové pokoje se sociálním zařízením. Ubytování ve 2lůžkovém pokoji garantujeme za příplatek 1000 Kč/os., svůj zájem o něj uveďte do přihlášky. Pokoje doobsazujeme do plné kapacity ostatními spolucestujícími.

Stravování

V ceně ubytování je chutná polopenze, která začíná 2. den večeří a končí 5. den snídaní. Polopenze zahrnuje snídani formou bufetu a večeři s polévkou, hlavním jídlem a salátem. Během jednotlivých etap je dostatek možností zakoupit občerstvení. Poblíž ubytování je menší obchod s potravinami a v centru městečka je možné posedět v romantických restauracích. Ceny v obchodech jsou o něco vyšší než u nás, v restauracích je asi 2x dráž.

Zell am See MTB

Zell am See MTB

Další podobné zájezdy:

  • Zpět na dlaždice
  • Řádkový seznam termínů

Maďarsko - MTB v národních parcích

Severní Maďarsko - parky, termály, víno, čaBajky

Julské Alpy MTB

Bajkové lahůdky slovinsko-italsko-rakouského trojmezí

Livigno - MTB v italském Tibetu

Horská cyklistika v singletrailovém ráji (Itálie)

Salzkammergut MTB

Horská cyklistika pod Dachsteinem a kolem jezer Solné komory

Silvretta arena MTB

Bikování s lanovkami v oblasti Ischgl-Samnaun-Verwall